Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Σποράκι είπε:

Λογικά όλα αυτά που νιώθεις, το περίεργο θα ήταν να μην τα ένιωθες. Περιμένουμε νέα σου, καλά αποτελέσματα!!!

Σε ευχαριστώ πολυ, μου δίνετε πολύ κουράγιο! Αλλά δε νομίζω να σας πω θετικά αποτελέσματα,το στήθος μου δεν είναι καθόλου πρησμένο,το μόνο που θα μπορούσα να πω ότι έχω διαφορετικο, είναι ότι κουράζομαι εύκολα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 9 λεπτά , natasa123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ, μου δίνετε πολύ κουράγιο! Αλλά δε νομίζω να σας πω θετικά αποτελέσματα,το στήθος μου δεν είναι καθόλου πρησμένο,το μόνο που θα μπορούσα να πω ότι έχω διαφορετικο, είναι ότι κουράζομαι εύκολα !

Δεν έχουν καμία σημασία όλα αυτά στην ivf, και συμπτώματα να είχες απο τα φάρμακα θα ήταν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Σποράκι είπε:

Δεν έχουν καμία σημασία όλα αυτά στην ivf, και συμπτώματα να είχες απο τα φάρμακα θα ήταν. 

Αχ μακάρι Σπορακι, ένα θαύμα περιμένω κ εγώ , αν θέλει ο Θεός θα γίνει, αλλιώς μάλλον δεν ήρθε ακόμα η ωρα..

 

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, natasa123 είπε:

@Soho24σε ευχαριστώ τόσο πολύ για την απάντηση σου..το πιστεύω, αλλά ταυτόχρονα φοβάμαι κ πολύ, όλες τις μέρες μετά την έμβρυομεταφορά ήμουν καλά.. σήμερα αισθάνομαι πολύ δειλη κ φοβισμένη.. σε ευχαριστώ ειλικρινά ❤️🙏κ εύχομαι κ σε σένα τα καλύτερα! 

Σήμερα είναι η μεγάλη μέρα, είναι λογικό να νιώθεις το άγχος του αποτελέσματος. Εύχομαι όλα να πάνε καλά 🤗

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, natasa123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Να σας συστήθω, έχω πωα κ μετά από αρκετές ωοληψιες,μετέφερα το ένα κ μοναδικό εμβρυακι που τα κατάφερε 3μερων.. σήμερα έκανα την χοριακη κ περιμένω από ώρα σε ώρα τα αποτελέσματα, φοβάμαι πολύ, ξέρω ότι οι ελπίδες είναι λίγες, αλλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας κ να μου δώσετε λίγο κουράγιο γιατί το έχω ανάγκη!

Καλα αποτελέσματα στη χοριακη σου!!!! 🌟🌟🌟🌟🌟🌟

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 hours ago, TaxAgg said:

Καλησπέρα κορίτσια μου ! 
@MarGe2022την έκανα ναι ! 
μου πήραν 6! Δεν ξέρω αν είναι άσχημα ή καλά ! Υπομονή κ προσευχή μέχρι αύριο στις 11:00 που θα μάθουμε !

έλα ρε κούκλα, τέλεια!!! μια χαρά είναι τα 6! Σου εύχομαι και τα 6 να γονιμοποιηθούν και να γίνουν κάτι όμορφες βλαστοκύστες μούρλια!!! 💓 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Έχει καμία προηγούμενη εμπειρία από οιστραδιόλη? Έκανα χθες την εξέταση 2η μέρα περιόδου για να ξεκινήσω την θεραπεία και μου βγήκε 267 (η γιατρός μου είχε πει κάτω από 55 να ξεκινήσω) ,οπότε, τώρα πάμε στην επόμενη περίοδο! Τόσο υψηλή οιστραδιόλη τι μπορεί να σημαίνει? (τον Φεβρουάριο που την είχα ξανακάνει ήταν 65).

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Elenika είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έχει καμία προηγούμενη εμπειρία από οιστραδιόλη? Έκανα χθες την εξέταση 2η μέρα περιόδου για να ξεκινήσω την θεραπεία και μου βγήκε 267 (η γιατρός μου είχε πει κάτω από 55 να ξεκινήσω) ,οπότε, τώρα πάμε στην επόμενη περίοδο! Τόσο υψηλή οιστραδιόλη τι μπορεί να σημαίνει? (τον Φεβρουάριο που την είχα ξανακάνει ήταν 65).

Καλημέρα! Θα πρέπει να κάνεις υπέρηχο μήπως σου έχει μείνει κάποιο κυστικο από τον προηγούμενο κύκλο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Neverstop είπε:

Καλημέρα! Θα πρέπει να κάνεις υπέρηχο μήπως σου έχει μείνει κάποιο κυστικο από τον προηγούμενο κύκλο. 

Το σημαίνει παρακαλώ αυτό το κυστικό? Αν και την επόμενη περίοδο είναι πάλι ανεβασμένη δίνουν θεραπεία ώστε να κατέβει η τιμή ή μέσω υπερήχου θα καταλάβει η γιατρός? Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Elenika said:

Κορίτσια καλημέρα! Έχει καμία προηγούμενη εμπειρία από οιστραδιόλη? Έκανα χθες την εξέταση 2η μέρα περιόδου για να ξεκινήσω την θεραπεία και μου βγήκε 267 (η γιατρός μου είχε πει κάτω από 55 να ξεκινήσω) ,οπότε, τώρα πάμε στην επόμενη περίοδο! Τόσο υψηλή οιστραδιόλη τι μπορεί να σημαίνει? (τον Φεβρουάριο που την είχα ξανακάνει ήταν 65).

Κορίτσι μάλλον έχεις κάποια κύστη (ωοθυλάκια που μάζεψε υγρό). Λογικά θα φύγει με την επόμενη περίοδο, και θα μπορείς να ξεκινήσεις στον επόμενο κύκλο. Αυτό μπορείς να το επιβεβαιώσεις με υπέρηχο.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Elenika είπε:

Το σημαίνει παρακαλώ αυτό το κυστικό? Αν και την επόμενη περίοδο είναι πάλι ανεβασμένη δίνουν θεραπεία ώστε να κατέβει η τιμή ή μέσω υπερήχου θα καταλάβει η γιατρός? Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση 

Σημαίνει πως ένα ωοθυλακιο είτε δεν έσκασε σε προηγούμενο κύκλο και δημιουργήθηκε κυστη (συνήθως φεύγει μόνο του, αν όχι μπορεί να χρειαστεί αντισυλληπτικα) είτε έσκασε και γέμισε κατόπιν με υγρό. Θα πρέπει να το παρακολουθήσεις για να βεβαιωθείς πως έφυγε. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...