Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια σήμερα άλλαζα βδομάδα και μπαίνω στην 8η. Είχα μέρες να δω καφέ. Και τώρα πριν λίγο είδα στο σκούπισμα και στο εσώρουχο, περισσότερη ποσότητα από ότι συνήθως. Επίσης δεν ήταν σκούρο καφε όπως συνήθως, αλλά σαν να ροζιζε. Πόνους δεν έχω. Χθες ένιωθα λιγα τραβήγματακια. Έχω αγχωθεί πολύ. Να πάω στο νοσοκομείο; Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω τρελαθεί.. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Εκανα το πρωτο μου μπανιο στη θαλασσα! Ηταν τοοοοοοοσοοοο ωραιααααα! 

και η μπεμπα το ευχαριστηθηκε μαλλον:-D

Αααχ τι ωραία!! Ζηλεύω! Που πήγατε; Ήταν καθαρά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Πότε κάνατε την πρώτη μέτρηση τραχήλου;

Μου έχουν πει ότι βάσει πρωτοκόλλου αρχίζει στη Β επιπέδου, όμως μία φίλη μου που έχει καεί στο χυλό γιατί μικρύνε ο τράχηλος της και της έκαναν περίδεση μου είπε να ξεκινήσω να τη ζητάω από τώρα (ειμαι 13η εβδ).

Εκεινης ευτυχώς ο γιατρός της ξεκίνησε να της τον μετράει από την αυχενική διαφάνεια και έτσι ανακάλυψαν από νωρίς ότι μίκρυνε ο τράχηλος της. Αν την είχε ξεκινήσει στη Β επιπέδου όπως την ξεκινάνε θα είχε πάθει αποβολή. Ο δικός μου όμως δεν μου έχει κάνει ακόμα καμία μέτρηση ούτε στην αυχενική διαφάνεια που έκανα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Equality είπε:

Γεια σας κορίτσια!Πότε κάνατε την πρώτη μέτρηση τραχήλου;

Μου έχουν πει ότι βάσει πρωτοκόλλου αρχίζει στη Β επιπέδου, όμως μία φίλη μου που έχει καεί στο χυλό γιατί μικρύνε ο τράχηλος της και της έκαναν περίδεση μου είπε να ξεκινήσω να τη ζητάω από τώρα (ειμαι 13η εβδ).

Εκεινης ευτυχώς ο γιατρός της ξεκίνησε να της τον μετράει από την αυχενική διαφάνεια και έτσι ανακάλυψαν από νωρίς ότι μίκρυνε ο τράχηλος της. Αν την είχε ξεκινήσει στη Β επιπέδου όπως την ξεκινάνε θα είχε πάθει αποβολή. Ο δικός μου όμως δεν μου έχει κάνει ακόμα καμία μέτρηση ούτε στην αυχενική διαφάνεια που έκανα.

Εμένα την πρώτη μετριση Μ την εκανε τώρα στην β επιπέδου Μ έκανε κολπικό υπέριχο να μετρήσει το τραχιλο και είναι στα όρια του φυσιολογικού και ανχονομαι η αλήθεια είναι άλλα ο γιατρός  μ είναι πολυ ήρεμος Μ είπε ν μην ανησιχω ....την β επιεπεδου την έχεις κάνει ? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitra97 είπε:

Εμένα την πρώτη μετριση Μ την εκανε τώρα στην β επιπέδου Μ έκανε κολπικό υπέριχο να μετρήσει το τραχιλο και είναι στα όρια του φυσιολογικού και ανχονομαι η αλήθεια είναι άλλα ο γιατρός  μ είναι πολυ ήρεμος Μ είπε ν μην ανησιχω ....την β επιεπεδου την έχεις κάνει ? 

Οχι,ακομα ειμαι 13η εβδομαδα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Equality είπε:

Γεια σας κορίτσια!Πότε κάνατε την πρώτη μέτρηση τραχήλου;

Μου έχουν πει ότι βάσει πρωτοκόλλου αρχίζει στη Β επιπέδου, όμως μία φίλη μου που έχει καεί στο χυλό γιατί μικρύνε ο τράχηλος της και της έκαναν περίδεση μου είπε να ξεκινήσω να τη ζητάω από τώρα (ειμαι 13η εβδ).

Εκεινης ευτυχώς ο γιατρός της ξεκίνησε να της τον μετράει από την αυχενική διαφάνεια και έτσι ανακάλυψαν από νωρίς ότι μίκρυνε ο τράχηλος της. Αν την είχε ξεκινήσει στη Β επιπέδου όπως την ξεκινάνε θα είχε πάθει αποβολή. Ο δικός μου όμως δεν μου έχει κάνει ακόμα καμία μέτρηση ούτε στην αυχενική διαφάνεια που έκανα.

Εμένα μου έκανε μέτρηση ενδοτραχήλου στην αυχενική. Τώρα που θα πάω για τη β επιπέδου πιστεύω ότι θα μου ξανακάνει. 

 

4 ώρες πρίν, Simona είπε:

Koritsia egw avrio paw na kanw genikes eksetaseis eimatos,oura kai kampili zaxaro.mono to teleutaio me agxoni ligo giati den ksero pos tha to pio ayto...

Καλή επιτυχία στις εξετάσεις! Ελπίζω να είναι παγωμενο. Έχω ακούσει ότι παγωμένο ας πούμε ότι πίνεται. Σε ποια εβδομάδα είσαι και θα κάνεις καμπύλη; 

 

Κπριτσια, εγώ μίλησα με τον γιατρό την Παρασκευή του είπα ότι δεν το νιώθω το μωρό και με έστειλε για υπέρηχο. Με το που ξάπλωσα για την εξέταση μου έριξε τρεις κλωτσιες χαχα. Από τοτε όλο και τη νιώθω! Την Παρασκευή πάω για β επιπέδου. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Margr είπε:

Εμένα μου έκανε μέτρηση ενδοτραχήλου στην αυχενική. Τώρα που θα πάω για τη β επιπέδου πιστεύω ότι θα μου ξανακάνει. 

 

Καλή επιτυχία στις εξετάσεις! Ελπίζω να είναι παγωμενο. Έχω ακούσει ότι παγωμένο ας πούμε ότι πίνεται. Σε ποια εβδομάδα είσαι και θα κάνεις καμπύλη; 

 

Κπριτσια, εγώ μίλησα με τον γιατρό την Παρασκευή του είπα ότι δεν το νιώθω το μωρό και με έστειλε για υπέρηχο. Με το που ξάπλωσα για την εξέταση μου έριξε τρεις κλωτσιες χαχα. Από τοτε όλο και τη νιώθω! Την Παρασκευή πάω για β επιπέδου. 

@Margreuxaristw poli..25+4 evdomada.prin dio evdomades ekana egw tin b epipedou.❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Equality είπε:

Οχι,ακομα ειμαι 13η εβδομαδα

Για να σου φύγει το ανχος μπορείς να του ζητήσεις στο επόμενο ραντεβού σας να σου κάνει και ένα κολπικό υπέρηχο να μετρήσει το τραχιλο❤️

15 ώρες πρίν, Simona είπε:

Koritsia egw avrio paw na kanw genikes eksetaseis eimatos,oura kai kampili zaxaro.mono to teleutaio me agxoni ligo giati den ksero pos tha to pio ayto...

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μ μην ανχονεσε ❤️❤️ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Equality είπε:

Γεια σας κορίτσια!Πότε κάνατε την πρώτη μέτρηση τραχήλου;

Μου έχουν πει ότι βάσει πρωτοκόλλου αρχίζει στη Β επιπέδου, όμως μία φίλη μου που έχει καεί στο χυλό γιατί μικρύνε ο τράχηλος της και της έκαναν περίδεση μου είπε να ξεκινήσω να τη ζητάω από τώρα (ειμαι 13η εβδ).

Εκεινης ευτυχώς ο γιατρός της ξεκίνησε να της τον μετράει από την αυχενική διαφάνεια και έτσι ανακάλυψαν από νωρίς ότι μίκρυνε ο τράχηλος της. Αν την είχε ξεκινήσει στη Β επιπέδου όπως την ξεκινάνε θα είχε πάθει αποβολή. Ο δικός μου όμως δεν μου έχει κάνει ακόμα καμία μέτρηση ούτε στην αυχενική διαφάνεια που έκανα.

Εμενα μου ειχε κανει μετρηση με ενδοκολπικο υπερηχο στην αυχενικη και στο επομενο ραντεβου μετα απο 1 μηνα. Τωρα, στη β επιπεδου, τον μετρησε εξωτερικα και δε μου εκανε ενδοκολπικο. Στην αυχενικη λογικα σου αναφερει το μεγεθος γιατι υποτιθεται οτι παντα μετρουν τον τραχηλο κατα τον υπερηχο 

Κοριτσια, εγω εκανα τις εξετασεις του μηνα και τελικα ο αιματοκριτης μου ειναι στα ταρταρα...γι'αυτο μαλλον σερνομουν οπως σας ειχα πει. 29,5 βγηκε...μου αλλαξε σιδηρο αντι για 2 χαπακια που επαιρνα, τωρα παιρνω 2 αμπουλες και filicine και βλεπουμε. 4/7 εχω επομενο ραντεβου με τον γιατρο. Λογικα, θα μου γραψει και την καμπυλη τοτε. Κατα τα αλλα, ο μικρουλης ειναι σε φαση που κοπανιεται ασταματητα, οποτε τουλαχιστον μου δινει συχνα το παρων και ειμαι ησυχη. 

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Για να σου φύγει το ανχος μπορείς να του ζητήσεις στο επόμενο ραντεβού σας να σου κάνει και ένα κολπικό υπέρηχο να μετρήσει το τραχιλο❤️

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μ μην ανχονεσε ❤️❤️ 

Koritsia ekana tin eksetasi kampili zaxarou...entaksei den einai tipota...apla auto to igro einai xalia alla pinete.egw to ipia se 2 lepta gia na telionw.zalistika ligo kapos kai eniosa ksafnika poli kourasmeni..alla se 10 lepta me perase.to kako einai oti perimeneis ana mia ora na sou pernoun aima 2 fores.kai mia fora prin tin eksetasi...sinolo 3 fores pernoun aima.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Simona είπε:

Koritsia ekana tin eksetasi kampili zaxarou...entaksei den einai tipota...apla auto to igro einai xalia alla pinete.egw to ipia se 2 lepta gia na telionw.zalistika ligo kapos kai eniosa ksafnika poli kourasmeni..alla se 10 lepta me perase.to kako einai oti perimeneis ana mia ora na sou pernoun aima 2 fores.kai mia fora prin tin eksetasi...sinolo 3 fores pernoun aima.

Καλά αποτελέσματα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Equality είπε:

Οταν κανετε εξετασεις αιματος στην εγκυμοσυνη σταματατε μια μερα πριν σιδηρο,ασβεστιο κτλ?

οχι κανονικα παιρνω τα συμπληρωματα. Απλα δεν τα πινω το ιδιο πρωι. Παω νηστικη.

On 19/6/2022 at 3:31 ΜΜ, Equality είπε:

Γεια σας κορίτσια!Πότε κάνατε την πρώτη μέτρηση τραχήλου;

Μου έχουν πει ότι βάσει πρωτοκόλλου αρχίζει στη Β επιπέδου, όμως μία φίλη μου που έχει καεί στο χυλό γιατί μικρύνε ο τράχηλος της και της έκαναν περίδεση μου είπε να ξεκινήσω να τη ζητάω από τώρα (ειμαι 13η εβδ).

Εκεινης ευτυχώς ο γιατρός της ξεκίνησε να της τον μετράει από την αυχενική διαφάνεια και έτσι ανακάλυψαν από νωρίς ότι μίκρυνε ο τράχηλος της. Αν την είχε ξεκινήσει στη Β επιπέδου όπως την ξεκινάνε θα είχε πάθει αποβολή. Ο δικός μου όμως δεν μου έχει κάνει ακόμα καμία μέτρηση ούτε στην αυχενική διαφάνεια που έκανα.

Πρωτη μετρηση μου εκανε στην αυχενικη και μετα η γυναικολογος μου καθε φορα που πηγαινα. Ξανα εκανα την Παρασκευη στη β επιπεδου και δε νομιζω οτι θα μου ξανακανει ενδοκολπικο τουλαχιστον μεχρι να γεννησω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...