Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ μόλις γύρισα από β επιπέδου! Αχ όλα καλά ευτυχώς!!! Μεγάλωσε πολύ 22η εβδομάδα και είναι 535 γραμμάρια ήδη! Και γενικά μου είπε είναι αρκετά μεγάλο μωρό όλες οι μετρήσεις είναι στα όρια του μεγάλου, καλό μου κουράγιο! 

Επίσης και ο τράχηλος 4 οπότε περπάτημα συνεχίζω κανονικά όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ μόλις γύρισα από β επιπέδου! Αχ όλα καλά ευτυχώς!!! Μεγάλωσε πολύ 22η εβδομάδα και είναι 535 γραμμάρια ήδη! Και γενικά μου είπε είναι αρκετά μεγάλο μωρό όλες οι μετρήσεις είναι στα όρια του μεγάλου, καλό μου κουράγιο! 

Επίσης και ο τράχηλος 4 οπότε περπάτημα συνεχίζω κανονικά όλα καλά! 

Μπράβοοοο!!! Τέλεια!! Άντε χαλάρωσε και εσύ τώρα μόνο εγώ έμεινα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!!!!! 
 

σημερα το πρωί έβγαλα αρνητικο τεστ οπότε έτρεξα να κάνω την β επιπέδου!!! Πάλι καλά!!! 
 

Όλα πήγαν τέλεια και ο μπέμπης είναι μεγαλος και 600γραμμαρια κούκλος!!!! Μισή ώρα η εξέταση την καταευχαριστήθηκα❤️


Τραχηλος 3,1 μου είπε.. έπεσε αρκετά από την αυχενική που ήταν 3,6 είναι φυσιολογικό; 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Martinaa είπε:

Καλημέρα και από εμένα!!!!! 
 

σημερα το πρωί έβγαλα αρνητικο τεστ οπότε έτρεξα να κάνω την β επιπέδου!!! Πάλι καλά!!! 
 

Όλα πήγαν τέλεια και ο μπέμπης είναι μεγαλος και 600γραμμαρια κούκλος!!!! Μισή ώρα η εξέταση την καταευχαριστήθηκα❤️


Τραχηλος 3,1 μου είπε.. έπεσε αρκετά από την αυχενική που ήταν 3,6 είναι φυσιολογικό; 

Έλα κορίτσι μου συγχαρητήρια. Τελική ευθεία.

Γενικά , ναι. Στη Β επιπέδου όλων πέφτει ο τραχηλος. Η μείωση είναι νορμάλ και ο τράχηλος σου είναι πολύ καλός.

 

πρίν από 37 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ μόλις γύρισα από β επιπέδου! Αχ όλα καλά ευτυχώς!!! Μεγάλωσε πολύ 22η εβδομάδα και είναι 535 γραμμάρια ήδη! Και γενικά μου είπε είναι αρκετά μεγάλο μωρό όλες οι μετρήσεις είναι στα όρια του μεγάλου, καλό μου κουράγιο! 

Επίσης και ο τράχηλος 4 οπότε περπάτημα συνεχίζω κανονικά όλα καλά! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου.

Τελική ευθεία.

 

πρίν από 30 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Μπράβοοοο!!! Τέλεια!! Άντε χαλάρωσε και εσύ τώρα μόνο εγώ έμεινα!!

Άντε μωρέ. Σε περιμένουμε να κάνεις το τέλειο κλείσιμο...

1 ώρα πρίν, Polly1 είπε:

Κι εγώ αυτό το απότομο φοβάμαι! Στην 1η μειώθηκε κατά 50% έτσι ξαφνικά και κάναμε επείγουσα περιδεση και τώρα τον τραχηλο της Β επιπεδου τον είχα στην αυχενική, οπότε πήγαμε ξανά για περιδεση!Εγώ στην αρχή νόμιζα ότι περιδεση σημαίνει ότι μπορώ να χορεύω κιολας!! Χαχαχ!! Και είχα προσγειωθεί απότομα θυμάμαι τότε!! Όλα καλά θα πάνε μωρε!! Έχω ένα θετικό feeling γενικα για όλες μας!!

Και εγώ έχω καλό προαίσθημα ❤️

1 ώρα πρίν, Ele1 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα χρειάζομαι την βοήθεια σας ,μετά την β επιπέδου  αρχισα να νοιωθωπιεση χαμηλα στην κοιλιά όταν σηκωνομαι κ νομιζω ότι νοιώθω κάποιες φορές σκληρή την κοιλιά μου .Το θέμα είναι ότι είμαι ξαπλωμενη την περισσότερη ώρα λόγω τραχηλου .Τα έχει καμία από σας αυτά? ΕΙναι συσπασεις όπως φανταζομαι?Ή είναι φυσιολογικά όσο μεγαλώνει κυηση?  (δν περνώ καλα :P

Γεια σου κορίτσι της ξαπλας. Που ήσουν χαμένο;

Ε ναι...αρχικά, είναι το έντερο...το οποίο από την ξάπλα είναι αδρανές και συχνά δημιουργεί πόνο και πρήξιμο. Επειδή είναι όλα μαζί εκεί μεσα, είναι δύσκολο να το ξεχωρίσουμε.

Τώρα σκληρή, και εγώ τη νιώθω πολύ συχνά..είναι συσπασουλες που θα έχουμε, καθώς το σώμα προετοιμάζεται πολύ καιρό πριν για τη μεγάλη έξοδο. 

Εγώ συνήθως, έχω δυσφορία 4-7 το απόγευμα. Είναι η χειρότερη μου ώρα.

Είναι στάνταρ κάθε μέρα...

 

 

  • Μου αρέσει 4

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Έλα κορίτσι μου συγχαρητήρια. Τελική ευθεία.

Γενικά , ναι. Στη Β επιπέδου όλων πέφτει ο τραχηλος. Η μείωση είναι νορμάλ και ο τράχηλος σου είναι πολύ καλός.

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου.

Τελική ευθεία.

 

Άντε μωρέ. Σε περιμένουμε να κάνεις το τέλειο κλείσιμο...

Και εγώ έχω καλό προαίσθημα ❤️

Εγώ να δεις πώς περιμένω!!! Την Παρασκευηηη!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εγώ να δεις πώς περιμένω!!! Την Παρασκευηηη!!!

Ουοαυυυυυ φτάσαμε και εκεί...ούτε δύο μέρες. Θα ξετρελαθεις ❤️

Και μετά πια κλείσιμο...δεν έμεινε άλλη...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ουοαυυυυυ φτάσαμε και εκεί...ούτε δύο μέρες. Θα ξετρελαθεις ❤️

Και μετά πια κλείσιμο...δεν έμεινε άλλη...

Μετά τελική ευθεία!!! Θα αρχίσουμε σιγά σιγά να ψωνίζουμε πραγματακια!! Ουαουυυ!! Τέλεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Μετά τελική ευθεία!!! Θα αρχίσουμε σιγά σιγά να ψωνίζουμε πραγματακια!! Ουαουυυ!! Τέλεια

Έχω έτοιμη μια παραγγελία στο pat pat και όλο κάτι γίνεται και λέω άσε και βλέπουμε...αλλα θα τα παραγγείλω επιτέλους. 

;-)

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2022 at 5:45 ΠΜ, Laky είπε:

Κι εγώ με εξωσωματική είμαι με έμβρυα τρίτης ημέρας.

Αν βάλατε 2 έμβρυα ίσως έχουν πιάσει και τα 2 και βλέπεις αυτές τις χοριακές. Όλα καλά να πάνε!

On 29/3/2022 at 9:21 ΠΜ, Amalia90 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, πόσες από σας έχετε κάνει υπέρηχο καρδούλας και πόσο σημαντική θεωρείτε πως είναι η εξέταση αυτή; Κάποιοι λένε πως αν η Β επιπέδου είναι καλή δεν υπάρχει λόγος να γίνει υπέρηχος, αλλοι λένε  συνήθως είναι καλό να γίνεται σε δίδυμα. Εμείς που έχουμε ένα έμβρυο τι κάνουμε; Σε δύο εβδομάδες έχω να κάνω β επιπέδου απλά το ψάχνω από τώρα γιατί κάπου εκεί γίνεται και ο υπέρηχος αυτός. Θα ρωτήσω και τον γιατρό μου εννοειται όταν έρθει η ώρα με το καλό 

Εγω έκανα υπέρηχο καρδιάς, ο γιατρός μου τη θεωρεί απαραίτητη εξέταση, αν και είμαι με δίδυμη κύηση την κάνει και σε ένα έμβρυο. Εγώ την έκανα στην κυρία Τσαπάκη, λένε ότι είναι πολύ καλή γιατρός (αν και αρκετά απαιτητική). Εφόσον την ζήτησε ο γιατρός μου και είναι μια έξτρα πληροφορία την κάναμε, οι καρδιές όντως μετρήθηκαν με μεγάλη λεπτομέρεια.

17 ώρες πρίν, VDald είπε:

Να είστε καλά όλες, κορίτσια. Ξέρω πόσο χαιρόμαστε κ με κάτι τόσο μικρό όταν αφορά τα μωρα μας :wub:

Θα σου στείλω κι εγώ, μου άρεσε πολύ! Ελπίζω να μη σε κουράζω.

 

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω αρκετές μέρες να μπω, γράψατε τόσα πολλά. Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια για τις Β επιπέδου, άντε να περάσει ο καιρός να χαλαρώσουμε λίγο. Εμένα η μια τσούπρα είναι εγκάρσια και η άλλη έχει μαζευτεί στα δεξιά της κοιλίας, από κλωτσιές και μπουνιές άλλο τίποτα.

Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω, θα σταθώ μόνο στη συμβίωση παιδιών σκυλιών. Αυτή τη στιγμή έχουμε μέσα στο σπίτι έναν γάτο (τον αρχηγό μας), ένα θηλυκό ημίαιμο 4 κιλών μοιάζει πολύ με γιορκσαιρ και ένα αρσενικό ροτβαιλερ 50κιλών. Η αλήθεια είναι ότι πιο πολύ φοβάμαι το 4κιλο παρά τον αρσενικό, δυστυχώς με τα μικρόσωμα τείνουμε όλοι να είμαστε πιο χαλαροί σε "παρασπονδίες" που κάνουν. Αν στον σκύλο έχουν μπει όρια εξ αρχής και ξέρει την θέση του στο σπίτι όλα θα είναι πιο εύκολα, σίγουρα όμως ποτέ μα ποτέ δεν τα αφήνουμε χωρίς επίβλεψη είτε είναι 2 κιλά είτε 50 και ροτβαιλερ, είτε 40 και λαμπραντορ (που θεωρούνται άκακα). Έχοντας μεγαλώσει σαν παιδί με γάτα μέσα στο σπίτι θεωρώ οτι δεν υπάρχει κάτι καλύτερο για ένα παιδί να μεγαλώνει με ένα ζωάκι, υπάρχουν πολλά θετικά από πολλές απόψεις.

Πριν 1,5 χρόνο πέθανε και η μεγάλη μου αγάπη, η πρώτη μας ροτβαιλερίνα, ονειρευόμουν πάντα να την δω να ζει με το παιδί μου αλλά δεν προλάβαμε. Ηταν απίστευτή με τα παιδιά, τα λάτρευε. Ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει, αν και ο πόνος σίγα σιγά γίνεται πιο γλυκός.

Κορίτσια τις τελευταίες μέρες υποφέρω απο ημικρανίες, ειδικά αν βγω απο το σπίτι. Την προηγούμενη εβδομάδα είχα άδεια και το έπαθα έξω σε βόλτα. Την Δευτέρα γύρισα απο την δουλειά και με επιασε στο σπίτι και χθες έφυγα άρον άρον απο το γραφείο ήρθα σπίτι ξάπλωσα και κατάφερα να σηκωθώ στις 9 το βράδυ. Ταράχτηκα πάρα πολύ μη πάθουν τίποτα τα μωρά, η μαία του γιατρού μου είπε να μην ανησυχώ. Ζάχαρο εκείνη την ώρα εντός ορίων και πίεση καλή. Αυτές τις μέρες θα δουλέψω απο το σπίτι μέχρι την Τρίτη που έχω ραντεβού με τον γιατρό να με βγάλει σε αναρρωτική. Ηδη νομίζω το τράβηξα απο τα μαλλιά το θέμα δουλειάς. 

Σήμερα έκανα κάποιες αιματολογικές, το βράδυ θα παω σε καρδιολόγο και μετά ίσως σε νευρολόγο αν συνεχιστούν. Έχει καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία; Η μαία μου είπε ότι πολλές φορές το συναντάμε αυτό στην εγκυμοσύνη λόγω ορμονών, κούρασης κλπ ειδικά αν πριν είχαμε πονοκεφάλους. Η αλήθεια είναι ότι πάντα είχα, αλλα ανησύχησα πολύ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Polly1 είπε:

Κάποιες φορές είναι λογικό να τη νιώθεις σκληρή,ειδικά το βράδυ ή όταν κουράζεσαι.  Θυμησε μου το θέμα σου με τον τράχηλο,όμως!! Παίρνεις κατι; Ο γιατρός τι λεει;;

Έβαλα ένα βολταρεν χτες όπως μου είπε και μου αύξησε  μαγνήσιο .Οπότε παίρνω 3 μαγνήσιο και 2 ουλτρο.Τωρα μόλις σηκωθω για τουαλετα νοιώθω ένα σφιξιμο..Ο τραχηλος μ από 3 με περιδεση  β επιπέδου  ήταν 3.6 και συγκεκριμένα ο γιατρός μου πε να προχωράω και ότι δεν ανοίγει ραμμα αν εχει γίνει καλά.γτ του λεγα ανησυχίες μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Hlianna13 είπε:

Αν βάλατε 2 έμβρυα ίσως έχουν πιάσει και τα 2 και βλέπεις αυτές τις χοριακές. Όλα καλά να πάνε!

Εγω έκανα υπέρηχο καρδιάς, ο γιατρός μου τη θεωρεί απαραίτητη εξέταση, αν και είμαι με δίδυμη κύηση την κάνει και σε ένα έμβρυο. Εγώ την έκανα στην κυρία Τσαπάκη, λένε ότι είναι πολύ καλή γιατρός (αν και αρκετά απαιτητική). Εφόσον την ζήτησε ο γιατρός μου και είναι μια έξτρα πληροφορία την κάναμε, οι καρδιές όντως μετρήθηκαν με μεγάλη λεπτομέρεια.

Θα σου στείλω κι εγώ, μου άρεσε πολύ! Ελπίζω να μη σε κουράζω.

 

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω αρκετές μέρες να μπω, γράψατε τόσα πολλά. Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια για τις Β επιπέδου, άντε να περάσει ο καιρός να χαλαρώσουμε λίγο. Εμένα η μια τσούπρα είναι εγκάρσια και η άλλη έχει μαζευτεί στα δεξιά της κοιλίας, από κλωτσιές και μπουνιές άλλο τίποτα.

Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω, θα σταθώ μόνο στη συμβίωση παιδιών σκυλιών. Αυτή τη στιγμή έχουμε μέσα στο σπίτι έναν γάτο (τον αρχηγό μας), ένα θηλυκό ημίαιμο 4 κιλών μοιάζει πολύ με γιορκσαιρ και ένα αρσενικό ροτβαιλερ 50κιλών. Η αλήθεια είναι ότι πιο πολύ φοβάμαι το 4κιλο παρά τον αρσενικό, δυστυχώς με τα μικρόσωμα τείνουμε όλοι να είμαστε πιο χαλαροί σε "παρασπονδίες" που κάνουν. Αν στον σκύλο έχουν μπει όρια εξ αρχής και ξέρει την θέση του στο σπίτι όλα θα είναι πιο εύκολα, σίγουρα όμως ποτέ μα ποτέ δεν τα αφήνουμε χωρίς επίβλεψη είτε είναι 2 κιλά είτε 50 και ροτβαιλερ, είτε 40 και λαμπραντορ (που θεωρούνται άκακα). Έχοντας μεγαλώσει σαν παιδί με γάτα μέσα στο σπίτι θεωρώ οτι δεν υπάρχει κάτι καλύτερο για ένα παιδί να μεγαλώνει με ένα ζωάκι, υπάρχουν πολλά θετικά από πολλές απόψεις.

Πριν 1,5 χρόνο πέθανε και η μεγάλη μου αγάπη, η πρώτη μας ροτβαιλερίνα, ονειρευόμουν πάντα να την δω να ζει με το παιδί μου αλλά δεν προλάβαμε. Ηταν απίστευτή με τα παιδιά, τα λάτρευε. Ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει, αν και ο πόνος σίγα σιγά γίνεται πιο γλυκός.

Κορίτσια τις τελευταίες μέρες υποφέρω απο ημικρανίες, ειδικά αν βγω απο το σπίτι. Την προηγούμενη εβδομάδα είχα άδεια και το έπαθα έξω σε βόλτα. Την Δευτέρα γύρισα απο την δουλειά και με επιασε στο σπίτι και χθες έφυγα άρον άρον απο το γραφείο ήρθα σπίτι ξάπλωσα και κατάφερα να σηκωθώ στις 9 το βράδυ. Ταράχτηκα πάρα πολύ μη πάθουν τίποτα τα μωρά, η μαία του γιατρού μου είπε να μην ανησυχώ. Ζάχαρο εκείνη την ώρα εντός ορίων και πίεση καλή. Αυτές τις μέρες θα δουλέψω απο το σπίτι μέχρι την Τρίτη που έχω ραντεβού με τον γιατρό να με βγάλει σε αναρρωτική. Ηδη νομίζω το τράβηξα απο τα μαλλιά το θέμα δουλειάς. 

Σήμερα έκανα κάποιες αιματολογικές, το βράδυ θα παω σε καρδιολόγο και μετά ίσως σε νευρολόγο αν συνεχιστούν. Έχει καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία; Η μαία μου είπε ότι πολλές φορές το συναντάμε αυτό στην εγκυμοσύνη λόγω ορμονών, κούρασης κλπ ειδικά αν πριν είχαμε πονοκεφάλους. Η αλήθεια είναι ότι πάντα είχα, αλλα ανησύχησα πολύ.

Αρχικά με το καλό κορίτσι μου και σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Χαίρομαι που έχεις κι εσύ πολλά παιδάκια. Κι εγώ έχω σκυλάκι και γατάκι κι εύχομαι να έρθει και το μωράκι μου τώρα. Το βράδυ θα πάω για υπέρηχο. Οπότε σύντομα θα ξέρω. Αλλά δίδυμη κύηση νόμιζα πως έχουν μεγάλες χοριακες. Εμένα με το ζόρι ανεβαίνει στις 72 ώρες αυτό ήταν το άγχος μου. Οπότε για δύο ούτε που το σκέφτηκα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Laky είπε:

Αρχικά με το καλό κορίτσι μου και σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Χαίρομαι που έχεις κι εσύ πολλά παιδάκια. Κι εγώ έχω σκυλάκι και γατάκι κι εύχομαι να έρθει και το μωράκι μου τώρα. Το βράδυ θα πάω για υπέρηχο. Οπότε σύντομα θα ξέρω. Αλλά δίδυμη κύηση νόμιζα πως έχουν μεγάλες χοριακες. Εμένα με το ζόρι ανεβαίνει στις 72 ώρες αυτό ήταν το άγχος μου. Οπότε για δύο ούτε που το σκέφτηκα.

Περιμένουμε νέα σου! Όλα με το καλό!

Με δίδυμα πάντως τις 2 φορές δεν είχα διπλασιασμό, έκανα την 1η Πέμπτη, ο γιατρός που ζήτησε πάλι Δευτέρα, εγώ δεν άντεξα και έκανα και Σάββατο όπου δεν είχα διπλασιασμό, την Δευτέρα στο τσακ να διπλασιαστεί, μου ζήτησαν ξανά Τετάρτη και εκεί ήταν ελαφρά πιο πάνω απο τον διπλασιασμό. Είχα κι εγώ αποκλείσει την δίδυμη κύηση, ήμουν εντελώς σίγουρη, τόσο πολύ που έπαθα σοκ στον  υπέρηχο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , iwanna24 είπε:

Έλα κορίτσι μου συγχαρητήρια. Τελική ευθεία.

Γενικά , ναι. Στη Β επιπέδου όλων πέφτει ο τραχηλος. Η μείωση είναι νορμάλ και ο τράχηλος σου είναι πολύ καλός.

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου.

Τελική ευθεία.

 

Άντε μωρέ. Σε περιμένουμε να κάνεις το τέλειο κλείσιμο...

Και εγώ έχω καλό προαίσθημα ❤️

Γεια σου κορίτσι της ξαπλας. Που ήσουν χαμένο;

Ε ναι...αρχικά, είναι το έντερο...το οποίο από την ξάπλα είναι αδρανές και συχνά δημιουργεί πόνο και πρήξιμο. Επειδή είναι όλα μαζί εκεί μεσα, είναι δύσκολο να το ξεχωρίσουμε.

Τώρα σκληρή, και εγώ τη νιώθω πολύ συχνά..είναι συσπασουλες που θα έχουμε, καθώς το σώμα προετοιμάζεται πολύ καιρό πριν για τη μεγάλη έξοδο. 

Εγώ συνήθως, έχω δυσφορία 4-7 το απόγευμα. Είναι η χειρότερη μου ώρα.

Είναι στάνταρ κάθε μέρα...

 

 

Γεια σου Ιωάννα, γενικά προσπαθώ να αποφεύγω ίντερνετ αλλά είναι μέρες σαν κ αυτή που έχω ψάξει τα πάντα!

Σήμερα μπορώ να πω ότι νοιώθω ένα σφιξιμο  σαν να σκληραίνει κοιλιά μόλις σηκωνομαι για να παω τουαλετα .(δεν πάω κ πουθενά αλλου)Γενικά για καιρο τώρα δεν είχα συσπασεις μετα τη Β επιπέδου  προχτες αρχισα να νοιώθω ψιλοενοχληση κ τις επόμενες μέρες βάρος χαμηλα και μετά να σκληραίνει κοιλιά μ ειδικά στον υπνο!Μερικές φορές εκεί που είναι σκληρή νοιώθω και μια κλωτσιά από μωρο....δεν ξέρω...

Μακαρι να μην είναι τπτ σοβαρο!θα περιμένω το ραντεβού την επόμενη βδομάδα με γιατρο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ele1 είπε:

Γεια σου Ιωάννα, γενικά προσπαθώ να αποφεύγω ίντερνετ αλλά είναι μέρες σαν κ αυτή που έχω ψάξει τα πάντα!

Σήμερα μπορώ να πω ότι νοιώθω ένα σφιξιμο  σαν να σκληραίνει κοιλιά μόλις σηκωνομαι για να παω τουαλετα .(δεν πάω κ πουθενά αλλου)Γενικά για καιρο τώρα δεν είχα συσπασεις μετα τη Β επιπέδου  προχτες αρχισα να νοιώθω ψιλοενοχληση κ τις επόμενες μέρες βάρος χαμηλα και μετά να σκληραίνει κοιλιά μ ειδικά στον υπνο!Μερικές φορές εκεί που είναι σκληρή νοιώθω και μια κλωτσιά από μωρο....δεν ξέρω...

Μακαρι να μην είναι τπτ σοβαρο!θα περιμένω το ραντεβού την επόμενη βδομάδα με γιατρο!

Όσο το σκέφτεσαι να ξέρεις, θα έχεις συνέχεια. Υπήρχαν κάποιες μέρες που το σκεφτόμουν και από το άγχος έκανα συνέχεια, συνέχεια συσσπασεις...οι οποίες τελικά δεν ήταν καν συσπάσεις, γιατί ένιωθα ακριβώς έτσι στη Β επιπέδου (πάλι άγχος είχα) και λέω στον γιατρό ότι τώρα έχω συσπάσεις και μου λέει όχι δεν έχεις...και λέω δεν βλέπετε;

Είναι η πέτρα η κοιλιά και πονάω και μου λέει και σύσπαση να είναι δεν φαίνεται καν στον υπέρηχο, όποτε δεν με νοιάζει. 

Να ξέρεις ότι το άγχος κάνει τεράστια όλα τα προβλήματα. Μην διαβάζεις. Αρχικά , είχα στο κρεβάτι. Ο τραχηλος είναι καλός. Παίρνεις ουτρο και μαγνήσιο...ε τι άλλο να κάνεις δηλαδή;

Ρε συ, δεν υπάρχει εγκυμοσύνη χωρίς πόνους... απλά δεν υπάρχει. 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , iwanna24 είπε:

Όσο το σκέφτεσαι να ξέρεις, θα έχεις συνέχεια. Υπήρχαν κάποιες μέρες που το σκεφτόμουν και από το άγχος έκανα συνέχεια, συνέχεια συσσπασεις...οι οποίες τελικά δεν ήταν καν συσπάσεις, γιατί ένιωθα ακριβώς έτσι στη Β επιπέδου (πάλι άγχος είχα) και λέω στον γιατρό ότι τώρα έχω συσπάσεις και μου λέει όχι δεν έχεις...και λέω δεν βλέπετε;

Είναι η πέτρα η κοιλιά και πονάω και μου λέει και σύσπαση να είναι δεν φαίνεται καν στον υπέρηχο, όποτε δεν με νοιάζει. 

Να ξέρεις ότι το άγχος κάνει τεράστια όλα τα προβλήματα. Μην διαβάζεις. Αρχικά , είχα στο κρεβάτι. Ο τραχηλος είναι καλός. Παίρνεις ουτρο και μαγνήσιο...ε τι άλλο να κάνεις δηλαδή;

Ρε συ, δεν υπάρχει εγκυμοσύνη χωρίς πόνους... απλά δεν υπάρχει. 

Η συσπαση μπορεί να φανεί στον υπέρηχο δηλ?!

Απλά διάβασα ότι και με συσπασεις ανοίγει ο τραχηλος κ φοβήθηκα.. 

Έχεις δίκιο ναι όσο το σκέφτομαι τόσο πιο έντονο είναι ..Είναι η πρώτη μου εγκυμοσυνη και δεν ξέρω πότε πρέπει να αντίδρασω ,ανησυχήσω.Τεσπα λεω να πάρω για καλό και για κακό τον γιατρό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...