Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, συγχαρητήρια για τις αυχενικές!! 

Ναι, οποια θέλει, μου στέλνει μήνυμα τα στοιχεία κ με την πρώτη ευκαιρία σας στέλνω τις εικόνες σας. 

Σήμερα δεν είμαι καλά οπότε ίσως απέχω από υπολογιστή κτλ. Θα επανέλθω όμως. 

Τα φιλιά μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , Hlianna13 είπε:

Περιμένουμε νέα σου! Όλα με το καλό!

Με δίδυμα πάντως τις 2 φορές δεν είχα διπλασιασμό, έκανα την 1η Πέμπτη, ο γιατρός που ζήτησε πάλι Δευτέρα, εγώ δεν άντεξα και έκανα και Σάββατο όπου δεν είχα διπλασιασμό, την Δευτέρα στο τσακ να διπλασιαστεί, μου ζήτησαν ξανά Τετάρτη και εκεί ήταν ελαφρά πιο πάνω απο τον διπλασιασμό. Είχα κι εγώ αποκλείσει την δίδυμη κύηση, ήμουν εντελώς σίγουρη, τόσο πολύ που έπαθα σοκ στον  υπέρηχο.

Μακάρι γλυκιά μου. Μακάρι να πάρω τέτοια διπλή χαρά. Σ ευχαριστώ πολύ όμως και μόνο για το κουράγιο που μου έδωσες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , VDald είπε:

Γεια σας κορίτσια, συγχαρητήρια για τις αυχενικές!! 

Ναι, οποια θέλει, μου στέλνει μήνυμα τα στοιχεία κ με την πρώτη ευκαιρία σας στέλνω τις εικόνες σας. 

Σήμερα δεν είμαι καλά οπότε ίσως απέχω από υπολογιστή κτλ. Θα επανέλθω όμως. 

Τα φιλιά μου

Τι σε ταλαιπωρεί κορίτσι μου;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Hlianna13 said:

Τι σε ταλαιπωρεί κορίτσι μου;

Δεν θέλω να σας αποθαρρύνω βρε κορίτσια. Οπότε μετρήστε με ως κακό παράδειγμα στο συγκεκριμένο κ μην το δένετε κόμπο. 

Ήταν σήμερα να πάω για καμπύλη σακχάρου κ το στομάχι μου αντέδρασε τόσο στην σκέψη της, που απ το πρωί είμαι τουαλέτα. Το ανέβαλα για αύριο πρωί αλλά έχω ένα στομάχι χάλια, όπως ήμουν δλδ τους πρώτους μήνες. 

Εε κ όπως καταλαβαίνετε, έπεσε η ψυχολογία στα πατώματα γιατί εκτός των υπολοίπων, αισθάνεσαι κ τύψεις κ αποτυχημένη αν κάτι δεν το κάνεις σωστά. 

Ναι, ο πολυαγαπημένος μου εγκέφαλος, που πάντα με πολεμάει. 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Έχω έτοιμη μια παραγγελία στο pat pat και όλο κάτι γίνεται και λέω άσε και βλέπουμε...αλλα θα τα παραγγείλω επιτέλους. 

;-)

Αχχχ και εγώ την έχω αυτή την σελίδα και λέω να παραγγείλω και εγώ!! Έχει πολύ ωραία πράγματα... έχεις ξανά παραγγείλει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ele1 είπε:

Έβαλα ένα βολταρεν χτες όπως μου είπε και μου αύξησε  μαγνήσιο .Οπότε παίρνω 3 μαγνήσιο και 2 ουλτρο.Τωρα μόλις σηκωθω για τουαλετα νοιώθω ένα σφιξιμο..Ο τραχηλος μ από 3 με περιδεση  β επιπέδου  ήταν 3.6 και συγκεκριμένα ο γιατρός μου πε να προχωράω και ότι δεν ανοίγει ραμμα αν εχει γίνει καλά.γτ του λεγα ανησυχίες μου.

Α,έχεις κάνει κι εσύ περιδεση;; Δεν το θυμόμουν καθολου!! Κοίτα,  παίρνεις και ουτρο και μαγνήσιο,οπότε θεωρώ ότι όλα αυτά που περιγράφεις είναι από κούραση. Ρίξε λιγο τους ρυθμούς!! Εγώ ακόμη και μέσα στο σπίτι να τύχει με τη μικρη να περπατήσω, να κουραστω λίγο παραπάνω,αμέσως νιώθω μικροενοχλησεις και κοιλιά σκληρή. Άρα,προσπάθησε να ξεκουραζεσαι περισσότερο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , VDald είπε:

Δεν θέλω να σας αποθαρρύνω βρε κορίτσια. Οπότε μετρήστε με ως κακό παράδειγμα στο συγκεκριμένο κ μην το δένετε κόμπο. 

Ήταν σήμερα να πάω για καμπύλη σακχάρου κ το στομάχι μου αντέδρασε τόσο στην σκέψη της, που απ το πρωί είμαι τουαλέτα. Το ανέβαλα για αύριο πρωί αλλά έχω ένα στομάχι χάλια, όπως ήμουν δλδ τους πρώτους μήνες. 

Εε κ όπως καταλαβαίνετε, έπεσε η ψυχολογία στα πατώματα γιατί εκτός των υπολοίπων, αισθάνεσαι κ τύψεις κ αποτυχημένη αν κάτι δεν το κάνεις σωστά. 

Ναι, ο πολυαγαπημένος μου εγκέφαλος, που πάντα με πολεμάει. 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! 

Καλε γιατί το παιρνεις έτσι έχεις δυσκολη μερα απλά παρε τα Πάνω σου εγώ παρασκευη εχω καμπυλη μην το παιρμεις έτσι όμως και χαλιεσαι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , VDald είπε:

Δεν θέλω να σας αποθαρρύνω βρε κορίτσια. Οπότε μετρήστε με ως κακό παράδειγμα στο συγκεκριμένο κ μην το δένετε κόμπο. 

Ήταν σήμερα να πάω για καμπύλη σακχάρου κ το στομάχι μου αντέδρασε τόσο στην σκέψη της, που απ το πρωί είμαι τουαλέτα. Το ανέβαλα για αύριο πρωί αλλά έχω ένα στομάχι χάλια, όπως ήμουν δλδ τους πρώτους μήνες. 

Εε κ όπως καταλαβαίνετε, έπεσε η ψυχολογία στα πατώματα γιατί εκτός των υπολοίπων, αισθάνεσαι κ τύψεις κ αποτυχημένη αν κάτι δεν το κάνεις σωστά. 

Ναι, ο πολυαγαπημένος μου εγκέφαλος, που πάντα με πολεμάει. 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! 

Αχ,βρε κοπέλα μου,θυμάμαι ότι αννησυχουσες για την εξέταση αυτή. Δεν ξέρω αν σε βοηθήσει η δική μου εμπειρία! Μου άρεσε πάρα πολύ το μείγμα της γλυκόζης,σαν κανονική λεμονάδα ήταν!! Και ευκαιρία για κούς κους με τον άντρα μου και τον γιατρό μέχρι να περάσει το 2ωρο. Ως διαδικασία δηλαδή είναι μια απλή αιματολογική!! Τίποτα το ιδιαίτερο!! Καταλαβαίνω ότι δεν υπάρχει διακόπτης να τον πατήσεις και να το δεις αλλιώς,αλλά την  επόμενη φορά θα είσαι πιο έτοιμη και όλα θα πάνε καλά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dimi84 said:

Καλε γιατί το παιρνεις έτσι έχεις δυσκολη μερα απλά παρε τα Πάνω σου εγώ παρασκευη εχω καμπυλη μην το παιρμεις έτσι όμως και χαλιεσαι

Ναι, ίσως να συνέπεσε με κακή μέρα/στομάχι. Με το καλό εύχομαι.

4 minutes ago, Polly1 said:

Αχ,βρε κοπέλα μου,θυμάμαι ότι αννησυχουσες για την εξέταση αυτή. Δεν ξέρω αν σε βοηθήσει η δική μου εμπειρία! Μου άρεσε πάρα πολύ το μείγμα της γλυκόζης,σαν κανονική λεμονάδα ήταν!! Και ευκαιρία για κούς κους με τον άντρα μου και τον γιατρό μέχρι να περάσει το 2ωρο. Ως διαδικασία δηλαδή είναι μια απλή αιματολογική!! Τίποτα το ιδιαίτερο!! Καταλαβαίνω ότι δεν υπάρχει διακόπτης να τον πατήσεις και να το δεις αλλιώς,αλλά την  επόμενη φορά θα είσαι πιο έτοιμη και όλα θα πάνε καλά. 

Είναι μην μας κάτσει κάτι στραβά.
Τρέμω στον συνδυασμό εμετού/ζάλης/ταχυπαλμίας, δλδ καλύτερα βάλε με να γεννήσω χωρίς επισκληρίδιο παρά αυτό! Μακαρι να μην είναι τοσο ασχημη τελικα ως εμπερία.

Σας ευχαριστω για το κουραγιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , VDald είπε:

Ναι, ίσως να συνέπεσε με κακή μέρα/στομάχι. Με το καλό εύχομαι.

Είναι μην μας κάτσει κάτι στραβά.
Τρέμω στον συνδυασμό εμετού/ζάλης/ταχυπαλμίας, δλδ καλύτερα βάλε με να γεννήσω χωρίς επισκληρίδιο παρά αυτό! Μακαρι να μην είναι τοσο ασχημη τελικα ως εμπερία.

Σας ευχαριστω για το κουραγιο.

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ακούσει ποτέ καμία γνωστή μου ή εδώ κάποια κοπέλα από την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου να έχει αυτά που έγραψες! Και προσωπικά είχα ακούσει μόνο για ενδεχόμενο ηπιας ζαλάδας! Προσπάθησε να το δεις σαν μια ακόμη διαδικασία ρουτίνας!! Καλή ξεκούραση!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Polly1 είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ακούσει ποτέ καμία γνωστή μου ή εδώ κάποια κοπέλα από την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου να έχει αυτά που έγραψες! Και προσωπικά είχα ακούσει μόνο για ενδεχόμενο ηπιας ζαλάδας! Προσπάθησε να το δεις σαν μια ακόμη διαδικασία ρουτίνας!! Καλή ξεκούραση!!

Εμετος μπορεί να προελθει κάποιες δεν μπορουν. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Dimi84 είπε:

Εμετος μπορεί να προελθει κάποιες δεν μπορουν. 

Ναι,δεν αντιλέγω! Δεν το χω ψάξει ιδιαίτερα κιολας ούτε μου το έχει επισημάνει ο γιατρός!! Απλά λέω ότι ούτε το είχα ακούσει ποτέ ούτε έχει συμβεί σε κάποια γνωστή μου!! 

1 ώρα πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Αχχχ και εγώ την έχω αυτή την σελίδα και λέω να παραγγείλω και εγώ!! Έχει πολύ ωραία πράγματα... έχεις ξανά παραγγείλει??

 

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Έχω έτοιμη μια παραγγελία στο pat pat και όλο κάτι γίνεται και λέω άσε και βλέπουμε...αλλα θα τα παραγγείλω επιτέλους. 

;-)

Θα σε ρωτήσω κι εγώ αυτό που ρωτάει η Χρύσα, αν έχεις ξαναγορασει από κει!! Τα σχέδια δεν παίζονται, ούτε οι τιμές φυσικά. Και από τα υλικά απ ότι βλέπω έχει και 100% βαμβάκι πχ,οπότε κι από ποιότητα μια χαρά θα είναι!! Εμένα με πρόλαβε η μαμα, πήγε κι έφερε 6 ζιπουνακια και 3 φορμακια, το μικρότερο νούμερο,μου φαίνονται πολύ μικρά,είχα ξεχάσει πως είναι το 0-3, είναι και καλοκαιρινά με λίγο ύφασμα και φαίνονται ακομη πιο μικρά!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, VDald είπε:

Δεν θέλω να σας αποθαρρύνω βρε κορίτσια. Οπότε μετρήστε με ως κακό παράδειγμα στο συγκεκριμένο κ μην το δένετε κόμπο. 

Ήταν σήμερα να πάω για καμπύλη σακχάρου κ το στομάχι μου αντέδρασε τόσο στην σκέψη της, που απ το πρωί είμαι τουαλέτα. Το ανέβαλα για αύριο πρωί αλλά έχω ένα στομάχι χάλια, όπως ήμουν δλδ τους πρώτους μήνες. 

Εε κ όπως καταλαβαίνετε, έπεσε η ψυχολογία στα πατώματα γιατί εκτός των υπολοίπων, αισθάνεσαι κ τύψεις κ αποτυχημένη αν κάτι δεν το κάνεις σωστά. 

Ναι, ο πολυαγαπημένος μου εγκέφαλος, που πάντα με πολεμάει. 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! 

Κορίτσι μου είναι απολύτως φυσιολογικό όλο αυτό που νιώθεις!δν φταις εσύ αλλά οι ορμόνες κ πολλές έγκυες έχουν ακόμα αναγουλες σε προχωρημένη κύηση!

Κ γω σήμερα είμαι χάλια ψυχολογικά!φώναξα τον γιο μου νιώθω τώρα τύψεις!είχα ίωση πίνω αντιβίωση κλείστηκα μέσα γτ δν ήμουν καλά λόγω ίωσης οπότε μου την Βαρέσε!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Α,έχεις κάνει κι εσύ περιδεση;; Δεν το θυμόμουν καθολου!! Κοίτα,  παίρνεις και ουτρο και μαγνήσιο,οπότε θεωρώ ότι όλα αυτά που περιγράφεις είναι από κούραση. Ρίξε λιγο τους ρυθμούς!! Εγώ ακόμη και μέσα στο σπίτι να τύχει με τη μικρη να περπατήσω, να κουραστω λίγο παραπάνω,αμέσως νιώθω μικροενοχλησεις και κοιλιά σκληρή. Άρα,προσπάθησε να ξεκουραζεσαι περισσότερο. 

Μα δεν κάνω και κατι φοβερό να σκεφτείς, προσέχω αρκετά.Τελος πάντων ελπίζω να περάσει αυτό το βάρος που νοιώθω ορθια..Ξαναγυρνάω παλι στα παλιά τωρα καναπε κρεβατι κ τουαλετα..θα δούμε την αλλη βδομάδα που θα πάω στον γιατρό.

Καλή συνέχεια να χεις!

4 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Έχω έτοιμη μια παραγγελία στο pat pat και όλο κάτι γίνεται και λέω άσε και βλέπουμε...αλλα θα τα παραγγείλω επιτέλους. 

;-)

Κορίτσια αυτά είναι κινέζικα φάση  εννοω η ποιότητα για βρέφη είναι καλή?τα Είδα και γω είναι πολύ όμορφα και φτηνά..

5 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ μόλις γύρισα από β επιπέδου! Αχ όλα καλά ευτυχώς!!! Μεγάλωσε πολύ 22η εβδομάδα και είναι 535 γραμμάρια ήδη! Και γενικά μου είπε είναι αρκετά μεγάλο μωρό όλες οι μετρήσεις είναι στα όρια του μεγάλου, καλό μου κουράγιο! 

Επίσης και ο τράχηλος 4 οπότε περπάτημα συνεχίζω κανονικά όλα καλά! 

Ρε παιδια υπάρχει καμία άλλη που να χε βάρος το μωρο της 668 γρ στην Β επιπέδου?? Εννοώ μ είπε κ μενα ότι είναι μεγάλο!

Τέλειος τραχηλος πολύ καλά νέα!!

4 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Έλα κορίτσι μου συγχαρητήρια. Τελική ευθεία.

Γενικά , ναι. Στη Β επιπέδου όλων πέφτει ο τραχηλος. Η μείωση είναι νορμάλ και ο τράχηλος σου είναι πολύ καλός.

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου.

Τελική ευθεία.

 

Άντε μωρέ. Σε περιμένουμε να κάνεις το τέλειο κλείσιμο...

Και εγώ έχω καλό προαίσθημα ❤️

Γεια σου κορίτσι της ξαπλας. Που ήσουν χαμένο;

Ε ναι...αρχικά, είναι το έντερο...το οποίο από την ξάπλα είναι αδρανές και συχνά δημιουργεί πόνο και πρήξιμο. Επειδή είναι όλα μαζί εκεί μεσα, είναι δύσκολο να το ξεχωρίσουμε.

Τώρα σκληρή, και εγώ τη νιώθω πολύ συχνά..είναι συσπασουλες που θα έχουμε, καθώς το σώμα προετοιμάζεται πολύ καιρό πριν για τη μεγάλη έξοδο. 

Εγώ συνήθως, έχω δυσφορία 4-7 το απόγευμα. Είναι η χειρότερη μου ώρα.

Είναι στάνταρ κάθε μέρα...

 

 

Ωχ νόμιζα σου χα απαντήσει.. αλλα μάλλον κάτι εκανα λάθος!!Όσο μπορούσα προσπαθούσα να απέχω από ίντερνετ γτ ψάχνω μπουρδες..

Εγω συνήθως βράδυ ενοιωθα λίγες απλά τώρα μου φαίνεται τόσο περίεργο π σηκωνομαι κ λες κ εχω ένα τσουβάλι πέτρες χαμηλα..τεσπα επόμενη  βδομάδα γιατρο ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ele1 είπε:

Μα δεν κάνω και κατι φοβερό να σκεφτείς, προσέχω αρκετά.Τελος πάντων ελπίζω να περάσει αυτό το βάρος που νοιώθω ορθια..Ξαναγυρνάω παλι στα παλιά τωρα καναπε κρεβατι κ τουαλετα..θα δούμε την αλλη βδομάδα που θα πάω στον γιατρό.

Καλή συνέχεια να χεις!

Κορίτσια αυτά είναι κινέζικα φάση  εννοω η ποιότητα για βρέφη είναι καλή?τα Είδα και γω είναι πολύ όμορφα και φτηνά..

Ρε παιδια υπάρχει καμία άλλη που να χε βάρος το μωρο της 668 γρ στην Β επιπέδου?? Εννοώ μ είπε κ μενα ότι είναι μεγάλο!

Τέλειος τραχηλος πολύ καλά νέα!!

Ναι,δοκίμασε πάλι καναπέ κρεβάτι όσο μπορείς!! Τα υπόλοιπα τα έχεις κάνει όλα εξάλλου!! Σε ποια εβδομάδα την έκανες την β επιπέδου; Εγω 23 (22+6) και μου το βγάλανε 550γρ. Νομίζω πάντως πως κάπου εκεί παιζουν τα γρ στα 500-700 για τις εβδομάδες που γίνεται η Β επιπέδου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...