Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

Κι εμένα είχε περίεργη θέση και δεν μετρήσαμε ακριβώς.. όλα γενικά αν δεν σου είπε ο γιατρός κάτι για το βάρος να μην ανησυχείς καθόλου.. χαλαρά.. δεν βγαίνουν όλα τα μωρά 4 κιλά!

 

Σήμερα έκανα τσισα και σκουπιστηκα και είχε δύο κουκίδες ροζ. Απειροελάχιστες.. λογικά ετοιμάζομαι..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, ElenGD είπε:

Κι εμένα είχε περίεργη θέση και δεν μετρήσαμε ακριβώς.. όλα γενικά αν δεν σου είπε ο γιατρός κάτι για το βάρος να μην ανησυχείς καθόλου.. χαλαρά.. δεν βγαίνουν όλα τα μωρά 4 κιλά!

 

Σήμερα έκανα τσισα και σκουπιστηκα και είχε δύο κουκίδες ροζ. Απειροελάχιστες.. λογικά ετοιμάζομαι..

Εννοείται δεν είναι ίδια όλα τα μωρά! Αφού είναι καλά στην υγεία τους αυτό έχει σημασία!!! 

Ωχ ωχ πλησιάζεις σύντομα λογικά!!!! Θα έχει ανοίξει ο τράχηλος! Φυσιολογικά πας εσύ;

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, MariaZiss said:

Εννοείται δεν είναι ίδια όλα τα μωρά! Αφού είναι καλά στην υγεία τους αυτό έχει σημασία!!! 

Ωχ ωχ πλησιάζεις σύντομα λογικά!!!! Θα έχει ανοίξει ο τράχηλος! Φυσιολογικά πας εσύ;

Φυσιολογικά αν όλα είναι οκ.. τον πρώτο μου φυσιολογικά τον γέννησα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν θέλω να αγχώνεσαι, χαλάρωσε για το μωράκι σου πρώτα απ'όλα, να είσαι καλά γσιτι τα νιώθει όλα! Ξέρω ότι είναι δύσκολο με όλα αυτά που περνάς αλλά πρέπει να σταθείς στα πόδια σου!!!! Θα σε δει ο γιατρός σου την Δευτέρα και όλα θα ειναξ καλά! Όταν αγχώνομαι και στεναχωριέμαι με πιάνουν και εμένα συσπάσεις, αυτά τα πετρώματα πάνω στο στομάχι με δυσφορία και πίεση κάτω χαμηλά! Ο θεός μαζί σου και χαλάρωσε πάρε βαθιές ανάσες κλείσε τα μάτια και θα πάνε τέλεια!!!!

Κ εσένα σε πιάνουν όταν αγχώνεσαι; Πρώτη φορά έπαθα χθες, δεν είχα ξαναπαθει κ ψιλό τρόμαξα. Προσπαθώ να το διαχειρίζομαι αλλά ξέρεις με όλα αυτά μαζί κάποιες στιγμές δεν βοηθανε οι ορμονες και ξεσπαω.. άντε να έρθουν τα μωρά μας να έχουμε και εμείς κατι όμορφο να χαρούμε παρ’ολες τις δυσκολίες!!

1 ώρα πρίν, ElenGD είπε:

Κι εμένα είχε περίεργη θέση και δεν μετρήσαμε ακριβώς.. όλα γενικά αν δεν σου είπε ο γιατρός κάτι για το βάρος να μην ανησυχείς καθόλου.. χαλαρά.. δεν βγαίνουν όλα τα μωρά 4 κιλά!

 

Σήμερα έκανα τσισα και σκουπιστηκα και είχε δύο κουκίδες ροζ. Απειροελάχιστες.. λογικά ετοιμάζομαι..

Νομίζω ότι πλησιάζεις ! Το είπες στο γιατρό σου; Αν και είχα διαβάσει ότι είναι φυσιολογική ένδειξη τον τελευταίο μήνα, μαλλον το μωρο θέλει να βγει από το φούρνο ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , ElenGD είπε:

Φυσιολογικά αν όλα είναι οκ.. τον πρώτο μου φυσιολογικά τον γέννησα. 

Όλα θα πάνε καλά!!!! Όταν έρθει η ώρα του θα βγεί!!!! Και αφού έχεις και το πρώτο φυσιολογικά μην αγχώνεσαι για τίποτα!!! Εγώ που έχω καισαρική το πρώτο αγχώνομαι γιατί μου είπε να προσέχω λόγω τραχηλου  μην ξεκινήσει νωρίτερα ο τοκετός.. φοβάμαι μήπως δεν προλάβω!

πρίν από 26 λεπτά , Afrodite88 είπε:

Κ εσένα σε πιάνουν όταν αγχώνεσαι; Πρώτη φορά έπαθα χθες, δεν είχα ξαναπαθει κ ψιλό τρόμαξα. Προσπαθώ να το διαχειρίζομαι αλλά ξέρεις με όλα αυτά μαζί κάποιες στιγμές δεν βοηθανε οι ορμονες και ξεσπαω.. άντε να έρθουν τα μωρά μας να έχουμε και εμείς κατι όμορφο να χαρούμε παρ’ολες τις δυσκολίες!!

Νομίζω ότι πλησιάζεις ! Το είπες στο γιατρό σου; Αν και είχα διαβάσει ότι είναι φυσιολογική ένδειξη τον τελευταίο μήνα, μαλλον το μωρο θέλει να βγει από το φούρνο ! 

Ναι ναι το παθαίνω αυτό από το άγχος και το κατάλαβα από την ημέρα που πέθανε η γιαγιά μου... Και όταν με πιάνει το παράπονο επίσης.... Προσπαθώ να μην σκέφτομαι τίποτα να πάνε όλα καλά, άντε να γεννήσουμε υγιέστατα μωράκια και να εοχυμε κάτι να χαρούμε και να ξεχνιόμαστε!!!! Λίγο έμεινε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Καλημέρα!!!! Το μωράκι σου είναι μια χαρά απλά πιο μικρό σε σχέση με άλλα μωράκια αλλά μέσα στις καμπύλες άρα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!!! Και εμένα 36+1 ήταν 2471 για την ακρίβεια αν και έλεγα 2500 εγώ χεχε... Τι να κάνουμε θα είναι μικρά τα μωράκια μας αλλά σημασία έχει να είναι γερά! Δεν σημαινει ότι έχουν κάποιο προβλήμα! Θα πάρουν μετά και βάρος και ύψος αφού γεννηθούν! Εξάλλου οι μετρήσεις καμιά φορά δεν γίνονται και τόσο σωστά γιατι όντως καμιά φορά έχουν περίεργη θέση στην κοιλίτσα μας! 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.  Δίκιο έχεις.  Θα πάψω να αγχώνομαι με τα πάντα!! Με το καλό σ εύχομαι 

3 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Κι εμένα είχε περίεργη θέση και δεν μετρήσαμε ακριβώς.. όλα γενικά αν δεν σου είπε ο γιατρός κάτι για το βάρος να μην ανησυχείς καθόλου.. χαλαρά.. δεν βγαίνουν όλα τα μωρά 4 κιλά!

 

Σήμερα έκανα τσισα και σκουπιστηκα και είχε δύο κουκίδες ροζ. Απειροελάχιστες.. λογικά ετοιμάζομαι..

Όχι δεν μου είπε τπτ αρνητικό.. Εντάξει θα σταματήσω να τα ψάχνω όλα τόσο  σημασία έχει π είναι καλά.  Ευχαριστώ για την απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Dimi1235 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.  Δίκιο έχεις.  Θα πάψω να αγχώνομαι με τα πάντα!! Με το καλό σ εύχομαι 

Όχι δεν μου είπε τπτ αρνητικό.. Εντάξει θα σταματήσω να τα ψάχνω όλα τόσο  σημασία έχει π είναι καλά.  Ευχαριστώ για την απάντηση 

Γενικά να ξέρεις στο ίντερνετ γράφει τα κιλά ενός μεσαίου εμβρύου δηλαδή στη μέση της καμπύλης.. άλλα είναι πιο βαριά από αυτό που γράφει και άλλα πιο ελαφριά... Δεν γίνεται να είναι όλα το ίδιο όπως και εμείς οι ενήλικες δεν είμαστε όλοι ίδιοι σε κιλά ύψος κλπ! Σε ευχαριστώ πολύ και σε εσένα με το καλό εύχομαι!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2023 at 12:07 ΜΜ, Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσι μου εγώ με προγραμματισμένη καισαρική πάω. Εσένα γιατί βιάζεται τόσο??? περιττό να σας πω ότι έχω ιγμορίτιδα κ με την αντιβίωση που παιρνω από την Κυριακή δεν έχω γίνει καλά. Χριστέ μου θα γεννάω με μπουκωμα μόνο αυτό μου έλειπε 😥

Περαστικά κορίτσι μου!!! Υπομονή και μέχρι τη Δευτέρα θα είσαι πολύ καλύτερα!!!!

16 ώρες πρίν, Dimi1235 είπε:

Γειά σας κορίτσια.  Ήθελα να σας ρωτήσω.  Σήμερα γύρισα από το καθιερωμένο υπέρηχο.  Είμαι 35 και 6 ημερών . Το μωρο μου δεν έχει πάρει θέση ακόμα και είναι με το κεφάλι προς τα πάνω! Στον υπέρηχο λοιπόν ο γιατρός μου ξεκαθάρισε πως εξαιτίας της στάσης του μωρού δεν μπορούσε να μου πει με ακρίβεια το βαρος του .. έτσι το υπολόγισε στο περίπου στα 2.476γρ με αποκληση συν πλην 194γρ.  Δεν μ σχολίασε κάτι για το εάν είναι μικρούλη η οχι . Εγώ γυρνώντας σπίτι είδα πως σαυτη τη βδομάδα είναι περίπου 2.600με 2.700γτ τα μωρά  και λίγο με προβλημάτισε . Βέβαια ξέρω πως δεν είχε εικόνα αφού μ το είπε ο άνθρωπος πως ετσι οπως καθόταν μόνο το κεφαλή έβλεπε καλά κ το σώμα ήταν στρίμωγμενο στο κατω μέρος! Πιστεύετε έχω λόγο να ανησυχώ; 

Σε χαιρετώ! Με το καλό το μωράκι σου. Να σου πω ότι το πρώτο μου μωράκι αποφάσισε να γυρίσει στις 36 εβδομάδες και όταν γεννήθηκε ήταν 2.700. Άρα δε νομίζω να υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας. 

Μπορώ να σου πω ότι αυτός που φαίνεται ότι έρχεται μεγαλύτερος με αγχώνει περισσότερο για το πώς θα βγει από εκεί κάτω  :)))

16 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Κορίτσια όσες γεννατε τις επόμενες μέρες, εύχομαι ότι καλύτερο και να κρατήσετε τα παιδάκια σας σύντομα αγκαλιά σας γερά. 

Εμείς περνάμε πραγματικά βδομάδα που μας έχουν μουντζώσει. Από θανάτους, τσακωμούς, δηλητηριάσεις, πυρετούς, οικονομικές ζημιες κλπ. Σήμερα με έπιασαν πρώτη φορά Braxton και δεν λένε να ηρεμήσουν οι συσπάσεις. Τις νοιωθω πολύ ψηλά βέβαια σαν πολύ έντονο και δυσφορο πέτρωμα μαζι με σφυξιμο στο στομάχι αλλά ισως φταίει ότι δεν είμαι καλά ψυχολογικά. Δευτέρα θα με δει τελευταία φορά ο γιατρος και θα μου πει πόσες μέρες έχουμε ακομα. Ελπιζω να μην πάθουμε κατι μέχρι τότε εγώ με το μωρό γιατί δεν νοιωθω καθόλου καλά και δεν μπορώ να σκέφτομαι πλέον θετικά. Δεν μου βγαίνει να ετοιμασω τπτ έτσι όπως είμαι, απλα εύχομαι να πάνε ολα καλα κ προσπαθώ να ηρεμησω από τις κρίσεις πανικού. 

Υπομονή κορίτσι μου σε ότι κι αν περνάς. Όσο γίνεται και μπορείς χαλάρωσε. Ξέρω άλλο να το λες σε κάποιον κι άλλο εσύ που τα βιώνεις. Ο Θεός να σου δίνει δύναμη.

5 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Κι εμένα είχε περίεργη θέση και δεν μετρήσαμε ακριβώς.. όλα γενικά αν δεν σου είπε ο γιατρός κάτι για το βάρος να μην ανησυχείς καθόλου.. χαλαρά.. δεν βγαίνουν όλα τα μωρά 4 κιλά!

 

Σήμερα έκανα τσισα και σκουπιστηκα και είχε δύο κουκίδες ροζ. Απειροελάχιστες.. λογικά ετοιμάζομαι..

Αντε μπράβο!!! Χτυπάει την πόρτα για να βγει!!! Με κανένα πόνο να ευχηθώ, αν και ουτοπικό αλλά δεν πειράζει χαχαχαχα 

Πάντως εμένα ο πρώτος μου τη μέρα που είδα αίμα, γέννησα κιόλας. Με το καλό λοιπόν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Χθες βράδυ πέρασα δύσκολα και φοβήθηκα ότι θα γεννήσω... Όλα ξεκίνησαν από τις 9 περίπου και κράτησε μέχρι αργά, θυμάμαι 2 ακόμα ξύπνια ήμουν... Είχα τόσο πόνο στην μέση μου και μπροστά χαμηλά και η κοιλιά μου πετρωνε συνέχεια δεν μπορούσα να κουνηθώ ούτε να ξαπλώσω ένιωθα δυσφορία. Καθόμουν καθιστή ελαφρως ξάπλα και συνέχεια τουαλέτα ένιωθα ότι ήθελα να κάνω τα πάντα... Το μόνο που με κράτησε και δεν έφυγα για νοσοκομείο ήταν επειδή δεν είχα υγρά καθόλου ούτε τίποτα... Έκανα υπομονή να δω πως θα πάει γιατί ήταν και συνεχόμενα όλα αυτά, μέχρι που ηρέμησα πολύ και τώρα είμαι καλά αν και κοιμήθηκα πολύ λίγο... Ίσως να με έπιασε άγχος επειδή έμαθα ότι χειρουργείο θα μου κάνει ειδικευόμενος με επιτηρητή τον γυναικολόγο που έχω και με έπιασε φόβος. Και όταν αγχώνομαι, φοβάμαι και στεναχωριέμαι αρχίζουν τα δράματα με τα πετρώματα... Ο άντρας μου είπε το βράδυ: πως το βλέπεις θα γεννήσεις απόψε; Δεν με είχε δει ξανά έτσι δεν μπορούσα να πάρω ανάσα έβγαζα κραυγές τέτοιος πόνος.... Λέω να δω πως θα πάει και σήμερα και αύριο να πάω νοσοκομείο που θα είναι ο γυναικολόγος εκεί να με δει... Δεν μπορώ να περιμένω μέχρι την Πέμπτη φοβάμαι μην γίνει κάτι....

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, MariaZiss said:

Καλημέρα κορίτσια! Χθες βράδυ πέρασα δύσκολα και φοβήθηκα ότι θα γεννήσω... Όλα ξεκίνησαν από τις 9 περίπου και κράτησε μέχρι αργά, θυμάμαι 2 ακόμα ξύπνια ήμουν... Είχα τόσο πόνο στην μέση μου και μπροστά χαμηλά και η κοιλιά μου πετρωνε συνέχεια δεν μπορούσα να κουνηθώ ούτε να ξαπλώσω ένιωθα δυσφορία. Καθόμουν καθιστή ελαφρως ξάπλα και συνέχεια τουαλέτα ένιωθα ότι ήθελα να κάνω τα πάντα... Το μόνο που με κράτησε και δεν έφυγα για νοσοκομείο ήταν επειδή δεν είχα υγρά καθόλου ούτε τίποτα... Έκανα υπομονή να δω πως θα πάει γιατί ήταν και συνεχόμενα όλα αυτά, μέχρι που ηρέμησα πολύ και τώρα είμαι καλά αν και κοιμήθηκα πολύ λίγο... Ίσως να με έπιασε άγχος επειδή έμαθα ότι χειρουργείο θα μου κάνει ειδικευόμενος με επιτηρητή τον γυναικολόγο που έχω και με έπιασε φόβος. Και όταν αγχώνομαι, φοβάμαι και στεναχωριέμαι αρχίζουν τα δράματα με τα πετρώματα... Ο άντρας μου είπε το βράδυ: πως το βλέπεις θα γεννήσεις απόψε; Δεν με είχε δει ξανά έτσι δεν μπορούσα να πάρω ανάσα έβγαζα κραυγές τέτοιος πόνος.... Λέω να δω πως θα πάει και σήμερα και αύριο να πάω νοσοκομείο που θα είναι ο γυναικολόγος εκεί να με δει... Δεν μπορώ να περιμένω μέχρι την Πέμπτη φοβάμαι μην γίνει κάτι....

Πώς είσαι τώρα? Δεν είναι αναγκαίο να δεις υγρά.. απλά μέτρα αν είναι ανα συγκεκριμένα λεπτά οι συσπάσεις.. όλα καλά θα πάνε, μην αγχώνεσαι καθόλου. Εκεί θα είναι και  ο γιατρός σου και δεν πρόκειται να αφήσουν να συμβεί κάτι!! Με ηρεμία όλα θα γίνουν όπως πρέπει.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , ElenGD είπε:

Πώς είσαι τώρα? Δεν είναι αναγκαίο να δεις υγρά.. απλά μέτρα αν είναι ανα συγκεκριμένα λεπτά οι συσπάσεις.. όλα καλά θα πάνε, μην αγχώνεσαι καθόλου. Εκεί θα είναι και  ο γιατρός σου και δεν πρόκειται να αφήσουν να συμβεί κάτι!! Με ηρεμία όλα θα γίνουν όπως πρέπει.. 

Τώρα δεν νιώθω τίποτα πέρα από κλωτσιές του μωρού... Να σου πω δεν μετρούσα τίποτα ήταν συνεχόμενος ο πόνος και τα πετρώματα ένα περίεργο πράγμα.... Δεν έλεγαν να φύγουν τόσες ώρες.... Απλά λέω αφου δεν είχα υγρά η αίμα η νερά λέω έχω χρόνο ακόμα κατάλαβες; Και αφού μετά σταμάτησαν όλα είπα να μην πάω... Λες να ξεκίνησε τοκετός;

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες Απριλίου καλημέρα!!!Είμαι η πρώτη που γέννησε από την ομάδα μας;Παρασκευή μεσάνυχτα είχα αίμα και Σάββατο πρωί γεννήθηκε ο μπουμπούκος μου,όλα πήγαν πολύ καλά!!Σας εύχομαι τα καλύτερα και σε εσάς και να έχετε μια εύκολη γέννα σαν την δική μου 

  • Μου αρέσει 6
  • Λουλούδια 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Sweetie32 είπε:

Μανουλες Απριλίου καλημέρα!!!Είμαι η πρώτη που γέννησε από την ομάδα μας;Παρασκευή μεσάνυχτα είχα αίμα και Σάββατο πρωί γεννήθηκε ο μπουμπούκος μου,όλα πήγαν πολύ καλά!!Σας εύχομαι τα καλύτερα και σε εσάς και να έχετε μια εύκολη γέννα σαν την δική μου 

Οοοοοο Καλημέρα σαν ψέμα δηλαδή χαχαχα!!! Να σου ζήσει ο μπεμπουλης σου όλα τα καλά εύχομαι!!!!!! Τελικά γλίτωσες και την πρόκληση και την καισαρική, μπράβο στον μπέμπη!!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sweetie32 είπε:

Μανουλες Απριλίου καλημέρα!!!Είμαι η πρώτη που γέννησε από την ομάδα μας;Παρασκευή μεσάνυχτα είχα αίμα και Σάββατο πρωί γεννήθηκε ο μπουμπούκος μου,όλα πήγαν πολύ καλά!!Σας εύχομαι τα καλύτερα και σε εσάς και να έχετε μια εύκολη γέννα σαν την δική μου 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!!Γερό και τυχερό το μωράκι!!!!

 

 

Κι εγώ μόλις γύρισα από τον προεγχειρητικο και αύριο το πρωί μπαίνω για τοκετό πρώτα ο Θεός!!!!Η Παναγία μαζί μας!!!Ζητώ συγνώμη που δεν έχω απαντήσει σε όλες τις κοπέλες και σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές!!!!Με το καλό τα μωράκια μας!!! 

19 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Περαστικά κορίτσι μου!!! Υπομονή και μέχρι τη Δευτέρα θα είσαι πολύ καλύτερα!!!!

Σε χαιρετώ! Με το καλό το μωράκι σου. Να σου πω ότι το πρώτο μου μωράκι αποφάσισε να γυρίσει στις 36 εβδομάδες και όταν γεννήθηκε ήταν 2.700. Άρα δε νομίζω να υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας. 

Μπορώ να σου πω ότι αυτός που φαίνεται ότι έρχεται μεγαλύτερος με αγχώνει περισσότερο για το πώς θα βγει από εκεί κάτω  :)))

Υπομονή κορίτσι μου σε ότι κι αν περνάς. Όσο γίνεται και μπορείς χαλάρωσε. Ξέρω άλλο να το λες σε κάποιον κι άλλο εσύ που τα βιώνεις. Ο Θεός να σου δίνει δύναμη.

Αντε μπράβο!!! Χτυπάει την πόρτα για να βγει!!! Με κανένα πόνο να ευχηθώ, αν και ουτοπικό αλλά δεν πειράζει χαχαχαχα 

Πάντως εμένα ο πρώτος μου τη μέρα που είδα αίμα, γέννησα κιόλας. Με το καλό λοιπόν 

Ευχαριστώ πολύ!!!!

2 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Τώρα δεν νιώθω τίποτα πέρα από κλωτσιές του μωρού... Να σου πω δεν μετρούσα τίποτα ήταν συνεχόμενος ο πόνος και τα πετρώματα ένα περίεργο πράγμα.... Δεν έλεγαν να φύγουν τόσες ώρες.... Απλά λέω αφου δεν είχα υγρά η αίμα η νερά λέω έχω χρόνο ακόμα κατάλαβες; Και αφού μετά σταμάτησαν όλα είπα να μην πάω... Λες να ξεκίνησε τοκετός;

Κορίτσι μου ενημέρωσε από σήμερα τον γιατρό σου, μήπως ξεκίνησε ήδη ο τοκετός???

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!!Γερό και τυχερό το μωράκι!!!!

 

 

Κι εγώ μόλις γύρισα από τον προεγχειρητικο και αύριο το πρωί μπαίνω για τοκετό πρώτα ο Θεός!!!!Η Παναγία μαζί μας!!!Ζητώ συγνώμη που δεν έχω απαντήσει σε όλες τις κοπέλες και σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές!!!!Με το καλό τα μωράκια μας!!! 

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Κορίτσι μου ενημέρωσε από σήμερα τον γιατρό σου, μήπως ξεκίνησε ήδη ο τοκετός???

Αχ δεν ξέρω σήμερα από το πρωί νιώθω άλλος άνθρωπος τέλεια... Μόνο το μωρό κουνιέται συνέχεια όπως πάντα και ούτε πόνο έχω ούτε υγρά ούτε κάποιο σημάδι.... Ευτυχώς έχω κοντά το νοσοκομείο στα 5 λεπτά το πολύ με αμάξι.... Και ασθενοφόρο που λέει ο λόγος έρχεται αν χρειαστεί γρήγορα αν λείπει κάποιος.... 

Τι ωραία που δεν μπαίνεις από σήμερα εισαγωγή! Άντε αύριο τέτοια ώρα θα κρατάς το μωράκι σου να μας ενημερώσεις!!!!!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!!!Εγω θα μπω μια μέρα πριν το χειρουργείο μέσα εκτός απροόπτου.... Τι συστήματα είναι αυτά στα νοσοκομεία;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...