Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ουρεοπλασμα στο πρώτο τρίμηνο..


Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι στην 8η εβδομάδα και μου βρήκαν ουρεοπλασμα 1.000 ... Ο γιατρός μου είπε να πάρω για 7 μέρες claripen 500mg .... Η αντιβίωση συνδέεται με τερατογένεση; δεδομένου ότι τώρα σχηματίζονται τα όργανα του εμβρύου... Τι να κάνω;;; help...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , lux29 είπε:

Καλησπέρα, είμαι στην 8η εβδομάδα και μου βρήκαν ουρεοπλασμα 1.000 ... Ο γιατρός μου είπε να πάρω για 7 μέρες claripen 500mg .... Η αντιβίωση συνδέεται με τερατογένεση; δεδομένου ότι τώρα σχηματίζονται τα όργανα του εμβρύου... Τι να κάνω;;; help...

Υπάρχουν αντιβιωσεις συμβατές με εγκυμοσύνη . Ο γιατρός σου ξέρει . Όλα τα φάρμακα έχουν παρενέργειες συμβαίνουν όμως πολύ σπάνια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , lux29 είπε:

Καλησπέρα, είμαι στην 8η εβδομάδα και μου βρήκαν ουρεοπλασμα 1.000 ... Ο γιατρός μου είπε να πάρω για 7 μέρες claripen 500mg .... Η αντιβίωση συνδέεται με τερατογένεση; δεδομένου ότι τώρα σχηματίζονται τα όργανα του εμβρύου... Τι να κάνω;;; help...

Και εγώ πήρα αντιβιωση στην αρχή της κύησης γτ είχα ουρολοιμωξη.. Οι αντιβιωσεις που δίνουν ειναι συμβατες με την κύηση.. Ο γυναικολογος σου δεν στην εδωσε; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lux29 είπε:

Καλησπέρα, είμαι στην 8η εβδομάδα και μου βρήκαν ουρεοπλασμα 1.000 ... Ο γιατρός μου είπε να πάρω για 7 μέρες claripen 500mg .... Η αντιβίωση συνδέεται με τερατογένεση; δεδομένου ότι τώρα σχηματίζονται τα όργανα του εμβρύου... Τι να κάνω;;; help...

Κ εγώ είχα ουρεοπλασμα στην αρχή της κύησης και εμένα μου έδωσε αντιβίωση ,βέβαια ήταν αντιβίωση 1,5 μέρας..Και εγώ αγχωνόμουν για την αντιβίωση έψαξα βέβαια και βρήκα ότι η αντιβίωση που μου έδωσε ήταν συμβατή με την εγκυμοσύνη και έτσι την πήρα. Μου είχε δώσει την azithromycin και σε εμένα κ στον άντρα μου. 

Η claripen είδα ότι έχει βάση την κλαριθρομυκινη και νομίζω ότι έλεγε όχι στην εγκυμοσύνη.ΑΛΛΑ επειδή δεν είμαι γιατρός και σίγουρα ο γιατρός σου κάτι παραπάνω θα ξέρει δεν τον ρωτάς;

Αντιβίωση καλό είναι να πάρεις αρκεί να είναι συμβατή με την εγκυμοσύνη...εγώ το είχα ψάξει αρκετά τότε..

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Και εγώ πήρα αντιβιωση στην αρχή της κύησης γτ είχα ουρολοιμωξη.. Οι αντιβιωσεις που δίνουν ειναι συμβατες με την κύηση.. Ο γυναικολογος σου δεν στην εδωσε; 

Ναι ο γυναικολόγος μου...απλά είναι παλιός δεν κάνει πλέον γέννες...επειδή θα γεννήσω στο νοσοκομείο έκλεισα ραντεβού με γυναικολόγο αλλά είναι σε έναν μήνα... Λες να πάρω δεύτερη γνώμη και από άλλον;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, lux29 είπε:

Ναι ο γυναικολόγος μου...απλά είναι παλιός δεν κάνει πλέον γέννες...επειδή θα γεννήσω στο νοσοκομείο έκλεισα ραντεβού με γυναικολόγο αλλά είναι σε έναν μήνα... Λες να πάρω δεύτερη γνώμη και από άλλον;

Αν θα σε κανει να νιώσεις καλυτερα να ρωτήσεις κ αλλού.. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...