Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Καισαρικη σε δημόσιο της Θεσσαλονίκης


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Hara1502 είπε:

Ναι αυτό σίγουρα θα το ζητήσω και για το rooming in κάτι που διάβασα που έχεις το μωράκι όλο το 24ωρο δίπλα σου!!!! Εννοείται αν ότι άλλο χρειαστώ θα σου στείλω μήνυμα σε ευχαριστώ και πάλι αλήθεια ❤️

Στα νοσοκομεία είναι υποχρεωτικό το rooming in.. μόνο το πρώτο βράδυ που δεν μπορείς να σηκωθείς αν δεν επιτρέπεται να σηκωθείς δηλαδή καθόλου στο παίρνει η μαία εμένα μου το πρότεινε αλλά εγώ δεν ήθελα γιατί μου είπε ότι δεν θα μου το φέρνει για να το θηλάσω θα της δίνει ξένο και δεν δέχτηκα.. αλλά την επομένη πρωί στο φέρνουν κανονικά.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Για ότι σε ενδιαφέρει πες μου εγώ έκλεινα ραντεβού πρωινά κ δεν πλήρωσα τίποτα επειδή ήμουν τέταρτη καισαρική οι "έξυπνοι" μου έκλεισαν ραντεβού 39 εβδομάδων για χειρουργείο που είναι άκρως ριψοκίνδυνο αλλά τέλος πάντων... Και τους ήρθα στις 38 εβδομάδες με ψιλοπονακια γιατί επέμενε ο ιδιώτης γιατρός μου να πάω.. και νευρίασαν  αυτοί γιατί τους χαλούσα το πρόγραμμα στα χειρουργεία και μου την είπαν κιόλας να φανταστείς γιατί δεν πήρα Ιπποκράτειο την προηγούμενη ημέρα.Γιατι δεν έδωσα φακελάκι!

Αλλά ειλικρινά με έπιασε τόσο το ανάποδο που είπα δεν θα δώσω ευρώ σε κανέναν! Και ήθελαν Δεν ήθελαν επειδή ήτανε ριψοκίνδυνη η κατάσταση λόγω της Τετάρτης καισαρικής με βάλαν μέσα.

Τώρα θα μου πεις και εσύ γιατί δεν πήγαινες Ιπποκράτειο? θα σου πω...

Επειδή δεν άκουσα καλά λόγια για το τι γίνεται μέσα, πολύ χύμα άκουγα μπαινοβγαίνει όποιος θέλει και όλα παλιά μέσα κ δεν ήθελα..

Καλό είναι να μην πιστεύουμε όσα ακούμε, εγώ πριν 2 χρόνια με εξωμητριο πηγα στο ιπποκρατειο καθώς εφημερευε για επέμβαση άμεσα!!! Δεν με ήξεραν δεν τους ήξερα. Όλοι ήταν απίστευτα ευγενικοί και πρόθυμοι να βοηθήσουν! Μεχρι που με εντυσε η νοσοκόμα! Στον θάλαμο δεν έμπαινε κάνεις! Ο κόσμος ήταν στους διαδρόμους αλλά όχι εκεί που είναι οι θάλαμοι! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Hara1502 είπε:

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! 

Όχι όχι εννοώ μήπως επειδή βρίσκομαι στην 24 εβδομάδα και το ραντεβού μου είναι στην 34 εβδομάδα κύησης και επειδή άργησα για να κλείσω ραντεβού για καρτέλα φοβάμαι μήπως δεν με αναλάβουν για τον λόγο ότι δεν άνοιξα καρτέλα στο παπαγεωργιου από την 8η εβδομάδα κύησης που ακούω από κάποιους γνωστούς και με αγχώνει λίγο αυτό. 😢

 

Αα,όχι μωρέ γιατί να μη σε αναλάβουν άλλωστε;! Σίγουρα πάντως θα ήταν προτιμότερο να πήγαινες από την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά δεν είναι θέμα αυτό πιστεύω. Με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι σας 🥰

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Καλό είναι να μην πιστεύουμε όσα ακούμε, εγώ πριν 2 χρόνια με εξωμητριο πηγα στο ιπποκρατειο καθώς εφημερευε για επέμβαση άμεσα!!! Δεν με ήξεραν δεν τους ήξερα. Όλοι ήταν απίστευτα ευγενικοί και πρόθυμοι να βοηθήσουν! Μεχρι που με εντυσε η νοσοκόμα! Στον θάλαμο δεν έμπαινε κάνεις! Ο κόσμος ήταν στους διαδρόμους αλλά όχι εκεί που είναι οι θάλαμοι! 

Ναι,ναι φυσικά όλα είναι σχετικά εγώ είπα καθαρά την δικιά μου άποψη και πώς το έζησα εγώ..άλλος έχει πολύ καλή εμπειρία κ άλλος όχι. Είναι και σε ποιον θα τύχεις και γιατρό εννοώ και προσωπικό και και φυσικά μετά τι περιμένεις εσύ η ίδια από ένα νοσοκομείο..

Όταν έλεγα σε ανθρώπους που είχαν πάει στο Παπαγεωργίου  και ήταν πολύ ευχαριστημένοι την εμπειρία μου θίχτηκαν και μου έλεγαν όχι αποκλείεται!

Αλλά πραγματικά μου κακοφάνηκε τόσο πολύ που ακόμη και την ώρα που με χειρουργουσανε μου έλεγαν γιατί δεν πήγα Ιπποκράτειο την προηγούμενη μέρα που εφημέρευε!Μόνο και μόνο για να με ξεφορτωθούν και να μην αναλάβουν τυχόν ευθύνες..

Συγκεκριμένα την ώρα της καισαρικής μου έλεγε "τσιγαρόχαρτο η μήτρα πολύ επικίνδυνο που περίμενες τόσο"

Και τους απαντάω και τους λέω εσείς που 39 εβδομάδων μου κλείσατε ραντεβού για καισαρική μου το λέτε?

Γενικώς το θεωρώ πολύ ανεύθυνο αυτό και καθόλου σωστό στο εξωτερικό στο νοσοκομείο που σε παρακολουθούν καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης πας και γέννας δεν πας σε αυτό που υποτίθεται ότι εφημερεύει. 

Τέλος πάντων.. επίσης δεν μπορούσα να κάνω μπάνιο γιατί δεν είχαν ζεστά νερά επειδή υπήρχε κάποιο μικρόβιο λέει!!! Να είσαι λεχώνα να θέλεις να πλυθείς με ζεστό νερό και να μην έχει ζεστό νερό πάλι καλά γέννησα τέλη Αυγούστου.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...