Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Margr είπε:

Αχ βγήκαν αποτελέσματα για την κυστική και ευτυχώς ο άντρας μου είναι αρνητικός... Γιουπιιιι! 

Τι ευχάριστα νέα! Να ηρεμήσετε κι εσείς!!! Καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη σου εύχομαι από δω και πέρα <3 <3

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλησπερα!!!

Εκανες β επιπεδου;; ολα καλα;; μεγαλωσε ο μπεμπακος;

Ναιιιι!!!Ολα αψογα!!Ο μικρουλης ειναι ακριβως οπως πρεπει!!430 ολοκληρα γραμμαρια και φουλ ζωηρος!!Τελικα, η θεση του ειναι μια χαρα κι απλα κανει τις κωλοτουμπες του και μετακινειται η κοιλια μου προς τα κατω, οποτε ο γιατρος μου ειπε να μην αγχωνομαι καθολου γι' αυτο. Παιζει ρολο μου ειπε και οτι ειναι στη δεξια μητρα το μωρο αυτην τη φορα και ειναι λογικο να το αισθανομαι γενικα διαφορετικα.

Απ' αυτο δοξα τω Θεω χαρηκαμε...κατα τα αλλα ο μικρος μου τελικα ανεβασε και πυρετο απο χθες το βραδυ και απο το μεσημερι και μετα εχουν αρχισει κι εμενα τα συμπτωματα της ιωσης...ελεγα μπηκε το καλοκαιρι και θα ισιωσουμε αλλα τελικα δε θα γλιτωσουμε ποτε...Ο δικος σου πως ειναι?Συνηλθε?

  • Μου αρέσει 4

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Ναιιιι!!!Ολα αψογα!!Ο μικρουλης ειναι ακριβως οπως πρεπει!!430 ολοκληρα γραμμαρια και φουλ ζωηρος!!Τελικα, η θεση του ειναι μια χαρα κι απλα κανει τις κωλοτουμπες του και μετακινειται η κοιλια μου προς τα κατω, οποτε ο γιατρος μου ειπε να μην αγχωνομαι καθολου γι' αυτο. Παιζει ρολο μου ειπε και οτι ειναι στη δεξια μητρα το μωρο αυτην τη φορα και ειναι λογικο να το αισθανομαι γενικα διαφορετικα.

Απ' αυτο δοξα τω Θεω χαρηκαμε...κατα τα αλλα ο μικρος μου τελικα ανεβασε και πυρετο απο χθες το βραδυ και απο το μεσημερι και μετα εχουν αρχισει κι εμενα τα συμπτωματα της ιωσης...ελεγα μπηκε το καλοκαιρι και θα ισιωσουμε αλλα τελικα δε θα γλιτωσουμε ποτε...Ο δικος σου πως ειναι?Συνηλθε?

Ναι ειναι καλα!!!!! Μη τον ματιασω..χαχαχαχα αλλα κυκλοφορουν πολλες ιωσεις για καλοκαιρι!!!

Περαστικα και υπομονη αγαπη. Ευχομαι να το περασεις ελαφρια

Περιμενω και γω πως και πως να περασουν οι μερες να δω τη μπεμπουλα...

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2022 at 11:33 ΜΜ, Rafailiapan είπε:

Αααχ άργησα να το δω το μήνυμα! Λογικά την έκανες και εσύ την εξέταση! Εμένα ήταν όλα καλά Δόξα τω θεώ, η μικρή μας είναι 420 γρ. Έχει μεγαλώσει ικανοποιητικά, πολύ ωραία εμπειρία γενικά αν και σε δημόσιο,στο Έλενα το έκανα και έμεινα ευχαριστημένη. Η μικρή μας έβγαζε και γλώσσα συνεχόμενα σαν φίδι και είχε πολύ γέλιο! Αυτάααα! Εσένα πως πήγε η εξέταση;

Εγώ αιματοκρίτη έχω χαμηλό 34,5 αλλά ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με χαμηλό είχα 36, παρόλα αυτά νιώθω καλά , αν εξαιρέσουμε ότι κουράζομαι εύκολα που όμως νομίζω είναι φυσιολογικό...παίρνω εκεί το σίδηρο μου και ολα κομπλέ! Αν το νιώθεις σαν χτυπήματα και μάλιστα ψηλά μάλλον είναι το μωρό που κουνιέται παρά συσπάσεις... Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω συσπάσεις,μόνο εχθές ένιωσα πολύ περίεργα την κοιλιά μου το βράδυ,σαν ξένο σώμα κάπως και φοβήθηκα αλλά δεν πρέπει να ήταν σύσπαση,μάλλον ψυχολογικά δικά μου ήταν...

Καλημέρα....Έκανα κ εγώ την εξέταση και όλα καλά ευτυχώς! Αγόρι περιμένω 470 γρ...Σε σας έβγαζε τη γλώσσα, σε μας χαιρετούσε με το χεράκι...χαχαχα...Σε ευχαριστώ για την απάντηση κ γω άργησα λίγο να το δω το μνμ... Τώρα μετά τη β επιπέδου λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά κ τις ετοιμασίες για το δωμάτιο κ τα πράγματα του μωρού...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραία που κάνατε την β'επιπέδου ! Τέλεια δεν ήταν ; Ηταν σε 3d  ή όχι ; Πω....

Εγώ έχω σε 2 εβδομάδες την β'επιπέδου, τότε θα είμαι 21ε και 5η.

Κορίτσια, θέλω τα φώτα σας, ειδικά όσες έχουν ήδη παιδάκι και έχουν ξαναπεράσει εγκυμοσύνη. Σήμερα την νύχτα, ξύπνησα απο πόνους. Οχι όμως χαμηλά στην κοιλιά σαν περιόδου, αλλα (κυρίως) στα πλάγια της κοιλιάς (στο ύψος του αφαλού και ελαφρώς πιο χαμηλά), για κανα 5λεπτο μαξ, αλλα δυνατούς. Σαν σφάχτες.  Και μετά , τίποτα. Τι είναι αυτό ;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, mammyE είπε:

Καλημέρα....Έκανα κ εγώ την εξέταση και όλα καλά ευτυχώς! Αγόρι περιμένω 470 γρ...Σε σας έβγαζε τη γλώσσα, σε μας χαιρετούσε με το χεράκι...χαχαχα...Σε ευχαριστώ για την απάντηση κ γω άργησα λίγο να το δω το μνμ... Τώρα μετά τη β επιπέδου λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά κ τις ετοιμασίες για το δωμάτιο κ τα πράγματα του μωρού...

Χαχαχχα τι πλάκα που έχουν μωρέ... Εμάς ξεκίνησαν και οι προβλέψεις σε ποιον μοιάζει, η μαμά μου λέει μοιάζει στον άντρα μου από τα κόκκαλα του προσωπικού κρίνει! Και εμείς τώρα ξεκινήσαμε έτος ετοιμασίες, ευτυχώς δεν θα πάρω τίποτα, κυριολεκτικά τίποτα γιατί και οι δύο καλές μου φίλες γέννησαν πρόσφατα και μου έχουν δώσει τα πάντα...μόνο κούνια δεν έχω αλλά θα την πάρω αφού γεννηθεί γιατί έχω μεγάλο λίκνο οπότε θα μας βγάλει καιρό...αυτααα! Δεν το πιστεύω πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός...ένα καλοκαίρι μας έμεινε και γεννάμε!! Βλέπω στο σπίτι παντού μωρουδιακα και δεν το πιστεύω 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, zouko είπε:

Αχ τι ωραία που κάνατε την β'επιπέδου ! Τέλεια δεν ήταν ; Ηταν σε 3d  ή όχι ; Πω....

Εγώ έχω σε 2 εβδομάδες την β'επιπέδου, τότε θα είμαι 21ε και 5η.

Κορίτσια, θέλω τα φώτα σας, ειδικά όσες έχουν ήδη παιδάκι και έχουν ξαναπεράσει εγκυμοσύνη. Σήμερα την νύχτα, ξύπνησα απο πόνους. Οχι όμως χαμηλά στην κοιλιά σαν περιόδου, αλλα (κυρίως) στα πλάγια της κοιλιάς (στο ύψος του αφαλού και ελαφρώς πιο χαμηλά), για κανα 5λεπτο μαξ, αλλα δυνατούς. Σαν σφάχτες.  Και μετά , τίποτα. Τι είναι αυτό ;

 

Εγω την εκανα στο Ιασω και δεν ηταν 3D...η αληθεια ειναι οτι και στις φωτογραφιες που μας εδωσαν, μονο σε μια ξεχωριζε λιγο ενα προφιλ...και στο πρωτο, ετσι ηταν...μονο στον υπερηχο καρδιας εμβρυου (στο Ιασω το ειχα κανει και αυτο λογω αυξημενη αυχενικης τοτε) που ημουν καπου μεταξυ 6-7 μηνων ειχε φανει ο γιος μου σε 3D και μετα οσες φορες και να προσπαθησε ο γιατρος μου στο ιατρειο του, ποτε δεν εκατσε σε σωστη θεση για ποζα...Βεβαια, αυτη η μια 3D που ειχαμε ηταν πολυ πετυχημενη γιατι πραγματικα ετσι ηταν ο μικρουλης οταν γεννηθηκε!!

Αυτο που περιγραφεις, δεν το εχω νιωσει να σου πω. Κατι κραμπες σαν μαγκωμα με πονο που κρατουσαν δευτερολεπτα ομως τις ειχα πολυ στην αρχη αλλα χαμηλα, ειτε δεξια ειτε αριστερα οταν ημουν ξαπλωμενη και πηγαινα να γυρισω πλευρο. Νομιζω οτι ειχε να κανει με το μεγαλωμα της μητρας. Ακομα το νιωθω αλλα πολυ σπανια πλεον.  Μηπως εσενα ειναι μυικοι πονοι επειδη μεγαλωνει η κοιλια?Ειναι βαθυς ο πονος?


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, katerinaki 86 said:

Εγω την εκανα στο Ιασω και δεν ηταν 3D...η αληθεια ειναι οτι και στις φωτογραφιες που μας εδωσαν, μονο σε μια ξεχωριζε λιγο ενα προφιλ...και στο πρωτο, ετσι ηταν...μονο στον υπερηχο καρδιας εμβρυου (στο Ιασω το ειχα κανει και αυτο λογω αυξημενη αυχενικης τοτε) που ημουν καπου μεταξυ 6-7 μηνων ειχε φανει ο γιος μου σε 3D και μετα οσες φορες και να προσπαθησε ο γιατρος μου στο ιατρειο του, ποτε δεν εκατσε σε σωστη θεση για ποζα...Βεβαια, αυτη η μια 3D που ειχαμε ηταν πολυ πετυχημενη γιατι πραγματικα ετσι ηταν ο μικρουλης οταν γεννηθηκε!!

Αυτο που περιγραφεις, δεν το εχω νιωσει να σου πω. Κατι κραμπες σαν μαγκωμα με πονο που κρατουσαν δευτερολεπτα ομως τις ειχα πολυ στην αρχη αλλα χαμηλα, ειτε δεξια ειτε αριστερα οταν ημουν ξαπλωμενη και πηγαινα να γυρισω πλευρο. Νομιζω οτι ειχε να κανει με το μεγαλωμα της μητρας. Ακομα το νιωθω αλλα πολυ σπανια πλεον.  Μηπως εσενα ειναι μυικοι πονοι επειδη μεγαλωνει η κοιλια?Ειναι βαθυς ο πονος? 

Ααα, αμάν. Είναι άλλη φάση να το βλέπεις ήδη σε 3d ρε γαμώτη. Είναι θέμα εβδομάδων άραγε, ή ιατρίου ;

 

Είναι σαν κράμπες περιόδου, αλλα πιο ψηλά, και για λίγο. Πονάκια μικρά χαμηλά είχα και εγώ κατα καιρούς, σαν περιόδου, απλώς όχι τόσο ψηλά. Τι να σου πω, θα μπορούσαν να είναι , απλώς πρώτοι φορά είναι τέτοιοι και τρόμαξα λίγο το βράδυ.!

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, zouko είπε:

Ααα, αμάν. Είναι άλλη φάση να το βλέπεις ήδη σε 3d ρε γαμώτη. Είναι θέμα εβδομάδων άραγε, ή ιατρίου ;

Εμάς η εμβρυομητρικος μας την έδειξε σε 3d ήδη την 14η εβδομάδα, στην αυχενική! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, zouko είπε:

Αχ τι ωραία που κάνατε την β'επιπέδου ! Τέλεια δεν ήταν ; Ηταν σε 3d  ή όχι ; Πω....

Εγώ έχω σε 2 εβδομάδες την β'επιπέδου, τότε θα είμαι 21ε και 5η.

Κορίτσια, θέλω τα φώτα σας, ειδικά όσες έχουν ήδη παιδάκι και έχουν ξαναπεράσει εγκυμοσύνη. Σήμερα την νύχτα, ξύπνησα απο πόνους. Οχι όμως χαμηλά στην κοιλιά σαν περιόδου, αλλα (κυρίως) στα πλάγια της κοιλιάς (στο ύψος του αφαλού και ελαφρώς πιο χαμηλά), για κανα 5λεπτο μαξ, αλλα δυνατούς. Σαν σφάχτες.  Και μετά , τίποτα. Τι είναι αυτό ;

 

Καλησπερα!! Εγω δεν εχω κανει ακομα β επιπεδου αλλα θα παω παλι στο εμβρυο αθηνων να την κανω. Δινουν cd και 3d φωτογραφιες. Του γιου μου ακομα την εχω στο δωματιο μου απο τη β επιπεδου.. τοτε τον ερωτευτηκα χαχαχαχα

Αυτο που λες δεν το εχω παθει. Να ξυπνησω απο πονους, ο γιατρος τι σου ειπε; μηπως ηταν συσπαση; 

9 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Εγω την εκανα στο Ιασω και δεν ηταν 3D...η αληθεια ειναι οτι και στις φωτογραφιες που μας εδωσαν, μονο σε μια ξεχωριζε λιγο ενα προφιλ...και στο πρωτο, ετσι ηταν...μονο στον υπερηχο καρδιας εμβρυου (στο Ιασω το ειχα κανει και αυτο λογω αυξημενη αυχενικης τοτε) που ημουν καπου μεταξυ 6-7 μηνων ειχε φανει ο γιος μου σε 3D και μετα οσες φορες και να προσπαθησε ο γιατρος μου στο ιατρειο του, ποτε δεν εκατσε σε σωστη θεση για ποζα...Βεβαια, αυτη η μια 3D που ειχαμε ηταν πολυ πετυχημενη γιατι πραγματικα ετσι ηταν ο μικρουλης οταν γεννηθηκε!!

Αυτο που περιγραφεις, δεν το εχω νιωσει να σου πω. Κατι κραμπες σαν μαγκωμα με πονο που κρατουσαν δευτερολεπτα ομως τις ειχα πολυ στην αρχη αλλα χαμηλα, ειτε δεξια ειτε αριστερα οταν ημουν ξαπλωμενη και πηγαινα να γυρισω πλευρο. Νομιζω οτι ειχε να κανει με το μεγαλωμα της μητρας. Ακομα το νιωθω αλλα πολυ σπανια πλεον.  Μηπως εσενα ειναι μυικοι πονοι επειδη μεγαλωνει η κοιλια?Ειναι βαθυς ο πονος?

Αυτος που παω εγω για τους μεγαλους υπερηχους ειναι και στο ιασω οποτε παιζει να μας κανει ο ιδιος


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Αυτος που παω εγω για τους μεγαλους υπερηχους ειναι και στο ιασω οποτε παιζει να μας κανει ο ιδιος

Εχει και πολλους στο Ιασω...Τωρα που γκουγκλαρα το εμβρυο Αθηνων που ειπες, το ονομα που βγαζει ειναι αλλο. Δεν ξερω βεβαια αν εκει ειναι ενας μονο που κανει τους υπερηχους...Στο Ιασω νομιζω οτι ειναι λιγο πισω τα μηχανηματα, αλλα εγω παω εκει γιατι το κανονιζει ετσι ο γιατρος μου ωστε να παρευρισκεται κι εκεινος σ' αυτες τις εξετασεις, οποτε νιωθω μια παραπανω ασφαλεια!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2022 at 12:09 ΜΜ, Rafailiapan είπε:

Χαχαχχα τι πλάκα που έχουν μωρέ... Εμάς ξεκίνησαν και οι προβλέψεις σε ποιον μοιάζει, η μαμά μου λέει μοιάζει στον άντρα μου από τα κόκκαλα του προσωπικού κρίνει! Και εμείς τώρα ξεκινήσαμε έτος ετοιμασίες, ευτυχώς δεν θα πάρω τίποτα, κυριολεκτικά τίποτα γιατί και οι δύο καλές μου φίλες γέννησαν πρόσφατα και μου έχουν δώσει τα πάντα...μόνο κούνια δεν έχω αλλά θα την πάρω αφού γεννηθεί γιατί έχω μεγάλο λίκνο οπότε θα μας βγάλει καιρό...αυτααα! Δεν το πιστεύω πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός...ένα καλοκαίρι μας έμεινε και γεννάμε!! Βλέπω στο σπίτι παντού μωρουδιακα και δεν το πιστεύω 

Ναι περνάει γρήγορα ο καιρός..και σε μας άρχισαν οι προβλέψεις..Που μοιάζει...Γερά να είναι κ όλα τα άλλα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια 

 

Πηγα χθες στο γιατρό όλα καλά με το μωράκι αλλά ανησύχησα λίγο γιατί ξεκίνησα από τώρα τις συσπάσεις .Μετρήσαμε τον τράχηλο είναι μια χαρά δεν έχει καμία μεταβολή αλλά φοβήθηκα αρκετά .Με ρώτησε ποτε τις παθαίνω και του είπα στη δουλειά τις περισσότερες και άμα κουραστώ όποτε μου είπε ότι άμα ξανά αγχωθώ έτσι για τι δουλειά θα με βγάλει σε μόνιμη αναρρωτική .Πήρα χθες το βράδυ τη δουλειά μου να τους πω ότι μου είπε δυο μέρες να ξεκουραστώ γιατί από το στρες που τράβηξα έκανα συσπάσεις και καρφακι δεν τους κάηκε .Γενικά νευρίασα με τον εαυτό μου που επέτρεψα σε μια δουλειά να με κάνει έτσι ενώ η προτεραιότητα μου είναι το μωρό .Σκέφτομαι σοβαρά να σταματήσω από τώρα τη δουλειά .Τέλος μου βρήκε μια μικρή στένωση σε ένα από τα δυο αγγεία που τροφοδοτούν με αίμα την μήτρα και μου είπε θα το δούμε καλύτερα στη β επιπέδου .

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

 

Πηγα χθες στο γιατρό όλα καλά με το μωράκι αλλά ανησύχησα λίγο γιατί ξεκίνησα από τώρα τις συσπάσεις .Μετρήσαμε τον τράχηλο είναι μια χαρά δεν έχει καμία μεταβολή αλλά φοβήθηκα αρκετά .Με ρώτησε ποτε τις παθαίνω και του είπα στη δουλειά τις περισσότερες και άμα κουραστώ όποτε μου είπε ότι άμα ξανά αγχωθώ έτσι για τι δουλειά θα με βγάλει σε μόνιμη αναρρωτική .Πήρα χθες το βράδυ τη δουλειά μου να τους πω ότι μου είπε δυο μέρες να ξεκουραστώ γιατί από το στρες που τράβηξα έκανα συσπάσεις και καρφακι δεν τους κάηκε .Γενικά νευρίασα με τον εαυτό μου που επέτρεψα σε μια δουλειά να με κάνει έτσι ενώ η προτεραιότητα μου είναι το μωρό .Σκέφτομαι σοβαρά να σταματήσω από τώρα τη δουλειά .Τέλος μου βρήκε μια μικρή στένωση σε ένα από τα δυο αγγεία που τροφοδοτούν με αίμα την μήτρα και μου είπε θα το δούμε καλύτερα στη β επιπέδου .

Καλημερα!! Λυπαμαι πολυ για την πιεση που περνας. Σαφως προτεραιοτητα εχει το μωρακι αλλα σιγουρα στις μερες μας εχουμε αναγκη τη δουλεια.. πολυ εκνευριζομαι με τους εργοδοτες που δε σεβονται αυτη τη σπουδαια περιοδο της ζωης μας! Σου ευχομαι να πανε ολα καλα, να εισαι οσο γινεται ηρεμη και να μη δινεις σημασια.. φυσικα αν σε παίρνει να σταματησεις τη δουλεια αυτο ειναι το ιδανικο!!!

Σου στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια... 

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...