Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Ririii88 είπε:

Στην κοιλιά όχι ακριβώς.. Σαν πιέσεις νιώθω ... αλλά νομίζω είναι το μωρό που κουνίεται γιατί πιάνω σκληρη επιφάνεια για λίγο και μετά φευγει..  

Αν σκληραίνει είναι συσπάσεις, φυσιολογικό είναι, αρχίζει η μήτρα την προετοιμασία. Είναι πολύ νωρίς για να ακουμπάς το μωρο στην επιφάνεια και να τη σκληραινει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Nels είπε:

Αν σκληραίνει είναι συσπάσεις, φυσιολογικό είναι, αρχίζει η μήτρα την προετοιμασία. Είναι πολύ νωρίς για να ακουμπάς το μωρο στην επιφάνεια και να τη σκληραινει.

Ααα ναι ;;; Δεν το ήξερα .. γιατί ένιωθα όχι όλη την κοιλιά σκληρή .. αλλά σαν εξόγκωμα .. γι αυτό σκέφτηκα ότι είναι το μωρό ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nels είπε:

Αν σκληραίνει είναι συσπάσεις, φυσιολογικό είναι, αρχίζει η μήτρα την προετοιμασία. Είναι πολύ νωρίς για να ακουμπάς το μωρο στην επιφάνεια και να τη σκληραινει.

Οι συσπάσεις συμβαίνουν σε όλη την κοιλιά ή και τοπικά σε μικρά μικρά σημεία;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!

Ωραια νέα λετε κ χαιρομαι!!!

Μωβ ηλιαχτιδα πως πηγε η Β επιπεδου;;

Εγω στον πρωτο μου στη Βιοκλινικη Θεσσαλονικης πληρωσα 2,500 συνολο. Γιατρος,νοσηλεια,αναισθησιολογος,παιδιατρος

25 Ιουλίου εχω το επομενο ραντεβου,τοτε θα γυρισουμε κ απο θαλασσιτσα..δεν παλευεται η ζεστη στη πολη!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ririii88 είπε:

Στην κοιλιά όχι ακριβώς.. Σαν πιέσεις νιώθω ... αλλά νομίζω είναι το μωρό που κουνίεται γιατί πιάνω σκληρη επιφάνεια για λίγο και μετά φευγει..  

Αυτό αισθανομουν και εγώ αλλά δεν πρέπει να είναι το μωρό καν! Συσπάσεις είναι! Και εγώ νόμιζα η σκληρή επιφάνεια ήταν το κεφάλι του χαχα

Λοιπόν κορίτσια μου

Με τη Β επιπέδου όλα μια χαρά!

Το Μωράκι μου είναι μια χαρά έχει φτάσει στα 410 γραμμαριακια το γλυκουλι μου! Ήταν μπρούμυτα και κουνιόταν κυρίως έπαιζε με τα χεράκια του,κουναγε την παλάμη του πάνω κάτω!!!! Κάποια στιγμή που ήθελε να τον δει και ανάσκελα μας έστειλε να περπατήσω και να φάω κάνα γλυκό! Και μετά ξαναπήγαμε και όλα καλά.Το πρόσωπο το είδαμε ελάχιστα στα πλάγια ίσως λίγο.Γενικα τα είδε όλα μια χαρά.Πριν με στείλει για περπάτημα με εξετάσε και κολπικά για τον τράχηλο κλπ και εκεί όλα καλά είπε! Δόξα τω Θεώ! Τελικά αυτή η πολύ αμυδρή κίνηση που νιώθω είναι το μωρό απλά είναι πάρα πολύ σιγανή προς το παρόν! Ανυπομονώ για πιο γερές κλωτσιές!😍 Τώρα πάλι ραντεβού με τον δικό μου γιατρό στις 3 Αυγούστου!!!!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια τι ζέστη είναι αυτή πρωί πρωί πφφφφφ χειμώνας και πάλι χειμώνας. @Nels επειδή με τον σύζυγο και εμάς μας φάνηκε πολύ μικρό το ποσό τον ξανά ρώτησα, και μου είπε ότι τόσο είναι και να μην ανησυχώ και ότι έχει κάνει δική του συμφωνία με το μαιευτήριο.  είτε γεννήσω φυσιολογικά είτε με καισαρική είναι το ίδιο ποσό. Μιλάμε πάντα στο 3κλινο.

  • Μου αρέσει 4

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, pitsi21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι ζέστη είναι αυτή πρωί πρωί πφφφφφ χειμώνας και πάλι χειμώνας. @Nels επειδή με τον σύζυγο και εμάς μας φάνηκε πολύ μικρό το ποσό τον ξανά ρώτησα, και μου είπε ότι τόσο είναι και να μην ανησυχώ και ότι έχει κάνει δική του συμφωνία με το μαιευτήριο.  είτε γεννήσω φυσιολογικά είτε με καισαρική είναι το ίδιο ποσό. Μιλάμε πάντα στο 3κλινο.

Καλημέρα κορίτσι!!!! Πολύ σώστος τότε!!! Μπράβο του!! Και εμείς έχουμε 01/08 επίσκεψη και θα ρωτήσουμε !!! 

Όσο για την ζέστη αφήστε το .. μέχρι να πάω από το αμάξι στην εταιρία έσταζα ... 😕 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, pitsi21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι ζέστη είναι αυτή πρωί πρωί πφφφφφ χειμώνας και πάλι χειμώνας. @Nels επειδή με τον σύζυγο και εμάς μας φάνηκε πολύ μικρό το ποσό τον ξανά ρώτησα, και μου είπε ότι τόσο είναι και να μην ανησυχώ και ότι έχει κάνει δική του συμφωνία με το μαιευτήριο.  είτε γεννήσω φυσιολογικά είτε με καισαρική είναι το ίδιο ποσό. Μιλάμε πάντα στο 3κλινο.

Μακάρι όλοι να έκαναν τέτοιες τιμές!! Προσβασιμες!! Πολυ καλη συμφωνία του γιατρου.. Μπράβο του!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια 

Μιας και βλέπω ότι συζητάτε για τιμές γέννας θα γεννήσει καμία στο Ρέα ή έχει γεννήσει καμία εκεί να μου πει τι τιμές παίζουν ;

Εγώ Ρέα θα γεννήσω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , a.brimi1992 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Μιας και βλέπω ότι συζητάτε για τιμές γέννας θα γεννήσει καμία στο Ρέα ή έχει γεννήσει καμία εκεί να μου πει τι τιμές παίζουν ;

Εγώ Ρέα θα γεννήσω 

Αν γκουγκλαρεις "Ρέα γεννα τιμες" σου βγάζει φετινό τιμοκατάλογο. Και για τις υπόλοιπες χρεώσεις ρωτάς το γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου τι κάνετε; Εγώ είμαι απόγευμα αυτή τη βδομάδα και κάθομαι ξύπνια τέτοια ώρα κ χαζεύω στο κινητό.  να δω πως θα ξυπνήσω το πρωί!😋

Λοιπόν το μικρό μου μωρουλινακι έχει άρχισει κ κουνιέται (οπότε θέλει εκείνο βεβαια όχι οπότε το προκαλω εγώ..)😂 νιώθω σαν μπουρμπούληθρες! Απίστευτο! 😍

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλέ που είστε όλες? Καλημέρααα!! Τα νεάκια μας από τον γιατρό πολύ καλά! το κορίτσι μας μεγαλώνει, είναι στα 757γραμμαρια (αδυνατούλα η κυρία) και με το κεφάλι πάνω. για αυτό έχω καθημερινά καούρες χαχαχαχα. Είχε βάλει τα χέρια της και τα δυο στο πρόσωπο να μην δούμε την φατσούλα της. Επόμενο ραντεβού στις 22/8 και σε καμια 15αρια μέρες να πάω για εξετάσεις. Επίσης έχω βάλει 3κιλα

  • Μου αρέσει 4

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , pitsi21 είπε:

Καλέ που είστε όλες? Καλημέρααα!! Τα νεάκια μας από τον γιατρό πολύ καλά! το κορίτσι μας μεγαλώνει, είναι στα 757γραμμαρια (αδυνατούλα η κυρία) και με το κεφάλι πάνω. για αυτό έχω καθημερινά καούρες χαχαχαχα. Είχε βάλει τα χέρια της και τα δυο στο πρόσωπο να μην δούμε την φατσούλα της. Επόμενο ραντεβού στις 22/8 και σε καμια 15αρια μέρες να πάω για εξετάσεις. Επίσης έχω βάλει 3κιλα

Καλημέρα κορίτσι !!! Εμείς έχουμε γιατρό 01/08 και ανυπομονω .. αχ αυτό με στις στασεις ειναι βάσανο .. Από κιλά ε΄γω πριν 1 μήνα είχα πάρει 2 τώρα σίιιιγουρα ειναι παραπάνω ,Απλα το μόνο που φαίνεται είναι μια κοιλιά να περπατάει ..χαχαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Καλέ που είστε όλες? Καλημέρααα!! Τα νεάκια μας από τον γιατρό πολύ καλά! το κορίτσι μας μεγαλώνει, είναι στα 757γραμμαρια (αδυνατούλα η κυρία) και με το κεφάλι πάνω. για αυτό έχω καθημερινά καούρες χαχαχαχα. Είχε βάλει τα χέρια της και τα δυο στο πρόσωπο να μην δούμε την φατσούλα της. Επόμενο ραντεβού στις 22/8 και σε καμια 15αρια μέρες να πάω για εξετάσεις. Επίσης έχω βάλει 3κιλα

Καλημερα!!! Εμείς θα παμε στο γιατρό στις 5/8 να δουμε τι κάνει το μικρουλι!! Εγώ έχω κάτι σαν παλινδρομηση.. Βασικά όταν πειναω ή όταν ξαπλώνω νιώθω στο λαιμό μου κάτι να με καίει και να με ενοχλεί!! Εμένα πριν μια βδομαδα ήταν με το κεφάλι κατω αλλά πρέπει να έχει κάνει τουμπα τώρα!! Εγώ δυσκολευομαι πολυ τα βράδια με τον υπνο.. Με καίνε οι γάμπες μου και δεν μπορώ να βολευτώ!! Από κιλά νομίζω είμαι στα +6!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...