Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Σωστο. Εγω ξεκινησα ηδη με 7-8 παραπανω κιλα τωρα οποτε ειμαι πιο παχια απο την 1η εγκυμοσυνη ετσι κι αλλιως.. και χωρις κανενα απολυτως θεμα εξετασεων.

Πως πατε με τις ιωσεις καλοκαιριατικα;; εγω τον πηρα λογω διαρροιας σημερα απο τον παιδικο :(

 

Ασ' τα να πανε!!!Δε θα συνελθουμε ποτε!!Ο δικος μου ειναι με βηχα και λιγες μυξες απο προχθες...Κυκλοφορει πολυ γαστρεντεριτιδα απ' ο,τι εχω ακουσει...εμεις ευτυχως μεχρι στιγμης την εχουμε σκαπουλαρει. Περαστικα ευχομαι στον μικρουλη και φυσικα να μην κολλησεις κι εσυ και ταλαιπωρηθεις!!Εγω γενικα κολλαω τα παντα απο τον μικρο μου...

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Ασ' τα να πανε!!!Δε θα συνελθουμε ποτε!!Ο δικος μου ειναι με βηχα και λιγες μυξες απο προχθες...Κυκλοφορει πολυ γαστρεντεριτιδα απ' ο,τι εχω ακουσει...εμεις ευτυχως μεχρι στιγμης την εχουμε σκαπουλαρει. Περαστικα ευχομαι στον μικρουλη και φυσικα να μην κολλησεις κι εσυ και ταλαιπωρηθεις!!Εγω γενικα κολλαω τα παντα απο τον μικρο μου...

Κι εγω φετος εχω κολλησει πολλες φορες.. μακαρι να τη γλιτωσουμε. 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@vaso_mpempisόχι δεν έκανα ποτέ γιόγκα αλλά έκανα κάθε πρωί αερόβια για κάνα τέταρτο και περπατούσα συχνά. Από την αρχή τις εγκυμοσύνης μου τα έκοψαν όλα... 

Το φαγητό νομίζω ότι γενικά πρέπει να είναι ισορροπημένο και να περιλαμβάνει τα πάντα , όχι μόνο πχ φρούτα. Αλλά εγώ πάω σε διαιτολογο γιατί δεν πρέπει να πάρω πάνω από 8 σύνολο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Margr είπε:

@vaso_mpempisόχι δεν έκανα ποτέ γιόγκα αλλά έκανα κάθε πρωί αερόβια για κάνα τέταρτο και περπατούσα συχνά. Από την αρχή τις εγκυμοσύνης μου τα έκοψαν όλα... 

Το φαγητό νομίζω ότι γενικά πρέπει να είναι ισορροπημένο και να περιλαμβάνει τα πάντα , όχι μόνο πχ φρούτα. Αλλά εγώ πάω σε διαιτολογο γιατί δεν πρέπει να πάρω πάνω από 8 σύνολο.

Κι εγω πηγα και μου εδωσε οδηγιες 3μηνου πιο πολυ. Βεβαια τα εχω κανει χαλια γιατι μου εχει κοπει η ορεξη... δε βαριεσαι θα δουμε!!! Μπορει ν ανοιξει μετα και να τρωω οποτε ας ειναι..

Να ναι καλα τα μωρακια μας

Εγω δε νιωθω τπτ ακομα ρε γαμωτο.. παλι με το αγχος θα ειμαι οπως στο γιο μου που επισης δεν τον καταλαβαινα. Τουλαχιστον αν ενιωθα κατι θα ηξερα οτι ειναι καλα...

Μπηκα 19η..


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κι εγω πηγα και μου εδωσε οδηγιες 3μηνου πιο πολυ. Βεβαια τα εχω κανει χαλια γιατι μου εχει κοπει η ορεξη... δε βαριεσαι θα δουμε!!! Μπορει ν ανοιξει μετα και να τρωω οποτε ας ειναι..

Να ναι καλα τα μωρακια μας

Εγω δε νιωθω τπτ ακομα ρε γαμωτο.. παλι με το αγχος θα ειμαι οπως στο γιο μου που επισης δεν τον καταλαβαινα. Τουλαχιστον αν ενιωθα κατι θα ηξερα οτι ειναι καλα...

Μπηκα 19η..

Σ εμένα που είναι 2???? Και που νιώθω δε ξέρω τι είναι ποιο ξέρω γω χαχαχ 

Καλημέρα κορίτσια! Παρασκευούλα σήμερα! Και περνούν οι μέρες......... ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , Primula είπε:

Σ εμένα που είναι 2???? Και που νιώθω δε ξέρω τι είναι ποιο ξέρω γω χαχαχ 

Καλημέρα κορίτσια! Παρασκευούλα σήμερα! Και περνούν οι μέρες......... ❤️

Σημασια εχει που νιωθεις.. εγω τπτ!!!! 

Ναι περναει ο καιρος....

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Primula said:

Σ εμένα που είναι 2???? Και που νιώθω δε ξέρω τι είναι ποιο ξέρω γω χαχαχ 

Καλημέρα κορίτσια! Παρασκευούλα σήμερα! Και περνούν οι μέρες......... ❤️

Ναι περνούν ! Εγώ περιμένω να περάσουν 3 εβδομάδες, γιατί τότε κάνω την β'επιπέδου !!! ♥

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

 

Εγω δε νιωθω τπτ ακομα ρε γαμωτο.. παλι με το αγχος θα ειμαι οπως στο γιο μου που επισης δεν τον καταλαβαινα. Τουλαχιστον αν ενιωθα κατι θα ηξερα οτι ειναι καλα...

Μπηκα 19η..

Εγώ μπήκα 20η και πραγματικά το σκέφτομαι αν πάω εδώ τοπικά σε κάποιον που κάνεις υπερηχους απλώς για να μου πει ότι κουνιέται. Τίποτα δεν καταλαβαίνω....

(Πρωτότοκη με παραπάνω κιλά)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Margr είπε:

Εγώ μπήκα 20η και πραγματικά το σκέφτομαι αν πάω εδώ τοπικά σε κάποιον που κάνεις υπερηχους απλώς για να μου πει ότι κουνιέται. Τίποτα δεν καταλαβαίνω....

(Πρωτότοκη με παραπάνω κιλά)

Εννοείται να πας μην το σκέφτεσαι κάν, το έχω κάνει πολλές φορές και δεν το μετανιώνω γιατί πρέπει να είμαστε ήρεμες 

Εμείς την επόμενη Πέμπτη β επιπέδου........ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Margr είπε:

Εγώ μπήκα 20η και πραγματικά το σκέφτομαι αν πάω εδώ τοπικά σε κάποιον που κάνεις υπερηχους απλώς για να μου πει ότι κουνιέται. Τίποτα δεν καταλαβαίνω....

(Πρωτότοκη με παραπάνω κιλά)

Τον γιο μου τον καταλαβα 22-23 εβδομαδων...  και μετα μη φανταστεις οτι εριχνε κλωτσιες..τπτ... ΚΑΑΑΑΑΠΟΥ ΚΑΑΑΑΠΟΥ ΚΑΑΑΑΤΙΙΙΙΙ... μεχρι που γεννησα μεγαλο αγχος και γεννήθηκε μεγάλος ο σκατούλης! οποτε λεω αυτη τη φορα να κρατηθω προς το παρον χαχαχα

Να πας! Ειναι σημαντικο να εισαι ηρεμη.. κι εγω στην 1η μου ετσι εκανα συνεχεια 

εγώ β επιπέδου 8/7 έχω ακόμα..

  • Μου αρέσει 4

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειμαι κι εγώ 21 +1 εβδομάδων πρωτη εγκυμοσυνη με εξωσωματική. Την άλλη εβδομαδα παω για β επιπεδου και ειμαι λιγο αγχωμένη...

Διάβασα που καποιες νιώθετε λιγες συσπάσεις. Τις νιωθετε χαμηλά; απο οτι εχω καταλαβει ειναι φυσιολογικό, ετσι δεν είναι;

Νομιζω εχω αρχισει να νιωθω που και που να μου χτυπαει ο μπέμπης, αλλά ψηλά στην κοιλιά. Πως το ξεχωριζουμε απο συσπασεις;

Αιματοκρίτη πόσο εχετε;

Εύχομαι σε ολα τα κοριτσια καλα αποτελεσματα στη β επιπεδου και καλή συνέχεια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 31/5/2022 at 7:31 ΜΜ, mammyE είπε:

Πώς πήγε η β επιπέδου? Εγώ αύριο έχω κ είμαι λίγο αγχωμένη...21+5 αύριο 

Αααχ άργησα να το δω το μήνυμα! Λογικά την έκανες και εσύ την εξέταση! Εμένα ήταν όλα καλά Δόξα τω θεώ, η μικρή μας είναι 420 γρ. Έχει μεγαλώσει ικανοποιητικά, πολύ ωραία εμπειρία γενικά αν και σε δημόσιο,στο Έλενα το έκανα και έμεινα ευχαριστημένη. Η μικρή μας έβγαζε και γλώσσα συνεχόμενα σαν φίδι και είχε πολύ γέλιο! Αυτάααα! Εσένα πως πήγε η εξέταση;

6 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Καλησπέρα, ειμαι κι εγώ 21 +1 εβδομάδων πρωτη εγκυμοσυνη με εξωσωματική. Την άλλη εβδομαδα παω για β επιπεδου και ειμαι λιγο αγχωμένη...

Διάβασα που καποιες νιώθετε λιγες συσπάσεις. Τις νιωθετε χαμηλά; απο οτι εχω καταλαβει ειναι φυσιολογικό, ετσι δεν είναι;

Νομιζω εχω αρχισει να νιωθω που και που να μου χτυπαει ο μπέμπης, αλλά ψηλά στην κοιλιά. Πως το ξεχωριζουμε απο συσπασεις;

Αιματοκρίτη πόσο εχετε;

Εύχομαι σε ολα τα κοριτσια καλα αποτελεσματα στη β επιπεδου και καλή συνέχεια

Εγώ αιματοκρίτη έχω χαμηλό 34,5 αλλά ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με χαμηλό είχα 36, παρόλα αυτά νιώθω καλά , αν εξαιρέσουμε ότι κουράζομαι εύκολα που όμως νομίζω είναι φυσιολογικό...παίρνω εκεί το σίδηρο μου και ολα κομπλέ! Αν το νιώθεις σαν χτυπήματα και μάλιστα ψηλά μάλλον είναι το μωρό που κουνιέται παρά συσπάσεις... Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω συσπάσεις,μόνο εχθές ένιωσα πολύ περίεργα την κοιλιά μου το βράδυ,σαν ξένο σώμα κάπως και φοβήθηκα αλλά δεν πρέπει να ήταν σύσπαση,μάλλον ψυχολογικά δικά μου ήταν...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Καλησπέρα, ειμαι κι εγώ 21 +1 εβδομάδων πρωτη εγκυμοσυνη με εξωσωματική. Την άλλη εβδομαδα παω για β επιπεδου και ειμαι λιγο αγχωμένη...

Διάβασα που καποιες νιώθετε λιγες συσπάσεις. Τις νιωθετε χαμηλά; απο οτι εχω καταλαβει ειναι φυσιολογικό, ετσι δεν είναι;

Νομιζω εχω αρχισει να νιωθω που και που να μου χτυπαει ο μπέμπης, αλλά ψηλά στην κοιλιά. Πως το ξεχωριζουμε απο συσπασεις;

Αιματοκρίτη πόσο εχετε;

Εύχομαι σε ολα τα κοριτσια καλα αποτελεσματα στη β επιπεδου και καλή συνέχεια

Εγω κανω συσπασεις. Παντα ψηλα και ειναι σαν πετρωμα .. τουμπανιασμα στη  κοιλια. Φυσικα δε μπορει να ειναι το μωρο διοτι ειναι μικρουλι ακομα.. ειμαι 19η οποτε το μωρο δεν εχει τοοοοοσηηη δυναμη ακομα.

Γενικα ειναι φυσιολογικες αλλα δεν πρεπει να γινονται συχνα και οργανωμενα.

Εμενα μου λεει να ξεκουραζομαι και παιρνω και μαγνησιο

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...