Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , electra2021 είπε:

Εγώ τα έβαψα χθες μόνη μου με βαφή korres, βαρέθηκα να βλέπω το μισό μου κεφάλι άσπρο! 

Εγω είχα κάνει τον Οκτώβριο ανταγειες πριν μείνω έγκυος... Είμαι καστανοξανθη έτσι κ αλλιώς δεν κάνει μπαμ δηλαδή η ρίζα που έχει βγει αλλά έχω και εγώ λίγες άσπρες και δεν τις θέλω... 

Και έλεγα να ανανεωθω λίγο και να κουρευτω... Να κρατήσει μέχρι την γεννα δηλαδή! Και τώρα με έπιασαν τύψεις... Γι αυτό ρωτάω να πάρω τα πάνω μου χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 minutes ago, Elenaki30 said:

Εγω είχα κάνει τον Οκτώβριο ανταγειες πριν μείνω έγκυος... Είμαι καστανοξανθη έτσι κ αλλιώς δεν κάνει μπαμ δηλαδή η ρίζα που έχει βγει αλλά έχω και εγώ λίγες άσπρες και δεν τις θέλω... 

Και έλεγα να ανανεωθω λίγο και να κουρευτω... Να κρατήσει μέχρι την γεννα δηλαδή! Και τώρα με έπιασαν τύψεις... Γι αυτό ρωτάω να πάρω τα πάνω μου χαχα

Αντε καλέ... Αν κάτσεις να σκεφτείς σε πόσα άλλα χημικά εκθέτουμε τα έμβρυα θα τρελαθούμε. Νομίζω ότι το αρχαίο ρητό παν μετρόν άριστον ισχύει σε κάθε περίπτωση... Οι ανταύγειες ειδικά είναι λιγότερο επιβλαβείς γιατί δεν απορροφώνται από το κεφάλι. Ρώτα όμως αν έχουν μια πιο φυσική βαφή να χρησιμοποιήσουν με τα λιγότερα δυνατόν χημικά, και μπορείς να αποφύγεις λακ και λοιπά φρου φρου... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Έκλεισα την άλλη Παρασκευή ραντεβού  για ανταύγειες.. Αμα όλα πάνε καλά! 

Και τώρα προβληματιζομαι... Μήπως να μην έκανα; θυμηστε μου βάφει καμία άλλη τα μαλλιά της η κάνει ανταύγειες;; 

Εγώ βάφω τα μαλλιά με φυτική βαφή από την αρχή.

Ανταύγειες έκανα στην πρώτη κόρη, μετά το πρώτο τρίμηνο...

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Έκλεισα την άλλη Παρασκευή ραντεβού  για ανταύγειες.. Αμα όλα πάνε καλά! 

Και τώρα προβληματιζομαι... Μήπως να μην έκανα; θυμηστε μου βάφει καμία άλλη τα μαλλιά της η κάνει ανταύγειες;; 

Εμένα ο γιατρός μου μου επιτρέπει τα πάντα!εγώ διαλέγω την φυτική έκλεισα κ γω ραντεβού σε κομμωτήριο για βαφή γτ μόνη μου σπίτι δν μπορώ να το λουσω κ πάνω μου λίγο ανατριχιαζω να τρέχει η βαφή να σκύψω δν παίζει!

Πολλές φορές λένε για την οσμή πιο πολύ μια έγκυος δν κάνει να μυρίζει όλα αυτά αλλά τώρα που φοράμε μάσκα μια χαρά γλιτώνουμε!δν έχει αποδειχτεί να επηρεάζεται το έμβρυο ούτε απ' τα μανό ούτε απ' τις βαφες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elenaki30 είπε:

Έκλεισα την άλλη Παρασκευή ραντεβού  για ανταύγειες.. Αμα όλα πάνε καλά! 

Και τώρα προβληματιζομαι... Μήπως να μην έκανα; θυμηστε μου βάφει καμία άλλη τα μαλλιά της η κάνει ανταύγειες;; 

Εγώ τα έβαψα με φυτική αλλά ο γιατρός μου είχε πει μετά το τρίμηνο με ότι θέλω...και μαλλιά και νύχια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Ele1 είπε:

Μα δεν κάνω και κατι φοβερό να σκεφτείς, προσέχω αρκετά.Τελος πάντων ελπίζω να περάσει αυτό το βάρος που νοιώθω ορθια..Ξαναγυρνάω παλι στα παλιά τωρα καναπε κρεβατι κ τουαλετα..θα δούμε την αλλη βδομάδα που θα πάω στον γιατρό.

Καλή συνέχεια να χεις!

Κορίτσια αυτά είναι κινέζικα φάση  εννοω η ποιότητα για βρέφη είναι καλή?τα Είδα και γω είναι πολύ όμορφα και φτηνά..

Ρε παιδια υπάρχει καμία άλλη που να χε βάρος το μωρο της 668 γρ στην Β επιπέδου?? Εννοώ μ είπε κ μενα ότι είναι μεγάλο!

Τέλειος τραχηλος πολύ καλά νέα!!

Ωχ νόμιζα σου χα απαντήσει.. αλλα μάλλον κάτι εκανα λάθος!!Όσο μπορούσα προσπαθούσα να απέχω από ίντερνετ γτ ψάχνω μπουρδες..

Εγω συνήθως βράδυ ενοιωθα λίγες απλά τώρα μου φαίνεται τόσο περίεργο π σηκωνομαι κ λες κ εχω ένα τσουβάλι πέτρες χαμηλα..τεσπα επόμενη  βδομάδα γιατρο ...

Το βάρος της β μην το συγκρίνεται μεταξυ σας γιατί δεν την κάνουμε όλες την ίδια  εβδομάδα και από εβδομάδα σε εβδομάδα έχουν μεγάλη διαφορά. 

3 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Έκλεισα την άλλη Παρασκευή ραντεβού  για ανταύγειες.. Αμα όλα πάνε καλά! 

Και τώρα προβληματιζομαι... Μήπως να μην έκανα; θυμηστε μου βάφει καμία άλλη τα μαλλιά της η κάνει ανταύγειες;; 

Εγώ κανονικά . Αλλά τώρα δεν θα τα βάψω όχι για να μη κάνω κακο απλά το βρίσκω ευκαιρία να ξεκουραστούν τα δικά μου είναι ταλαιπωρημενα και Ιουνιο θα κάνω κοτσιδάκια που τα κρατάω 4 μήνες και επίσης τα βοηθάει πολυ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, khaleesi είπε:

Κορίτσια τι φανελάκια θα τα φοράμε μες το κατακαλόκαιρο;; Κοντομάνικα ε; Πήρα κάποια από h&m για 2-4, καλά έκανα λέτε και με το νούμερο;

Μια χαρά νούμερο πήρες κ το 1-3 επίσης!το hm τα γράφει κ με νουνερα!το 56 είναι το ιδανικότερο κατά την άποψη μου!κ γω κοντομανικα πήρα προτιμώ απ' τα αμανικα!να μας πουν κ τα υπόλοιπα κοριτσια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοριτσια δεν με αφηνει να κανω τιποτα, μου το απαγορευσε ρητα. Δεν θέλει ούτε τις φυτικες, μια φορα πηγα σε ενα ραντεβου και του ειπα οτι κανω ανταύγειες και δεν ακουμπαει στο κεφαλι και η απαντηση ηταν "τιποτα"! Ούτε νυχια βεβαια. 

Εμενα τα περισσότερα που μου έχουν δωσει ειναι κυρίως κοντομανικα και κοντομανικα εχω παρει κι εγω αλλα θα παρω και κάποια αμανικα για τις πολλες ζεστες. 

0-3 παίρνω αλλα εγω θεωρω οτι λογω διδυμων δεν θα εχω μεγαλα μωρακια, αν ειχα ενα θα επαιρνα περισσότερα 3-6 και καποια 0-3 για τον πρωτο καιρο. Απο hm πηρα 2-4.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Έκλεισα την άλλη Παρασκευή ραντεβού  για ανταύγειες.. Αμα όλα πάνε καλά! 

Και τώρα προβληματιζομαι... Μήπως να μην έκανα; θυμηστε μου βάφει καμία άλλη τα μαλλιά της η κάνει ανταύγειες;; 

Οι ανταύγειες δεν επηρεάζουν καθόλου την κύηση και εμένα μου έχει πει μετά την 12η εβδομάδα να τα βάφεις όσο συχνά θες. 
Και εγώ κάνω φυτική βαφή @electra2021

δεν μπορώ να μην βλέπω περιποιημένα τα μαλλιά μου, είναι δικό μου κόλλημα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια,ωραιο θέμα πιάσατε!! Με τα μαλλιά έχω θέμα,εχω αρκετα λευκά ξαι εκνευρίζομαι παρόλο που τώρα δε βγαίνω πολύ έξω!! Όταν λέτε φυτική τι εννοειτε;; Κορρε και απιβιτα πχ;; Τα έβαψα τωρα με το που μπήκα στον 5ο και θέλουν ξανά. Θέλω  να τα βάψω 3 φορές συνολικά στην εγκυμοσύνη! Θα τα βάψω τωρα τέλη Απρίλη και μετα λίγο πριν γεννήσω. Και τότε θα κάνω και ανταύγειες!! Ο γιατρός βέβαια επιτρέπει τα πάντα!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Polly1 είπε:

Κορίτσια,ωραιο θέμα πιάσατε!! Με τα μαλλιά έχω θέμα,εχω αρκετα λευκά ξαι εκνευρίζομαι παρόλο που τώρα δε βγαίνω πολύ έξω!! Όταν λέτε φυτική τι εννοειτε;; Κορρε και απιβιτα πχ;; Τα έβαψα τωρα με το που μπήκα στον 5ο και θέλουν ξανά. Θέλω  να τα βάψω 3 φορές συνολικά στην εγκυμοσύνη! Θα τα βάψω τωρα τέλη Απρίλη και μετα λίγο πριν γεννήσω. Και τότε θα κάνω και ανταύγειες!! Ο γιατρός βέβαια επιτρέπει τα πάντα!! 

Ναι εγώ αγορασα Κορρέ στην πρώτη κυηση κ πήγα κομμωτήριο γτ δν είχαν φυτικές!τώρα δν ξέρω θα δω τι έχει ο κομμωτής!φίλη μου κομμώτρια μου έχει πει ότι τα πολλά λευκά δν τα πιάνουν οι φυτικές!καλά κάνεις κ τα βαφεις να έχουμε καλή ψυχολογία!εγώ έχω 6 μήνες αβαφα κ λαδωνουν.πανευκολα γτ η βαφή μου τα σκληραίνει κ κρατανε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , marilia35 είπε:

Ναι εγώ αγορασα Κορρέ στην πρώτη κυηση κ πήγα κομμωτήριο γτ δν είχαν φυτικές!τώρα δν ξέρω θα δω τι έχει ο κομμωτής!φίλη μου κομμώτρια μου έχει πει ότι τα πολλά λευκά δν τα πιάνουν οι φυτικές!καλά κάνεις κ τα βαφεις να έχουμε καλή ψυχολογία!εγώ έχω 6 μήνες αβαφα κ λαδωνουν.πανευκολα γτ η βαφή μου τα σκληραίνει κ κρατανε

Ναι,δεν τα καλύπτει όσο Μια κανονική βαφη αλλά μένω ικανοποιημένη!! Άσε, ψυχολογία στο πάτωμα όταν βλέπω τα λευκά! Αν δεν τα είχα, δε θα τα βαφα καθολου,όπως κάνω με  τα νύχια ,που εγώ άλλαζα μανικιούρ κάθε βδομάδα!! Αύριο έχω κούρεμα!! Έχω γίνει ραπουνζέλ!! Θα ρωτήσω αν μπορώ να της πάω εγώ τη βαφή και να μου τα βάψει εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Με πείσατε θα τις κάνω τις ανταύγειες τελικά! Χάχα! Εξάλλου μόνο μια φορά θα κάνω... Ξανά μετά την γεννα! Σε περίπτωση θηλασμού πάλι επιτρέπεται κανονικά; 

Επίσης μου πρότεινε μια φίλη και μια ωραία σελίδα στο ινσταγκραμ που έχει και σαιτ κανονικο με χειροποίητα πράγματα για τα μωρά! Και βρήκα ωραίες φωλιές εκεί σε πιο προσιτές τιμές από μια συγκεκριμένη εταιρία που τις έχει πολύ ακριβά θεωρώ! Δηλαδή την πιο μικρή φωλιά την έχει 55 και την μεγάλη 75...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...