Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Καλημέρα

Από χτες έχει πέσει η τηλ γραμμή μου κ δεν εχω ούτε τηλ ούτε ίντερνετ :-(

Μπαίνω από το κινητό κ το μουλτι κουότ είναι δυσκολακι

Αναφορικά με τις επιλογές σταθμών δεν δέχομαι τον όρο πονηρές επιλογές επουδενί!!!

Οι επιλογές μου ήταν βασισμένες με τα εξής κριτήρια

1) προσφορά ζήτηση

Δηλαδή ΔΕΝ έβαλα σταθμούς που ξέρω πως έχουν ζήτηση κ δίνουν ΛΊΓΕΣ θέσεις...ασχέτως αν είναι κοντά μου ή με βολευαν ...γιατί ηξερα πως θα τους χτυπήσουν όλες λόγω θέσης του σταθμού κ φήμης του κ όπως έγινε.

2)προσφερόμενες θέσεις

Έβαλα παιδικούς που έδιναν στην άμεση περιοχή μου 60+ θέσεις. Με ενδιέφερε η μικρή να περάσει ΠΆΣΗ ΘΥΣΊΑ!! Δεν σκέφτηκα λεπτό την προσαρμογή της σε άλλο περιβάλλον γιατί η ανάγκη να μπει κάπου ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ ήταν μεγαλύτερη.

3) Αριθμός δομών

Έβαλα κ τις 4 ΕΠΙΛΟΓΈΣ μου...δεν έβαλα μόνο μια που έκαναν πολλές που είναι εκτός τώρα. Θα μου πεις ναι οκ είχες χαμηλά μόρια για αυτό....ΌΧΙ!! Και 100 μόρια να είχα πάλι κ τις 4 θα έβαζα... Γιατί πότε δεν ξέρεις τι θα γίνει κ πως θα γίνει το σορτινγκ.

4)ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΉ

ΝΑΙ ΝΑΙ έκανα στρατηγική επιλογή δομών πχ δεν έβαλα παιδικό που βρίσκεται στο κέντρο του δημου μου -δύο βασικα έχουμε- γιατί ξέρω πως το ποσοστό των ΑΕΡΓΩΝ μαμαδων εδώ είναι μεγάλο κ τους προτιμάνε αυτούς τους δύο σταθμούς για να πηγαίνουν τα παιδιά τους με τα πόδια κ όχι με αμάξι. Και όπως κ έγινε γιατί καθαρά κ είδα όλες τις επιλαχουσες κ ωφελουμενη κ αυτοί οι δύο σταθμοί βρισκόταν στις δύο πρώτες επιλογες των 7 στις 10 μαμαδων!!!

Εγώ σκέφτηκα κ είπα δεν πειράζει ας περάσει η μικρή κ θυσίαζω μίση ώρα ύπνου για να την παω με το αμάξι. Τους 2 πρώτους παιδικούς που έβαλα όλες τους είχαν 2η 3η 4η επιλογή....ε ναι...θέλουν τους άλλους για να πηγαίνουν με τα πόδια δίπλα από το σπίτι τους...οκ...

Και 4η επιλογή έβαλα έναν γκραντ ιδιωτικό παιδικό σχετικά κοντά μας στα 9χλμ από το σπίτι σκεπτόμενη πως θα πρέπει να προλαβαίνω να την πηγαίνω εγώ γιατί ΙΣΩΣ δεν θα εχω λεφτά για σχολικό...κ γιατί μόνο από φιλη ξέρω πως είναι καλός σταθμός κ γιατί τον χρησιμοποίησα ως μαξιλαρακι 4ης επιλογής..έδινε 140θέσεις...

ΔΕΝ δέχομαι τον όρο πονηρες επιλογες μόνο ΈΞΥΠΝΕΣ ήταν.

Γιατί αλλιώς θα ανταποδώσω κ θα πω πως οι άλλες έκαναν ΧΑΖΕΣ επιλογες ...

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γιατί βρε καλαμαράκι μου, και πονηρές να ήταν επιλογές μας τι πρόβλημα υπάρχει; Θα απολογηθούμε τώρα και για τις επιλογές μας και με ποιο τρόπο επιλέξαμε τις δομές μας;Έλεος ρε παιδιά!

Εδώ έχουμε ένα σωρό προβλήματα, θα φαγωθούμε και μεταξύ μας; Η θα λιθοβολίσουμε όσους περάσανε; Αν είναι δυνατόν να απολογείσαι για τέτοια πράγματα!

Μη τρελαθούμε κιόλας!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΤΟΛΗ - ΕΝΣΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΕΕΤΑΑ:

Θεσσαλονίκη, Δευτέρα 6 Αυγούστου 2012

Αγαπητοί κύριοι / κυρίες, αρμόδιοι για τις αποφάσεις της δράσης ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ (πρόσκληση 19/6/2012 για τη σχολική χρονιά 2012-2013),

Ο στόχος της επιστολής αυτής είναι η ένστασή μου για τον τρόπο τοποθέτησης των μητέρων στις δομές που συμμετέχουν στην εν λόγω πρόσκληση, ο οποίος έγινε με τρόπο ανορθόδοξο και άδικο. Θεωρώ ότι πρέπει να γίνει επανάληψη της διαδικασίας, με μείωση των θέσεων όλων των παιδικών κατά 50% (ποσοστό που εξηγείται παρακάτω). Επιπλέον, θα πρέπει να γίνουν εκ νέου οι τοποθετήσεις των μητέρων με την ίδια διαδικασία που πραγματοποιήθηκαν και τις προηγούμενες χρονιές. Κι εξηγώ παρακάτω:

Όταν δεχθήκατε τις αιτήσεις των παιδικών σταθμών για την εν λόγω πρόσκληση, εγκρίνατε αυθαίρετα όσες θέσεις αποφασίσαμε εμείς οι παιδικοί να διαθέσουμε, λες και μόνον οι παιδικοί θα καθόριζαν τις τελικές θέσεις Πανελλαδικά (πολυτέλεια που υπήρχε τις προηγούμενες χρονιές).

Εν τέλει, εγκρίθηκαν 84.000 θέσεις, ενώ υπήρχαν θέσεις για μόλις 43.060 παιδιά!!!! Εγκρίθηκαν δηλαδή 40.940 επιπλέον θέσεις , οι οποίες ούτως ή άλλως δεν θα μπορούσαν να καλυφθούν. Γιατί λοιπόν εγκρίθηκαν οι ΔΙΠΛΑΣΙΕΣ ΘΕΣΕΙΣ από αυτές που άντεχε να καλύψει το πρόγραμμα??? Απλή αριθμητική δεν γνωρίζετε εσείς οι «υπεύθυνοι» του προγράμματος??? Μάλιστα, αν αναφερθώ στο ΝΟΜΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, το ποσοστό των επιπλέον θέσεων είναι ακόμα μεγαλύτερο!

(Για του λόγου το αληθές, σας παραπέμπω στα παρακάτω στοιχεία, τα οποία αναφέρονται στα κείμενα που αναρτήθηκαν στην ιστοσελίδα της Ε.Ε.Τ.Α.Α. Α.Ε (Συχνές Ερωτήσεις για το Πρόγραμμα και Στατιστικά Στοιχεία Δομών – Αιτήσεων - Ωφελουμένων)):

«Ερώτηση: Η διαδικασία είναι χειροκίνητη;

Απάντηση: Όχι. Όλη η διαδικασία είναι αποκλειστικά μηχανογραφημένη. Δεν θα μπορούσε άλλωστε να γίνει αλλιώς για 84.000 προσφερόμενες θέσεις και 96.000 αιτήσεις παιδιών.

ΑΡ. ΩΦΕΛΟΥΜΕΝΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: 34.693

ΑΡ. ΤΕΚΝΩΝ ΠΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΔΟΜΕΣ: 43.060

Για το Νομό Θεσσαλονίκης ισχύουν τα εξής: ΑΡ. ΤΕΚΝΩΝ ΠΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝΤΑΙ: 8.013 (από τα 20.332 τέκνα που έκαναν αίτηση), Διαθέσιμες Θέσεις: 17.457»!!!!! Δηλαδή εγκρίθηκαν 9.444 παραπάνω θέσεις!!!!

Δεν θα ήθελα να θεωρήσω απευθείας ότι δείξατε τόση άγνοια, οπότε ας δεχτούμε ότι αρχικά δεν προσέξατε ότι τα χρήματα έφταναν μόνο για τα μισά παιδιά, γι αυτό κι εγκρίνατε με τόση ευκολία τόσες πολλές θέσεις. Σε κάποια μαγική στιγμή το συνειδητοποιήσατε. Γιατί συνεχίσατε να σφυρίζετε κλέφτικα? Γιατί συνεχίσατε να κοροϊδεύετε τους παιδικούς και τις μητέρες? Γιατί δεν βγάλατε απευθείας ανακοίνωση για να μας πείτε ότι «Παίδες Ελλήνων, κάναμε λάθος στις πράξεις…Δεν μπορούμε να τοποθετήσουμε στο πρόγραμμα 84.000 παιδιά».

Γιατί δεν κόψατε ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ το 50% των (κακώς) εγκεκριμένων θέσεων??? Γιατί το «κούρεμα» έγινε ΜΟΝΟΝ βάση μορίων, κάτι που προφανώς είναι άδικο κι είχε ως αποτέλεσμα να γεμίσουν ή σχεδόν να γεμίσουν δημοφιλείς και μεγάλοι παιδικοί και να μείνουν άδειοι οι λιγότερο δημοφιλείς ή οι μικρότεροι παιδικοί??? Γιατί δεν σκεφτήκατε, εσείς που είστε αρμόδιοι για το πρόγραμμα, ότι όταν π.χ. ένας παιδικός έχει μεγάλη δυναμικότητα και δηλώνει πολλές θέσεις στο πρόγραμμα, θα δηλωθεί από περισσότερες μητέρες και θα έχει μεγαλύτερες πιθανότητες να συγκεντρώσει μητέρες με πολλά μόρια, άρα και να γεμίσει ή να καλύψει έστω το μεγαλύτερο μέρος των θέσεών του??? Γιατί να αδικηθούν ΠΛΗΡΩΣ τόσες πολλές μητέρες με λιγότερα από 48 μόρια, ενώ θα έμπαιναν άνετα σε μικρότερους ή λιγότερο δημοφιλείς παιδικούς? Γιατί αυτές οι άνισες και άδικες διακρίσεις κι αυθαιρεσίες προς παιδικούς και μητέρες???

Και πάλι, για του λόγου το αληθές, έχω στα χέρια μου στατιστική ανάλυση από 77 παιδικούς σταθμούς του Νομού Θεσσαλονίκης (τα αρχεία δικά σας είναι, κάντε την κι εσείς!), όπου υπάρχουν παιδικοί που καλύπτουν 100% τις θέσεις τους, π.χ. 100 θέσεις από τις 100 (!), 50 από τις 50, 25 από τις 25, ή τις καλύπτουν σε μεγάλο ποσοστό, π.χ. 47 από τις 60, 91 από τις 138, 68 από τις 70, 33 από τις 40 (καλύπτοντας έτσι πάνω από τις μισές θέσεις που δικαιούνται). Από την άλλη, πολλοί παιδικοί καλύπτουν ένα πολύ μικρό μέρος των θέσεων τους, π.χ.7 από τις 88 (!!) - 2 από τις 25 - 5 από τις 25 - 9 από τις 44 (κι αυτό όχι γιατί δεν είχαν ζήτηση, αλλά γιατί οι περισσότερες μητέρες έτυχε να έχουν μόρια κάτω από το πλαφόν που τέθηκε). (Αλήθεια, γιατί δεν σπεύσατε (μέχρι σήμερα) να αναρτήσετε τους πίνακες κάλυψης (και μη κάλυψης!) των θέσεων των παιδικών, όπως κάνατε τις άλλες χρονιές??? Δεν θέλετε να δουν όλοι τις αδικίες? Σας πληροφορώ ότι όλοι τις έχουν πάρει χαμπάρι, γιατί οι περισσότεροι ξέρουμε από αριθμητική και στατιστική… Γι αυτό και τα τηλέφωνά σας βουίζουν διαρκώς…)

Καταλαβαίνω πλήρως ότι δεν υπάρχουν χρήματα για να καλυφθούν περισσότερες θέσεις, γι αυτό και δέχτηκα να συμμετέχω ως παιδικός, αν και τα χρήματα που δίνει το πρόγραμμα είναι σαφώς λιγότερα από τα δίδακτρα που πληρώνουν από την τσέπη τους κάθε μήνα οι γονείς που δε συμμετέχουν στο πρόγραμμα (και γι αυτούς που δεν γνωρίζουν ή αγνοούν, οι παιδικοί πληρώνονται αν και όποτε αποφασίσουν οι καρεκλοκένταυροι). Δεν καταλαβαίνω όμως ΚΑΘΟΛΟΥ γιατί σπεύσατε να ευνοήσετε κάποιους παιδικούς σε βάρος άλλων, αδικώντας παράλληλα τόσες μητέρες. ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΛΑΘΟΣ, αφού εγκρίνατε τις διπλάσιες θέσεις. Περιμένω άμεσα απάντηση κι αντίδραση επί τούτου.

Διανύουμε το πρώτο δεκαήμερο του Αυγούστου: Εμείς οι παιδικοί δεν ξέρουμε πόσα παιδιά θα έχουμε το Σεπτέμβριο κι οι μητέρες χιλιάδων παιδιών δεν γνωρίζουν τι θα γίνει με τα παιδιά τους. Γιατί εσείς, κύριοι «υπεύθυνοι» ανεύθυνοι δεν ξέρετε αριθμητική και παίζετε με τα νεύρα μας, την υπομονή μας και την ανοχή μας!

Παρακαλώ να μου στείλετε εγγράφως την απάντησή σας σχετικά με τον ανορθόδοξο τρόπο τοποθέτησης των μητέρων στις δομές, και φυσικά να απαντήσετε σε όλα τα ερωτήματα που σας θέτω, εντός του χρονικού ορίου που νομικά απαιτείται να απαντήσετε και να καταχωρήσετε την επιστολή αυτή ως ένσταση. Χρωστάτε τις απαντήσεις σε όλες τις μητέρες που βομβαρδίζουν με απόγνωση τους παιδικούς, αλλά και την ίδια την Ε.Ε.Τ.Α.Α Α.Ε. με τις απορίες τους από τη μέρα που ανακοινώσατε τα απαράδεκτα αποτελέσματά σας….Όσο για τη δική μου αντίδραση, ήδη ξεκίνησα νομική κινητοποίηση.

Χ.....α Μ.......φ – Ζ....α

Υπεύθυνη του παιδικού σταθμού «............»

Παρακαλώ να γίνει πρωτοκόλληση και προώθηση της παρούσας επιστολής / ένστασης στον Διευθύνοντα Σύμβουλο της Ε.Ε.Τ.Α.Α. Α.Ε. και σε κάθε υπεύθυνο διαμόρφωσης, διαχείρισης και οργάνωσης της δράσης ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ.

Η παρούσα επιστολή / ένσταση κοινοποιήθηκε στους διαχειριστές του Προγράμματος της Ε.Ε.Τ.Α.Α. Α.Ε. Θεσσαλονίκης και Λάρισας, στο Σωματείο Ιδιωτικών Παιδικών Σταθμών Μακεδονίας & Θράκης, σε διάφορους παιδικούς σταθμούς της Θεσσαλονίκης κι ακολούθως, σε γονείς και σε forum και ιστοσελίδες στις οποίες συμμετέχουν γονείς.

ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΡΑΨΕ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ! ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ!!!!!


Όταν η ζωή σου δίνει 100 λόγους για να κλάψεις...

Δείξ'της ότι υπάρχουν 1000 λόγοι για να χαμογελάς...!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει νόημα να συνεχιστεί αυτή συζήτηση με τις έξυπνες ή πονηρές ή χαζές επιλογές, εμένα βάλτε με τότε στις τελευταίες, το θέμα είναι ότι απλά κόψανε θέσεις κι εμείς διυλίζουμε τον κώνωπα

Link to comment
Share on other sites

Μαρίτα όχι.... ΈΛΕΟΣ που θα υποννοηθει έστω κ για πλάκα πως ήμουν πονηρή...

ΌΧΙ ΌΧΙ ΌΧΙ...Δεν ήμουν πονηρή....καθισα κ σκέφτηκα πολύ καιρό πριν τι σταθμούς θα βάλω βάση αυτών που γνώριζα για τους κατοίκους του δημου μου κ το πως λειτουργούν.

Καθισα κ έβγαλα σχέδιο μεθοδικά κ στρατηγικα κ όταν ανελυα το πλάνο μου πχ στην Κικηλευτέρης μου έλεγε πχ α αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Κ εκείνη πχ είχε σκεφτεί παραμέτρους που δεν είχα σκεφτεί εγώ. ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΑ γιατί ηξερα πως φέτος λόγω ανεργίας θα γίνει σφαγή!

Όπως έτσι έκανα κ με τις δύο επιλογες που έκανα στην αίτηση μου μέσω του δημου μου ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια και αγόρια καλημέρα.

Δεν θέλω να μπω στη συζήτηση περί εξυπνων, πονηρών, χαζών και ούτω κάθ΄εξής επιλογών, άλλωστε δεν έχει νόημα πλέον, κατά τη δική μου άποψη. σήμερα μίλησα και πάλι με τη διευθύντρια του δημοτικού παιδικού σταθμού, η οποία με ενημέρωσε για τα εξής: - Τα αποτελέσματα είναι οριστικά, τελεία και παύλα.

- Το πρόγραμμα είναι συγχρηματοδοτούμενο από ΕΕ και ελληνικό κράτος και προφανώς τα χρήματα που λείπουν δεν τα δίνει το ελληνικό κράτος.

- επειδή πλέον οι δημοτικοί σταθμοί έχουν γίνει σε κάθε δήμο ένα ενιαίο νομικό πρόσωπο θα τα βάλουν κάτω και θα υπολογίσουν πόση χρηματοδότηση θα πάρουν εντέλει από το ΕΣΠΑ. π.χ. σε ένα νομικό πρόσωπο που διαχερίζεται 15 σταθμούς καλύφθηκαν χ θέσεις , οι υπόλοιπες θα γίνουν κανονικά εγγραφές.

- θα στείλουν και αυτοί μια επιστολή καταγγελία , όπως θέλετε πεστε το και θα προσπαθήσουν να πιέσουν μέσω ΚΕΔΕ για επιπλέον χρηματοδότηση.

- θα βγουν αμέσως μετά το 15Αύγουστο τα αποτελέσματα των αιτήσεων που έγιναν στο δήμο και οι σταθμοί θα ξεκινήσουν 21 Αυγούστου τη λειτουργία του διότι διαφορετικά κινδυνεύουν να χάσουν τη χρηματοδότηση τόσο από το ΕΣΠΑ όσο και από το Ελληνικό Δημόσιο.

Αυτά και συγνώμη αν σας κούρασα , μιλάω μόνο για δημοτικό σταθμό στην επαρχία που έχει δεχθεί κανονικά αιτήσεις εκτός ΕΣΠΑ

Link to comment
Share on other sites

δηλ. όσοι δεν περάσαμε στο έσπα μπορούμε να καταθέσουμε στους δήμους, ή θα πάρουν τα παιδάκια που είχαν ήδη δηλώσει και κόπηκαν

όπως έχω ξαναπεί λόγω μετακόμισης δεν πρόλαβα να κάνω χαρτιά και καλά καλά δεν ήξερα που είναι οι δημοτικοί σταθμοί, τώρα μπορώ να επισπέυσω τις διαδικασίες για μεταφορα οικ. μερίδας ή δεν εχει νόημα?

Link to comment
Share on other sites

ναι ενταξει ας βαλουμε ενα τελος για το πως επρεπε να γινουν τα πραγματα το θεμα ειναι οτι επρεπε να ενημερωθει σωστα ο κοσμος : μπορει οι εγκεκριμενες θεσεις να ειναι τοσες.... αλλα θα παρουμε μονο τοσες.....

και στο κατω κατω δεν ειναι δυνατον ο απλος κοσμακης να ξεσκονιζει την προκηρηξη για να βγαλει απο μονος του το συμπερασμα... ομως με μαυρα μπολντ γραμματα εγραψαν οτι εξαιρουνται οι δημοσιοι υπαλληλοι και οσοι εχουν πανω απο 40.000 εισοδημα, ας ξεκαθαριζαν και αυτο το ενδεχωμενο...

παρεπιπτωντων υπαρχει ελπιδα να αυξηθει το κονδυλι? και να βγουν συμπληρωματικοι πινακες?

οσο για τα ετη ειναι εσπα 2007 - 2013 , και μαλισταν τον πρωτο χρονο (μεσω οαεε ηταν η προκυρηξη) στην πρωτη προκηρυξη εξαιρουνταν οι αλλοδαποι και οι ανεργοι και μετα απο ενα μηνα αφου εγινε ολη η διαδικασια επιλογης , εβγαλαν νεα προσκληση που επιτρεπαν του ςαλλοδαπους να συμμετεχουν και οσους εχουν καρτα ανεργια κ να επιλεξουν απο τις κενες θεσες που ειχαν μεινει !!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπορώ κ εγώ πολύ εύκολα να λουσω {χωρίς να ξέρω πραγματικά τους λόγους} αυτές που έβαλαν μόνο μια επιλογή κ να μιλήσω για υπεροψία...για χαζομαρα που πας με 20 μόρια σε χάι σταθμό πρώτη επιλογή...για βόλεμα τους...για όχι τόσο ανάγκη τους τελικά...πως βάζεις μόνο δύο...για προχειρότητα...κ η λίστα για επίθετα είναι μεγάλη...

Συγνώμη για το ύφος μου....αλλά εδώ ξεχείλισε το ποτήρι για μένα....

Link to comment
Share on other sites

γιατί τώρα το λες αυτό? συνιστώ ψυχραιμία, όλες οι μητέρες για τον α,β λόγο το είχαν ανάγκη, οκ εγώ δεν καίγομαι γιατι δεν δουλεύω, όχι από επιλογή, αν μπορούσα να στείλω το μικρό σε κάποιο παιδικό δε θα καθόμουνα, θα επένδυα στη δουλειά μου, θα έψαχνα πράγματα, θα πήγαινα σε σεμινάρια, χωρίς να υποχρεώνομαι σε γιαγιάδες ή να κάνω αλχημείες για να προλάβω, είμαι σπίτι αλλά δεν μπορώ για οικονομικούς και ψυχολογικούς λόγος να είμαι κι άλλο σπίτι, όμως επειδή δεν καιγόμουνα δεν το έψαξα και τόσο διεξοδικά, ήταν όμως μια λύση για μένα και τώρα πάλι δεν ξέρω τι θα κάνω όλο το χειμώνα χωρίς δουλειά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρίτα όχι.... ΈΛΕΟΣ που θα υποννοηθει έστω κ για πλάκα πως ήμουν πονηρή...

.....ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΑ γιατί ηξερα πως φέτος λόγω ανεργίας θα γίνει σφαγή!

Όπως έτσι έκανα κ με τις δύο επιλογες που έκανα στην αίτηση μου μέσω του δημου μου ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΑ!!!

Καλαμάρι μου,:confused:

Δεν έχω την εντύπωση ότι κανείς υπονόησε κάτι άσχημο για εσένα... στο κάτω κάτω της γραφής πολύ καλά έκανες !

Δεν είναι δυνατόν η καθεμία από εμάς να κάτσει να αναλύσει το γιατί και το πώς των επιλογών της ! ΟΚ, κι εμείς ΘΑ μπαίναμε στον σταθμό μας με τα ολίγα 46 και κάτι μόρια που έχω... χωρίς να δηλώνω τίποτα ψευδές... βεβαίως και μπαίναμε και με καλή θέση παρά το γεγονός ότι ήταν η μοναδική μου επιλογή -συνειδητά, για δικούς μου λόγους, που δεν θέλω να εξηγήσω επί του παρόντος και πέρυσι και φέτος--...:-P

καλώς ή κακώς τα έκαναν μπάχαλο !

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία μου με τους δημοτικούς παιδικούς σταθμούς της περιοχής μου με ενημέρωσαν πως θα γίνουν αιτήσεις αρχές Σεπτέμβρη στο δήμο για να καλυφθούν οι θέσεις που έμειναν κενές από το πρόγραμμα του ΕΣΠΑ και δεν έχουν καμμία ενημέρωση για αλλαγή στους πίνακες, γι'αυτούς είναι οριστικά τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Απάντησες από μόνη σου στο γιατί δεν το εψαξες παραπάνω διεξοδικά όπως αναφερεις

Δεν εχω να προσθέσω κάτι άλλο ούτε εχω κάτι μαζί σου επί προσωπικού.

Εναντιωνομαι στον όρο ΠΟΝΗΡΈΣ που αναφέρθηκε

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΕΞΥΠΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΧΑΖΗ ΕΠΙΛΟΓΗ. ΕΠΑΙΞΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ Η ΤΥΧΗ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΚΟΠΗΚΑΝ ΘΕΣΕΙΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΥΠΟ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΚΑΠΟΙΩΝ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΤΡΕΧΕ Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΕΓΙΝΕ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΧΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΕΤΙΝΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΣΑΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ. ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΥΠΟ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ????

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το ύφος μου κ το θυμό μου

Ξέρω πως δεν με κατηγόρησε κανείς αλλά υποννοηθηκε αυτό κ με τις πονηρες επιλογες εν γένει κ με έκανε έξω φρενών..

Συγνώμη κ πάλι για τα μη αξιόλογα κ καθόλου βοηθητικα ποστ μου. Να δηλώσω την εναντίωση μου ήθελα. Το σταματώ εδώ κ δεν ξαναγραφω στο τοπικ αυτό.

Γιατί στο τέλος....θα νιώθω σα το τραγούδι..."να δεις που κάποτε θα μας πούνε κ λα λα κες...."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...