Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Annie4 είπε:

@roulas40

Χαιρομαι πάαααααρα πολύ για τα νέα σου! Κρατάμε τα όμορφα και προχωράμε. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλες σου, θα το βρούμε κάπως έτσι, λίγο χρόνο θέλει μόνο.

 

@LoveToBeMom γεια σου!!! Προσπαθήσαμε 2μήνες :-)

Έχεις κι εσϋ αγοράκι?

Ναιιι κ εγώ κ η Ρούλα κ η @marakiinlove χαμουλης:x

Δεν είναι έρωτας ρε συ;;;;

πρίν από 8 λεπτά , roulas40 είπε:

Τέλεια!!!! Αύριο δηλαδή!!! Άντε άντε!!! Ποιος τη χάρη σου!!!

Όχι ρειιιι,την άλλη Δευτέρα γμτ...


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Annie4 είπε:

Χαιρομαι πάαααααρα πολύ για τα νέα σου! Κρατάμε τα όμορφα και προχωράμε. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλες σου, θα το βρούμε κάπως έτσι, λίγο χρόνο θέλει μόνο.

Ναι και, θα το βρείτε!! Σιγά σιγά!!

πρίν από 9 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Όχι ρειιιι,την άλλη Δευτέρα γμτ...

Ιιιιιιιι δηλαδή παιδί μου τώρα πόσο είσαι;;; Πως είχα την εντύπωση πως είμαστε μαζί εμείς;; Κ μαζί με την Cony;;;

@Dimitra97 δυστυχώς έχουμε καιρό ακόμα μέχρι τις κλοτσιες... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , roulas40 είπε:

Ναι και, θα το βρείτε!! Σιγά σιγά!!

Ιιιιιιιι δηλαδή παιδί μου τώρα πόσο είσαι;;; Πως είχα την εντύπωση πως είμαστε μαζί εμείς;; Κ μαζί με την Cony;;;

@Dimitra97 δυστυχώς έχουμε καιρό ακόμα μέχρι τις κλοτσιες... 

Χαχα το ξέρω θα περιμένουμε ακόμα πολύ καιρό❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Ναιιι κ εγώ κ η Ρούλα κ η @marakiinlove χαμουλης:x

Δεν είναι έρωτας ρε συ;;;;

Όχι ρειιιι,την άλλη Δευτέρα γμτ...

Αν ειναι λεει?!?!? Έχω πάθει πλάκα, τον λατρεύω τον ερωτευομαι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Κοριτσάκι μ εισαι εφτά εβδομάδων και τριών ημερών ....μπορείς να καταβάσεις εφαρμογή στο κηνητο σου από το playstore  πάτα  pregnancy  και θα σου βγάλει πάρα πολες και κατέβασε οποία θες εμένα μια π Μ αρέσει πάρα πολύ λέγετε εγγυμοσινη pregnancy  έχει ένα εικονίδιο καρδούλα  και έτσι θα βλέπεις και τις εβδομάδες που είσαι και το μωράκι σου τι μέγεθος έχει και πως αναπτύσσετε είμαι πολύ ώραια εφαρμογή εγώ έχω Κατευασει και από εκεί βλέπω κάθε εβδομάδα....

Se euxaristw para poli Dimitra mou tha to katevasw,den to iksera h alitheia einai.esu se poia evdomada eisai an epitrepetai?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Simona είπε:

Se euxaristw para poli Dimitra mou tha to katevasw,den to iksera h alitheia einai.esu se poia evdomada eisai an epitrepetai?

Τίποτα κορίτσι μου ❤️ είμαι 4+3 δηλαδή διανύω την 5η εβδομάδα ❤️ κάθε Πέμπτη αλάζω εβδομαδα...

Ναι να Κατευασεις είναι τέλεια εφαρμογή εγώ έχω Κατευασει  την ( momly )την (εγγυμοσινη pregnancy)  και άλλη μία την (εγγυμοσινη )είχα κιαλη αλλά την έσβησα είχα Κατευασει τεσερεις εγώ η τρελή χαχα

 έχουν παρόμοια ονόματα οι εφαρμογές αυτές  Κατευασε και διάλεξε  και οποία σου αρέσει 

Λοιπόν κορίτσια να σας πω μα γελάσετε τι έκανα σήμερα δεν το έχω ξαναπάθει ποτέ εντομεταξυ αφού και εγώ απόρησα με τον εαυτό μ χαχαχ λοιπόν τιγανηζα πατάτες και έτσι όπως τιγανηζα ήταν λες και Μ μύριζαν τυγανιτοι λουκουμάδες α λέω δεν είμαι καλά τι έχω πάθει ξανα πάω πάνω από το τηγάνι με τις πατάτες συνέχισε να Μ μυρίζει λουκουμάδες ξέρετε μετά τις έβγαλα τις αλατησα τους έριξα και ριγανιτσα  από πάνω  και ακόμα Μ μύριζαν λουκουμάδες εμένα  της τρελής α λέω δεν είμαστε καλά ....ε δεν άντεξα και μαντεψτε τι έκανα έβαλα Μερέντα πάνω από πατάτες τηγανητές με βλέπει ο άντρας μ σοκ με κοίταζε καλά καλά χαχα εγώ να έχω λιώσει στο γέλιο έτσι όπως έκανε και τώρα π το σκέφτομαι απορώ πως το έκανα αυτό ρε κορίτσια Μ το έλεγαν για την εγγυμοσινη ότι μπορεί να έχω περίεργες γεύσεις αλλά όχι και πατάτες με αλάτι ρίγανη και από πάνω εγώ η μουρλή Μερέντα χααχχα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση. Μήπως γνωριζει κάποια από εσας εάν επιτρεπεται στη φάση αυτή το πιλάτες? Γιατί έκανα και θα θελα να συνεχίσω. Εννοείται θα ρωτήσω τον γιατρό μου αλλά θα θελα να δώ τί παίζει...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, roulas40 είπε:

Ναι και, θα το βρείτε!! Σιγά σιγά!!

Ιιιιιιιι δηλαδή παιδί μου τώρα πόσο είσαι;;; Πως είχα την εντύπωση πως είμαστε μαζί εμείς;; Κ μαζί με την Cony;;;

@Dimitra97 δυστυχώς έχουμε καιρό ακόμα μέχρι τις κλοτσιες... 

Τώρα είμαι 5&2..εσύ?? 

πρίν από 55 λεπτά , Annie4 είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση. Μήπως γνωριζει κάποια από εσας εάν επιτρεπεται στη φάση αυτή το πιλάτες? Γιατί έκανα και θα θελα να συνεχίσω. Εννοείται θα ρωτήσω τον γιατρό μου αλλά θα θελα να δώ τί παίζει...

Ναι επιτρέπεται αλλά κάποιες κινήσεις όχι κ σίγουρα όχι cardio Pilates δλδ με ένταση κτλ..

Να μιλησεις στον/στην δάσκαλο/α σου να πεις πως είσαι έγκυος ώστε να κάνεις κατάλληλο πρόγραμμα❤️


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitra97 είπε:

ε δεν άντεξα και μαντεψτε τι έκανα έβαλα Μερέντα πάνω από πατάτες τηγανητές

Είσαι θεά!!! Χαλάλι σου, ειλικρινά!! Κ μόνο που το σκέφτηκα μου ήρθε αναγουλα!! 

 

1 hour ago, Annie4 είπε:

Μήπως γνωριζει κάποια από εσας εάν επιτρεπεται στη φάση αυτή το πιλάτες? 

Για πιλάτες δεν ξέρω, αλλά η γιόγκα λένε πως βοηθάει πολύ.. δεν είναι το ίδιο φυσικά, αλλά για να μη σταματήσεις τη σωματική άσκηση!!

 

πρίν από 23 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Τώρα είμαι 5&2..εσύ?? 

Ημερολογιακα σήμερα είμαι 6w.. ο υπέρηχος βέβαια έβγαλε 6w+3d.. εμεις ημερολογιακα θα το παμε φυσικά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , roulas40 είπε:

Είσαι θεά!!! Χαλάλι σου, ειλικρινά!! Κ μόνο που το σκέφτηκα μου ήρθε αναγουλα!! 

 

Για πιλάτες δεν ξέρω, αλλά η γιόγκα λένε πως βοηθάει πολύ.. δεν είναι το ίδιο φυσικά, αλλά για να μη σταματήσεις τη σωματική άσκηση!!

 

Ημερολογιακα σήμερα είμαι 6w.. ο υπέρηχος βέβαια έβγαλε 6w+3d.. εμεις ημερολογιακα θα το παμε φυσικά!!

Εμενα φίλη μ να δεις τώρα π το σκέφτομαι ότι το έκανα αυτό χαχαχ εντάξει δεν το περίμενα ποτέ να κάνω κάτι τόσο περίεργο χαχχαχαχ έριξα τόσο γέλιο με το βλέμμα του άντρα μ εκείνη την ώρα έλιωσα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , roulas40 είπε:

Είσαι θεά!!! Χαλάλι σου, ειλικρινά!! Κ μόνο που το σκέφτηκα μου ήρθε αναγουλα!! 

 

Για πιλάτες δεν ξέρω, αλλά η γιόγκα λένε πως βοηθάει πολύ.. δεν είναι το ίδιο φυσικά, αλλά για να μη σταματήσεις τη σωματική άσκηση!!

 

Ημερολογιακα σήμερα είμαι 6w.. ο υπέρηχος βέβαια έβγαλε 6w+3d.. εμεις ημερολογιακα θα το παμε φυσικά!!

Ναι κ εμένα κ στον πρώτο μου τον έβγαζε λίγο μεγαλύτερο..να δούμε σε αυτό..

Ρε συυυυ,νιώθεις την ίδια χαρά μόλις ακούς τη καρδούλα του όπως με το πρώτο μας παιδάκι ε;; Ώρες ώρες σκέφτομαι γαμωτο πως γίνεται να μπορέσω να έχω την ίδια λατρεία,τον ίδιο έρωτα ξανά;; Αχχχχχ 

Κ μετά σκέφτομαι πως κ μόνο που έμαθα ότι έχω μέσα μου ξανά ένα δημιουργημα δικό μου κ του άντρα μου,το λατρεύω ήδη....

 

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Κορίτσια μου, σας υπερευχαριστω για όλα!!!! Είστε στήριγμα!!! 

Λοιπόν, @Dimitra97 μη σε αγχωνουν καθόλου τα υγρά!! Κ βασικά νομίζω πως δε χρειάζεται καν να τα παρατηρείς!! Ξέρω ότι είναι όλα πρωτόγνωρα κ σε αγχωνουν, αλλά αυτό μη σε απασχολεί!! Ακόμα κ από μέρα σε μέρα μπορεί να αλλάζουν!! Φορτωνεσαι ένα άγχος παραπάνω χωρίς ιδιαίτερο λόγο!! 

@LoveToBeMom πόσο θα είσαι τη Δευτέρα;; Θα ακούσετε καρδούλα σωστά;;;

@simona όπως σου τα είπε η lovetobemom έχουν τα πράγματα!! Οπότε εσύ λογικά πρέπει να είσαι 7w+3d τώρα, αν το υπολογίζω σωστά.. το είδες το μικρακι σου;;!! Ακούσατε καρδούλα;;

 

Nai tin perasmeni paraskevi to eidame to moraki kai akousame kardoula..ola kala alla einai para poli mikro xixixi

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Simona είπε:

Nai tin perasmeni paraskevi to eidame to moraki kai akousame kardoula..ola kala alla einai para poli mikro xixixi

Αχ μπράβο κοριτσάκι μου ❤️ και εγώ ανοιπομωνω να πάω για υπέροχο βεβεα έχω ακόμα μέρες Πόλες αύριο θα Μ πει ο γιατρός ποτέ να πάω για υπέροχο...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LoveToBeMom είπε:

Τώρα είμαι 5&2..εσύ?? 

Ναι επιτρέπεται αλλά κάποιες κινήσεις όχι κ σίγουρα όχι cardio Pilates δλδ με ένταση κτλ..

Να μιλησεις στον/στην δάσκαλο/α σου να πεις πως είσαι έγκυος ώστε να κάνεις κατάλληλο πρόγραμμα❤️

Σε ευχαριστώ πολυ πολύ!!!

πρίν από 37 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Ναι κ εμένα κ στον πρώτο μου τον έβγαζε λίγο μεγαλύτερο..να δούμε σε αυτό..

Ρε συυυυ,νιώθεις την ίδια χαρά μόλις ακούς τη καρδούλα του όπως με το πρώτο μας παιδάκι ε;; Ώρες ώρες σκέφτομαι γαμωτο πως γίνεται να μπορέσω να έχω την ίδια λατρεία,τον ίδιο έρωτα ξανά;; Αχχχχχ 

Κ μετά σκέφτομαι πως κ μόνο που έμαθα ότι έχω μέσα μου ξανά ένα δημιουργημα δικό μου κ του άντρα μου,το λατρεύω ήδη....

 

Τις ίδιες σκέψεις κάνω κι εγώ....

2 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Τίποτα κορίτσι μου ❤️ είμαι 4+3 δηλαδή διανύω την 5η εβδομάδα ❤️ κάθε Πέμπτη αλάζω εβδομαδα...

Ναι να Κατευασεις είναι τέλεια εφαρμογή εγώ έχω Κατευασει  την ( momly )την (εγγυμοσινη pregnancy)  και άλλη μία την (εγγυμοσινη )είχα κιαλη αλλά την έσβησα είχα Κατευασει τεσερεις εγώ η τρελή χαχα

 έχουν παρόμοια ονόματα οι εφαρμογές αυτές  Κατευασε και διάλεξε  και οποία σου αρέσει 

Λοιπόν κορίτσια να σας πω μα γελάσετε τι έκανα σήμερα δεν το έχω ξαναπάθει ποτέ εντομεταξυ αφού και εγώ απόρησα με τον εαυτό μ χαχαχ λοιπόν τιγανηζα πατάτες και έτσι όπως τιγανηζα ήταν λες και Μ μύριζαν τυγανιτοι λουκουμάδες α λέω δεν είμαι καλά τι έχω πάθει ξανα πάω πάνω από το τηγάνι με τις πατάτες συνέχισε να Μ μυρίζει λουκουμάδες ξέρετε μετά τις έβγαλα τις αλατησα τους έριξα και ριγανιτσα  από πάνω  και ακόμα Μ μύριζαν λουκουμάδες εμένα  της τρελής α λέω δεν είμαστε καλά ....ε δεν άντεξα και μαντεψτε τι έκανα έβαλα Μερέντα πάνω από πατάτες τηγανητές με βλέπει ο άντρας μ σοκ με κοίταζε καλά καλά χαχα εγώ να έχω λιώσει στο γέλιο έτσι όπως έκανε και τώρα π το σκέφτομαι απορώ πως το έκανα αυτό ρε κορίτσια Μ το έλεγαν για την εγγυμοσινη ότι μπορεί να έχω περίεργες γεύσεις αλλά όχι και πατάτες με αλάτι ρίγανη και από πάνω εγώ η μουρλή Μερέντα χααχχα. 

Αααααχαχαχαχαχαχαχα.....εκλαψα. 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...