Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Anna G είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια!!!

Πρώτη μέρα μετά την ετ σήμερα και δεν μπορώ να βάλω το μυαλό μου σε τάξη. Μερικές φορές λέω στον εαυτό μου δεν θα το σκέφτομαι θα προσπαθήσω να συνεχίσω κανονικά την καθημερινότητα μου,και άλλες φορές λέω θα θεωρήσω τον εαυτό μου είδη έγκυο πως είδη πέτυχε η ετ, εσείς που έχετε κάνει ετ πως αντιμετωπίσατε αυτές τις μέρες τις αναμονής;;; 

Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!!

Εγώ είχα πολύ άγχος πριν την ετ, αλλά κατά τη διάρκεια της διαδικασίας ένιωσα πολύ χαρούμενη. Οι πρώτες μέρες κύλησαν καλά με τη σκέψη ότι όλα πήγαν καλά και είμαι έγκυος, έπικεντρωθηκα στη φροντίδα του εαυτού μου με ζεστασιά και καλό φαγητό και μιλούσα στους"μαχητές" μου να συνεχίσουν τον αγώνα! Προς το τέλος με έπιασε πάλι αρκετό άγχος  και μεγάλη αγωνία για το αποτέλεσμα! Οι μέρες θα περάσουν και εύχομαι όλα να πάνε καλά!Το άγχος μ εμάς δεν τελειώνει ποτέ, όταν πάρεις τη θετική χοριακη αγχώνεσαι για τη δεύτερη κ.ο.κ

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Μα αυτό σου είπα βρε, ότι η μείωση από το Gluco ΔΕΝ είναι πλασματική, είναι πραγματική γιατί κάνει τον θυρεοειδή να λειτουργεί πιο σωστά. Πλασματική είναι από τα οιστρογόνα που την ανεβάζει απότομα. Τώρα για το 1,5 το λιγότερο η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά το ακούω από σένα. Τα απαγορευμένα νούμερα ήξερα ότι είναι τα κοντινά σε 0,1 και >3-4.

Κορίτσια εγώ είχα πριν την ετ TSH 2 και με το  αποτέλεσμα της χοριακης είχε φτάσει ήδη στο 5.5 , επηρεάζεται πολύ ο θυροεοδης από τις ορμόνες της εξωσωματικής. Η Ενδοκρινολογος μου μου είπε να κάνω έλεγχο μετά από 3 εβδομάδες αλλά ευτυχώς το τσέκαρα μόνη μου μαζί με τη χοριακη και ετσι αυξήσαμε κατευθείαν τη δόση....αλλιώς δεν ξέρω πόσο θα έφτανε εάν συνέχιζα άλλες 3 εβδομάδες με τη χαμηλή δόση. Είχα κι εγώ ταχυκαρδίες για 2 μέρες  αλλά μετά την αύξηση της δόσης.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

@Xristina96 τόση ώρα σου έλεγα λάθος τιμή. Πριν την 3η ετ ήταν 1,7 και στην 2η ήταν 0,7. Τα μπέρδεψα. Και πάλι βέβαια αρκετή αύξηση είναι, 2 μονάδες σχεδόν. Τέλος πάντων, θα δούμε. Το πολύ πολύ να γίνω εγώ ο ενδοκρινολόγος μου και να μου αυξήσω μόνη μου την δόση 😄

Πάντως και στο fb που ρώτησα μία ενδοκρινολόγο μου είπε ότι συμφωνεί με αυτό που μου είπε η δική μου αλλά εκείνη θα έκανε μία μικρή αύξηση. Και ένας άλλος γυναικολόγος είπε ότι δεν χρειάζεται αύξηση και ότι το 3,5 δεν είναι αντένδειξη σε καμία περίπτωση και να σταματήσω να την μετράω. Ότι να 'ναι δηλαδή, άκρη δεν βγάζεις  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Κορίτσια μου υπαρχει καμία κοπέλα να έχει μπει σε καταστολή περιόδου μετά από χειρουργείο να μου δώσει καμία συμβουλη; Τι να προσέχω ,καμία βιταμίνη ,τι να τρώω ,οτιδήποτε ίσως γνωρίζει; 

 

Τα εμβρυακια πως σου τα χαρακτήρισαν; Δεν σου έδωσαν grade κατά την ετ; Και εγώ εκεί είμαι ,έχω τριών ημερών ,τους είχα ρωτήσει κατά τη στιγμή της κατάψυξης ( όταν έφθαναν 3 ημερών )και μου είπαν ότι αυτοί δεν έχουν grade .... Τι σου είπαν κατά την ετ ;

Τι σημαίνει δεν εχουν βαθμους.;; όλα τα εμβρυα χαρακτηρίζονται, απλα στο γενεσις τους τα βγαζεις με το τσιγκελι.. 

Κοριτσια για οσες με θυμαςτε.σημερα τα μωρα μου γινανε 2 ετων! Εκανα ορμονικες εξετασεις 2η μερα κυκλου και στα 45 + πλεον εχω fsh 40 ε2:10 και αμη 0,08 .Αξιζει  να δοκιμασω ενα φυσικο λετε;εχει καποια παρόμοιες τιμες; Επιμενει πολυ ο αντρας μου.να σας θυμησω οτι μαζευα με φυσικους τοτε στα 42 μου και ειχα fsh 18 και αμη 0,30.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Nephele78 είπε:

Τι σημαίνει δεν εχουν βαθμους.;; όλα τα εμβρυα χαρακτηρίζονται, απλα στο γενεσις τους τα βγαζεις με το τσιγκελι.. 

Κοριτσια για οσες με θυμαςτε.σημερα τα μωρα μου γινανε 2 ετων! Εκανα ορμονικες εξετασεις 2η μερα κυκλου και στα 45 + πλεον εχω fsh 40 ε2:10 και αμη 0,08 .Αξιζει  να δοκιμασω ενα φυσικο λετε;εχει καποια παρόμοιες τιμες; Επιμενει πολυ ο αντρας μου.να σας θυμησω οτι μαζευα με φυσικους τοτε στα 42 μου και ειχα fsh 18 και αμη 0,30.

Να σου ζήσουν τα μωράκια σου κορίτσι μου. Ο άντρα σου θέλει και τρίτο;;; Μπράβο του. Πάντα αξίζει η προσπάθεια, ακόμα και αν δεν πετύχει θα ξέρεις ότι προσπάθησες. Τα στατιστικά τα γνωρίζεις αλλά αν στα 42 τσίμπησες διδυμάκια πολλά μπορείς να καταφέρεις. Το θέμα είναι εσύ αν θες πάλι αυτή την ταλαιπωρία, αν και πιστεύω ότι τώρα πας με εντελώς διαφορετική ψυχολογία. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Σποράκι είπε:

Να σου ζήσουν τα μωράκια σου κορίτσι μου. Ο άντρα σου θέλει και τρίτο;;; Μπράβο του. Πάντα αξίζει η προσπάθεια, ακόμα και αν δεν πετύχει θα ξέρεις ότι προσπάθησες. Τα στατιστικά τα γνωρίζεις αλλά αν στα 42 τσίμπησες διδυμάκια πολλά μπορείς να καταφέρεις. Το θέμα είναι εσύ αν θες πάλι αυτή την ταλαιπωρία, αν και πιστεύω ότι τώρα πας με εντελώς διαφορετική ψυχολογία. 

Ευχαριστω πολυ!! Οτι καλυτερο σε σενα και σε ολα τα κοριτσια! Ναι βεβαια τωρα αν θα παω φυσικα θα παω «χαλαρη»!οσο θυμαμαι τι αγχος κ αγωνιες περασα& γω.. εσεις καταλαβαινετε καλυτεραα.. απλα δεν εχω πολυ χρονο γενικοτερα..για αυτο το λεω με τετοιες τιμες λογικα στους 12 μηνες ισως το 1-2 να ειναι καλο..απλα αναρωτιεμουν  αν εχει αλλη κοπελα παρομοιο ορμονικο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , Nephele78 είπε:

Τι σημαίνει δεν εχουν βαθμους.;; όλα τα εμβρυα χαρακτηρίζονται, απλα στο γενεσις τους τα βγαζεις με το τσιγκελι.. 

Κοριτσια για οσες με θυμαςτε.σημερα τα μωρα μου γινανε 2 ετων! Εκανα ορμονικες εξετασεις 2η μερα κυκλου και στα 45 + πλεον εχω fsh 40 ε2:10 και αμη 0,08 .Αξιζει  να δοκιμασω ενα φυσικο λετε;εχει καποια παρόμοιες τιμες; Επιμενει πολυ ο αντρας μου.να σας θυμησω οτι μαζευα με φυσικους τοτε στα 42 μου και ειχα fsh 18 και αμη 0,30.

Ολα γίνονται αλλα με 2 παιδια κ ολη την προηγουμενη ταλαιπωρία κ που το σκεφτεσε χαράς το κουράγιο σου . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλά το παραπάνω από γιατρούς είναι υπερβολή 😄, να ασχολούμαι όμως περισσότερο από κάποιους, παίζει 😏 

Έχω πάει κι εγώ σε 3 ενδοκρινολόγους για να καταλήξω σε αυτήν που τελικά φτάνω σε θέση να αμφιβάλλω πάλι. Δεν γίνεται όμως να γυρίσω και όλη την Αττική πια. Και με ποια κριτήρια θα πω ότι αυτός είναι ο σωστός; Οι περισσότερες πάμε με κριτήριο την συμπάθεια και με το ενδιαφέρον που δείχνουν για μας αλλα ίσως ένας άλλος αδιάφορος τελικά μπορεί να είναι και καλύτερος επιστήμονας. Δεν ξέρω
To glucophage το παίρνω κοντά 1 χρόνο τώρα, δεν είναι καιρνούργια προσθήκη. Αυτό δεν ρίχνει "πλασματικά" την TSH, αυτό υποτίθεται βοηθάει τον θυρεοειδή να λειτουργεί καλύτερα. Το 0,7-1,3 που έχω είναι καλύτερο από το 2,3 που είχα πριν υποτίθεται οπότε γι αυτό δεν αλλάξαμε την δοσολογία. Βασικά εκεί γύρω στο 1 είναι η τέλεια τιμή νομίζω 

Σε ρώτησα γιατί καμία φορά η πολύ υψηλή Ε2 μπορεί να μειώσει ψευδώς την FSH. Μία φορά θυμάμαι η @winspert είχε πολύ χαμηλή FSH και προχώρησε κανονικά σε ωοληψία φυσικού σε εκείνον τον κύκλο και νομίζω είχε και γονιμοποίηση απλώς δεν έφτασε βλαστοκύστη. Αν το δει θα μας πει

Άρα δεν επηρεάζει αρνητικά, ε;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nephele78 είπε:

Τι σημαίνει δεν εχουν βαθμους.;; όλα τα εμβρυα χαρακτηρίζονται, απλα στο γενεσις τους τα βγαζεις με το τσιγκελι.. 

Κοριτσια για οσες με θυμαςτε.σημερα τα μωρα μου γινανε 2 ετων! Εκανα ορμονικες εξετασεις 2η μερα κυκλου και στα 45 + πλεον εχω fsh 40 ε2:10 και αμη 0,08 .Αξιζει  να δοκιμασω ενα φυσικο λετε;εχει καποια παρόμοιες τιμες; Επιμενει πολυ ο αντρας μου.να σας θυμησω οτι μαζευα με φυσικους τοτε στα 42 μου και ειχα fsh 18 και αμη 0,30.

 Νεφέλη μου να σου ζήσουν τα  μωράκια σου ❤️❤️ Λοιπόν τους ρώτησα και μου είπαν ότι αυτοί δεν έχουν τέτοιους βαθμούς ...! Μια ημέρα που είχαν φθάσει τριών ημερών τους ρώτησα  ,και λέω πως δεν έχουν;;; Πώς είναι της λέω από σπασίματα ,έχουν ;;η είναι καθαρά τα κύτταρα;;,είναι πολλά λιγα τα σπασίματα ;;;;;τι να πω και εγώ ...ότι διαβάζω ρωτάω ,ότι έχω μάθει από εσάς ...πφφφφ, πώς να της το εξηγούσα αφού μου είπε ότι δεν έχουν βαθμούς και εκεί μου είπε ναι το ένα δεν έχει τίποτα,το άλλο έχει λίγα ,δηλαδή τι πρέπει να ρωτάμε εμείς που τώρα ξεκινήσαμε;απελπίζομαι ώρες ώρες , για τα υπόλοιπα που ρωτάς  θα σου πουν τα κορίτσια μας εδω

Νεφέλη Θύμισε μου με τριών ημερών τα είχες καταφέρει η βλαστοκυστες; Αν με τριών ημερών πως στα είχαν χαρακτηρίσει κατά την ετ σου ,θυμάσαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Maroxmarox είπε:

 Νεφέλη μου να σου ζήσουν τα  μωράκια σου ❤️❤️ Λοιπόν τους ρώτησα και μου είπαν ότι αυτοί δεν έχουν τέτοιους βαθμούς ...! Μια ημέρα που είχαν φθάσει τριών ημερών τους ρώτησα  ,και λέω πως δεν έχουν;;; Πώς είναι της λέω από σπασίματα ,έχουν ;;η είναι καθαρά τα κύτταρα;;,είναι πολλά λιγα τα σπασίματα ;;;;;τι να πω και εγώ ...ότι διαβάζω ρωτάω ,ότι έχω μάθει από εσάς ...πφφφφ, πώς να της το εξηγούσα αφού μου είπε ότι δεν έχουν βαθμούς και εκεί μου είπε ναι το ένα δεν έχει τίποτα,το άλλο έχει λίγα ,δηλαδή τι πρέπει να ρωτάμε εμείς που τώρα ξεκινήσαμε;απελπίζομαι ώρες ώρες , για τα υπόλοιπα που ρωτάς  θα σου πουν τα κορίτσια μας εδω

Νεφέλη Θύμισε μου με τριών ημερών τα είχες καταφέρει η βλαστοκυστες; Αν με τριών ημερών πως στα είχαν χαρακτηρίσει κατά την ετ σου ,θυμάσαι;

Γενικά τριών ημερών δεν έχουν αριθμούς και γράμματα όπως στις βλαστοκυστες. Τα χαρακτηρίζουν όμως σε άριστα, άριστα πλην, πολύ καλά, καλά κλπ. Τώρα τι ακριβώς σημαίνουν όλα αυτα μόνο αυτοί ξέρουν. Κάθε φορά που σε παίρνουν για ενημέρωση ότι μπαίνουν κατάψυξη να ρωτάς πόσο καλά είναι αν δεν σου πουν μόνοι τους.

1 hour ago, Nephele78 είπε:

Ευχαριστω πολυ!! Οτι καλυτερο σε σενα και σε ολα τα κοριτσια! Ναι βεβαια τωρα αν θα παω φυσικα θα παω «χαλαρη»!οσο θυμαμαι τι αγχος κ αγωνιες περασα& γω.. εσεις καταλαβαινετε καλυτεραα.. απλα δεν εχω πολυ χρονο γενικοτερα..για αυτο το λεω με τετοιες τιμες λογικα στους 12 μηνες ισως το 1-2 να ειναι καλο..απλα αναρωτιεμουν  αν εχει αλλη κοπελα παρομοιο ορμονικο

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να γίνει και σύντομα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n said:

Άρα δεν επηρεάζει αρνητικά, ε;

Τι να σου πω; Μόνο αυτήν την περίπτωση που σου είπα ξέρω κι εγώ αλλά ναι, θυμάμαι ότι της είχε πει ο γιατρός ότι η μικρή τιμή δεν μας ανησυχεί, η μεγάλη μόνο μας ανησυχεί. Πόσο χαμηλή ήταν αλήθεια; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Γενικά τριών ημερών δεν έχουν αριθμούς και γράμματα όπως στις βλαστοκυστες. Τα χαρακτηρίζουν όμως σε άριστα, άριστα πλην, πολύ καλά, καλά κλπ. Τώρα τι ακριβώς σημαίνουν όλα αυτα μόνο αυτοί ξέρουν. Κάθε φορά που σε παίρνουν για ενημέρωση ότι μπαίνουν κατάψυξη να ρωτάς πόσο καλά είναι αν δεν σου πουν μόνοι τους.

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να γίνει και σύντομα.

Καλημερα κορίτσια μου τα εμβρύων 3 ημερών έχουν βαθμολογία το grade και κατατάσσονται από grade 1 μέχρι grade 4

"Τα έμβρυα κατατάσσονται σε τέσσερις κατηγορίες (grade I-IV) με βάση το σχήμα των βλαστομεριδίων και την έλλειψη ή παρουσία θρυμματισμού. Στην κατηγορία Ι (grade I) κατατάσσονται έμβρυα χωρίς θρυμματισμό, με κανονικό σχήμα (σφαιρικό ή ελλειψοειδές) και ομοιομορφία των βλαστομεριδίων. Αντιθέτως, η κατηγορία ΙV (grade IV) περιλαμβάνει τα έμβρυα με έντονο θρυμματισμό, ανισομεγέθη και κατεστραμμένα βλαστομερίδια, ή βλαστομερίδια με ανώμαλο σχήμα, πολλαπλούς πυρήνες κ.λπ., ενώ ενδιάμεσα (κατηγορίες ΙΙ και ΙΙΙ) κατατάσσονται τα υπόλοιπα έμβρυα. Τα αργοπορούντα έμβρυα, όπως και εκείνα με πολύ μεγάλο ποσοστό θρυμματισμού έχουν σημαντικά μειωμένες πιθανότητες επιτυχίας κυήσεως. Ιδανικά έμβρυα για εμβρυομεταφορά θεωρούνται τα έμβρυα με 4 κύτταρα κατηγορίας Ι-ΙΙ. Αντίστοιχα στις 72 ώρες μετά την ωοληψία ιδανικά θεωρούνται τα έμβρυα 8 κυττάρων κατηγορίας Ι – ΙΙ."

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Τι σημαίνει δεν εχουν βαθμους.;; όλα τα εμβρυα χαρακτηρίζονται, απλα στο γενεσις τους τα βγαζεις με το τσιγκελι.. 

Κοριτσια για οσες με θυμαςτε.σημερα τα μωρα μου γινανε 2 ετων! Εκανα ορμονικες εξετασεις 2η μερα κυκλου και στα 45 + πλεον εχω fsh 40 ε2:10 και αμη 0,08 .Αξιζει  να δοκιμασω ενα φυσικο λετε;εχει καποια παρόμοιες τιμες; Επιμενει πολυ ο αντρας μου.να σας θυμησω οτι μαζευα με φυσικους τοτε στα 42 μου και ειχα fsh 18 και αμη 0,30.

Γιατι να μην αξίζει; ολα ειναι σχετικά. Θεμα τυχης ειναι ολα φίλη μου

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

@Xristina96 τόση ώρα σου έλεγα λάθος τιμή. Πριν την 3η ετ ήταν 1,7 και στην 2η ήταν 0,7. Τα μπέρδεψα. Και πάλι βέβαια αρκετή αύξηση είναι, 2 μονάδες σχεδόν. Τέλος πάντων, θα δούμε. Το πολύ πολύ να γίνω εγώ ο ενδοκρινολόγος μου και να μου αυξήσω μόνη μου την δόση 😄

Πάντως και στο fb που ρώτησα μία ενδοκρινολόγο μου είπε ότι συμφωνεί με αυτό που μου είπε η δική μου αλλά εκείνη θα έκανε μία μικρή αύξηση. Και ένας άλλος γυναικολόγος είπε ότι δεν χρειάζεται αύξηση και ότι το 3,5 δεν είναι αντένδειξη σε καμία περίπτωση και να σταματήσω να την μετράω. Ότι να 'ναι δηλαδή, άκρη δεν βγάζεις  

Καλημέρα!! 

Σας την μαγειρική ένα πράγμα. Δεν υπάρχει κάτι στάνταρ. Τόσο ανεβαίνει πάντως από τα χαπια, είναι αντίδραση 2 μπορεί και 3 μονάδες. Μέχρι να πέσει στα φυσιολογικά όρια μπορείς να κάνεις επανάληψη ανά 20 μέρες. Όπως κάνουμε οι περισσότερες. Πάντως δεν μπορούμε εμείς να αξιολογήσουμε σωστά μια TSH γιατί υπάρχει και ένα FT4 και FT3. Που η αξιολόγηση γίνεται στο σύνολο αυτών των 3 εξετάσεων. 

Με τον τελευταίο δεν συμφωνώ γιατί ότι άρθρο και να διαβάσεις στο ίντερνετ μιλάει για αυτές τις τιμές που λέμε και οι δύο το 1.5-2.5, ναι δεν αντένδειξη αλλά πρέπει να τα έχουμε όλα τέλεια. Πάντως εάν παίρνεις τις ίδιες δόσεις σε λίγο η TSH σου θα έρθει στα φυσιολογικά του. Εγώ από το 2021 που ξεκίνησα T4, όλο πειράζω την δόση, ακόμα δεν έχω βρει την ιδανική για εμένα. Μια πέφτει πολύ, μια πάει πάνω από 3. Τώρα κάτι κάναμε με την 3η ενδοκρινολόγο ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολεςκαι καλη χρονια να έχουμε!

Εχω πολυ καιρό να μπω λόγω υποχρεώσεων και πολλων αλλων θεμάτων υγειας. 

Καλη επιτυχία σε ολες και κουράγιο στα κορίτσια που πηραν προσφατα αρνητικό τεστ.

Εφτασε η ώρα για την 3η ετ μου. Μετα απο μηνες εγχυσεων κλπ. ,τα ξερετε. 

Έκλεισα τα 35 των Αυγουστο και εχω 2 αποτυχημένες ετ σε αλλο κέντρο.  Ο γιατρος μου,ο τωρινος,το απεδωσε στην ενδομητρητιδα που δεν ειχαμε βρει τοτε.Δεδομενου αυτου πιστευα θα μεταφερουμε 2 έμβρυα. Σημερα με πήραν τηλ και μου ειπαν πως θελουν να καταψυξουμε 3εμβρυα. Δεν σας κρύβω οτι ταραχτηκα λιγακι. 

Τι λετε εσεις κορίτσια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2023 at 5:02 ΜΜ, Angot είπε:

χαχαχ ενθουσιάστηκα! λοιπόν εχω απορία , εκανα αίματος και η d ήταν 26 δλδ ένα τσικ λιγότερο από ότι θα έπρεπε ! ο γιατρός δεν μου είπε να πάρω κάτι , εγώ όμως πήρα ένα σκεύασμα με d ίσα να την φέρω στα ιδανικά επίπεδα! λέτε να κάνει κακό στη προετοιμασία για τη μεταφορά μου; 

Και γω ξεκινησα D (24 ΕΙΧΑ) λιγο πριν την ΕΤ .... ειμαι 10 εβδομαδων! Καλη επιτυχια ευχομαι!


age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...