Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

καμμιά μανούλα από γιάννενα


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα ξέρετε αν υπάρχει παιδοχειρούργος στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο κ αν οχι που αντιμετωπίζονται τα παιδοχειρουργικά περιστατικά? Η κόρη μου 6 ετών έκανε κήλη λευκής γραμμής και πρέπει να χειρουργηθεί, την Δευτέρα θα ξαναμιλήσω με τον παιδίατρο της να μου πεί που να απευθυνθώ αλλά θέλω να το ψαξω λίγακι κ μόνη μου. Αν ξέρετε κάτι κάθε πληροφορία πολύτιμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα ξέρετε αν υπάρχει παιδοχειρούργος στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο κ αν οχι που αντιμετωπίζονται τα παιδοχειρουργικά περιστατικά? Η κόρη μου 6 ετών έκανε κήλη λευκής γραμμής και πρέπει να χειρουργηθεί, την Δευτέρα θα ξαναμιλήσω με τον παιδίατρο της να μου πεί που να απευθυνθώ αλλά θέλω να το ψαξω λίγακι κ μόνη μου. Αν ξέρετε κάτι κάθε πληροφορία πολύτιμη.

κορίτσι μου,δε γνωρίζω αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλα!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσι μου,δε γνωρίζω αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλα!

Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά.

Απ ότι έψαξα στο διαδίκτυο δεν υπάρχει παιδοχειρουργικό τμήμα στα Γιάννενα νομίζω γενικά, πολύ κακώς γιατί τα νοσοκομεία των Ιωαννίνων καλύπτουν πολλές περιοχές.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα ! Μετακομίζω Γιάννενα με την νέα χρονιά και επειδή είμαστε σε προσπάθεια για παιδάκι ψάχνω έναν καλό γυναικολόγο να μου εμπνέει εμπιστοσύνη . Επίσης , λόγω ότι είχα μια παλινδρομη στο παρελθόν θα ήθελα να είναι καλός κ να έχει γνώσεις . Για τον Μακρυδημα και για τον ζηκοπουλο γνωρίζει καμία κοπέλα ; Οποία ξέρει θα ήθελα να μου στείλει !


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιουλη με το καλο να έρθεις στα ιωαννινα. οι δυο γιατροί που αναφέρεις ειναι στο πανεπιστημιακό. Σκέψου το καλα γιατι το χατζηκωστα ειναι νουμερο ενα στη μαιευτικη.

Γέννησα πριν 3 εβδομαδες περίπου στο χατζηκωστα με γιατρο τον Κορκοτζελο.

Ο γιατρος ο καλύτερος. Δεν τον αλλάζω με τιποτα.. Ανυπομονώ να ξανά μεινω εγκυος ...

Οι μαίες στο χατζηκωστα φοβερές. Ολες πολυ καλές. Και η σύμβουλος θηλασμου το ίδιο.

Έφυγα απο το μαιευτηριο και για πολλες μερες εκλεινα τα ματιά μου και ονειρευομουν πως ειμαι ακομα εκεί...

Επισης στο χατζηκωστα ειναι και ο ακριβης, επισης πολυ καλός και η ζαγαλικη εξίσου καλη. Ολοι εχουν γνώσεις και μπορούν να αντιμετωπίσουν καθε περιστατικό. Μη φοβάσαι, αυτο που σου συνέβη ειναι πια παρελθόν. Τα καλύτερα έρχονται... Οτι χρειαστείς πες μου!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιουλη με το καλο να έρθεις στα ιωαννινα. οι δυο γιατροί που αναφέρεις ειναι στο πανεπιστημιακό. Σκέψου το καλα γιατι το χατζηκωστα ειναι νουμερο ενα στη μαιευτικη.

Γέννησα πριν 3 εβδομαδες περίπου στο χατζηκωστα με γιατρο τον Κορκοτζελο.

Ο γιατρος ο καλύτερος. Δεν τον αλλάζω με τιποτα.. Ανυπομονώ να ξανά μεινω εγκυος ...

Οι μαίες στο χατζηκωστα φοβερές. Ολες πολυ καλές. Και η σύμβουλος θηλασμου το ίδιο.

Έφυγα απο το μαιευτηριο και για πολλες μερες εκλεινα τα ματιά μου και ονειρευομουν πως ειμαι ακομα εκεί...

Επισης στο χατζηκωστα ειναι και ο ακριβης, επισης πολυ καλός και η ζαγαλικη εξίσου καλη. Ολοι εχουν γνώσεις και μπορούν να αντιμετωπίσουν καθε περιστατικό. Μη φοβάσαι, αυτο που σου συνέβη ειναι πια παρελθόν. Τα καλύτερα έρχονται... Οτι χρειαστείς πες μου!

Μαρία μου ευχαριστώ πολύ! Να σου ζήσει το μωράκι σου και γρήγορα πάλι έγκυος ! Τον ακριβή τον έχω ακούσει αλλά δυστυχώς δεν έχω ακούσει τα καλύτερα ! Τον Κορκοτζελο πρώτη φορά τον ακούω ; Είναι τόσο καλός ; Έχει δικό του ιατρείο έξω ; Κάνει ο ίδιος κ υπέρηχους αυχενικη και β επιπέδου ; Χαίρομαι που ακούω τόσο καλά λόγια για το Χατζηκώστα ! Μαράκι μου να σαι καλά για την βοήθεια !


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις φυσιολογικο τοκετό ο καλύτερος ειναι ο Κορκοτζελος.

Εχει υπομονη και περιμένει όσο χρειαστει για τον τοκετό.

Μονο αυτός επισης κανει τις εξετάσεις αυχενικη και β επιπέδου.

Ο ακριβης και η ζαγαλικη δεν κάνουν.

Ιατρείο δεν εχει έξω, μονο οι γιατροι του πανεπιστημιακού εχουν και απο όσο ξερω σίγουρα εχει ο Μακρυδημας.

Τα ραντεβου εχουν πολύωρη αναμονή και πρεπει να κλείσεις σίγουρα ενα μηνα πριν.αλλα αξίζει να το ξέρεις.

Ολες οι κοπελες θα σου πούνε για το Χατζηκωστα και τη μαιευτικη!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,χρόνια πολλά!με το καλό η νέα χρονιά!Συνυπογράφω σε όσα είπε η Μαρία για το Χατζηκώστα!Εκεί γέννησα κι εγώ την κόρη μου πριν 21 μήνες με γιατρό τον Ακρίβη!για μένα εξαιρετικός!ο Κορκόντζελος έχει πιστοποίηση-άδεια για αυχενική και β επιπέδου αμνιοπαρακέντηση κλπ. Ο Ακρίβης δεν κάνει υπερήχους γενικώς!Φίλη μου που τωρα γεννάει με Κορκόντζελο πήγαινε απογεύματα για να έχει την αποκλειστική παρακολούθηση με το αζημίωτο φυσικά!Όσο για τις μαίες;Φεύγεις αποκει μέσα και ξέρεις να θηλάσεις και να φροντίσεις τον εαυτό σου και το μωρό!Εγώ θα σου πω ό,τι λέω πάντα!Κάνε μια βόλτα κι εδώ κι εκεί δες κάποιους γιατρους που σου προτείνουν και πήγαινε εκεί που νιώθεις καλύτερα!;):) Με το καλό κορίτσι μου!

Μαρία,πως τα πάτε με το μικιο;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ντεμιιιι!

Μια χαρα τα παμε με τη μπεμπουλα, θηλαζουμε αποκλειστικά και ατέλειωτα :-)

Ανυπομονώ να περάσουν οι μερες να μπορω να τη βγάλω μια βόλτα!

Giuli και εγω έτσι έκανα οπως λέει η ντεμι. Ειδα γιατρο και στο ενα νοσοκομείο και στο αλλο και στο τέλος διάλεξα!

Επισης έκανα και τα μαθηματα του ανώδυνου στο χατζηκωστα και ηταν τελεια, γιατι έτυχε να γεννησουμε ολες οι κοπελες μαζι και είχα σε καθε δωματιο μια γνωστή, συν οτι εμαθα πολλα πράγματα!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!! Έτσι θα κάνω θα κοιτάξω γιατρούς κ στα 2 νοσοκομεία κ θα αποφασίσω ! Απο ότι κατάλαβα τα απογευματινά ραντεβού είναι με το ΄΄αζημειωτο ΄΄; Μάλλον είναι ραντεβού και 50 αρικο ; Να ρωτήσω κάτι οι πιστοποιήσεις είναι αυτές που λένε του Νικολαιδη που οποίος τις έχει μπορεί να κάνει αυχενικη κ β επιπέδου ; Είχα μπει μια φορά στο site και είχα δει από Γιάννενα μόνο το όνομα του Μακρυδημα .

Καλή χρόνια εύχομαι σε όλες και με ένα σποράκι γρήγορα στην κοιλίτσα μας !!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια!

Γνωριζετε καποιον γιατρο στα Ιωαννινα που να αναλαμβανει φυσιολογικο τοκετπ μετα απο καισαρικη ( vbac) . ;;;

Αν εχει γεννησει καποια γνωστη σας φυσιολογικα υστερα απο καισαρικβ η αν το εχετεμεπιχειρησει καποια απο εσας θα με ενδιεφερε να μαθω λεπτομεριες!

Αθηνα θεσσαλονικη γεννανε ολες φυσιολογοκα μετα απο καισαρικη, τουλαχιστον προσπ;θουν , εμεις εδω στην επαρχια;;;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια κοριτσια

εγω εκανα 3 παιδακια στον ακριβη

καλοσ δε λεω αλλα με πολυ κοσμο και λιγομιλητοσ!! υπερηχουσ σπανια κανει ,γενικα ομωσ ειναι ο καλυτεροσ στα χειρουρχια γυναικολογικων παθησεων.

οσο για τισ μαιεσ απλα οι καλυτερεσ.....στο πανεπ/κο που ειχα φιλεσ που γεννησαν δεν ειχαν καν αποψη για αυτεσ....συμασια δεν εδιναν.

εγω προτηνω ζαγαλικη η κορκοτζελο .αν δεν θεσ να πληρωνεισ θα πηγαινεισ στα πρωινα ραντεβου τουσ....στο πανεπ/κο θα πληρωνεισ σχεδον παντα....εγω προσωπικα θεν εχω δωσει ποτε τιποτα ,μονο στισ γεννεσ για το καλο:mrgreen:


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα! Να ρωτήσω αν καμία έχει εμπειρία από τον Στέφο; Μου τον πρότεινε ο γιατρός μου από Αθήνα, καθώς μετακομίσαμε πρόσφατα στην Πρέεβεζα και είμαι στον 8ο μήνα, αλλά δεν βρίσκω καμία αναφορά στο όνομα του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Προσπαθώ να κλείσω ραντεβού με τον Κορκότζελο αλλά μου δίνουν 18/3!!!! Μπορεί και να έχω γεννήσει! Ξέρει καμία τηλέφωνα επικοινωνίας;;; Κάνει απογευματινό ιατρείο;;;; Έχει δικό του ιατρείο;;;; Σας ευχαριστήσω πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Τους είπες πως είσαι 8 μηνών έγκυος; Αν το ανέφερες και πάλι σου έδωσαν αυτή την ημερομηνία, πάρε τηλέφωνο ένα πρωί στο τηλεφωνικό κέντρο και ζήτα να μιλήσεις με τον ίδιο ή με κάποια βοηθό/μαία που δουλεύει μαζί του. Εξήγησε την κατάσταση και ζήτα μια λύση.

Μου φαίνονται πολύ τραβηγμένες οι ημερομηνίες που αναφέρονται για κάποιους γιατρούς.

Απογευματινό ιατρείο ίσως κάνει, δικό του ιατρείο όχι δεν επιτρέπεται να έχει. Μόνο οι πανεπιστημιακοί γιατροί μπορούν να έχουν ιδιωτικό ιατρείο.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...