Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Ρία δεν δουλέυω ακόμα... Εγώ ορκίστηκα Δεκέμβριο και την επόμενη μέρα ηρθα εδώ... Όπως λες και συ πέρασε ο καιρός με τα γραφειοκρατικά, πήγα και Ελλάδα δυο βδομάδες και τώρα λέω να στρωθώ εντατικά να ψάξω... Σε ποιό μέρος είσαι; :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαχαχαχ και εγώ τα ίδια !! Το αγόρι μου είναι 10 χρόνια εδώ και έτσι ανέβηκαν και εγώ. Μου αρέσει πολύ όμως . Αν και μου λείπει η Ελλάδα περνάω πολύ καλά εδώ! Αν βρω και δουλειά νομίζω θα είμαι πολύ καλύτερα. Πολύ ωραίο το Manchester! Είχα παει σε ένα business trip του Παναγιώτη στο Warrington και κάθε μέρα πήγαινα Manchester για βόλτα. Να σε ρωτήσωαλι για το QTS, σου λέει κάτι για συγκεκριμένες ηλικίες η γενικώς και αορίστως Γερμανικά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το Qualified Teacher Status πρεπει να το εχει οποιοσδηποτε εκπαιδευτικος θελει να διδαξει Αγγλια ειτε πρωτοβαθμια ειτε Δευτεροβαθμια. Το αν θα διδαξεις σε δημοτικο η' γυμνασιο εξαρταται απο τι κλαδο εχεις παρει εσυ πχ εγω ειμαι Secondary Education trained. Δεν μου επιτρεπεται να διδαξω σε δημοτικο μονο σαν supply teacher για μερικες μερες το πολυ. Επειδη εκανα παιδαγωγικα Αγγλια δε ξερω τι παιζει ακριβως με τα ελληνικα πτυχια..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτητως με το τι σου επιτρεπει το qts να διδαξεις (αν και φανταζομαι θα υπαρχουν καποιοι περιορισμοι μια που αν εκπειδευτεις εδω πρεπει να επιλεξεις κατευθυνση και καποιες φορες θεμα) ειναι τουλαχιστον δυσκολο να βρεις δουλεια αν δεν εχεις εμπειρια σε αγγλικο σχολειο. Ισως θα επρεπε αρχικα να στραφεις στη λυση της εθελοντικης εργασιας ή να κανεις καποιο bridging course...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επανερχομαι στο θεμα του QTS, μηπως μπορει καποια απο τις κοπελες που τελειωσε παιδαγωγικα στην Ελλαδα και πηρε εδω qts να μου πειε αναλυτικα τη διαδικασια; Που απευθυνθηκατε και τι χαρτια χρειαζονται; Εχω μια γνωστη σε αυτη τη θεση και με ρωτησε αν ξερω τι πρεπει να γινει...

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το μόνο που χρειάζεται να κάνει είναι να κατεβάσει την αίτηση, να την συμπληρώσει και να την στείλει μαζί με τα υπόλοιπα έγγραφα που ζητούν. Την αίτηση την κατεβάζεις απο δω:

http://media.education.gov.uk/assets/files/pdf/n/eea%20form.pdf

Έχει διεύθυνση αποστολής και πληροφορίες για τί άλλο χρειάζεται στις μπλε σελίδες στο τέλος. Καλό είναι να την κατεβάσει 2 φορές για να χρησιμοποιήσει την μία ως πρόχειρο. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Το μόνο που χρειάζεται να κάνει είναι να κατεβάσει την αίτηση, να την συμπληρώσει και να την στείλει μαζί με τα υπόλοιπα έγγραφα που ζητούν. Την αίτηση την κατεβάζεις απο δω:

http://media.education.gov.uk/assets/files/pdf/n/eea%20form.pdf

Έχει διεύθυνση αποστολής και πληροφορίες για τί άλλο χρειάζεται στις μπλε σελίδες στο τέλος. Καλό είναι να την κατεβάσει 2 φορές για να χρησιμοποιήσει την μία ως πρόχειρο. :)

Eyxaristv poly esprit, tha ta metaferw

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ακομα για οσες εχετε ερθει αγγλια προσφατα (ενα-δυο χρονια), ποια μεταφορικη χρησιμοποιησατε; Φερατε επιπλα; Τι κοστισε, συμφερει οικονομικα ή καλυτερα να αγορασεις απο'δω ΙΚΕΑ, homebase κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα την μεταφορική Δελατολλας κι έμεινα πολυ ευχαριστημένη. Για 35-40 κούτες πήραν 700 ευρώ. ΦΠΑ δεν πλήρωσα γιατί έδωσα τα στοιχεία εταιρείας του άντρα μου. Επιπλα δεν έφερα, μόνο το κρεβάτι μου, τηλεόραση, δυο ποδήλατα, ένα ελλειπτικο μηχάνημα τα οποια τα συσκευασαν. Ο λόγος που δεν έφερα έπιπλα είναι γιατί η χρέωση είναι ανά κυβικό μετρο. Ομως αν τα έπιπλα είναι αξίας πχ αν ο καναπές εχει 1500 ευρω και ειναι καινουργιος αξίζει να δώσει κανεις 200 για την μεταφορά του πιστευω. Επίσης θέλουν γερό παζάρι. Είχα πάρει τηλ διάφορες μεταφορικές και ζηταγαν οσα τους ελειπαν.

esprit έχω παρατηρήσει ότι συμμετεχεις πολυ θετικά και ευχάριστα στο φόρουμ. Keep it going.


RLcRp1.png
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα την μεταφορική Δελατολλας κι έμεινα πολυ ευχαριστημένη. Για 35-40 κούτες πήραν 700 ευρώ. ΦΠΑ δεν πλήρωσα γιατί έδωσα τα στοιχεία εταιρείας του άντρα μου. Επιπλα δεν έφερα, μόνο το κρεβάτι μου, τηλεόραση, δυο ποδήλατα, ένα ελλειπτικο μηχάνημα τα οποια τα συσκευασαν. Ο λόγος που δεν έφερα έπιπλα είναι γιατί η χρέωση είναι ανά κυβικό μετρο. Ομως αν τα έπιπλα είναι αξίας πχ αν ο καναπές εχει 1500 ευρω και ειναι καινουργιος αξίζει να δώσει κανεις 200 για την μεταφορά του πιστευω. Επίσης θέλουν γερό παζάρι. Είχα πάρει τηλ διάφορες μεταφορικές και ζηταγαν οσα τους ελειπαν.

esprit έχω παρατηρήσει ότι συμμετεχεις πολυ θετικά και ευχάριστα στο φόρουμ. Keep it going.

ευχαριστω, ξερεις περιπου ποσο χρεωναν το κυβικο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...