Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

Καλημερούδια!!! Εμενα κορίτσια κόλλησε ο αντρας μου H1N1 απο την κουμπαρα μας με την οποια ηρθε για λιγο σε επαφη χωρις μασκα! Εχω να σας πω οτι ειναι πολυ χειροτερη απο τον κοβιντ!! Δεν εχουμε περασει κοβιντ αλλα απο αυτα τα συμπτωματα που εχω δει στο περιβαλλον μου η γριπη ειναι χειροτερη και πιο επικινδυνη ειδικα για τις εγκυες. Ευτυχως απο τη μερα που εκδηλωσε συμπτωματα εχει περιοριστει στο δωματιο και ειμαστε μονο με μασκες και εχουν περασει 6 μερες και δεν εχω κολλησει. Ουτε η κορη μας η οποια ευτυχως ειχε κανει και το εμβολιο. Εμεις δεν το ειχαμε κανει.

Τι να πω η μασκα σωζει παντως γιατι κι εγώ την ειδα την κουμπαρα μας αλλα με μασκα!! Οσο για τον κοβιντ δεν κολλαει αν δεν εχει εκδηλωσει ο αλλος συμπτωματα ακομα. Οποτε πιστευω θα ειστε μια χαρα και καλως κανεις και τον εχεις περιορισει, και να φορατε μασκες μεσα στο σπιτι. @Elenaki30

Ρουχα εγώ βρεφικά μονο απο H&M μακραν η καλυτερη ποιοτητα και νορμαλ τιμες!! Εγκυμοσυνης εχω κατα ευχαριστηθει απο το shein!! Παρηγγειλα και χτες φορεματακια και παντελονες και ειναι φανταστικα!! Και παμθηνα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 45 λεπτά , Evaki19 είπε:

Καλημερούδια!!! Εμενα κορίτσια κόλλησε ο αντρας μου H1N1 απο την κουμπαρα μας με την οποια ηρθε για λιγο σε επαφη χωρις μασκα! Εχω να σας πω οτι ειναι πολυ χειροτερη απο τον κοβιντ!! Δεν εχουμε περασει κοβιντ αλλα απο αυτα τα συμπτωματα που εχω δει στο περιβαλλον μου η γριπη ειναι χειροτερη και πιο επικινδυνη ειδικα για τις εγκυες. Ευτυχως απο τη μερα που εκδηλωσε συμπτωματα εχει περιοριστει στο δωματιο και ειμαστε μονο με μασκες και εχουν περασει 6 μερες και δεν εχω κολλησει. Ουτε η κορη μας η οποια ευτυχως ειχε κανει και το εμβολιο. Εμεις δεν το ειχαμε κανει.

Τι να πω η μασκα σωζει παντως γιατι κι εγώ την ειδα την κουμπαρα μας αλλα με μασκα!! Οσο για τον κοβιντ δεν κολλαει αν δεν εχει εκδηλωσει ο αλλος συμπτωματα ακομα. Οποτε πιστευω θα ειστε μια χαρα και καλως κανεις και τον εχεις περιορισει, και να φορατε μασκες μεσα στο σπιτι. @Elenaki30

Ρουχα εγώ βρεφικά μονο απο H&M μακραν η καλυτερη ποιοτητα και νορμαλ τιμες!! Εγκυμοσυνης εχω κατα ευχαριστηθει απο το shein!! Παρηγγειλα και χτες φορεματακια και παντελονες και ειναι φανταστικα!! Και παμθηνα!!

Καλημέρα! Όντως κυκλοφορεί και αυτή η ίωση έχει πολύς κόσμος!! Δεν θα ηρεμήσουμε ποτέ.... 

Ειχε χθες συμπτώματα όταν ήταν μαζί αλλά ήταν συνάχι μόνο όχι κάτι εντονο.. Θα φανεί! 

Άμα κάνει σήμερα ένα τεστ λέτε να δείξει;; η είναι νωρίς 24 ώρες μετά; 

Link to comment
Share on other sites

@VDald σε ευχαριστώ για την φωτό, είσαι καλύτερα σήμερα;

Στην καμπύλη πήγα τελείως σίγουρη ότι θα κάνω εμετό, τελικά ηπια με μεγάλη ευχαρίστηση το υγρό (με βοήθησε πολύ που ήταν το νερό παγωμένο) και εμένα δεν είχε γεύση, ήταν σκέτη γλυκόζη. Την 1η ώρα είχα υπνηλία, μου είπαν είναι απόλυτα φυσιολογικό και μετά ήμουν ΟΚ. Καλύτερα να πας με κάποιον άλλον μαζί και όχι μόνη σου. Μετά έφαγα ενα μεγάλο κομμάτι πίτσα και ήταν σαν να μην έγινε η καμπύλη ποτέ :-P

@Evaki19 περαστικά στον άντρα σου, αυτή τη στιγμή έχουμε έξαρση της γρίπης και όντως είναι χειρότερη απο τον κορονοιό. 

Όσο για τα ρούχα εγώ έχω παραγγείλει 3 φορές απο το shein και μόνο 2 ρούχα δεν ήταν όπως τα είχα δει, κατά τα άλλα μια χαρά ποιότητα και οικονομικά, τα έχω βολευτεί τώρα στην εγκυμοσύνη.

Για το pat pat έχω βάλει κι εγώ κάποια στο καλάθι και θα τα προχωρήσω άμεσα, άντε σιγά σιγά να ετοιμαζόμαστε κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evaki19 είπε:

Καλημερούδια!!! Εμενα κορίτσια κόλλησε ο αντρας μου H1N1 απο την κουμπαρα μας με την οποια ηρθε για λιγο σε επαφη χωρις μασκα! Εχω να σας πω οτι ειναι πολυ χειροτερη απο τον κοβιντ!! Δεν εχουμε περασει κοβιντ αλλα απο αυτα τα συμπτωματα που εχω δει στο περιβαλλον μου η γριπη ειναι χειροτερη και πιο επικινδυνη ειδικα για τις εγκυες. Ευτυχως απο τη μερα που εκδηλωσε συμπτωματα εχει περιοριστει στο δωματιο και ειμαστε μονο με μασκες και εχουν περασει 6 μερες και δεν εχω κολλησει. Ουτε η κορη μας η οποια ευτυχως ειχε κανει και το εμβολιο. Εμεις δεν το ειχαμε κανει.

Τι να πω η μασκα σωζει παντως γιατι κι εγώ την ειδα την κουμπαρα μας αλλα με μασκα!! Οσο για τον κοβιντ δεν κολλαει αν δεν εχει εκδηλωσει ο αλλος συμπτωματα ακομα. Οποτε πιστευω θα ειστε μια χαρα και καλως κανεις και τον εχεις περιορισει, και να φορατε μασκες μεσα στο σπιτι. @Elenaki30

Ρουχα εγώ βρεφικά μονο απο H&M μακραν η καλυτερη ποιοτητα και νορμαλ τιμες!! Εγκυμοσυνης εχω κατα ευχαριστηθει απο το shein!! Παρηγγειλα και χτες φορεματακια και παντελονες και ειναι φανταστικα!! Και παμθηνα!!

Στο shein έχω λογαριασμό και πραγματικά έχει πολύ ωραία ρούχα και οικονομικα, δεν έχω παραγγείλει ακόμα αλλά ήθελα να ξέρω πόσο καιρό έκαναν για να σου έρθουν;; Γιατί έχω ακούσει ότι κάνουν πολύ πολύ καιρό; Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια,τι είναι αυτό το shein  που λέτε ολες;; Σάιτ με εγγραφη;;  θα χρειαστώ οπωσδήποτε για άνοιξη καλοκαίρι, δε νομίζω να μου μπαίνει τίποτα πάνω από το γόνατο! Χαχαχα!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Elenaki30 είπε:

Καλημέρα! Όντως κυκλοφορεί και αυτή η ίωση έχει πολύς κόσμος!! Δεν θα ηρεμήσουμε ποτέ.... 

Ειχε χθες συμπτώματα όταν ήταν μαζί αλλά ήταν συνάχι μόνο όχι κάτι εντονο.. Θα φανεί! 

Άμα κάνει σήμερα ένα τεστ λέτε να δείξει;; η είναι νωρίς 24 ώρες μετά; 

Να κάνει σήμερα ένα τεστ κ ξανά ένα μετά από 5 μερες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amalia90 είπε:

Στο shein έχω λογαριασμό και πραγματικά έχει πολύ ωραία ρούχα και οικονομικα, δεν έχω παραγγείλει ακόμα αλλά ήθελα να ξέρω πόσο καιρό έκαναν για να σου έρθουν;; Γιατί έχω ακούσει ότι κάνουν πολύ πολύ καιρό; Ισχύει;

Εμένα κάνουν γύρω στις 3 εβδομάδες.. προσοχή θέλει στα νούμερα να μετρηθείς πρώτα και να κοιτάξεις κ την ποιότητα του υφάσματος καθώς πολλά είναι σκέτο νάυλον .είχα πάρει ένα φορεμα που ήταν τόσο χάλια που το φόραγες κ το άκουγες που τριβόταν...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κάνουν γυρω στις 10 μερες με 2 εβδομάδες, βοηθανε πολυ οι κριτικες απο κατω για την ποιοτητα και τα νουμερα, εγω και τις 3 φορες έχω βαρεθει να μετρηθω αλλα απο τις κριτικές εχω πεσει μεσα στα νουμερα. 

@Polly1 ειναι αρκετα εύκολο και η πληρωμή ειναι ασφαλης με την καρτα σου, θα τα βολευτείς πολυ! 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amalia90 said:

Στο shein έχω λογαριασμό και πραγματικά έχει πολύ ωραία ρούχα και οικονομικα, δεν έχω παραγγείλει ακόμα αλλά ήθελα να ξέρω πόσο καιρό έκαναν για να σου έρθουν;; Γιατί έχω ακούσει ότι κάνουν πολύ πολύ καιρό; Ισχύει;

Μου εχουν κανει το λιγοτερο απο 5 μερες και το πιο πολυ 2 βδομαδες. Δεν εχουν αργησει παραπανω. Χτες που εβαλα παραγγελια λεει παραδοση μεχρι 17 Απριλίου αλλα θα ερθουν σίγουρα νωριτερα. 

Να διαβαζετε τις κριτικες και αν δεν θελετε ναυλον ή πολυεστερα  να επιλετε μονο βαμβακερα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Hlianna13 είπε:

Περιμένουμε νέα σου! Όλα με το καλό!

Με δίδυμα πάντως τις 2 φορές δεν είχα διπλασιασμό, έκανα την 1η Πέμπτη, ο γιατρός που ζήτησε πάλι Δευτέρα, εγώ δεν άντεξα και έκανα και Σάββατο όπου δεν είχα διπλασιασμό, την Δευτέρα στο τσακ να διπλασιαστεί, μου ζήτησαν ξανά Τετάρτη και εκεί ήταν ελαφρά πιο πάνω απο τον διπλασιασμό. Είχα κι εγώ αποκλείσει την δίδυμη κύηση, ήμουν εντελώς σίγουρη, τόσο πολύ που έπαθα σοκ στον  υπέρηχο.

Όλα καλά. Άκουσα καρδούλα. Σας ευχαριστώ πολύ για όλα και σας εύχομαι μέσα απ' τη καρδιά μου τα καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Laky είπε:

Όλα καλά. Άκουσα καρδούλα. Σας ευχαριστώ πολύ για όλα και σας εύχομαι μέσα απ' τη καρδιά μου τα καλύτερα!!!

Μπράβο κορίτσι μου!

Όλα θα πάνε τέλεια. 

Νοέμβριο με καλό, θα κρατάς το μωράκι σου!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια...εγώ δεν έχω ψωνίσει ούτε από shein.

Εγκυμοσύνης, είχα πάρει από hm.

Αθάνατα ρε παιδιά. Λίγο τσιμπημενα αλλα αθάνατα.

Πλύνε βάλε, δύο εγκυμοσύνες.

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Laky είπε:

Όλα καλά. Άκουσα καρδούλα. Σας ευχαριστώ πολύ για όλα και σας εύχομαι μέσα απ' τη καρδιά μου τα καλύτερα!!!

Μπράβο να έχεις μια όμορφη κύηση!

πρίν από 10 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!

Όλα θα πάνε τέλεια. 

Νοέμβριο με καλό, θα κρατάς το μωράκι σου!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια...εγώ δεν έχω ψωνίσει ούτε από shein.

Εγκυμοσύνης, είχα πάρει από hm.

Αθάνατα ρε παιδιά. Λίγο τσιμπημενα αλλα αθάνατα.

Πλύνε βάλε, δύο εγκυμοσύνες.

Χαχαχαχα κ γω τα ίδια πλύνε βάλε που λες κ καλές τιμές!πήρα τώρα κ ένα κολάν ποδηλατικό που τα λένε γτ μας πιάνει κ το καλοκαιράκι!πηρα χτες κ ένα κολάν απ' το prenatal το είχε καλή τιμή 14€ δν μου ήρθε ακόμα ομως

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 said:

Μπράβο κορίτσι μου!

Όλα θα πάνε τέλεια. 

Νοέμβριο με καλό, θα κρατάς το μωράκι σου!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια...εγώ δεν έχω ψωνίσει ούτε από shein.

Εγκυμοσύνης, είχα πάρει από hm.

Αθάνατα ρε παιδιά. Λίγο τσιμπημενα αλλα αθάνατα.

Πλύνε βάλε, δύο εγκυμοσύνες.

Καλησπέρα κορίτσια! 

Και εγώ πήρα από h&m και asos και έμεινα πολύ ευχαριστημένη!

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα την άλλη Παρασκευή ραντεβού  για ανταύγειες.. Αμα όλα πάνε καλά! 

Και τώρα προβληματιζομαι... Μήπως να μην έκανα; θυμηστε μου βάφει καμία άλλη τα μαλλιά της η κάνει ανταύγειες;; 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Elenaki30 said:

Έκλεισα την άλλη Παρασκευή ραντεβού  για ανταύγειες.. Αμα όλα πάνε καλά! 

Και τώρα προβληματιζομαι... Μήπως να μην έκανα; θυμηστε μου βάφει καμία άλλη τα μαλλιά της η κάνει ανταύγειες;; 

Εγώ τα έβαψα χθες μόνη μου με βαφή korres, βαρέθηκα να βλέπω το μισό μου κεφάλι άσπρο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...