Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️


Recommended Posts

1 hour ago, Ririii88 είπε:

Καλησπέρα !!! Αχ μπράβο !!! Εμείς έιμασταν 22 ακριβώς 455 αλλά δεν το σχολίασε το βάρος του ..  😕 Η αλήθεια είναι πως δεν έχει να πάρει από καποιον πολύ ύψος  😛 ...

Μια χαρά είναι το βάρος αυτό!! Αφου είπαμε οι μετρήσεις παίζουν.. Την ίδια μέρα ο ένας γιατρός εμένα το έβγαλε 460 και ο άλλος 536!!! Ψηλό θα γίνει και το δικό σου το αγόρι μας!! 

Just now, piglet είπε:

Μια χαρά είναι το βάρος αυτό!! Αφου είπαμε οι μετρήσεις παίζουν.. Την ίδια μέρα ο ένας γιατρός εμένα το έβγαλε 460 και ο άλλος 536!!! Ψηλό θα γίνει και το δικό σου το αγόρι μας!! 

Κορίτσια να σας ρωτησω κατι... Στη Β επιπέδου ποσο σας μέτρησαν τον τράχηλο;; εμένα από 4 που ήταν 19 βδομαδα, ο γιατρός την 22η τον μέτρησε στα 3,36 και ο εμβρυολογος 3,11!! 🤨🤨

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Ririii88 είπε:

Καλησπέρα !!! Αχ μπράβο !!! Εμείς έιμασταν 22 ακριβώς 455 αλλά δεν το σχολίασε το βάρος του ..  😕 Η αλήθεια είναι πως δεν έχει να πάρει από καποιον πολύ ύψος  😛 ...

Καλέ μια χαρά είναι εμάς είναι μεγάλος 

Ο μπαμπάς του 1,90 η μαμά του 1,75 το περιμέναμε 

 

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια με πιάνουν κάτι κράμπες που και που και κρατάνε 10 λεπτά 

Εσείς τι έχετε πάθει ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , a.brimi1992 είπε:

Καλέ μια χαρά είναι εμάς είναι μεγάλος 

Ο μπαμπάς του 1,90 η μαμά του 1,75 το περιμέναμε 

 

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια με πιάνουν κάτι κράμπες που και που και κρατάνε 10 λεπτά 

Εσείς τι έχετε πάθει ;

Κράμπες που ;;;; 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, a.brimi1992 είπε:

Piglet Εμένα ο τράχηλος είναι 3,76 

 

@Ririii88 Κράμπες στην κοιλιά 

Στην κοιλιά όχι ακριβώς.. Σαν πιέσεις νιώθω ... αλλά νομίζω είναι το μωρό που κουνίεται γιατί πιάνω σκληρη επιφάνεια για λίγο και μετά φευγει..  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάντε? Πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων και της καμπύλης (μπλιαχ) όλα μια χαρά εκτός της tsh που είναι λίγο τσιμπημένη οπότε και ξεκίνησα χαπάκι.

  • Μου αρέσει 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pitsi21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάντε? Πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων και της καμπύλης (μπλιαχ) όλα μια χαρά εκτός της tsh που είναι λίγο τσιμπημένη οπότε και ξεκίνησα χαπάκι.

Καλημέρα κορίτσι!!! Πολύ ευχάριστα νέα ... Υπήρχε λόγος που εκάνες τόσο νωρίς την καμπύλη ?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ririii88 είπε:

Καλημέρα κορίτσι!!! Πολύ ευχάριστα νέα ... Υπήρχε λόγος που εκάνες τόσο νωρίς την καμπύλη ?

Καλημέρα, μου είπε να την  κανω στην 24η εβδομάδα. και ημουν 24 ακριβώς όταν την έκανα. Νομίζω γίνετε 24 εως 28η εβδομάδα

όσο για το κόστος ο δικός μου γιατρός θέλει μαζι με το μαιευτήριο (ιασω) σε 3κλινο 2,000€


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , pitsi21 είπε:

Καλημέρα, μου είπε να την  κανω στην 24η εβδομάδα. και ημουν 24 ακριβώς όταν την έκανα. Νομίζω γίνετε 24 εως 28η εβδομάδα

όσο για το κόστος ο δικός μου γιατρός θέλει μαζι με το μαιευτήριο (ιασω) σε 3κλινο 2,000€

Και ε΄γω στο ΙΑΣΩ θα γεννήσω και απ ότι είδα 2000€ είναι μόνο η νοσηλεία .. άρα δεν θα σου πάρει χρήματα ? Συγνώμη απλά δεν κατάλαβα .. :

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Ririii88 είπε:

Και ε΄γω στο ΙΑΣΩ θα γεννήσω και απ ότι είδα 2000€ είναι μόνο η νοσηλεία .. άρα δεν θα σου πάρει χρήματα ? Συγνώμη απλά δεν κατάλαβα .. :

Να σου πω την αλήθεια μου δεν ρώτησα πόσο κοστίζει η νοσηλεία. μου είπε αυτή την τιμή με όλα μέσα. Αμοιβή δική του, αναισθησιολόγου και μαιευτήριο.


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , pitsi21 είπε:

Να σου πω την αλήθεια μου δεν ρώτησα πόσο κοστίζει η νοσηλεία. μου είπε αυτή την τιμή με όλα μέσα. Αμοιβή δική του, αναισθησιολόγου και μαιευτήριο.

Πολύ καλά !!! Εγώ αγχώνομαι να ρωτήσω αλλά θα πρέπει στο επόμενο ραντεβού μας .. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ririii88 είπε:

Πολύ καλά !!! Εγώ αγχώνομαι να ρωτήσω αλλά θα πρέπει στο επόμενο ραντεβού μας .. 

Να μην αγχώνεσαι καθόλου. Εγώ τον ρώτησα απο το 1ο μας ραντεβού,σε  τέτοιες εποχές που ζούμε φυσικά και πρέπει να ξέρεις ώστε να υπολογίζεις. ο ερχομός ενός μωρού εκτός από χαρά και ευτυχία φέρνει και πολλά έξοδα χαχαχαχα.


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , pitsi21 είπε:

Να μην αγχώνεσαι καθόλου. Εγώ τον ρώτησα απο το 1ο μας ραντεβού,σε  τέτοιες εποχές που ζούμε φυσικά και πρέπει να ξέρεις ώστε να υπολογίζεις. ο ερχομός ενός μωρού εκτός από χαρά και ευτυχία φέρνει και πολλά έξοδα χαχαχαχα.

χαχαχαχ πραγματικά πάρα πολλά και νομίζω πως ειδικά αν είναι πρώτο και νομίζεις πως τα χρειάζεσαι όλα ..χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Να σου πω την αλήθεια μου δεν ρώτησα πόσο κοστίζει η νοσηλεία. μου είπε αυτή την τιμή με όλα μέσα. Αμοιβή δική του, αναισθησιολόγου και μαιευτήριο.

Περίεργο μου φαίνεται, μήπως έχεις ιδιωτική ασφάλεια και σου καλύπτει το κόστος του μαιευτηριου? Αλλιως κατι δεν κατάλαβες καλά. Γιατί στο Ιασω με ασφάλεια ΕΟΠΠΥ μόνο η διαμονή κοστίζει από 1600 αε τρίκλινο και πανω, η αδελφή μου που έκανε καισαρική πλήρωσε 1800 ευρώ για τη διαμονή (γιατί χρεώνονται 4 μερες) συν αμοιβή γιατρού, αναισθησιολογου κπλ.

Και η αμοιβή του ιατρού συνήθως είναι γύρω στα 1500 εξτρα.

Αν γκουγκλαρετε ΕΟΠΠΥ Ιασω γεννα βγάζει τιμολόγιο, διαμονή χωρίς γιατρο

Ξαναρωτά για να μη βρεθείς προ εκπλήξεως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...