Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , ElenGD είπε:

Περαστικά βρε κορίτσια.. εγώ έχω τον μικρό με 40ρια και απλά εύχομαι να περάσουν κάνα δυο μέρες μέχρι να γεννήσω.. προχθές είχα 10 συσπάσεις σε 2 ώρες και μου λέει ο γιατρό, βαριά μέχρι Κυριακή.. σήμερα είμαι καλύτερα αλλά έχω πονακια περιόδου και συσπάσεις με πόνο στην μέση αλλά αρκετά αραιά 

Ωχ ωχ ωχ!!! Εύχομαι να μην γεννήσεις ακόμα να στανιαρει και ο μικρός σου!!! Κάτσε ξεκούρασου!!!! Πόσο εισαι τώρα; Και εγώ χθες είχα συσπάσεις από τις 7 μέχρι 12 το βράδυ αλλά ερχόταν και έφευγαν δεν κρατούσαν πολύ, απλά ένιωθα σφίξιμο κάτω χαμηλά σαν πίεση.... Ελπίζω να μην γεννήσω ακόμα θέλω να φτάσω μέχρι τότε που είπε.. είμαι 37+2 σήμερα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, MariaZiss είπε:

Άαα κάνεις και δέκατα; Σε ποιες περιπτώσεις δεν μπορούν να σου κάνουν χειρουργείο;

Ναι αλλά μέχρι 37 φτάνει μέχρι στιγμής. Δεν γνωρίζω καθόλου.


 

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2023 at 9:41 ΜΜ, MariaZiss είπε:

Ο άντρας μου μόνο ανέλαβε τον μικρό για όλα .. τώρα το τι θέλω να πάρω δεν έχει ιδέα... Τα έχω πάνω στο τραπέζι φαντάσου όλα... Χύμα θα τα πάρω... Αν συνεχιστούν θα πάω απόψε, αλλιώς το πρωί έχω ραντεβού... Βλέποντας και κάνοντας... Ελπίζω να μην είναι τίποτα!

Πες μας πως πήγε,είναι όλα καλά κοριτσάκι μου??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , ElenGD είπε:

Περαστικά βρε κορίτσια.. εγώ έχω τον μικρό με 40ρια και απλά εύχομαι να περάσουν κάνα δυο μέρες μέχρι να γεννήσω.. προχθές είχα 10 συσπάσεις σε 2 ώρες και μου λέει ο γιατρό, βαριά μέχρι Κυριακή.. σήμερα είμαι καλύτερα αλλά έχω πονακια περιόδου και συσπάσεις με πόνο στην μέση αλλά αρκετά αραιά 

Κάνε κουράγιο κορίτσι, λες και μας το φύλαγαν τελευταία στιγμή να αρρωστήσουν κ να αρρωστήσουμε κ να γεννάμε παράλληλα 


 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Ναι αλλά μέχρι 37 φτάνει μέχρι στιγμής. Δεν γνωρίζω καθόλου.

Άντε όλα θα πάνε καλά!!! Αφού υπάρχει λύση όπως είπα και πριν μην φοβάσαι τίποτα!!! 

1 ώρα πρίν, Stellaskv είπε:

Πες μας πως πήγε,είναι όλα καλά κοριτσάκι μου??

Όλα καλά από ότι φαίνεται! Έχω συσπάσεις πετρωματα τα κλασικά που είχα μέχρι τώρα.. μόνο χθες βράδυ είχα 7-12 έντονα πετρωματα και πονούσα χαμηλά βασικά πίεση ένιωθα σφίξιμο αλλά έφευγαν δεν κρατούσαν πολύ και ήταν αραιά... Σήμερα καλύτερα είμαι δόξα τω θεώ! Προσπαθώ να μην είναι όρθια πολλη ώρα όπως είπε ο γιατρός και να μην σηκώνω βάρη....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είμαι 36+1 ακόμα.. θα ήθελα να φτάσω έστω 37.. ότι είναι να γίνει ας γίνει απλά δεν θα ήθελα να αφήσω τον μικρό μου άρρωστο και να φύγω για γέννα.. το ψυχακι θα στεναχωρηθεί.. εκτός από ένα βράδυ δεν έχουμε χωριστεί.. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , ElenGD είπε:

Εγώ είμαι 36+1 ακόμα.. θα ήθελα να φτάσω έστω 37.. ότι είναι να γίνει ας γίνει απλά δεν θα ήθελα να αφήσω τον μικρό μου άρρωστο και να φύγω για γέννα.. το ψυχακι θα στεναχωρηθεί.. εκτός από ένα βράδυ δεν έχουμε χωριστεί.. 

Αχ αυτός ο χωρισμός για λίγες μέρες είναι αυτό που με κάνει να πέφτω ψυχολογικά!!!! Μόνο ένα βράδυ τον άφησα στην μαμά μου 3 χρόνια τώρα για να βγω με τον άντρα μου και πότε ξανά.. νιώθαμε άδειοι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Άντε όλα θα πάνε καλά!!! Αφού υπάρχει λύση όπως είπα και πριν μην φοβάσαι τίποτα!!! 

Όλα καλά από ότι φαίνεται! Έχω συσπάσεις πετρωματα τα κλασικά που είχα μέχρι τώρα.. μόνο χθες βράδυ είχα 7-12 έντονα πετρωματα και πονούσα χαμηλά βασικά πίεση ένιωθα σφίξιμο αλλά έφευγαν δεν κρατούσαν πολύ και ήταν αραιά... Σήμερα καλύτερα είμαι δόξα τω θεώ! Προσπαθώ να μην είναι όρθια πολλη ώρα όπως είπε ο γιατρός και να μην σηκώνω βάρη....

Μπράβο σου,κουράγιο κ με προσοχή να φτάσουμε σε ως το τέλος,υπομονή,περνάει ο καιρος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Stellaskv είπε:

Μπράβο σου,κουράγιο κ με προσοχή να φτάσουμε σε ως το τέλος,υπομονή,περνάει ο καιρος

Μακάρι!!! Αν είχα γεννήσει φυσιολογικά το πρώτο δεν θα με ένοιαζε να γεννούσα και τώρα!! Όμως τώρα φοβάμαι σκέφτομαι ότι δεν θα προλάβω να πάω για καισαρική και ότι αν ξεκινήσει τοκετος και τελικά προλάβω να πάω θα μου κάνουν ξανά ολική, ενώ τώρα με ραχιαία θα έχω την ευκαιρία να δω το μωρό αμέσως γιατι το πρώτο δεν το είδα μου έκαναν ολική εκτάκτως! Πολλές οι σκέψεις μου, δεν ξέρω τι θέλω γενικά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , MariaZiss είπε:

Μακάρι!!! Αν είχα γεννήσει φυσιολογικά το πρώτο δεν θα με ένοιαζε να γεννούσα και τώρα!! Όμως τώρα φοβάμαι σκέφτομαι ότι δεν θα προλάβω να πάω για καισαρική και ότι αν ξεκινήσει τοκετος και τελικά προλάβω να πάω θα μου κάνουν ξανά ολική, ενώ τώρα με ραχιαία θα έχω την ευκαιρία να δω το μωρό αμέσως γιατι το πρώτο δεν το είδα μου έκαναν ολική εκτάκτως! Πολλές οι σκέψεις μου, δεν ξέρω τι θέλω γενικά!

Μη φοβάσαι η Παναγία θα είναι μαζί σου κ θα σου τα φέρει όλα όπως πρέπει,θα γεννήσεις έτσι όπως θέλεις κ θα είναι όλα τέλεια,σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου,μη στεναχωριέσαι.

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Stellaskv είπε:

Μη φοβάσαι η Παναγία θα είναι μαζί σου κ θα σου τα φέρει όλα όπως πρέπει,θα γεννήσεις έτσι όπως θέλεις κ θα είναι όλα τέλεια,σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου,μη στεναχωριέσαι.

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Εύχομαι για όλες μας να πάνε τέλεια όπως τα θέλουμε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες γεννατε τις επόμενες μέρες, εύχομαι ότι καλύτερο και να κρατήσετε τα παιδάκια σας σύντομα αγκαλιά σας γερά. 

Εμείς περνάμε πραγματικά βδομάδα που μας έχουν μουντζώσει. Από θανάτους, τσακωμούς, δηλητηριάσεις, πυρετούς, οικονομικές ζημιες κλπ. Σήμερα με έπιασαν πρώτη φορά Braxton και δεν λένε να ηρεμήσουν οι συσπάσεις. Τις νοιωθω πολύ ψηλά βέβαια σαν πολύ έντονο και δυσφορο πέτρωμα μαζι με σφυξιμο στο στομάχι αλλά ισως φταίει ότι δεν είμαι καλά ψυχολογικά. Δευτέρα θα με δει τελευταία φορά ο γιατρος και θα μου πει πόσες μέρες έχουμε ακομα. Ελπιζω να μην πάθουμε κατι μέχρι τότε εγώ με το μωρό γιατί δεν νοιωθω καθόλου καλά και δεν μπορώ να σκέφτομαι πλέον θετικά. Δεν μου βγαίνει να ετοιμασω τπτ έτσι όπως είμαι, απλα εύχομαι να πάνε ολα καλα κ προσπαθώ να ηρεμησω από τις κρίσεις πανικού. 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.  Ήθελα να σας ρωτήσω.  Σήμερα γύρισα από το καθιερωμένο υπέρηχο.  Είμαι 35 και 6 ημερών . Το μωρο μου δεν έχει πάρει θέση ακόμα και είναι με το κεφάλι προς τα πάνω! Στον υπέρηχο λοιπόν ο γιατρός μου ξεκαθάρισε πως εξαιτίας της στάσης του μωρού δεν μπορούσε να μου πει με ακρίβεια το βαρος του .. έτσι το υπολόγισε στο περίπου στα 2.476γρ με αποκληση συν πλην 194γρ.  Δεν μ σχολίασε κάτι για το εάν είναι μικρούλη η οχι . Εγώ γυρνώντας σπίτι είδα πως σαυτη τη βδομάδα είναι περίπου 2.600με 2.700γτ τα μωρά  και λίγο με προβλημάτισε . Βέβαια ξέρω πως δεν είχε εικόνα αφού μ το είπε ο άνθρωπος πως ετσι οπως καθόταν μόνο το κεφαλή έβλεπε καλά κ το σώμα ήταν στρίμωγμενο στο κατω μέρος! Πιστεύετε έχω λόγο να ανησυχώ; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Κορίτσια όσες γεννατε τις επόμενες μέρες, εύχομαι ότι καλύτερο και να κρατήσετε τα παιδάκια σας σύντομα αγκαλιά σας γερά. 

Εμείς περνάμε πραγματικά βδομάδα που μας έχουν μουντζώσει. Από θανάτους, τσακωμούς, δηλητηριάσεις, πυρετούς, οικονομικές ζημιες κλπ. Σήμερα με έπιασαν πρώτη φορά Braxton και δεν λένε να ηρεμήσουν οι συσπάσεις. Τις νοιωθω πολύ ψηλά βέβαια σαν πολύ έντονο και δυσφορο πέτρωμα μαζι με σφυξιμο στο στομάχι αλλά ισως φταίει ότι δεν είμαι καλά ψυχολογικά. Δευτέρα θα με δει τελευταία φορά ο γιατρος και θα μου πει πόσες μέρες έχουμε ακομα. Ελπιζω να μην πάθουμε κατι μέχρι τότε εγώ με το μωρό γιατί δεν νοιωθω καθόλου καλά και δεν μπορώ να σκέφτομαι πλέον θετικά. Δεν μου βγαίνει να ετοιμασω τπτ έτσι όπως είμαι, απλα εύχομαι να πάνε ολα καλα κ προσπαθώ να ηρεμησω από τις κρίσεις πανικού. 

Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν θέλω να αγχώνεσαι, χαλάρωσε για το μωράκι σου πρώτα απ'όλα, να είσαι καλά γσιτι τα νιώθει όλα! Ξέρω ότι είναι δύσκολο με όλα αυτά που περνάς αλλά πρέπει να σταθείς στα πόδια σου!!!! Θα σε δει ο γιατρός σου την Δευτέρα και όλα θα ειναξ καλά! Όταν αγχώνομαι και στεναχωριέμαι με πιάνουν και εμένα συσπάσεις, αυτά τα πετρώματα πάνω στο στομάχι με δυσφορία και πίεση κάτω χαμηλά! Ο θεός μαζί σου και χαλάρωσε πάρε βαθιές ανάσες κλείσε τα μάτια και θα πάνε τέλεια!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dimi1235 είπε:

Γειά σας κορίτσια.  Ήθελα να σας ρωτήσω.  Σήμερα γύρισα από το καθιερωμένο υπέρηχο.  Είμαι 35 και 6 ημερών . Το μωρο μου δεν έχει πάρει θέση ακόμα και είναι με το κεφάλι προς τα πάνω! Στον υπέρηχο λοιπόν ο γιατρός μου ξεκαθάρισε πως εξαιτίας της στάσης του μωρού δεν μπορούσε να μου πει με ακρίβεια το βαρος του .. έτσι το υπολόγισε στο περίπου στα 2.476γρ με αποκληση συν πλην 194γρ.  Δεν μ σχολίασε κάτι για το εάν είναι μικρούλη η οχι . Εγώ γυρνώντας σπίτι είδα πως σαυτη τη βδομάδα είναι περίπου 2.600με 2.700γτ τα μωρά  και λίγο με προβλημάτισε . Βέβαια ξέρω πως δεν είχε εικόνα αφού μ το είπε ο άνθρωπος πως ετσι οπως καθόταν μόνο το κεφαλή έβλεπε καλά κ το σώμα ήταν στρίμωγμενο στο κατω μέρος! Πιστεύετε έχω λόγο να ανησυχώ; 

Καλημέρα!!!! Το μωράκι σου είναι μια χαρά απλά πιο μικρό σε σχέση με άλλα μωράκια αλλά μέσα στις καμπύλες άρα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!!! Και εμένα 36+1 ήταν 2471 για την ακρίβεια αν και έλεγα 2500 εγώ χεχε... Τι να κάνουμε θα είναι μικρά τα μωράκια μας αλλά σημασία έχει να είναι γερά! Δεν σημαινει ότι έχουν κάποιο προβλήμα! Θα πάρουν μετά και βάρος και ύψος αφού γεννηθούν! Εξάλλου οι μετρήσεις καμιά φορά δεν γίνονται και τόσο σωστά γιατι όντως καμιά φορά έχουν περίεργη θέση στην κοιλίτσα μας! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...