Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Afrodite88 είπε:

Γίνεται χαμός με τις ιώσεις κ εγώ τα ίδια φοβάμαι. Ας έρθει η Δευτέρα με το καλό και ανεξάρτητου αποτελέσματος για τις τελευταίες μέρες άλλαξε δωμάτιο. Ξέρω ότι δεν είναι εύκολη η απομόνωση αλλά ίσως είναι απαραίτητη. Αν κάνετε λίγο καραντίνα και μα τσαγακια κλπ θα κάνει τον κύκλο του πριν γεννήσεις. Μια από τις φίλες μου γέννησε καλοκαίρι και κόλλησε αμέσως κοβιντ, φορούσε μάσκα και θήλαζε το μωρό κανονικά απλά ήταν πολύ προσεχτική. Ελπιζω να μην φτάσετε εκεί αλλά μην πανικοβαλλεσαι.. τυχαίνει πάνω σε δύσκολη περίοδο δυστυχώς κ γίνεται χαμός έξω.

Έκανα στρεπτ τεστ που βρήκα στο φαρμακείο στον εαυτό μου κ βγήκε αρνητικο.το κακό είναι ότι είμαι ο μοναδικός φροντιστής του παιδιού όσο λείπει ο άνδρας μου στη δουλειά. Δυστυχώς δεν μπορεί να με βοηθήσει κανείς οπότε πάει ακλαφτη η καραντίνα των τελευταίων ημερών. 😢


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 59 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ βραχνάδα έχω χωρίς να νιώθω πόνο στον λαιμο. Πραγματικά με έχει πάρει από κάτω γιατί σταμάτησα το παιδί από το σχολείο κ είμαι ο μοναδικός φροντιστής του μικρού μέχρι να σχολασει ο άνδρας μ από τη δουλειά κ δεν ξέρω πως θα την παλέψω.

Τι πράγμα είναι αυτό με βραχνάδα χωρίς πονόλαιμο και μυξες; Ούτε πυρετό έννοειται..... Εγώ πίνω χαμομήλι μέλι λεμόνι συνέχεια και βοηθάει! Κάνε υπομονή λίγο ακόμη θα περάσει ελπίζω γρήγορα και πριν γεννήσουμε.... Μαρεσει πύο τον σταμάτησα από σχολείο από 1/3 γιατί ήταν ήδη άρρωστος με λαρυγγίτιδα και λέω τι να λέει ας μείνει σπίτι, και πάλι κάτι έχουμε..... Έχω κατά αγχωθει....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ βραχνάδα έχω χωρίς να νιώθω πόνο στον λαιμο. Πραγματικά με έχει πάρει από κάτω γιατί σταμάτησα το παιδί από το σχολείο κ είμαι ο μοναδικός φροντιστής του μικρού μέχρι να σχολασει ο άνδρας μ από τη δουλειά κ δεν ξέρω πως θα την παλέψω.

Τι πράγμα είναι αυτό με βραχνάδα χωρίς πονόλαιμο και μυξες; Ούτε πυρετό έννοειται..... Εγώ πίνω χαμομήλι μέλι λεμόνι συνέχεια και βοηθάει! Κάνε υπομονή λίγο ακόμη θα περάσει ελπίζω γρήγορα και πριν γεννήσουμε.... Μαρεσει πύο τον σταμάτησα από σχολείο από 1/3 γιατί ήταν ήδη άρρωστος με λαρυγγίτιδα και λέω τι να λέει ας μείνει σπίτι, και πάλι κάτι έχουμε..... Έχω κατά αγχωθει....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ βραχνάδα έχω χωρίς να νιώθω πόνο στον λαιμο. Πραγματικά με έχει πάρει από κάτω γιατί σταμάτησα το παιδί από το σχολείο κ είμαι ο μοναδικός φροντιστής του μικρού μέχρι να σχολασει ο άνδρας μ από τη δουλειά κ δεν ξέρω πως θα την παλέψω.

Τι πράγμα είναι αυτό με βραχνάδα χωρίς πονόλαιμο και μυξες; Ούτε πυρετό έννοειται..... Εγώ πίνω χαμομήλι μέλι λεμόνι συνέχεια και βοηθάει! Κάνε υπομονή λίγο ακόμη θα περάσει ελπίζω γρήγορα και πριν γεννήσουμε.... Μαρεσει πύο τον σταμάτησα από σχολείο από 1/3 γιατί ήταν ήδη άρρωστος με λαρυγγίτιδα και λέω τι να λέει ας μείνει σπίτι, και πάλι κάτι έχουμε..... Έχω κατά αγχωθει....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Afrodite88 είπε:

Γίνεται χαμός με τις ιώσεις κ εγώ τα ίδια φοβάμαι. Ας έρθει η Δευτέρα με το καλό και ανεξάρτητου αποτελέσματος για τις τελευταίες μέρες άλλαξε δωμάτιο. Ξέρω ότι δεν είναι εύκολη η απομόνωση αλλά ίσως είναι απαραίτητη. Αν κάνετε λίγο καραντίνα και μα τσαγακια κλπ θα κάνει τον κύκλο του πριν γεννήσεις. Μια από τις φίλες μου γέννησε καλοκαίρι και κόλλησε αμέσως κοβιντ, φορούσε μάσκα και θήλαζε το μωρό κανονικά απλά ήταν πολύ προσεχτική. Ελπιζω να μην φτάσετε εκεί αλλά μην πανικοβαλλεσαι.. τυχαίνει πάνω σε δύσκολη περίοδο δυστυχώς κ γίνεται χαμός έξω.

Έκανα στρεπτ τεστ που βρήκα στο φαρμακείο στον εαυτό μου κ βγήκε αρνητικο.το κακό είναι ότι είμαι ο μοναδικός φροντιστής του παιδιού όσο λείπει ο άνδρας μου στη δουλειά. Δυστυχώς δεν μπορεί να με βοηθήσει κανείς οπότε πάει ακλαφτη η καραντίνα των τελευταίων ημερών. 😢


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ βραχνάδα έχω χωρίς να νιώθω πόνο στον λαιμο. Πραγματικά με έχει πάρει από κάτω γιατί σταμάτησα το παιδί από το σχολείο κ είμαι ο μοναδικός φροντιστής του μικρού μέχρι να σχολασει ο άνδρας μ από τη δουλειά κ δεν ξέρω πως θα την παλέψω.

Τι πράγμα είναι αυτό με βραχνάδα χωρίς πονόλαιμο και μυξες; Ούτε πυρετό έννοειται..... Εγώ πίνω χαμομήλι μέλι λεμόνι συνέχεια και βοηθάει! Κάνε υπομονή λίγο ακόμη θα περάσει ελπίζω γρήγορα και πριν γεννήσουμε.... Μαρεσει πύο τον σταμάτησα από σχολείο από 1/3 γιατί ήταν ήδη άρρωστος με λαρυγγίτιδα και λέω τι να λέει ας μείνει σπίτι, και πάλι κάτι έχουμε..... Έχω κατά αγχωθει....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ βραχνάδα έχω χωρίς να νιώθω πόνο στον λαιμο. Πραγματικά με έχει πάρει από κάτω γιατί σταμάτησα το παιδί από το σχολείο κ είμαι ο μοναδικός φροντιστής του μικρού μέχρι να σχολασει ο άνδρας μ από τη δουλειά κ δεν ξέρω πως θα την παλέψω.

Τι πράγμα είναι αυτό με βραχνάδα χωρίς πονόλαιμο και μυξες; Ούτε πυρετό έννοειται..... Εγώ πίνω χαμομήλι μέλι λεμόνι συνέχεια και βοηθάει! Κάνε υπομονή λίγο ακόμη θα περάσει ελπίζω γρήγορα και πριν γεννήσουμε.... Μαρεσει πύο τον σταμάτησα από σχολείο από 1/3 γιατί ήταν ήδη άρρωστος με λαρυγγίτιδα και λέω τι να λέει ας μείνει σπίτι, και πάλι κάτι έχουμε..... Έχω κατά αγχωθει....

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ βραχνάδα έχω χωρίς να νιώθω πόνο στον λαιμο. Πραγματικά με έχει πάρει από κάτω γιατί σταμάτησα το παιδί από το σχολείο κ είμαι ο μοναδικός φροντιστής του μικρού μέχρι να σχολασει ο άνδρας μ από τη δουλειά κ δεν ξέρω πως θα την παλέψω.

Τι πράγμα είναι αυτό με βραχνάδα χωρίς πονόλαιμο και μυξες; Ούτε πυρετό έννοειται..... Εγώ πίνω χαμομήλι μέλι λεμόνι συνέχεια και βοηθάει! Κάνε υπομονή λίγο ακόμη θα περάσει ελπίζω γρήγορα και πριν γεννήσουμε.... Μαρεσει πύο τον σταμάτησα από σχολείο από 1/3 γιατί ήταν ήδη άρρωστος με λαρυγγίτιδα και λέω τι να λέει ας μείνει σπίτι, και πάλι κάτι έχουμε..... Έχω κατά αγχωθει....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Κι εγώ φοβάμαι αρκετά και πριν γεννήσω και μετά.. Το καλό είναι ότι καλοκαιριαζει και δεν είναι περίοδος ιώσεων από δω και μπρος οπότε θα βγαίνουμε τις βόλτες μας σε εξωτερικούς χώρους και πιστεύω θα πάνε όλα καλά.. 

Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ! Αν μη τι άλλο θα είναι περίοδος με ανοικτά παράθυρα γενικά αν και μια προσοχή θα πρέπει να υπάρχει και πάλι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Δεν γίνεται να τα κλείσουμε μέσα ούτε σε γυάλα..... Και τώρα που θα μείνει στο χωριό με τους γονείς μου και τα αδέρφια μου πύο θα έρθουν από Αθήνα και Κρήτη φοβάμαι μην κολλήσει κάτι μέχρι να γυρίσουμε από το νοσοκομείο εμείς.... Αλλά δεν γίνεται να κάνω κάτι άλλο..... Ας ελπίσουμε ότι δεν θα κολλήσουν κάτι άλλο... 

Αυτό είναι αλήθεια! Είναι και να μη γίνει καμία φορά. Μετά θα το στείλεις σχολείο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα!έχω βάλει τα κλάματα με τις φετινές ιώσεις. Ο μικρός μου με 38.9 κ χθες βράδυ τρέχαμε στην παιδίατρο. Εγώ έχω πονόλαιμο 2 μέρες τώρα κ φοβάμαι μετά τον πυρετό του μικρού μήπως τελικά είναι στρεπτόκοκκος α το οποίο θα πρέπει να περιμένουμε τη Δευτέρα να πάμε σε διαγνωστικο να δούμε αν έχουμε. Κι εγώ γεννάω την άλλη εβδομάδα, πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω έχω φοβηθεί πάρα πολύ ότι θα κολλήσω το μωρό κ ότι ούτε οι μέρες για αντιβίωση δεν με φτάνουν 😢

Δε ξέρω αν θα σε καθησυχάσει αυτό που θα σου πω. Και εμένα ο μικρός μου πριν μια με ενάμιση εβδομάδα διαγνώσθηκε με στρεπτοκοκο Α. Εμείς είμαστε γενικά κάπως αχώριστοι, είχα φάει από το κουτάλι του εκείνη την ημέρα και αν και πόνεσε για κάποιες ημέρες ο λαιμός δεν "κόλλησα". Επίσης ο γιατρός μου είχε αν πιει 2 μέρες την αντιβίωση του τότε δε μεταδίδει και μπορούσε να πάει και παιδικό.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα!έχω βάλει τα κλάματα με τις φετινές ιώσεις. Ο μικρός μου με 38.9 κ χθες βράδυ τρέχαμε στην παιδίατρο. Εγώ έχω πονόλαιμο 2 μέρες τώρα κ φοβάμαι μετά τον πυρετό του μικρού μήπως τελικά είναι στρεπτόκοκκος α το οποίο θα πρέπει να περιμένουμε τη Δευτέρα να πάμε σε διαγνωστικο να δούμε αν έχουμε. Κι εγώ γεννάω την άλλη εβδομάδα, πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω έχω φοβηθεί πάρα πολύ ότι θα κολλήσω το μωρό κ ότι ούτε οι μέρες για αντιβίωση δεν με φτάνουν 😢

Δε ξέρω αν θα σε καθησυχάσει αυτό που θα σου πω. Και εμένα ο μικρός μου πριν μια με ενάμιση εβδομάδα διαγνώσθηκε με στρεπτοκοκο Α. Εμείς είμαστε γενικά κάπως αχώριστοι, είχα φάει από το κουτάλι του εκείνη την ημέρα και αν και πόνεσε για κάποιες ημέρες ο λαιμός δεν "κόλλησα". Επίσης ο γιατρός μου είχε αν πιει 2 μέρες την αντιβίωση του τότε δε μεταδίδει και μπορούσε να πάει και παιδικό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπομονή και περαστικά σας και σε εσάς και στα παιδάκια σας. Είναι ένα μεγάλο άγχος αυτό με τις ιώσεις γιατί Σεπτεμβρίο γέννησε μια φίλη μου και 1,5 μήνα μετά κόλλησε το μεγάλο, το μωρό μια ίωση και μείνανε 10 μέρες στο νοσοκομείο. Το καλό με έμας είναι ότι μόλις βγει κ ο Απρίλιος θα μιλάμε πλέον για καλοκαίρι. Λιιιιγο να βγει κ αυτός ο μήνας με πολλή προσοχή, ίσως και λίγο απομόνωση θα περάσει. Εγώ τον δικό μου δεν τον έχω σταματήσει σχολείο ακόμη. Μην τον ματιασω έχει μήνες να αρρωστήσει αλλά εύχομαι να μην μας κάνει καμία έκπληξη μέχρι να γεννήσω. Επειδή εγώ τα πρωινά έχω ανακατοσουρες και μου πέφτει κ το σάκχαρο με αποτέλεσμα να ζαλίζομαι συχνά, δεν μπορώ να τον κρατήσω μόνη μου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Αυτό είναι αλήθεια! Είναι και να μη γίνει καμία φορά. Μετά θα το στείλεις σχολείο;

Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά!!! Θα τον στείλω ξανά ναι εννοείται... Λογικά προς τέλος μαϊου όταν σαραντισει εκτός και αν πει ο παιδίατρος να κάνει το πρώτο εμβόλιο πρώτα και μετά...

8 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Κορίτσια υπομονή και περαστικά σας και σε εσάς και στα παιδάκια σας. Είναι ένα μεγάλο άγχος αυτό με τις ιώσεις γιατί Σεπτεμβρίο γέννησε μια φίλη μου και 1,5 μήνα μετά κόλλησε το μεγάλο, το μωρό μια ίωση και μείνανε 10 μέρες στο νοσοκομείο. Το καλό με έμας είναι ότι μόλις βγει κ ο Απρίλιος θα μιλάμε πλέον για καλοκαίρι. Λιιιιγο να βγει κ αυτός ο μήνας με πολλή προσοχή, ίσως και λίγο απομόνωση θα περάσει. Εγώ τον δικό μου δεν τον έχω σταματήσει σχολείο ακόμη. Μην τον ματιασω έχει μήνες να αρρωστήσει αλλά εύχομαι να μην μας κάνει καμία έκπληξη μέχρι να γεννήσω. Επειδή εγώ τα πρωινά έχω ανακατοσουρες και μου πέφτει κ το σάκχαρο με αποτέλεσμα να ζαλίζομαι συχνά, δεν μπορώ να τον κρατήσω μόνη μου. 

Από την στιγμή που έχουμε και άλλο παιδί είναι λογικό ότι θα κολλήσει κάποια στιγμή τόσο μικρό κάτι... Απλά όπως λες τώρα σιγά σιγά θα είμαστε καλύτερα σίγουρα από θέμα ιώσεων θα εοχυμε ανοιχτά παράθυρα θα είναι έξω τα μεγάλα μας παιδιά κλπ κλπ... Απλά δεν θα ήθελα ημερών να κολλήσει κάτι αμέσως αυτό με φοβίζει..... Γενικά νομίζω ήδη αρρωσταίνουν λιγότερο τα παιδάκια από αυτά που ακούω από άλλες μαμάδες εδώ σε εμάς τουλάχιστον..... Ελπίζω να συνεχιστεί έτσι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Τι πράγμα είναι αυτό με βραχνάδα χωρίς πονόλαιμο και μυξες; Ούτε πυρετό έννοειται..... Εγώ πίνω χαμομήλι μέλι λεμόνι συνέχεια και βοηθάει! Κάνε υπομονή λίγο ακόμη θα περάσει ελπίζω γρήγορα και πριν γεννήσουμε.... Μαρεσει πύο τον σταμάτησα από σχολείο από 1/3 γιατί ήταν ήδη άρρωστος με λαρυγγίτιδα και λέω τι να λέει ας μείνει σπίτι, και πάλι κάτι έχουμε..... Έχω κατά αγχωθει....

Κορίτσι μου ελπίζω να είμαστε καλά όταν γενναμε, πραγματικά δεν θα το αντέξω. Εμένα μου έμεινε μια εβδομάδα κ ενώ ανυπομονώ αγχώνομαι αν θα είμαι καλά!

16 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Δε ξέρω αν θα σε καθησυχάσει αυτό που θα σου πω. Και εμένα ο μικρός μου πριν μια με ενάμιση εβδομάδα διαγνώσθηκε με στρεπτοκοκο Α. Εμείς είμαστε γενικά κάπως αχώριστοι, είχα φάει από το κουτάλι του εκείνη την ημέρα και αν και πόνεσε για κάποιες ημέρες ο λαιμός δεν "κόλλησα". Επίσης ο γιατρός μου είχε αν πιει 2 μέρες την αντιβίωση του τότε δε μεταδίδει και μπορούσε να πάει και παιδικό.

Κορίτσι μου είναι παρηγορο το μνμ σου, έκανα κι εγώ στρεπτ τεστ κ ο μικρός (τα βρήκα στο φαρμακείο) κ είναι αρνητικά, κάναμε κ για κοβιντ κ για γρίπη β (έχουμε περάσει γρίπη α) κ είναι κ αυτά αρνητικά. Άρα είναι ίωση.ελπιζω μόνο να είμαι καλά μέχρι την άλλη εβδομάδα!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...