Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Ήρθα και εγώ κορίτσια μανούλα πλέον!!!!!!!

μπήκα να σας πω ότι όλα πήγαν καλά και γέννησα ένα αγγελούδι!!!

σήμερα πρώτη μέρα στο σπίτι μας και θηλάζω συνεχώς, είμαστε λίγο λαίμαργοι...θα μπω όταν βρω ευκαιρία να τα πούμε καλύτερα!!!φιλάκια!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ήρθα και εγώ κορίτσια μανούλα πλέον!!!!!!!

μπήκα να σας πω ότι όλα πήγαν καλά και γέννησα ένα αγγελούδι!!!

σήμερα πρώτη μέρα στο σπίτι μας και θηλάζω συνεχώς, είμαστε λίγο λαίμαργοι...θα μπω όταν βρω ευκαιρία να τα πούμε καλύτερα!!!φιλάκια!!!

Καλωσήρθες, μανούλα! Καλό σαραντισμό να έχουμε και με το καλό να βρούμε ένα πρόγραμμα με τα μωράκια μας τα λιχούδικα!!! :P Βάζε τον στο βυζί όποτε θέλει και έτσι θα κατεβάσεις μπόλικο γάλα!! Πρόσεχε μόνο μην σου γεμίσει και σκληρύνει... :?

Φιλάκια!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια κορίτσια... Πότε έχετε σκοπό να βγείτε έξω; Μετά το σαραντισμό ή και νωρίτερα;;;

Εγώ ακόμη το σκέφτομαι.... Από τη μια μου φαίνεται πολύς ο καιρός μέχρι 11 Ιουνίου που σαραντίζω και σκεφτόμουνα να πάρω μισό σαραντισμό στις 20 μέρες και να βγούμε καμια βόλτα (με το μωρό εννοείται καθώς δεν έχω κάποιον να το αφήσω..), αλλά ρώτησε η μαμά μου στην εκκλησία και της είπαν ότι δεν υπάρχει ευχή για μισό σαραντισμό... Μόνο η ευχή της λεχώνας υπάρχει την οποία μπορείς να πάρεις οποιαδήποτε στιγμή από τη μέρα που θα γεννήσεις...ακόμη και στην κλινική, οπότε δε μου φαίνεται αυτό αρκετό για να βγω νωρίτερα στις 20 μέρες. Επίσης θα ήθελα να κρατήσω το παραδοσιακό του σαραντισμού και από θρησκευτικής άποψης και για να είναι πιο ξεπεταγμένο το μωρό.. Θα αντέξω όμως; Ή θα σκάσω αν αρχίσει πάλι να κάνει καλοκαιρινές μέρες....:| Ευτυχώς τώρα έχει χάλια καιρό, οπότε αυτό βοηθάει! Ακόμη είμαι καλά μέσα, δεν σκέφτομαι να βγω. Φοβάμαι για το μωρό πιο πολύ, εγώ είμαι καλα! Εσείς τι λέτε;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοριτσάκια μου έγινα και εγώ μανούλα:D:D:D

Το αστεράκι μου ήρθε στον κόσμο 12-05-2012 στις 16:10 και μου έκανε το καλύτερο δώρο για τη γιορτή της μητέρας:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Για να τα πάρω από την αρχή, το Σάββατο στις 5 το πρωί ξεκινήσαμε με τον άντρα μου για το μαιευτήριο...στο δρόμοήμουν πολύ χαλαρή, ακούγαμε μουσικούλα, είχαμε κοιμηθεί καλά το βράδυ και δεν συζητούσαμε για τη γέννα(!!!).

Φτάσαμε στην παραλαβή επιτόκων και με παρέδωσε ο άντρας μου στη νοσηλεύτρια για την απαραίτητη προετοιμασία...

αφού έγιναν τα απαραίτητα, ιστορικό, ξύρισμα, κλύσμα κτλ.. με "έντυσαν κατάλληλα και με πήγαν στην αίθουσα τοκετου..εκει με εξέτασε η μαία και διαπίστωσε ότι είχα πολύ μαλακό και λεπτό τράχηλο και μια μικρή διαστολή οπότε μου έσπασε τα νερά στις 07:30 και αμέσως ξεκίνησα να έχω συσπάσεις ανά πέντε λεπτά..ήρθε ο αντρούλης μου ντυμένος στα πράσινα (!) για να είναι μαζί μου στον τοκετό και στις 10:00 μου έκαναν την επισκληρίδιο καθώς οι συσπάσεις μου χτυπούσαν 100στάρι και πονούσα αρκετά αλλά η διαστολή προχωρούσε αργα..μόλις μοεπισκληρίδιο όμως με έπιασε κρύος ιδρώτας και τρομερή αδιαθεσία και μου έπεσε η πίεση:shock::shock::shock:μου έβαλαν οξυγόνο για λίγη ώρα και συνήλθα, το αποτέλεσμα όμως ήταν να τρομοκρατηθεί ο αντρούλης μου που ήταν δίπλα μου:-P μας έπιασαν τα γέλια κορίτσια και λέγαμε κανονισε την ώρα που θα γεννάω να λιποθυμήσεις και να τρέχουν για σένα και να με παρατήσουν...δεν έλεγα τίποτα άλλο...(?)

τέλος πάντων περνούσε η ώρα και η διαστολή μου σιγά σιγά ανέβαινε, στις 13:30 μου έκαναν 2η δόση επισκληρίδιο και κατά τις 15:00 με έπιασαν έντονοι πόνοι και συχνοι που παρά την αναισθησία τους ένιωθα κανονικά:|:|το λέω στη μαία η οποία με κοιτάζει και μου λέει ο τράχηλος είναι τσιγαρόχαρτο και η διαστολή 8!!!!!γεννάμε σε λίγο:shock::shock::shock::shock::shock::shock:!!!!!!!!!!!!!!

εκεί κοριτσάκια μου έπαθα πανικό!!!ήταν η πρώτη φορά που τρομοκρατήθηκα και κατάλαβα τι πάω να κάνω:shock::shock::shock::confused::confused::confused:

Στις 15:30 μου λένε η μαία και ο γιατρός, Λία ξεκινάμε σιγά σιγά να σπρώχνουμε όταν έρχεται η σύσπαση...και όντως κάνουμε μια πρώτη προσπάθεια χαλαρή και εκείνη την ώρα χλωμιάζει ο άντρας μου και μας λέιε δεν νιώθω καλά ...ζαλίζομαι...:confused::confused::confused:φωνάζουμε τον νοσηλευτη άρον άρον, ένας πανικός...!!!τον παίρνουν από δίπλα μου και τον πήγαν έξω από την αίθουσα σε ένα φορείο!!!

εγώ εκείνη την ώρα ένιωσα μια ανακούφιση γιατί η αλήθεια είναι ότι είχα και ένα άγχος για το πως θα αντιδράσει ο άντρας μου σε όλο αυτό...ούτε το greys anatomy δεν αντέχει να δει!!!

λοιπόν με πιάνουν που λέτε τρομεροί πόνοι εκείνη τη στιγμή, ένιωθα τα πάντα γιατί είχε τελειώσει η δευτερη δόση της αναισθησιας και παρακαλούσα να μου κάνουν κ άλλη, αλλά ο γιατρός μου προσπάθησε να με ηρεμήσει και μου είπε πως αν κάνω τώρα επισκληρίδιο θα αργήσουμε κ άλλο , ενώ το μωρό είναι έτοιμο να βγει....τι να κάνω κ εγώ συμφώνησα και ξεκινήσαμε τις τελικές εξωθήσεις στις 16:00........

πόοοοοοοονος, κορίτσια τα είδα όλα, έκανα τέσσερις εξωθήσεις και μια καλή τελευταία και ...........σλούρπ.....ένιωσα να γλιστράει το μωράκι μου....

Αυτό ήταν κορίτσια, έσκυψα μπροστά και είδα τον γιατρό να κρατάει το αγοράκι μου από τα ποδια και άκουσα το κλάμμα του!!!μου τον έφεραν στην αγκαλία και εκείνη την ώρα ήρθε και ο άντρας μου και αγκαλιαστήκαμε οι τρείς μας και κλαίγαμε όλοι μαζί.....

ανεκτίμητες στιγμές....


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λία μου, να σου ζήσει και πάλι!!!!!!!!!! Να είναι γερό και τυχερό το αντράκι σου!!! Πολύ συγκινήθηκα από την περιγραφή σου στην τελευταία παράγραφο και αγχώθηκα με τα υπόλοιπα.... :? :-? :? Μα γιατί δεν κάνουν επισκληρίδιο της προκοπής στο φυσιολογικό τοκετό;; Συνήθως αυτό ακούω! "Δεν με έπιασε", "δεν μου έβαλαν πολύ γιατί έπρεπε να νιώθω", "ζητούσα να μου βάλουν και άλλη δόση και δε μου βάζανε.." και όλο τέτοια! Φαντάζομαι τον πόνο κοριτσάκι μου...ή μάλλον δεν μπορώ καν να το φανταστώ για να το διατυπώσω καλύτερα!! Ήσουν όμως θαρραλέα και την πάλεψες και το αντιμετώπισες!! Τώρα σίγουρα θα νιώθεις πιο δυνατή! :rolleyes: Ενώ εγώ.... :tongue: Τέρας γενναιότητας!!! χιχιχι Καλά εγώ είμαι εκτός συναγωνισμού...καταντάει φοβία πλεόν αυτό που έχω! Τουλάχιστον έκανα καισαρική χωρίς να φοβηθώ πολύ και ενώ τα ένιωθα οοολα, απλά χωρίς να πονάω... Ήταν βέβαια ενοχλητικό, λίγο πριν τον πόνο, αλλά ήμουν ψύχραιμη ευτυχώς! Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν με τις γέννες μας!!! Ουφφφ! Έφυγε ένα μεγάλο βάρος!!! :shock:

Τον λυπήθηκα τον καημένο τον αντρούλη σου όμως!! Αχ, μωρέ...με το φορείο τον πήραν τον δόλιο;;;; Δεν αντέχουν πολλοί άντρες τέτοια πράγματα.. :? Κι εγώ δε θα πολυήθελα να είναι μέσα αν γεννούσα φυσιολογικά, ενώ εκείνος θά' θελε!!! :shock: Θα το τολμούσε όπως ο δικός σου, ασχέτως με το αποτέλεσμα!!! :tongue:

Πώς είστε τώρα η οικογένεια πλέον στο σπίτι; Πώς είναι ο μπέμπης; Κοιμάσαι καθόλου; Η μαμά σου πόσο θα μείνει;; Η δικιά μου έφυγε την Τρίτη! Μόνοι μας τώρα!! :rolleyes:

Η διαμονή στο ΡΕΑ πώς σου φάνηκε; Δίκλινο ή τρίκλινο είχες τελικά;;; Ελπίζω δίκλινο γιατί εγώ στο τρίκλινο δεν την πολυπάλευα.... :?


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου για τις ευχές!!!

ακομα δεν μπορώ να το χωνέψω ότι είμαι μανούλα...κοιτάζω το θαυματάκι μου και λιώνω...

Ελένη σιγά σιγά συνηθίζουμε, ο μπέμπης είναι πολύ απαιτητικός, πεινάει συνεχώς, και είμαι συνέχεια με το βυζί έξω, ευτυχώς έχω αρκετό γάλα και δεν είχα θέμα με τις θηλές ή με πετρώματα...το θέμα είναι ότι κάνει συνέχεια κακά του ο μικρούλης μου και κάθε φορά που τον αλλαζουμε και τον πλένουμε ξυπνάει και γκρινιάζει και μετά θέλει πάλι φαί, οπότε πάμε πάλι από την αρχή...φαί-κακά-πλύσιμο και πάλι φαί:-P:razz::-P

κοινώς μας τρέχει ο μπομπιράκος!!!!

κατα τα άλλα είναι πολύ ήσυχος , δεν γκρινιάζει για τίποτα άλλο και κοιμάται μόνος του οταν τον βάζουμε στο πορτ μπεμπέ:D:D:D

Στο Ρεα ήμουν πολύ τυχερή γιατί την ημέρα που γεννούσα ήταν όλα τα δωμάτια γεμάτα, εμείς ειχαμε ζητήσει οικονομικό δίκλινο και επειδή δεν υπήρχε πήγα σε κανονικό δίκλινο στον 6ο όροφο όπου έμεινα όλες τις ημέρες τελικά και έμεινα πολύ ευχαριστημένη;););)


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μανούλες!

Λία μου, γλύκας ο μπεμπίνος σου! Πολύ πλάκα έχει!! Είναι φαγανούλης,ε;; Και η δικιά μου.... Τόσο λαίμαργη είναι που πνίγεται σχεδόν κάθε φορά που τρώει και με κοψοχολιάζει η ατιμούλα!!! :shock: Αλήθεια, είπες οτι γεννηθηκε 2600, σωστα; Ο υπέρηχος πόσο τον έβγαζε; Γιατι νομίζω πως θυμάμαι ότι τον εβγαζε τωρα στις τελευταιες μετρησεις γυρω στα 3000. :rolleyes: Έπεσαν τόσο έξω;;

Εμείς αφήστε τα! Σήμερα το πρωι ξύπνησε στις 5 για να φάει και από εκείνη την ώρα εως τις 8 όλο εκλαιγε και σφιγγόταν και γκρίνιαζε και δεν ηξερα τι να την κανω!!! Τα ειδα ολα!! Αρχισαν οι κολικοι και δε μας βλεπω καλα... Τωρα κοιμαται εδω και 4 ωρες και σε λιγακι ξυπναει για φαι... Για να δουμε πώς θα είναι πάλι!!! :?


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ ελενίτσα μου!!!μας κάνει κάτι γκριμάτσες το μικράκι μου....μας τρελαίνει...κλαίω από ευτυχία ειδικά όταν σκάει ακούσια χαμογελάκια...ένα θαύμα είναι..

όντως γεννήθηκε πολύ μικρότερος από ότι έβγαινε στους υπέρηχους, 2,760 γεννήθηκε ενώ υπολογίζαμε περίπου 3100:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

μοντελάκι το ψυχάκι μου...

ωχ, αρχίσατε τους κολικούς???το καημενούλι...πήρες τον παιδίατρο να σου πει τι να κάνεις?

τρέμω την ώρα και τη στιγμή που θα περάσουμε κολικούς...

στο μεταξύ με έχει πιάσει η μέση μου τόσο πολύ που δεν μπορώ να σηκώσω το μωρό μόνη μου...και αύριο γυρίζει ο άντρας μου στη δουλεια...είπα στη μαμά μου, απαγορεύται να φύγει από το νησί αν δεν γινει καλά η μέση μου...δεν την παλεύω μόνη...


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ ελενίτσα μου!!!μας κάνει κάτι γκριμάτσες το μικράκι μου....μας τρελαίνει...κλαίω από ευτυχία ειδικά όταν σκάει ακούσια χαμογελάκια...ένα θαύμα είναι..

όντως γεννήθηκε πολύ μικρότερος από ότι έβγαινε στους υπέρηχους, 2,760 γεννήθηκε ενώ υπολογίζαμε περίπου 3100:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

μοντελάκι το ψυχάκι μου...

ωχ, αρχίσατε τους κολικούς???το καημενούλι...πήρες τον παιδίατρο να σου πει τι να κάνεις?

τρέμω την ώρα και τη στιγμή που θα περάσουμε κολικούς...

στο μεταξύ με έχει πιάσει η μέση μου τόσο πολύ που δεν μπορώ να σηκώσω το μωρό μόνη μου...και αύριο γυρίζει ο άντρας μου στη δουλεια...είπα στη μαμά μου, απαγορεύται να φύγει από το νησί αν δεν γινει καλά η μέση μου...δεν την παλεύω μόνη...

Ναι, καλέ μοντελάκι τρελό ο μπεμπεδάκος σου!!! χιχιχι :tongue: Κι εμάς έπεσε λίγο έξω ο υπέρηχος. Υπόλογίζαμε ότι θα έβγαινε περίπου 3500 και βγήκε 3350. Ε, λογικό! Μέσα από την κοιλιά αυτά που μαθαίνουμε και βλέπουμε και πολλά είναι!!

Ναι, η ψυχούλα μου..... Να δεις όταν την πιάνει πώς σφίγγεται και ζορίζεται το παιδάκι μου! Η ψυχή μου πιάνεται.... :cry::cry::cry: Μέχρι στιγμής κάθε 24ωρο την πιάνει ένα 2ωρο με 3ωρο και αφού εξαντληθεί από το κλάμα και το ζόρι καταφέρνω να την κοιμίσω και μετά κοιμάται για αρκετές ώρες... Ξυπνάει για να φάει βέβαια, αλλά κοιμάται βαθιά πάλι μετά... Θα πάρω σήμερα τις σταγόνες infacolic, αλλά από όσα ακούω συνήθως δεν κάνουν και πολλά... :? Μου είπε η γιατρός και για χαμομήλι, αλλά επίσης διάβασα ότι αν θηλάζεις αποκλειστικά καλό είναι να μην το δώσεις γιατί επίσης δεν κάνει και πολλά και είναι και φουλ ζάχαρη... Πιο πολυ για παρηγοριά είναι αντι για να τρωει αν δεν είναι η ώρα για φαγητό...

Σου εύχομαι, Λία μου να μην το περάσετε γιατί είναι δύσκολο και θέλει ποοοοοολυ υπομονη. Και το λέω αυτό ενω ακομη κι εμεις δεν έχουμε ιδιαιτερο προβλημα. Ειμαστε στη αρχη κι ελπιζω έτσι να την περασουμε! :| Τι να κάνουμε όμως...όλα για τα μωράκια μας θα τα υπομείνουμε!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελένη μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΆ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΉ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!

και φυσικά σε όλες τις Ελένες μας!!!πολύχρονες και ευτυχισμένες κοριτσάκια μου!!!

Ελενάκι μου, εγώ λέω να βγω πριν τον σαραντισμό, βασικά όταν νιώσω έτοιμη, γιατί όπως και να έχει είναι ένα άγχος και η πρώτη έξοδος με το μωράκι...ακόμα δεν ξέρω πότε θα είναι αυτο, πάντως είναι φουλ το πρόγραμμα και δεν έχω προλάβει να βαρεθώ στο σπίτι...

αχ, ελπίζω να σας περάσουν γρήγορα οι κολικοί και να μην ταλαιπωρηθείτε...πρόσεξε λίγο και την διατροφή σου, όχι πράσινα λαχανικά, όσπρια και ρύζια μου είπε η παιδίατρος...


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, κοριτσάκι μου!!! Κι εσύ να είσαι ευτυχισμένη με την οικογένειά σου!!! :P:p:p

Κ εγώ λέω να βγω πριν το σαραντισμό... Είμαστε στις 18 μέρες και λέω κατά το Σαββατοκύριακο αν έχει καλό καιρό να την πάμε μια βόλτα στη Μαρίνα Φλοίσβου ή σε κανένα άλλο τετοιο μέρος που έχει ανοιχτοσιά! :rolleyes: Όντως είναι άγχος η πρώτη έξοδος με το μωράκι, αλλά αυτό θα ισχύει είτε τώρα είτε στις 40 μέρες... και όσο μένουμε μέσα και συνηθίζουμε, ισως είναι και πιο δύσκολο να βγουμε μετά! :? Ουτε εγω προλαβα ακομη να βαρεθω μέσα, μια ο θηλασμός, μια τα αλλάγματα, μια οι πονοι και τα κλαματα, μια καμια δουλεια στο σπιτι περναει νερο η μερα!

Κι εγω ελπίζω να περασουν ετσι οι κολικοι και να μη χειροτερεψουν! Ακουσα οτι και τα γαλακτοκομικα πειραζουν στους κολικους! :? Και τα ρυζια;;; Τι θα τρωω Παναγιτσα μου;;; :shock:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, κοριτσάκι μου!!! Κι εσύ να είσαι ευτυχισμένη με την οικογένειά σου!!! :P:p:p

Κ εγώ λέω να βγω πριν το σαραντισμό... Είμαστε στις 18 μέρες και λέω κατά το Σαββατοκύριακο αν έχει καλό καιρό να την πάμε μια βόλτα στη Μαρίνα Φλοίσβου ή σε κανένα άλλο τετοιο μέρος που έχει ανοιχτοσιά! :rolleyes: Όντως είναι άγχος η πρώτη έξοδος με το μωράκι, αλλά αυτό θα ισχύει είτε τώρα είτε στις 40 μέρες... και όσο μένουμε μέσα και συνηθίζουμε, ισως είναι και πιο δύσκολο να βγουμε μετά! :? Ουτε εγω προλαβα ακομη να βαρεθω μέσα, μια ο θηλασμός, μια τα αλλάγματα, μια οι πονοι και τα κλαματα, μια καμια δουλεια στο σπιτι περναει νερο η μερα!

Κι εγω ελπίζω να περασουν ετσι οι κολικοι και να μη χειροτερεψουν! Ακουσα οτι και τα γαλακτοκομικα πειραζουν στους κολικους! :? Και τα ρυζια;;; Τι θα τρωω Παναγιτσα μου;;; :shock:

Ετσι λέω και εγώ Ελενίτσα μου, όποτε νιώσουμε έτοιμοι για έξοδο θα το τολμήσουμε...

Εγώ από τώρα τρώω κρεατικά, πατάτες, μακαρόνια, ντομάτες, αγγούρια , μπανάνες και μήλα...μήπως και το γλιτώσω το καημενούλι μου...βέβαια γάλα και γιαούρτι τρωω, είπε η παιδιατρος αν έχουμε πρόβλημα, τότε θα αρχίσουμε να κόβουμε γαλακτοκομικά...

Πως τα πας τώρα που έφυγε η μανούλα σου? ο άντρας σου γύρισε στη δουλειά?

εγώ ακόμα φοβάμαι να μείνω μόνη με το μωρό...


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπαίνω τώρα στα γρήγορα, για να ευχηθώ σε όλες εδώ τις Ελενίτσες Χρόνια Πολλά, γιατί χθες δεν πρόλαβα!!!!!!!!!!!!!!

Κάποια στιγμή θα μπω να σας γράψω και τα δικά μας νέα...απλά τώρα δεν προλαβαίνω γιατί δουλεύω...και το απόγευμα και με τα δυο είνα δύσκολο...

Τα λέμε....

Φιλιά πολλά


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...