Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Ο Batman είναι ο θεϊκός Christian Bale.

Ο Λεωνίδας είναι ένας Σκωτσέζος με παχιά μάγουλα :P

Μμμμ, ενώ ο Ουαλός Μπάτμαν τι να σου πω!:tongue:

Ευχαριστώ κορίτσια!Gerrard Butler πω πω ναι Mamma tomato μαζί σου!

Έτσι μπράβο!

πφφφ κανένας από τους δύο! :tongue:

Έλα καλέ, μη σκας, κάποιον θα βρούμε και για σενα!


Caution: The author has a tendency to google margarita recipes when life hands her lemons. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ίσλα εσύ ποιον προτείνεις;

ΥΓ μήπως να πηγαίναμε στην Χαλαρή Κουβεντούλα;

Μπα εγώ θα την κάνω γιατί ο μικρός έχει μια βδομάδα ξυπνάει από τις 6.


Caution: The author has a tendency to google margarita recipes when life hands her lemons. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλός είναι.... εγώ είμαι ουδέτερη προς θετική.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πίστευα ότι το disclaimer είναι αυτονόητο... αλλά μάλλον όχι λες, ε;

Μήπως πρέπει να το βάλουμε σαν υπογραφή στο κάθε ποστ; Όπως έχουν τα DVD: the views expressed are solely those of the director :P

Οι δύο βρύσες δεν είναι τόσο μεγάλο μυστήριο. Το μυστήριο είναι γιατί οι μονές βρύσες δεν λειτουργούν όπως οι μονές βρύσες στον υπόλοιπο κόσμο! 20 χρόνια την έχω αυτή την απορία... :D

Ρία καλό ταξίδι και καλή εγκατάσταση!

Ευχαριστω πολυυυυυυυ!!!Αν και αγχωνομαι το πως θα φτασω στο surrey.........:(:(:(:(νομιζω πως θα χαθω............

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυυυυυυυ!!!Αν και αγχωνομαι το πως θα φτασω στο surrey.........:(:(:(:(νομιζω πως θα χαθω............

Καλή αρχή Ρια κι από μένα κι εύχομαι να σας πάνε όλα καλύτερα κι από ότι φαντάζεστε!

Κι εγώ έτσι θα ένιωθα στη θέση σου.Αν και εγώ θα ήμουν σίγουρη ότι θα χαθώ!Μέχρι και τα σπίτια όλα ίδια μου μοιάζουν εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν το χω εγω το προβλημα;) και του το εχω πει!Αν παμε θα χανομαι,αφου ολα τα σπιτια ιδια ειναι.....πως θα βρισκω το δικο μας????

Και η οδηγηση????Δε μπορω να οδηγησω με τιποτα εκει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλε εγω δεν ξεχωριζω τα σπιτια,παω να μπω σε αυτοκινητο και μπαινω απο τη θεση του οδηγου(οπως μπαινω βγαινω ομως),παω να περασω το δρομο και κοιταω απο την αντιθετη πλευρα,θα οδηγησω κιολας!?

Και καλα πες,κανω και ενα δυο μαθηματα,συνηθιζω κι οδηγω.Κι ερχομαι Ελλαδα.Πως ξανα οδηγω εδω?

Ο ανδρας μου παντως δεν εχει προβλημα,μια χαρα οδηγει κι εδω κι εκει!:P

Link to comment
Share on other sites

Συνήθεια είναι όλα. Τον πρώτο καιρό μόνο πρέπει να προσέχεις, ειδικά να μην πεταχτείς ως πεζή στο δρόμο έχοντας κοιτάξει αριστερά αντί για δεξιά.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν το χω εγω το προβλημα;) και του το εχω πει!Αν παμε θα χανομαι,αφου ολα τα σπιτια ιδια ειναι.....πως θα βρισκω το δικο μας????

Θα κάνεις αυτό που κάνουν οι Άγγλοι. Θα βάζεις σημάδι τις παμπ ;)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθεια είναι όλα. Τον πρώτο καιρό μόνο πρέπει να προσέχεις, ειδικά να μην πεταχτείς ως πεζή στο δρόμο έχοντας κοιτάξει αριστερά αντί για δεξιά.

Ναι το εχω κανει:oops: μετα συνηθιζεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...