Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 11/19/2022 at 7:27 PM, Irenesirene said:

Μάλλον θα γίνω μανούλα Νοεμβρίου, όπως όλα δείχνουν.. Λόγω της ίωσης που κόλλησα, το έμβρυο έχει στρεσαριστει.. Ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και με κράτησαν. Μάλλον μπαίνω χειρουργείο άμεσα. Κάνουμε το καλύτερο για τα σποράκια μας. Με ένα πόνο σε όλες μας! 

Με το καλό κορίτσι μου! Να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου γρήγορα! Με το καλό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Irenesireneόλα καλά κοπέλα μου Γεννησες;

Κορίτσια από την ώρα καταλαβαίνετε ότι έχω κι εγώ όπως πολλές από εσάς αϋπνίες! Χαχαχα.                                          Τι κακό κι αυτό σήμερα στην κυριολεξία δεν κοιμήθηκα παρά μόνο 12-1 το βράδυ και μετά νυχτοπουλι. Ίσως επειδή έχω αγωνία επειδή παίζει να γεννήσω αυτή την εβδομάδα, δεν ξέρω αλλά νιώθω ένα μεγάλο άγχος γενικά. 

  • Μου αρέσει 6

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Hope.2019 είπε:

@Irenesireneόλα καλά κοπέλα μου Γεννησες;

Κορίτσια από την ώρα καταλαβαίνετε ότι έχω κι εγώ όπως πολλές από εσάς αϋπνίες! Χαχαχα.                                          Τι κακό κι αυτό σήμερα στην κυριολεξία δεν κοιμήθηκα παρά μόνο 12-1 το βράδυ και μετά νυχτοπουλι. Ίσως επειδή έχω αγωνία επειδή παίζει να γεννήσω αυτή την εβδομάδα, δεν ξέρω αλλά νιώθω ένα μεγάλο άγχος γενικά. 

Και δεν είσαι και η μόνη. Αντε να ξανακοιμηθουμε τώρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , evaki23 είπε:

Και δεν είσαι και η μόνη. Αντε να ξανακοιμηθουμε τώρα. 

Ουφ τι τραβάμε ρε παιδί μου! Αλλά γιατί αυτό,να είναι υποσυνείδητο άγχος ή ορμονικό; 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Ουφ τι τραβάμε ρε παιδί μου! Αλλά γιατί αυτό,να είναι υποσυνείδητο άγχος ή ορμονικό; 

Νομίζω ορμονικο...αλλά και πάλι εγώ δεν βολεύομαι και τρώω και κλοτσιές :-D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ μια από τα ίδια, δε με παίρνει ο ύπνος μπορεί να πάει 3 ή 4 να κοιμηθώ κάποιες φορές και στις 7 το μάτι γαρίδα! Νομίζω είναι η φύση που μας προετοιμάζει για τα ξενύχτια που θα ακολουθήσουν!! 

Να συνηθίζουμε σιγά σιγά σε λιγότερο ύπνο!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Νομίζω ορμονικο...αλλά και πάλι εγώ δεν βολεύομαι και τρώω και κλοτσιές :-D

Χαχαχα κι εγώ !! Και όταν δεν βολεύει κι όλας όπως ξαπλώνω με κλωτσάει να αλλάξω πλευρό :-D


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια...κι εγω μια απο τα ιδια..Ζοριζομαι τα βραδια. Αν δεν ειχα και τον γιο μου που οσο να'ναι τρεχω ολη μερα, πιστευω θα εμενα τελειως αυπνη τη νυχτα οπως και στην 1η μου εγκυμοσυνη. Μα και πως να βολευτουμε πια. Στο πλαι πρεπει να κοιμομαστε αλλα η κοιλια ακουμπαει ρε κοριτσια στο στρωμα και το μωρο κλωτσαει σα να ενοχλειται. Στο τελος θα κοιμαμαι ορθια κυριολεκτικα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annie4 είπε:

Καλημερα κοριτσια...κι εγω μια απο τα ιδια..Ζοριζομαι τα βραδια. Αν δεν ειχα και τον γιο μου που οσο να'ναι τρεχω ολη μερα, πιστευω θα εμενα τελειως αυπνη τη νυχτα οπως και στην 1η μου εγκυμοσυνη. Μα και πως να βολευτουμε πια. Στο πλαι πρεπει να κοιμομαστε αλλα η κοιλια ακουμπαει ρε κοριτσια στο στρωμα και το μωρο κλωτσαει σα να ενοχλειται. Στο τελος θα κοιμαμαι ορθια κυριολεκτικα.

Οντως βρε κορίτσια απ οποίο πλευρό κ αν κοιμηθώ αυτό κλωτσάει! Γυρίζω λίγο ανάσκελα κ μετά ξανά πλευρό αυτό κάνω όλη τη νύχτα!! Λίγο μας έμεινε!! Υπομονή κορίτσια μου!!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ποπό ρε κορίτσια πως πέρασαν έτσι οι μήνες...... κοντεύει η ώρα για όλες σας σχεδόν να φέρετε στο κόσμο τα μωράκια σας.....σας διαβάζω 7 μήνες....όσο μηνών είμαι εγώ.....είστε η πρώτη ομάδα που ρώτησα για τη πρώτη μου χοριακή τον Ιούνιο,αν ήταν καλή η τιμή κτλ...

Εγώ με το καλό 16/02/23 θα γεννήσω τη μπέμπα μου....

εύχομαι σε όλες σας έναν εύκολο τοκετό και με το καλό να υποδεχτείτε τις ζωούλες σας κορίτσια μου!!!! Στέλνω μια αγκαλιά σε όλες σας....

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Ποπό ρε κορίτσια πως πέρασαν έτσι οι μήνες...... κοντεύει η ώρα για όλες σας σχεδόν να φέρετε στο κόσμο τα μωράκια σας.....σας διαβάζω 7 μήνες....όσο μηνών είμαι εγώ.....είστε η πρώτη ομάδα που ρώτησα για τη πρώτη μου χοριακή τον Ιούνιο,αν ήταν καλή η τιμή κτλ...

Εγώ με το καλό 16/02/23 θα γεννήσω τη μπέμπα μου....

εύχομαι σε όλες σας έναν εύκολο τοκετό και με το καλό να υποδεχτείτε τις ζωούλες σας κορίτσια μου!!!! Στέλνω μια αγκαλιά σε όλες σας....

Σε ευχαριστούμε πολύ! Με το καλο και το δικό σου μωράκι. :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Ποπό ρε κορίτσια πως πέρασαν έτσι οι μήνες...... κοντεύει η ώρα για όλες σας σχεδόν να φέρετε στο κόσμο τα μωράκια σας.....σας διαβάζω 7 μήνες....όσο μηνών είμαι εγώ.....είστε η πρώτη ομάδα που ρώτησα για τη πρώτη μου χοριακή τον Ιούνιο,αν ήταν καλή η τιμή κτλ...

Εγώ με το καλό 16/02/23 θα γεννήσω τη μπέμπα μου....

εύχομαι σε όλες σας έναν εύκολο τοκετό και με το καλό να υποδεχτείτε τις ζωούλες σας κορίτσια μου!!!! Στέλνω μια αγκαλιά σε όλες σας....

Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ! Θα ερθει και για εσένα ή στιγμή και δεν θα το καταλάβεις!!! Με το καλό η μπεμπούλα σου! 

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Καλημερα κοριτσια...κι εγω μια απο τα ιδια..Ζοριζομαι τα βραδια. Αν δεν ειχα και τον γιο μου που οσο να'ναι τρεχω ολη μερα, πιστευω θα εμενα τελειως αυπνη τη νυχτα οπως και στην 1η μου εγκυμοσυνη. Μα και πως να βολευτουμε πια. Στο πλαι πρεπει να κοιμομαστε αλλα η κοιλια ακουμπαει ρε κοριτσια στο στρωμα και το μωρο κλωτσαει σα να ενοχλειται. Στο τελος θα κοιμαμαι ορθια κυριολεκτικα.

Εγω πάντως όπως και να κάτσω κοπανιέται, δεν ξέρω που νομίζει ότι θα πάει ο κύριος!!! Οπότε πέφτω και στο πλάι και ανασκελα και όπως βολεύομαι! Και προχτές έκατσα και λίγο για κανένα 10λεπτο με το λουκάνικο-μαξιλάρι μου μπρούμυτα (το έκανα στρογγυλό και έβαλα μέσα την κοιλιά και δεν ακουμπουσε πουθενά) και θυμήθηκα τον παλιό καλό καιρό! Έχουν μειωθεί και σε εμένα δραματικά οι ώρες ύπνου αλλά όχι επειδή δεν βολεύομαι! Απλά κοιμάμαι 2 με 3 τη νύχτα, ξυπνάω σίγουρα 2 φορές μέχρι τις 7 8 για τουαλέτα και μετά λέω τι να πέσεις πάλι.. φτιάχνω καφέ και αράζω καναπέ! Βλέπω βίντεο για περιποίηση νεογνου να μορφωθώ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...