Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

καμμιά μανούλα από γιάννενα


CoffeeFilter

Recommended Posts

κοριτσια γεια! τι κανετε? εγω χαθηκα γιατι παιδευομαι λιγακι... η μικρη ειναι 4 μιση μηνων κ ειναι παναγια, η μεγαλη ειναι 3 παρα κ μας εει αλλαξει τα φωτα απο τη ζηλια της! εχετε αναλογη εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατερίνα ραντεβου κλείσεις δύσκολα στο Χατζηκωστα , γιατι οι γιατροί εξετάζουν μια με δυο μερες άνα ςβδομαδα! Αλλα αξίζει η υπομονη! Μπορείς να πας σε κάποιον ιδιώτη μεχρι το Σεπτέμβριο και μετα συνεχίσεις με Ακριβη..

Athen θέλει δουλειά για να καταφέρεις! Προσπάθησε να επιβραβευεις τη μεγάλη κάθε φορα που σε βοηθάει σε κατι σχετικά με τη μικρή. Φυσικά ποτε μη συγκρίνεις και να μην ενδίδεις στα κλάματα που εχουν σχέση με ζήλια κανοντάς της κάποιο χατήρι..ετσι θα επιβραβευεις την κακή συμπεριφορά και οχι την καλη.

Αν είσαι σταθερή θα τα καταφέρεις. Τόνισε της ποσο τυχερη είσαι που την έχεις και που θα μπορεί να μάθει τόσα πράγματα στη μικρή της αδερφούλα, γιατι η ίδια τα ξέρει ήδη!

Visitsa σκέφτομαι και εγω για την κλινικη..οι απόψεις διίστανται.

Απο τη μια τα δωμάτια ειναι μονόκλινά και θα έχεις την άνεση σου. Επίσης οι τιμες ειναι λογικές , καμία σχέση με ιδιωτικά Αθήνα και Θεσσαλονίκη !

Απο την άλλη το αρνητικό ειναι πως σε μια σοβαρή περίπτωση θα σε πανε στο πανεπιστημιακό, αλλα πόσες ειναι πια αυτές οι περιπτώσεις;;;

Αν έχεις νέα γράψε ...:D


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά μπορεί οι τιμές να μην έχουν σχέση με τα ιδιωτικά της Αθήνας αλλά και η κλινική δεν έχει απολύτως καμία σχέση με τα ιδιωτικά της Αθήνας... Καμία...

Αχ πες μας καμία πληροφορία παραπάνω! Εστω και με πμ! :D


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι πληροφορία να σου πω βρε κορίτσι; Κι εγώ επισκέπτρια πήγα και απογοητεύτηκα πλήρως. Ξέρω πολλές κοπέλες που ενώ έχουν γυναικολόγους ιδιώτες που κάνουν τοκετούς στην κλινική, όταν μένουν έγκυες πηγαίνουν στα νοσοκομεία. Αυτό σημαίνει πως δεν θέλουν να γεννήσουν στην κλινική. Είτε επειδή το περιβάλλον είναι τουλάχιστον 35ετίας είτε επειδή αν κάτι συμβεί σε μητέρα ή παιδί θα γίνει διακομιδή στο νοσοκομείο. Γιατί δεν πηγαίνετε μια επίσκεψη να δείτε οι ίδιες πως έχει η κατάσταση;


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παλι

εχετε δικιο για τη διακοσμηση στην κλινικη,

πηγα για υπερηχο εκει και δεν μπορουσα να σταματησω τα γελια,

μπαινεις και βρισκεσαι 40 χρονια πισω.

λεω στον γιατρο με κουταλες ξεγεννανε ακομη;

το δωματιο για 4-5 μερες (καισσαρικη) ειναι 970 επισκληριδιος 200, για φαρμακα-αναλωσιμα 70 και παιδιατρο δεν θυμαμαι μαλλον 100. δηλ με 1500 γεννας εκει χωρις αμοιβη του γιατρου σου. στον εοππυ δεν εχουν μπει οποτε ολα τα πληρωνεις.


tjiq4rmof.png

ie9rz3l2j.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημεραααααααα!!!!!!!!!!!!!!

γυρισατε ντεμακι?

πως περασατε?

η κορουλα σου ειναι μια γλυκα!!!!!!να σας ζησει.

τι εγινε με τον Ακρίβη καλε και ρωτας?εμαθες τιποτα?

η κουμπαρα μου παντως που εκανε μια επεμβαση μαζι του πριν λιγες μερες

μου ειπε τα καλυτερα.


GLAEp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααα!!!!!!!!!!!!!!

γυρισατε ντεμακι?

πως περασατε?

η κορουλα σου ειναι μια γλυκα!!!!!!να σας ζησει.

τι εγινε με τον Ακρίβη καλε και ρωτας?εμαθες τιποτα?

η κουμπαρα μου παντως που εκανε μια επεμβαση μαζι του πριν λιγες μερες

μου ειπε τα καλυτερα.

έλα κοριτσάρα!γυρίσαμε ξαναπήγαμε!έτσι κάνουμε εμείς!;) κι εσένα η Αφροδιτούλα σου μια γλύκα!:P να τη χαίρεστε!

άκουσα διάφορα αρνητικά και έχω εκπλαγεί πραγματικά γιατί εμένα που δε με ήξερε και δεν είχε πάρει και φράγκο μέχρι και μετά που γέννησα φέρθηκε άψογα ανθρωπινα επιστημονικά


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας παλι

εχετε δικιο για τη διακοσμηση στην κλινικη,

πηγα για υπερηχο εκει και δεν μπορουσα να σταματησω τα γελια,

μπαινεις και βρισκεσαι 40 χρονια πισω.

λεω στον γιατρο με κουταλες ξεγεννανε ακομη;

το δωματιο για 4-5 μερες (καισσαρικη) ειναι 970 επισκληριδιος 200, για φαρμακα-αναλωσιμα 70 και παιδιατρο δεν θυμαμαι μαλλον 100. δηλ με 1500 γεννας εκει χωρις αμοιβη του γιατρου σου. στον εοππυ δεν εχουν μπει οποτε ολα τα πληρωνεις.

Δηλαδή βρε κορίτσια η διακόσμηση στο νοσοκομείο ειναι τόσο καλύτερη;

Επίσης μια φίλη μου γέννησε εκε πριν 2 μηνες και πήρε ενα ποσο πίσω απο το ΙΚΑ , ενώ αν γεννουσε σε δημόσιο δεν θα έπαιρνε τιποτα! Ετσι μου ειπε τουλάχιστον... Τα δωμάτια επίσης μου ειπε ειναι ολα μονόκλινά και αυτο ειναι ενα συν όσο αφορά το χώρο.

Τωρα γιατι πολλες κοπέλες αλλάζουν γιατρο και πανε στο δημόσιο, ίσως ειναι και για οικονομικούς λόγους.

Βέβαια θα πάω την άλλη εβδομαδα μάλλον εκεί, θα γεννήσει μια γνωστή μου, οπότε θα σας πω και νεότερα!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρία όπως το βλέπει κανείς. Για μένα όχι, δεν παίζει ρόλο η "διακόσμηση" αλλά η έλλειψη θερμοκοιτίδας και εντατικής. Ποτέ δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί ένας τοκετός.

Επίσης οι κοπέλες που γνωρίζω και σε περίπτωση εγκυμοσύνης πηγαίνουν σε γιατρούς του νοσοκομείου, καμία οικονομική ανάγκη δεν τις ωθεί εκεί και το γνωρίζω πολύ καλά.

Επίσης η φίλη σου πήρε πίσω ένα ποσό επειδή πλήρωσε τα μαλλιοκέφαλά της για μια ιδιωτική κλινική ενώ εάν γεννήσεις στο δημόσιο νοσοκομείο δεν παίρνεις τίποτα αλλά δεν πληρώνεις και τίποτα. Και μη μου πεις για τα φακελάκια... ΑΝ θες τα δίνεις.

Τέλος, επειδή έχω γεννήσει σε μεγάλο ιδιωτικό των Αθηνών, εκεί τα πληρώνεις και μένεις ευχαριστημένος (εγώ τουλάχιστον έμεινα). Αν με ρωτάς, και η Ωνάση να ήμουν 1500 ευρώ για τις υπηρεσίες της κλινικής των Ιωαννίνων (χώρια η αμοιβή του γιατρού) δεν έδινα. Επίσης, δεν είμαι καθόλου βέβαιη πως είναι συμβεβλημένη με τον ΕΟΠΥΥ.

Μια συμβουλή στις πρωτομάνες που ψάχνονται που θα γεννήσουν. Φροντίστε για το δικό σας καλό και για του μωρού σας, να ενημερωθείτε απόλυτα για την κάθε περίπτωση πριν αποφασίσετε.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζι σου απόλυτα για τη θερμοκοιτιδα και την εντατική

Αχρείαστα να ειναι, αλλα αν κατι παει στραβά σε διώχνουν.

Εφόσον πληρώνει κάποιος τόσα λεφτά θα έπρεπε να εχουν πολυ περισσότερα πράγματα και άλλη φροντίδα σε περίπτωση ανάγκης.

Για το χατζηκωστα ξέρει καμία αν μπορείς να επιλέγεις δωμάτιο η αν σε πανε όπου τύχει;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

γέννησα στο Χατζηκώστα,στο δωμάτιο νούμερο 1 το οποίο είχε 3 κρεβάτια εκ των οποίων τα δύο μόνο πιασμενα,είχαμε ένα περίσσευμα δλδ ίσα ίσα να γέρνουν λίγο οι μανάδες μας το βράδι

δε ξέρω κατά πόσο μπορείς να επιλέξεις δωμάτιο!απόσο γνωρίζω όμως δεν υπάρχουν μονόκλινα ή δικλινα!τρίκλινα υπάρχουν!για τετράκλινα δε νομίζω!οπότε τι να επιλέξεις;

προσωπικά όπου και να με έβαζαν στις 3 μέρες θαθελα να φύγω!θέλεις το χώρο σου όπως και να το κάνουμε!και σε σουίτα να σ'έχουν!

εκείνο που θα πρέπει να προέχει είναι να πανε όλα καλα!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πανω απο ολα αυτο εχει σημασία, να πανε ολα καλα. Διαφορετικά όπου και αν γεννήσεις στραβό θα σου βγει!

Στο κατω κατω τρεις μερες ειναι περίπου και ολα αυτα στην τελική δεν εχουν σημασία. Το πως ειναι το δωματιο δηλαδή κτλ. ΄

Σημασία εχει να έχεις έναν γιατρο που να τον εμπιστεύεσαι και να μη φοβάσαι για τιποτα...

Πήγα χθες τελικα στο Μητερα, το κτίριο ηταν μικρό, είχε 7-8 δωμάτια, μονόκλινά με κρεβάτι για τον συνοδό. Θυμίζει ενα παλιό ξενοδοχείο αλλα τουλάχιστον καθαρό. Επικρατούσε απόλυτη σιωπή! Μια κοπέλα νοσηλευόταν μόνο! Ολο το κτίριο δικό της χαχα!

Γνώμη μου ειναι πως προέχει ο γιατρός, γιατι ούτε τα νοσοκομεία εχουν καμία πολυτέλεια όσο αφορά τα δωμάτια...

Προσωπικά δεν εχω αποφασίσει ακομα το που θα γεννήσω. Εχω τον Κορκοτζελο στο Χατζηκωστα τον οποίο εμπιστεύομαι αλλα εχω και τον Δόση στην Ηγουμενίτσα με τον οποιο νιώθω απίστευτα και δεν θελω να φύγω απο το ιατρείο του οταν πάω για υπερηχο :-) ειναι καταπληκτικός και πολυ υπέρ του φυσιολογικος τοκετού. Για αυτο ειμαι υπό σκέψη και αναζητώντας γνώμες!!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...