Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Μέχρι χθες ήμουν πολύ αγχωμενη επειδή έχουμε και την ίωση. Σήμερα ξύπνησα ήρεμη κ λέω επιτέλους τελειώνω. Πιθανόν να είμαστε μαζι!Που γέννας??

Άντε να δούμε κορίτσι μου!!!Την Τετάρτη θα ξέρω την ακριβή ημερομηνία!Μην αγχώνεσαι, όλα θα έρθουν από μόνα τους!!!

Να μας πεις ημερομηνία να ξέρουμε!!! Εγώ 12/4 και αναμένω.... ανυπομονώ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 45 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Τι ωραία!!! Εννοείται, θα σας γράψω!!!

Εγω σκέφτομαι ότι θα γεννήσω 12/4 μεγάλη Τετάρτη δηλαδή, και δεν ξέρω πότε θα βγω... Τους είπα να βγω μεγάλο Σάββατο γιατί μετά Δευτέρα μετά το Πάσχα λογικά.. και θα μπω από 11/4 μέσα.. μια εβδομάδα θα μείνω μέσα; Τι χαζομάρες είναι αυτές;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Εγω σκέφτομαι ότι θα γεννήσω 12/4 μεγάλη Τετάρτη δηλαδή, και δεν ξέρω πότε θα βγω... Τους είπα να βγω μεγάλο Σάββατο γιατί μετά Δευτέρα μετά το Πάσχα λογικά.. και θα μπω από 11/4 μέσα.. μια εβδομάδα θα μείνω μέσα; Τι χαζομάρες είναι αυτές;

Καλημέρα!!!!Μα γιατί να σε κρατήσουν μια εβδομάδα???


 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα!!!!Μα γιατί να σε κρατήσουν μια εβδομάδα???

Φαντάζομαι ότι η πολιτική αλλάζει ανάλογα με το μαιευτήριο. Πάντως, στο δημόσιο που γέννησα εγώ, ήθελαν (φυσιολογικός τοκετός) να μένει μέσα η λεχώνα 3 24ωρα κλεισμένα. Οπότε, αν γεννήσει Μεγάλη Τετάρτη μετά το μεσημέρι, πάει Μεγάλο Σάββατο απόγευμα, που είναι λίγο χλωμό αν θα βγει. Μετά Κυριακή του Πάσχα δε γίνονται εξιτήρια, οπότε τραβάει πολύ. 

Τα ίδια προσπαθώ να εξηγήσω και στην αδερφή μου, που αμφιταλαντεύεται για το αν θα κανονίσει την καισαρική Μεγάλη Τρίτη ή Μεγάλη Τετάρτη.

Πάντως, επαναλαμβάνω ότι κάθε νοσοκομείο έχει δική του πολιτική. Σε άλλα μπορεί να βγαίνεις νωρίτερα. Επίσης, μπορεί να βγεις χωρίς εξιτήριο/χαρτιά και να πάρει ο σύζυγος να τα κανονίσει την επόμενη μέρα, που θα είναι ανοιχτά.

Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα!!!!Μα γιατί να σε κρατήσουν μια εβδομάδα???

Στο δημόσιο σε κρατάνε 5 μέρες μετα από καισαρικη... μαζι με την ημέρα της καισαρικής 5 μέρες.. οπότε αφού γεννάω μεγάλη Τετάρτη η πεμτπη μέρα είναι Κυριακή του Πάσχα. Τότε δεν νομίζω να δίνουν εξιτήριο άρα θα μου δώσουν Δευτέρα μετά το Πάσχα.. και εφόσον θα μπω από μεγάλη Τρίτη πρωί μέσα για εξετάσεις και διατροφή θα μείνω από μεγάλη Τρίτη μέχρι Δευτέρα του Πάσχα μέσα... Εκτός και αν παρακαλέσω να με αφήσουν μεγάλο Σάββατο... Δεν θα την παλέψω τόσες μέρες εκεί και μόνη μου.. γισιτ ο άντρας μου θα καθίσει 2 μέρες δεν παλεύεται να την βγάλει σε μια πολυθρόνα και χωρίς μπάνιο τόσες μέρες... Και να είναι και με τον γιο μας να μην νομίζει ότι τον αφησαμε και φύγαμε....

πρίν από 24 λεπτά , Melie είπε:

Φαντάζομαι ότι η πολιτική αλλάζει ανάλογα με το μαιευτήριο. Πάντως, στο δημόσιο που γέννησα εγώ, ήθελαν (φυσιολογικός τοκετός) να μένει μέσα η λεχώνα 3 24ωρα κλεισμένα. Οπότε, αν γεννήσει Μεγάλη Τετάρτη μετά το μεσημέρι, πάει Μεγάλο Σάββατο απόγευμα, που είναι λίγο χλωμό αν θα βγει. Μετά Κυριακή του Πάσχα δε γίνονται εξιτήρια, οπότε τραβάει πολύ. 

Τα ίδια προσπαθώ να εξηγήσω και στην αδερφή μου, που αμφιταλαντεύεται για το αν θα κανονίσει την καισαρική Μεγάλη Τρίτη ή Μεγάλη Τετάρτη.

Πάντως, επαναλαμβάνω ότι κάθε νοσοκομείο έχει δική του πολιτική. Σε άλλα μπορεί να βγαίνεις νωρίτερα. Επίσης, μπορεί να βγεις χωρίς εξιτήριο/χαρτιά και να πάρει ο σύζυγος να τα κανονίσει την επόμενη μέρα, που θα είναι ανοιχτά.

Με το καλό!

Ελπίζω να καταφέρω να φύγω νέο Σάββατο, να είμαστε καλά πρώτα ο Θεός και ίσως μας αφήσουν! Δεν γίνεται να αλλάξουμε και ημέρα καισαρικής γιατί προγραμματισμένες κάνουν μόνο Τετάρτη και Παρασκευή! Μετά πάει μεγάλη Παρασκευή ακόμα χειρότερα.... Και πιο πριν δεν με βάζει θέλει να με αφήσει 39 εβδομάδες να φτάσω! Έχω αγχωθει λιγάκι για το πότε θα βγω, σκέφτομαι και τα κρεβάτια που είναι άθλια θα βγω με μελανιές! Ούτε μπάνιο θα μπορώ να κάνω καλά καλά με τις γάζες άσε.... Με βλέπω να πλένω μασχάλες στον νιπτήρα και από κάτω με προσοχή γιατί ολόκληρη μέχρι να βάλω γάζες άσε....έτσι είχα κάνει και την πρώτη φορά και ένιωθα βρωμιάρα!!!! Αλουστη τόσες μέρες δεν μπορούσα να σκύψω.. τώρα θα πάρω μαζί μου dry shampoo, πιο προετοιμασμένη από πριν!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Μέχρι χθες ήμουν πολύ αγχωμενη επειδή έχουμε και την ίωση. Σήμερα ξύπνησα ήρεμη κ λέω επιτέλους τελειώνω. Πιθανόν να είμαστε μαζι!Που γέννας??

Άντε να δούμε κορίτσι μου!!!Την Τετάρτη θα ξέρω την ακριβή ημερομηνία!Μην αγχώνεσαι, όλα θα έρθουν από μόνα τους!!!

Θεσσαλονίκη στο Γενεσσις,εσύ;

Όσες σκοπεύετε να γεννήσετε φυσιολογικά,κάνετε μασάζ στο περίνεο;Η μαία μου επιμένει ότι βοηθάει πολύ αλλά είμαι πολύ τεμπελα για να ασχοληθώ,τελικά τι ισχύει άραγε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sweetie32 said:

Θεσσαλονίκη στο Γενεσσις,εσύ;

Όσες σκοπεύετε να γεννήσετε φυσιολογικά,κάνετε μασάζ στο περίνεο;Η μαία μου επιμένει ότι βοηθάει πολύ αλλά είμαι πολύ τεμπελα για να ασχοληθώ,τελικά τι ισχύει άραγε;

Είπες ότι είσαι 38βδ κλειστες; Εγώ πάντως δεν κάνω μασάζ επίσης από βαρεμάρα. Μόνο περπάτημα κ ίσως αρχίσω να κάνω κανένα βαθύ κάθισμα. 36,2 είμαι σήμερα. Επίσης θα γεννήσω στο Γένεσις. Έχω σε διάφορες φάσεις της ημέρας πονάκια χαμηλά κ άμα με πιάσουν όταν περπατάω σταματαω μέχρι να περάσουν (λίγα " διαρκούν). Ελπίζω αυτά να είναι σημάδια ότι πλησιάζουμε στην ημερομηνία, εγώ δεν θέλω να πάρω όλο τον μήνα ιδανικά πριν το Πάσχα Μ. Βδομαδα θα ναι σούπερ να έχω γεννήσει. Αλλά δεν κάνει να μπω με πρόκληση έτσι κ αλλιώς οπότε, όποτε έρθει! Εσύ από συμπτώματα πως πας;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Σας διαβάζω αλλά έχω τόσες μέρες που λέω να σας στείλω και δεν προλαβαίνω.. 

Είμαι 35+5 , πήγαμε εχθές γιατρό και θεωρεί ότι το αργότερο μέχρι την άλλη παρασκευή θα έχω γεννήσει, αλλά μπορεί και από μέρα σε μέρα. Έχω τεράστιες συσπάσεις και πολλές μέσα στην ημέρα.. αναμένουμε.. εσείς όλες καλά?

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

@MariaZiss Μιλα με το γιατρό σου να κανονίσει εξιτήριο Σαββάτου από την Παρασκευή να το έχουν έτοιμο. Κ εμείς επειδή βγήκαμε από νοσοκομείο σε αργία, έτσι μας έκανε και τα είχαν έτοιμα. Ειδάλλως νομίζω ότι υπογράφεις ότι βγαίνεις με δίκη σου ευθύνη κλπ. Δεν είμαι σίγουρη αλλά ξέρω μια κοπέλα που βγήκε στις δυο μέρες με δίκη της υπογραφή ότι παίρνει ευθύνη. 
Με το που μπούμε 36 βδομάδες θεωρούμαστε στο μήνα μας δλδ ανα πάσα στιγμή μπορεί να έρθει και ενώ το περίμενα πως κ πως να βγει, μου έχουν σκάσει όλες οι φοβίες μαζεμένες. Όχι της γεννας, το μετά .. 

Εμας μας έχει πάει τρένο αυτές τις μέρες. Τετάρτη βράδυ πέθανε η γιαγια και Κυριακή επαθα δηλητηριαση. Είμαι ακόμα χαλια.. προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου, να οργανωθώ και να φροντίσω τη μικρή και νοιωθω τούβλο από κούραση κ νύστα. Επίσης ανησυχώ γιατί ότι τρωω θελω να κάνω εμετο, έχω πολύ σκουρόχρωμα ουρά, και πονάω τραγικά κολπικά -δεν μπορώ να γυρισω πλευρό. Κάθε μέρα νοιωθω λες και έπαθε κατι το μωρο. Δεν είχα τόσο στρες την προηγούμενη φορά!

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες τις future moms!Καλή λευτεριά με υγιή μωρά.

Εγώ είμαι ακόμα εγκυουλα και θελω να ρωτήσω όλες εσας που τωρα ολοκληρώνετε τον κυκλο της εγκυμοσύνης εάν είχε κάποια θέμα με έμβρυο με ταχυκαρδία (180παλμοι) και εάν βρήκε την αιτία.

Ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ElenGD said:

Γεια σας!! Σας διαβάζω αλλά έχω τόσες μέρες που λέω να σας στείλω και δεν προλαβαίνω.. 

Είμαι 35+5 , πήγαμε εχθές γιατρό και θεωρεί ότι το αργότερο μέχρι την άλλη παρασκευή θα έχω γεννήσει, αλλά μπορεί και από μέρα σε μέρα. Έχω τεράστιες συσπάσεις και πολλές μέσα στην ημέρα.. αναμένουμε.. εσείς όλες καλά?

Με το καλοοο. Τι ωραία ήρθε η ώρα δλδ. Με έναν πόνο και ένα υγιέστατο μωράκι 🥰. Συσπάσεις, πετρώματα ή πόνους;;;

1 hour ago, Afrodite88 said:

@MariaZiss Μιλα με το γιατρό σου να κανονίσει εξιτήριο Σαββάτου από την Παρασκευή να το έχουν έτοιμο. Κ εμείς επειδή βγήκαμε από νοσοκομείο σε αργία, έτσι μας έκανε και τα είχαν έτοιμα. Ειδάλλως νομίζω ότι υπογράφεις ότι βγαίνεις με δίκη σου ευθύνη κλπ. Δεν είμαι σίγουρη αλλά ξέρω μια κοπέλα που βγήκε στις δυο μέρες με δίκη της υπογραφή ότι παίρνει ευθύνη. 
Με το που μπούμε 36 βδομάδες θεωρούμαστε στο μήνα μας δλδ ανα πάσα στιγμή μπορεί να έρθει και ενώ το περίμενα πως κ πως να βγει, μου έχουν σκάσει όλες οι φοβίες μαζεμένες. Όχι της γεννας, το μετά .. 

Εμας μας έχει πάει τρένο αυτές τις μέρες. Τετάρτη βράδυ πέθανε η γιαγια και Κυριακή επαθα δηλητηριαση. Είμαι ακόμα χαλια.. προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου, να οργανωθώ και να φροντίσω τη μικρή και νοιωθω τούβλο από κούραση κ νύστα. Επίσης ανησυχώ γιατί ότι τρωω θελω να κάνω εμετο, έχω πολύ σκουρόχρωμα ουρά, και πονάω τραγικά κολπικά -δεν μπορώ να γυρισω πλευρό. Κάθε μέρα νοιωθω λες και έπαθε κατι το μωρο. Δεν είχα τόσο στρες την προηγούμενη φορά!

Συλλυπητήρια και εύχομαι μια ταχεία ανάρρωση σε σένα. Τα ούρα μήπως οφείλονται σε έλλειψη υγρών; Όταν λες ότι πονάς τραγικά κολπικά; Στην λεκάνη ή μονο κάτω χαμηλά; Ο γιατρός σου τι λέει γ αυτό; Μήπως είσαι ετοιμογεννη; 

1 hour ago, Αγάπ said:

Καλησπέρα σε όλες τις future moms!Καλή λευτεριά με υγιή μωρά.

Εγώ είμαι ακόμα εγκυουλα και θελω να ρωτήσω όλες εσας που τωρα ολοκληρώνετε τον κυκλο της εγκυμοσύνης εάν είχε κάποια θέμα με έμβρυο με ταχυκαρδία (180παλμοι) και εάν βρήκε την αιτία.

Ευχαριστώ πολύ 

Καλησπέρα. Ευχαριστούμε κ με το καλό και εσύ! Μέχρι 165 είχαμε φτάσει εμείς δεν ήξερα καν ότι το 180 θεωρείται ταχυκαρδία. Πάντα τόσους παλμούς έχει; Σε ποια βδομαδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

@MariaZiss Μιλα με το γιατρό σου να κανονίσει εξιτήριο Σαββάτου από την Παρασκευή να το έχουν έτοιμο. Κ εμείς επειδή βγήκαμε από νοσοκομείο σε αργία, έτσι μας έκανε και τα είχαν έτοιμα. Ειδάλλως νομίζω ότι υπογράφεις ότι βγαίνεις με δίκη σου ευθύνη κλπ. Δεν είμαι σίγουρη αλλά ξέρω μια κοπέλα που βγήκε στις δυο μέρες με δίκη της υπογραφή ότι παίρνει ευθύνη. 
Με το που μπούμε 36 βδομάδες θεωρούμαστε στο μήνα μας δλδ ανα πάσα στιγμή μπορεί να έρθει και ενώ το περίμενα πως κ πως να βγει, μου έχουν σκάσει όλες οι φοβίες μαζεμένες. Όχι της γεννας, το μετά .. 

Εμας μας έχει πάει τρένο αυτές τις μέρες. Τετάρτη βράδυ πέθανε η γιαγια και Κυριακή επαθα δηλητηριαση. Είμαι ακόμα χαλια.. προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου, να οργανωθώ και να φροντίσω τη μικρή και νοιωθω τούβλο από κούραση κ νύστα. Επίσης ανησυχώ γιατί ότι τρωω θελω να κάνω εμετο, έχω πολύ σκουρόχρωμα ουρά, και πονάω τραγικά κολπικά -δεν μπορώ να γυρισω πλευρό. Κάθε μέρα νοιωθω λες και έπαθε κατι το μωρο. Δεν είχα τόσο στρες την προηγούμενη φορά!

Ναι θα κανονίσω να βγω μεγάλο Σάββατο δεν γίνεται αλλιώς! Αύριο θα είναι ακριβώς 37 εβδομάδων! Άγχος πολύ για το μετά επίσης νιώθω άσε....

Συλλυπητήρια για τη γιαγιά σου, ξέρω πως νιώθεις, και εμένα πέθανε πριν 10 μέρες και είμαι ακόμα χάλια την σκέφτομαι και τότε που πέθανε από την στεναχώρια είχα πολύ έντονες συσπάσεις συνέχεια νόμιζα θα γεννήσω... Πρέπει να είμαστε καλά η ζωή συνεχίζεται έχουμε να φροντίσουμε τα παιδάκια μας! 

Για τα ούρα τι σου είπε ο γιατρός σου; Εγώ θέλω να γεννήσω νομίζω ότι θα εκραγεί η κοιλιά μου παρόλο που δεν είναι μεγάλη.... Ούτε έχω ετοιμάσει βαλίτσα..... Πρέπει να μην αγχωνόμαστε τόσο όμως δνε είναι καλό....

3 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Γεια σας!! Σας διαβάζω αλλά έχω τόσες μέρες που λέω να σας στείλω και δεν προλαβαίνω.. 

Είμαι 35+5 , πήγαμε εχθές γιατρό και θεωρεί ότι το αργότερο μέχρι την άλλη παρασκευή θα έχω γεννήσει, αλλά μπορεί και από μέρα σε μέρα. Έχω τεράστιες συσπάσεις και πολλές μέσα στην ημέρα.. αναμένουμε.. εσείς όλες καλά?

Καλησπέρα!!!! Εγώ είμαι 36+6 σήμερα! Κοίταξε τον τράχηλο σου πόσο είναι; Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα συχνές συσπάσεις αλλά από νωρίς αλλά δεν είχα γεννήσει νωρίς απο τον 6ο ας πούμε... Γέννησα 37+3.... Τώρα δεν έχω έντονες και συχνές... Νομίζω θα έφτανα άνευ μέχρι το τέλος... 39 εβδομάδων θα γεννήσω με καισαρική! 

2 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις future moms!Καλή λευτεριά με υγιή μωρά.

Εγώ είμαι ακόμα εγκυουλα και θελω να ρωτήσω όλες εσας που τωρα ολοκληρώνετε τον κυκλο της εγκυμοσύνης εάν είχε κάποια θέμα με έμβρυο με ταχυκαρδία (180παλμοι) και εάν βρήκε την αιτία.

Ευχαριστώ πολύ 

Καλησπέρα!!! Με το καλό το μωράκι σου!!! 180 νομίζω δεν έχει φτάσει ποτέ και δεν ήξερα ότι θεωρείται ταχυκαρδία, εγώ ξέρω γενικα ότι έχουν υψηλούς παλμούς πάντως! Ο γιατρός είπε ότι είναι ταχυκαρδία; Βασικά έχω την εντύπωση ότι στις αρχές της εγκυμοσύνης είναι φυσιολογικό να έχουν υψηλούς παλμούς ακόμα και 180 και Έντα πέφτουν σταδιακά.. εσύ πόσο είσαι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , MariaZiss είπε:

Ναι θα κανονίσω να βγω μεγάλο Σάββατο δεν γίνεται αλλιώς! Αύριο θα είναι ακριβώς 37 εβδομάδων! Άγχος πολύ για το μετά επίσης νιώθω άσε....

Συλλυπητήρια για τη γιαγιά σου, ξέρω πως νιώθεις, και εμένα πέθανε πριν 10 μέρες και είμαι ακόμα χάλια την σκέφτομαι και τότε που πέθανε από την στεναχώρια είχα πολύ έντονες συσπάσεις συνέχεια νόμιζα θα γεννήσω... Πρέπει να είμαστε καλά η ζωή συνεχίζεται έχουμε να φροντίσουμε τα παιδάκια μας! 

Για τα ούρα τι σου είπε ο γιατρός σου; Εγώ θέλω να γεννήσω νομίζω ότι θα εκραγεί η κοιλιά μου παρόλο που δεν είναι μεγάλη.... Ούτε έχω ετοιμάσει βαλίτσα..... Πρέπει να μην αγχωνόμαστε τόσο όμως δνε είναι καλό....

Καλησπέρα!!!! Εγώ είμαι 36+6 σήμερα! Κοίταξε τον τράχηλο σου πόσο είναι; Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα συχνές συσπάσεις αλλά από νωρίς αλλά δεν είχα γεννήσει νωρίς απο τον 6ο ας πούμε... Γέννησα 37+3.... Τώρα δεν έχω έντονες και συχνές... Νομίζω θα έφτανα άνευ μέχρι το τέλος... 39 εβδομάδων θα γεννήσω με καισαρική! 

Καλησπέρα!!! Με το καλό το μωράκι σου!!! 180 νομίζω δεν έχει φτάσει ποτέ και δεν ήξερα ότι θεωρείται ταχυκαρδία, εγώ ξέρω γενικα ότι έχουν υψηλούς παλμούς πάντως! Ο γιατρός είπε ότι είναι ταχυκαρδία; Βασικά έχω την εντύπωση ότι στις αρχές της εγκυμοσύνης είναι φυσιολογικό να έχουν υψηλούς παλμούς ακόμα και 180 και Έντα πέφτουν σταδιακά.. εσύ πόσο είσαι τώρα;

@Katerinakki24

Κορίτσια μόλις μπήκα στον 4μηνα και έπρεπε να είχαν ήδη πέσει οι παλμοί στους 160-μαξ170. Έκανα και το νιπτ παρόλο που είχα καλά ποσοστα στην αυχενικη για τρισωμιες να δούμε τι θα δείξει κι αυτό....μου είπε ότι μπορεί να μην είναι και τίποτα αλλά μπορεί να είναι και κατι και ξεκινήσαμε το ψάξιμο τώρα αλλά είναι νωρίς για να διερευνήσουμε το οτιδήποτε εκτός από συνδρομα. Στην Αυχενική οι κοιλιες, βαλβίδες και ροή αίματος στην καρδιά είναι εντάξει.

Ήθελα να δω μήπως υπάρχει καποια ομοιοπαθουσα

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αγάπ είπε:

@Katerinakki24

Κορίτσια μόλις μπήκα στον 4μηνα και έπρεπε να είχαν ήδη πέσει οι παλμοί στους 160-μαξ170. Έκανα και το νιπτ παρόλο που είχα καλά ποσοστα στην αυχενικη για τρισωμιες να δούμε τι θα δείξει κι αυτό....μου είπε ότι μπορεί να μην είναι και τίποτα αλλά μπορεί να είναι και κατι και ξεκινήσαμε το ψάξιμο τώρα αλλά είναι νωρίς για να διερευνήσουμε το οτιδήποτε εκτός από συνδρομα. Στην Αυχενική οι κοιλιες, βαλβίδες και ροή αίματος στην καρδιά είναι εντάξει.

Ήθελα να δω μήπως υπάρχει καποια ομοιοπαθουσα

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας

 

Σε ποια εβδομάδα είσαι να δω πόσους είχε εμένα τότε... Δεν ξέρω καθόλου από αυτά να πω την αλήθεια! Όλα καλά θα πάνε! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...