Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρώτα τον άντρα σου να σου πει ;)

Καλέ αυτός είναι χάρτης από μόνος του!Να φανταστείς,στις ελιές πάμε,εγώ χάνομαι κι αυτός ξέρει όλα τα χωράφια,πως να πάει στο καθένα και οχι μόνο τα δικά μας αλλά άλλων συγγενών που έχουμε πάει!

ΥΓ για τη λίστα θα επανέλθω,έχω τώρα κάτι δουλειές

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή Ρια κι από μένα κι εύχομαι να σας πάνε όλα καλύτερα κι από ότι φαντάζεστε!

Κι εγώ έτσι θα ένιωθα στη θέση σου.Αν και εγώ θα ήμουν σίγουρη ότι θα χαθώ!Μέχρι και τα σπίτια όλα ίδια μου μοιάζουν εκεί!

Τα σπίτια σου φαίνονται όλα ίδια μάλλον επειδή είναι ;)

Ρία καλή αρχή κι από μένα. Σου έχουν στείλει οδηγίες; Ξέρεις ποιο τρένο, ποιο λεωφορείο να πάρεις;

Kοριτσια ευχαριστω πολυ...........

Θεε μου αγχωνομαι τοσο πολυ που δν μπορω να γραψω τωρα ,αυριο 12.45 πεταω.......στο gatwick θα φτασω,

ναι μου εχει οδηγιες λοιπον σας τις παραθετω........

Gatwick Airport Rail Station

Take the Southern train towards Victoria or Southern towards Watford Junction Rail Station

Get off at Clapham Junction

Take South West Trains towards Woking Rail Station

Get off at Hersham Rail Station

μετα το hersham ολα μοιαζουν πιο ευκολα αφου εχω φτασει.........

αλλα παω πρωτη φορα........:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

το μονο που εχω να πω.........ο Θεος μαζι μου..............

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν είναι τόσο δύσκολα αυτά. Πρώτα θα πάρεις τρένο από Gatwick για Clapham Junction με την εταιρία Southern (τα τρένα τους είναι πράσινα-άσπρα) και από εκεί τρένο για Hersham με την εταιρία South West Trains (τα τρένα τους είναι κόκκινα-μπλε). Σου έχουν στείλει εισιτήρια;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εντάξει, δεν είναι τόσο δύσκολα αυτά. Πρώτα θα πάρεις τρένο από Gatwick για Clapham Junction με την εταιρία Southern (τα τρένα τους είναι πράσινα-άσπρα) και από εκεί τρένο για Hersham με την εταιρία South West Trains (τα τρένα τους είναι κόκκινα-μπλε). Σου έχουν στείλει εισιτήρια;

Αχ ευχαριστω biggi κ μονο π μ ειπες τα χρωματα με βοηθησες λιγο,οχι τα εισιτηρια τα παιρνω εγω........

Τωρα λογικα θα ξαναγραψω οταν θα ειμαι λοντον........

wish me luck!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα προλάβεις να το δεις αυτό, αλλά θα το γράψω μήπως και τσεκάρεις το φόρουμ μια τελευταία φορά πριν φύγεις.

Η συνολική διάρκεια της διαδρομής είναι 1 ώρα: 25 λεπτά από Gatwick για Clapham Junction (αυτό προφέρεται Κλάπαμ, το h είναι άφωνο) και άλλα 20 λεπτά από Clapham Junction για Hersham. Εισιτήριο θα αγοράσεις στο Gatwick, πριν κατεβείς στις πλατφόρμες του τρένου. Από εκεί που θα πάρεις τις αποσκευές σου θα ακολουθήσεις τις επιγραφές που λένε Trains, θα πάρεις εισιτήρια και μετά θα κοιτάξεις από ποια πλατφόρμα φεύγει το τρένο για Clapham Junction (ή ρώτα να σου πουν όταν πάρεις το εισιτήριο). Το εισιτήριο έχει 14 λίρες. Θα ζητήσεις one-way.

Το Gatwick έχει δύο terminals. Δεν ξέρω σε ποιο θα φτάσεις, πάντως τα τρένα φεύγουν από το South Terminal.

Τα τρένα της Southern είναι έτσι:

Southern%20trains-300x168.jpg

Και της South West έτσι:

South-West-Trains2.jpg

Αυτός είναι ο σταθμός των τρένων στο Gatwick. Ευθεία και δεξιά είναι τα γκισέ των εισιτηρίων, πάνω αριστερά βλέπεις τους πίνακες αναχωρήσεων, ένας για κάθε αναχώρηση. Στο πάνω μέρος του κάθε πίνακα γράφει τον τελικό προορισμό και την αποβάθρα και στο κάτω μέρος το όνομα της εταιρίας, εσύ θα ψάχνεις να λέει Southern Trains. Eκεί που δείχνει το βελάκι είναι οι σκάλες που οδηγούν στις αποβάθρες των τρένων (πίσω από αυτό το ασημένιο που φαίνεται σαν τοιχάκι).

a1989-0000378a.jpg

Όταν φτάσεις στο Clapham Junction να τσεκάρεις μήπως πρέπει να αλλάξεις πλατφόρμα για το επόμενο τρένο σου. Θα έχει κι εκεί πίνακες αναχωρήσεως, αλλά μάλλον θα είναι σε μικρότερες οθόνες.

Να πάρεις ζεστά ρούχα, κασκώλ, καπέλο, γάντια. Έχει -1 στο Gatwick σήμερα και χιονίζει!! Μόλις μπεις στο αεροπλάνο να αλλάξεις το ρολόι σου να δείχνει ώρα Αγγλίας για να μην μπερδευτείς όταν φτάσεις.

Καλό ταξίδι και καλή τύχη!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το είδε... αλλά μάλλον δεν την πρόλαβα :(


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπον δεν το γραφω για να ξεκινησουν διαφωνειεσ αλλα θα το πω γιατι καποιεσ φορεσ θεςροθμε οτι κατι δε γινετε και δε ρωταμε.

λοιπον σημερα ειχα το smear test. ειπα στη νοσοκομα οτι λογς καποιου θεματοσ στην ελλαδα μου ειχαν πει αρχικα να το παρακολοθω καθε 6μηνο κ μετα καθε χρονο. φανηκε να συμφςωνει κ μου ειπε να το σθνεχισουμε το καθε χρονο κ εδω.

το επομενο βημα ειναι να ζητησω κ rv Με ενδοκρινολογο.

γενικα μεχρι στιγμησ οτι ζηταω γινετε. καποια πραγματα (οπωσ το να διαλεξω νοσοκομειο για να γινει refer ο γιοσ μου) δεν το ηξερα απο την αρχη οποτε τα λες μηπωσ κκαποια ειναι σε παρομοια θεση


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Νατάσα, κι εγώ έτσι τους είχα πει για τους όγκους που έχω στο στήθος μου, αφού πήγα τα αντίγραφα από τις μαστογραφίες και το σημείωμα γιατρού από την Ελλάδα, και μου είπαν πως εδώ αυτά δεν τα παρακολουθούν και να μη το αναφέρω ξανά αν δεν νιώθω τα ογκίδια να προεξέχουν από το στήθος μου (ή αν νιώθω σημαντικό πόνο).

Μόνο που δεν με έβρισαν όταν πήγα στο νοσοκομείο για υπέρηχο μαστού.

Link to comment
Share on other sites

Για ενδοκρινολόγο θα ήθελα πολύ να δω τι θα σου πουν Νατάσα. Εγώ ρώτησα 3 διαφορετικούς GP μέχρι να βρω έναν να με παραπέμψει σε ενδοκρινολόγο (ενώ ήμουν έγκυος) και το αποτέλεσμα ήταν ότι ενάμιση χρόνο μετά τη γέννα, ο ενδοκρινολόγος με έστειλε πακέτο πίσω στον GP :P

Τράβελ τα μισά αποτελέσματα της πτυχιακής μου είναι απόρρητα, αυτό μόνο σου λέω ;)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον δεν το γραφω για να ξεκινησουν διαφωνειεσ αλλα θα το πω γιατι καποιεσ φορεσ θεςροθμε οτι κατι δε γινετε και δε ρωταμε.

λοιπον σημερα ειχα το smear test. ειπα στη νοσοκομα οτι λογς καποιου θεματοσ στην ελλαδα μου ειχαν πει αρχικα να το παρακολοθω καθε 6μηνο κ μετα καθε χρονο. φανηκε να συμφςωνει κ μου ειπε να το σθνεχισουμε το καθε χρονο κ εδω.

το επομενο βημα ειναι να ζητησω κ rv Με ενδοκρινολογο.

γενικα μεχρι στιγμησ οτι ζηταω γινετε. καποια πραγματα (οπωσ το να διαλεξω νοσοκομειο για να γινει refer ο γιοσ μου) δεν το ηξερα απο την αρχη οποτε τα λες μηπωσ κκαποια ειναι σε παρομοια θεση

Χάνω κάτι? smear test δεν είναι το τέστ ΠΑΠ? Ο ενδοκρινολόγος τι σχέση έχει? :confused::oops:

Ή είναι άλλη άσχετη εξέταση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...