Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Καλησπέρα-καλησπέρα κορίτσια μου!!

Διαβάζω οτι είστε καλά και χαίρομαι!!! :P

eleni1977 γεια σου κοριτσάκι!! Κι εσείς έχετε τους κολικούς σας;; Αμάν πια! Τι γάγκραινα!!! Πολύ τα λυπάμαι κι εγώ έτσι οπως πονάνε και ζορίζονται... :cry: Ευτυχώς όμως καμια μας δεν έχει έντονους και πολύ επίπονους κολικούς!!! Τουλάχιστον για την ώρα... :| Μακάρι, μακάρι να συνεχίσουν έτσι!!! Ειναι και μεγαλούτσικος ο μπεμπίνος σου, μπραβο!! 4150! Αντράκι δυνατό να χαρώ εγώ!! :P Και ησυχος τα βράδια....τελεια!!! Η αλήθεια ειναι οτι κι εμεις κοιμομαστε καλα!! Απλά ξυπνάει καθε 3,5 με 4 ώρες για αλλαγμα και βυζι και μετα σχεδον στο καπάκι κοιμαται!! Ευτυχως!!! Καθε βραδυ εχω μια αγωνια για το τι με περιμενει, αλλα μεχρι στιγμης παμε καλα! Ενα πρωινο μοναχα με ειχε στο ποδι απο τις 5 το χαραμα μεχρι τις 8 που ηταν το πρωτο σοκ απο τον πονο των κολικων και της κοστισε με αποτελεσμα να κλαιει σχεδον συνεχεια και να μην μπορω να την κανω να σταματησει.... :shock: Ημουν και μονη στο σπιτι... Ευτυχως ομως τοσο πολυ σε ενταση και εκταση δεν ξανασυνεβη... :rolleyes:

Λία μου, τι κάνετε;;; Μην αγχωνεσαι! Και να σου πω και κάτι; Ειναι σαφως μεγαλη βοηθεια για τις πρωτες μερες η μανουλα, αλλα το νομισμα εχει 2 οψεις... Οσο πιο πολυ κατσει, οταν φυγει θα ζοριστεις περισσοτερο δυστυχως πολυ πιθανον... Μαθαινεις στη βοηθεια και την ασφαλεια του δευτερου ατομου στο σπιτι και οταν θα μεινεις μονη θα αγχωθεις! Δε θελω να σε αγχωσω φυσικα αλλα εγω ετσι πιστευω γι αυτο και αφησα τη μαμα μου να φυγει σχετικα συντομα. Πρεπει να συνηθισουμε μονες μας και με τους αντρες μας να τα βγαζουμε περα κακα τα ψεματα... :rolleyes: Μην κοιτας που εχω τωρα την πεθερα.... Εκεινη ηθελε και ψιλοφαγωθηκε να ερθει για ναχαρει τη μικρη γιατι την ειδε πολυ λιγο στην κλινικη μονο... Δεν την ειχαμε αναγκη, μη νομιζεις!! Αλλα μια που ειναι εδω κανει καμια δουλεια στο σπιτι και φαγητο. Με το μωρο δε θελω βοηθεια... Και με εκνευριζει και λιγο γιατι καθεται απο πανω της και την κοιταει και της λεει πραγματα σα να μην εχει ξαναδει μωρο στη ζωη της! Εχει χαζεψει εντελως... :mad::mad::mad: Ενταξει, εγγονακι ειναι το αγαπαει το χαιρεται, το ξερω, αλλα τοση σαχλα και διαχυτικοτητα δεν την μπορω!!!! Εχω μαθει με τη μαμα μου που ειναι πιο διακριτικη και με τσατιζουν αυτα απιστευτα! :mad:

Οσο για το γραψιμο εδω στο φορουμ μια χαρα θα μπορεις οταν ο μικρος θα κοιμαται! Κι εγω ετσι νομιζα και μια χαρα προλαβαινω! :D Το βράδυ ειναι της υπομονης ομικρος σου,ε; Υπομονη ειναι μικρουλια ακομη θα στρωσουν!

Σοφάκι χαιρομαι που ειστε καλυτερα απο το κρυωματακι! Ελπιζω τα πρασινωπα κακακια να ειναι φυσιολογικα... Εμενα ολο τετοια μουν κανει τελευταια.... :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια!

Ελενίτσα τι μου θυμίζει η πεθερά σου, τι μου θυμίζει?

Ναι αυτά τα γλυκόλογα όλη την ώρα μου έρχονταν κι εμένα κάπως όταν είχα το Γιάννη νεογέννητο, να σου πω μην αφήνεις να την έχει όλη μέρα αγκαλιά, και καλά επειδή θα φύγει σε λίγες μέρες και θα αργήσει να το ξαναδεί, έτσι έκαναν κι εμένα στο Γιάννη και μετά καλόμαθε ο κύριος όλο αγκαλίτσα και εγώ τρεχάτε ποδαράκια μου να τον κάνω συνέχεια βόλτες!

Αλλά και να μιλήσεις γίνεσαι κακιά από πάνω, άστα!

Εμένα θα ξανάρθουν Ιούλιο πάλι και παρηγοριέμαι κάπως!

Ξεψάρωσε η μπουμπού καλέ, κάθεται και 5 ώρες ξύπνια μέσα στη μέρα!

Ευτυχώς κάθεται και στο ριλάξ λίγο μόνη της, θέλει όμως και βυζί κάθε 1 ώρα όταν είναι ξύπνια! Της άνοιξε η όρεξη της μαγουλούς τώρα που την τάιζα συχνά με το κρύωμα!

Ευτυχώς το βράδυ κοιμάται, μαμ και ύπνο πάλι κατευθείαν!

Τι κάνετε εσείς?

Λέω Σαβ/κο να τη βγάλω καμιά βολτίτσα, καλύτερα είναι κιόλας, λίγο ρουθουνίζει μόνο τώρα ώρες ώρες.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενάκι τι ωραία η φωτό στο τικεράκι με τη μπέμπα που χαμογελάει!

Κουκλίτσα!!

Τι κάνετε κορίτσια?

Ψιλοβαρέθηκα μέσα ρε γμτ, έχω ρίξει πολύ καθάρισμα, δεν περνάει η ώρα με τίποτα! Αύριο μάλλον θα πάμε βολτίτσα αν δεν έχει δουλειά κι ο Άρης, ευκαιρία να αλλάξω και κάτι δωράκια, είναι κομπλέ η μπέμπα από ρουχαλάκια, να πάρω τίποτα και του Γιάννη μη μείνει παραπονεμένο το πουλάκι μου!

Όλη την ώρα τρώει η μικρή, θα μου γίνει μπουλούκα!

Της έχει ανοίξει η όρεξη!

Ανοίγει και το μάτι και παρακολουθεί τώρα όταν της μιλάς, δεν είναι για πολλές κουβέντες όμως, μόλις ξυπνήσει θέλει φαί η κυρία και βάζει τη σειρήνα μπρος!

Αφού δεν προλαβαίνει να πρηστεί καθόλου το στήθος!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενάκι τι ωραία η φωτό στο τικεράκι με τη μπέμπα που χαμογελάει!

Κουκλίτσα!!

Τι κάνετε κορίτσια?

Ψιλοβαρέθηκα μέσα ρε γμτ, έχω ρίξει πολύ καθάρισμα, δεν περνάει η ώρα με τίποτα! Αύριο μάλλον θα πάμε βολτίτσα αν δεν έχει δουλειά κι ο Άρης, ευκαιρία να αλλάξω και κάτι δωράκια, είναι κομπλέ η μπέμπα από ρουχαλάκια, να πάρω τίποτα και του Γιάννη μη μείνει παραπονεμένο το πουλάκι μου!

Όλη την ώρα τρώει η μικρή, θα μου γίνει μπουλούκα!

Της έχει ανοίξει η όρεξη!

Ανοίγει και το μάτι και παρακολουθεί τώρα όταν της μιλάς, δεν είναι για πολλές κουβέντες όμως, μόλις ξυπνήσει θέλει φαί η κυρία και βάζει τη σειρήνα μπρος!

Αφού δεν προλαβαίνει να πρηστεί καθόλου το στήθος!

Ευχαριστω πολυ Σοφακι! Πλακα εχει μολις την παρει ο υπνος μου κανει γκριματσουλες!!!

Εμείς με τον αντρα μου βγαινουμε βολτουλες μερικα απογευματα και το μωρο το κραταει η πεθερα μια που ειναι εδω... :|

Αυτη τη βδομαδα δεν πηραμε οσα γραμμαρια έπρεπε και ανησυχησα λιγακι! Πηρε 110 ενω επρεπε 170-200. Την προηγουμενη βεβαια ειχε παρει 235 και ψηλωσε αρκετα. Ειναι σχεδον 59 ποντους. Ειμαστε 3950. Θα παρω τηλ την παιδιατρο το βραδυ να μου πει... Ελπίζω αυτη τη βδομαδα να παρει το επιθυμητο μην μας φορτωσει κανενα συμπλήρωμα... :shock::shock::shock:

Η δικια σου τελεια! Το ιδανικο να γινει μπουλουκα με το μητρικο γαλα! :P Κ εγω αυτο θελω, αλλα... Εντομεταξυ της δινω πιπιλα και φοβαμαι μην χανει γευματα γιατι κοιμαται 4 ωρες πολλες φορες και μετα τρωει...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια, διαβάζω , ξαναδιαβάζω και μου φαίνεται απίστευτο που τα βλαστάρια σας κοιμούνται τόσες ώρες....

Εμείς εδώ και μια βδομάδα κοιμόμαστε το πολύ 1 ώρα συνεχομενη...:(:(

Δεν ξέρω τι τον έχει πιάσει...τον παίρνει ο ύπνος όταν τον βάζω να ρευτεί και ενώ ΄φαίνεται να κοιμάται βαριά, τον βάζω στο κρεββατάκι του και μετά από 10 λεπτά αρχίζει να γουργουρίζει και το πολύ σε μια ώρα έχει ξυπνήσει!!!!!:shock::shock:

μετά πάλι από την αρχή...άλλαγμα-τάισμα-ρέψιμο κτλ κτλ...

είμαι σαν το ζόμπι...μόλις τον βάζω για ύπνο τρέχω κ εγώ να κοιμηθώ αλλά μέχρι να με πάρει ο ύπνος έχει αρχίσει να ξυπνάει ο μικρός..και αυτό γίνεται όλο το 24ωρο:|:|:|

και όταν δεν πεινάει το μάτι του είναι γαρίδα και θέλει και αγκαλιές, δεν κάθεται μόνος του....

τι να κάνω???έχω κλατάρει...


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα πολύ ψηλή η μπουμπού σας καλέ, φτου φτου!

Μάλλον θα το πήρε σε μπόι αυτή την εβδομάδα που δεν πήρε τόσο βάρος, δε νομίζω να είναι πρόβλημα, αν και ίσως φταίει η πιπίλα, εγώ της δικιάς μου λέω να της δώσω κοντά όταν σαραντίσει για να μη χάνει πολλά γεύματα τώρα που είναι μικρούλα, μήπως να μην της την έδινες για να έτρωγε παραπάνω?

Συμπλήρωμα δε χρειάζεται σίγουρα, δοκίμασε πρώτα αυτό που σου λέω, μην το χαλάσετε τώρα που πάτε τόσο καλά!

Λιάκι είναι λίγο πιο απαιτητικός ο γιος σου φιλενάδα, μην αγχώνεσαι, πολλά παιδάκια είναι όλη μέρα στο στήθος, μικρύλια είναι ακόμα μωρέ για να έχουν άλλα ενδιαφέροντα, τη μαμά τους ψάχνουν μόνο!

Και η δικιά μου δεν κοιμάται τώρα όπως στην αρχή 2 και 3 ώρες, κάθεται ξύπνια και θέλει φαί κάθε 20 λεπτά περίπου, τουλάχιστον μου κοιμάται πιο καλά το βράδυ, προς το παρόν τουλάχιστον.

Όσο μπορέις να ξεκουράζεσαι και να τρως μόλις προλαβαίνεις, άσε τις δουλειές για τους άλλους . Θα του περάσει σε λίγο καιρό θα δεις και δεν θα είναι όλη μέρα στο στήθος!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαμε το πρωί τελικά βολτούλα, είχε καλή μέρα, λιαστήκαμε λιγάκι και γυρίσαμε να φάει και η μπουμπού! Καλά ήτανε!

Τώρα είναι μαζεμένοι δίπλα στης αδερφής μου όλοι και τρωγοπίνουνε, πετάχτηκα λιγάκι κι εγώ να τσιμπήσω κατιτίς, έβλεπε η μαμά μου τη μπέμπα, άλλαξα και το αγριμάκι μου, μούσκεμα είχε γίνει με τα νερά που έπαιζε!

Τι θα το κάνω το θηριάκι μου?


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, κοριτσια!

Σοφάκι ναι, ειναι ψηλούλα η μικρή μου! :D Πήρα τη γιατρό τηλ και με καθησύχασε για την ώρα, απλά μου είπε οτι την Τρίτη που ειναι να ερθει να τη δει θα την ξαναζυγίσουμε αν και δεν θα εχει περασει βδομαδα για να δουμε πώς πάει. Με ρώτησε αν εχει αλλάξει κατι στη συχνότητα που τρωει και στο πώς τρωει και ειπε οτι δεν δινουμε συμπληρωμα εννοειται ακομη. Ευτυχως! Ελπίζω να το αποφυγουμε και να της φτανει το γαλατακι της μαμας! :rolleyes: Πάντως εδω και 2-3 μέρες τρώει κάπως πιο συχνά και πιπίλα δεν της δίνω τοσο πολυ όσο της εδινα. Βεβαια το βραδυ σχεδον ξεχναει να ξυπνησει για να φαει! Κανει και 4,5 ωρες μερικες φορες... Τη μερα ομως οχι. Τρωει πλεον καθε 2,5 με 3 ώρες.

Όσον αφορα το να μην της δινω καθολου πιπιλα δε γινεται γιατι την εχει μαθει και αν δεν της δωσω κλαιει!!! Και κλαιει δυνατα! Μας ξεκουφαινει μιλαμε! Ασε που δε θελω να κλαιει πολυ γιατι καταπινει αερα και χειροτερευουν οι κολικοι... :?

Η μπεμπα σου τρωει καθε 20 λεπτα;;; :shock: Δε σκαει;;; Πόσα γραμμαρια περιπου υπολογιζεις οτι τρωει καθε φορα; Εμείς χθες τη ζυγισαμε πριν φαει και αφου εφαγε και ηταν συν 100 γρ. :rolleyes:

Ζωηρουλης ο γιοκας σου,ε;; χιχιχι Ζωη να΄χει! :D

Λία μου! Οντως απαιτητικουλης ο δικος σου! Καθε μια ωρα ξυπναει,ε;; Δυσκολο, καταλαβαινω! Εμενα η δικια μου τα περισσοτερα βραδια με ξυπναει καθε 3-4 ωρες για να φαει και να αλλαχτει και παλι οταν σηκωνομαι κουτουλαω! Να τα μοιρασετε με τον αντρα σου οπως μπορειτε τωρα που θα φυγει η μαμα σου για να ξεκουραζεσαι κι εσυ! Κατα τα αλλα πώς ειναι; Φαγανουλης;;; Οι κολικοι πώς πάνε;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, γίναμε 1 μηνός σήμερα!! Μεγαλώνουν τα βλαστάρια μας!!! :P:p:p

Σήμερα την έχει πιάσει μια γκρίνια άλλο πράγμα!!! :mad: Τρομάξαμε να την ησυχάσουμε.... Μου έβγαλε έναν πηδακα γάλα μολις ρευτηκε και τα εκανε ολα χαλια.... Τωρα κοιμαται. :|


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σοφάκι μου, ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις!

η αλήθεια είναι πως μου αρέσει πολύ να τον έχω αγκαλιά και δε θέλω να του το στερίσω, τον ηρεμεί απίστευτα και ας λένε ο άντρας μου και η μαμά μου ότι τον καλομαθαίνω...ο καημενο΄λης σπάνια κλαίει, συνήθως οταν δεν νιώθε καλά κάθεται στο κρεβατάκι και βογκάει και κουνάει χέρια-πόδια..εγώ δεν αντέχω να τον βλέπω να βασανίζεται και τσούπ! τον παίρνω αγκαλίτσα;););)

και ένα άλλο θέμα που ΄χουμε, δεν του αρέσει καθόλου το άλλαγμα της πάνας και το τοπικό πλύσιμο:cry:εκεί είναι που κλαίμε:cry:ενώ η βρώμικη πάνα δεν τον ενοχλεί καθόλου, όταν πάμε να τον πλύνουμε και να αλλάξουμε γίνεται πόλεμος!!!

είναι και τα δικά σας έτσι, ή μόνο σε εμάς αρέσει η βρωμίτσα?????:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ελενίτσα μου ένας μήνας!!!!!!!!!!!!!!!

αχ, απίστευτο!!!Γερή να είναι η μπουμπού και καλό σαραντισμό!!!

και εμείς μετράμε τις μέρες και κάθε σάββατο που κλείνουμε βδομάδα του κάνουμε νοερά γενέθλια του μπέμπη μας!!!!!!!!!

κορίτσια, πειράζει που νιώθω τρελή αγάπη για το μωρό μου???

σήμερα πήγαμε για καφέ με τον άντρα μου πριν φύγει η μαμά μου (δυστυχώς μόλις έφυγε:cry:) και ενώ λείψαμε μισή ώρα ήθελα να γυρίσω σπίτι στο μωρό μου...μου έλειπε!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα κλείσατε μήνα? Ουάου!

Μεγαλώνουν τα νινάκια μωρέ!

Άντε καλά σαράντα τώρα!

Μια χαρά έτσι να τρώει πιο πολύ η μικρή να μην αγχώνεσαι κι εσύ με το βάρος της, πιπίλα δίνε της στην ανάγκη, όταν έχει φάει αρκετά και δεν ησυχάζει αλλιώς λέω εγώ.

Πόσο τρώει η δικιά μου δεν ξέρω ακριβώς, τρώει πάντως, κάτι εμετούς που μου έκανε όταν ήταν κρυωμένη και την ενοχλούσαν τα φλεματάκια στο λαιμό, έβγαζε πολύ ποσότητα, γινόμασταν χάλια και εγώ, και αυτή και το μαξιλάρι και ο καναπές. Δεν τρώει πάντα πολύ βέβαια, μια θα φάει και θα χορτάσει, μια θα φάει και θα αποκοιμηθεί, κάπως έτσι είμαστε όλη μέρα, το θέλει και για πιπίλα δηλαδή αλλά σου λέω δε θέλω να της δώσω ακόμα, να δω πρώτα αν έχει πάρει καλό βάρος και μετά. Την Πέμπτη θα την πάμε εμείς παιδίατρο.

Λιάκι τρελάθηκες με το μπόμπιρα ε?

Εννοείται έτσι θα νιώθεις από δω και μπρος, θα σου λείπει πολύ όταν τον αφήνεις γιατί θα είστε αυτοκολλητάκια όλη την ώρα!

Καλά κάνεις παιδί μου και το παρηγορείς το μικρό, εννοείται θα ηρεμεί αγκαλίτσα, και το στήθος θα τον βοηθάει στους κολικούς.

Ναι και η δικιά μου δεν είναι για πολλά πολλά στο πλύσιμο, αν κάνω γρήγορα ο.κ δεν την νοιάζει αλλά στο μπάνιο που την κάνω το βράδυ, μέχρι να την ξεντύσω να την πλύνω και να την ξαναντύσω έχει χάσει την υπομονή της η μαντάμ και μπήζει τις φωνές!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια...μετά από πολλές μέρες!!!!

Χάθηκα, γιατί τον μάτιασα τον γιόκα μου κορίτσια....ενώ όλη την ημέρα τρώμε και κοιμόμαστε...την νύχτα, εδώ και 5 μέρες περίπου, τρώμε δεν τρώμε το μάτι γαρίδα...και το θέμα δεν είναι ότι κλαίει ή γκρινιάζει για κάτι...απλά θέλει την πιπίλα του (δεν μου δείχνει ότι έχει πονάκια, για να πω ότι έχει κολικούς....) ...όσο την έχει στο στόμα, είναι μια χαρά....ούτε που ακούγεται...μόλις όμως του φύγει...την βάψαμε!!!!!!!! Γκρινιάζει μέχρι να πάμε να του βάλουμε την πιπίλα...αποτέλεσμα? Απο τις 12 ή τις 2 τα ξημερώματα που μας πιάνει αυτό, και μέχρι τις 6 ή τις 8 αντίστοιχα...εγώ σηκώνομαι και του βάζω την πιπίλα...οπότε δεν κλείνω μάτι...άστα....τα έχω δει όλα αυτές τις ημέρες!!!! (και το θέμα είναι ότι το πρωί, έχω δουλειά...είχα και ραντεβού αυτές τις ημέρες με κόσμο...εγώ μόνο ξέρω πως τα έβγαλα πέρα αυτές τις ημέρες...) Μόνο χθες μετά από μεγάλη απογοήτευση και νύστα...τον έβαλα στις 2περίπου στο πορτ μπεμπέ του αυτοκινήτου που είναι σαν ρηλάξ και αυτό...και κοιμήθηκε μέχρι τις 5 που πείνασε....μετά ξαναέφαγε και κοιμήθηκε κανονικά στην κούνια του... Για να δούμε σήμερα...τώρα τον βλέπω με τα μάτια μισάνοιχτα...ναρκωμένος...αλλά δεν τον βλέπω να κοιμάται..και φυσικά όσο έχουμε την πιπίλα όλα καλά...για να δούμε πως θα πάει σήμερα!!!

Λοιπόν κατά τ' αλλα, την Παρασκευή κλείσαμε κι εμείς ένα μήνα...πήγαμε και στην παιδίατρο την Πέμπτη, μας βρήκε 3710 και 53εκ..δηλαδή μέσα σ' ένα μήνα πήραμε σχεδόν ένα κιλό, παρά 40 νομίζω γραμμάρια, και έχουμε πάρει και 7εκ. μπόι...Επιτέλους αρχίζουν τα φορμάκια μας να παίρνουν σχήμα πάνω μας...(γιατί μεχρι τώρα, σαν σακούλες του ήταν όλα....)

Σήμερα τον βγάλαμε και βόλτα...πήγαμε στον Δημοτικό κήπο που έχει κούνιες για τον μεγάλο...και πολλά περιστέρια...που τα κυνηγάει μέχρι τελικής πτώσης ο Χρήστος...και ο Γιωργάκης κι εγώ πίναμε το καφεδάκι μας και παρακολουθούσαμε τον Χρήστο από μακρυά που έπαιζε...και σκεφτόμουν...πότε θα γίνει και ο μικρούλης έτσι...να παίζει και να τρέχει μόνος του...

Σοφάκι, τώρα η μικρή είναι καλά? Πως την πάλεψες? Εγώ θα είχα σκάσει από το άγχος μου...Μάλιστα όταν ήταν περίπου 10 ημερών ο δικός μου...ο μεγάλος μου έκανε 3 μέρες πυρετό...είχα σκάσει για να μην κολλήσουμε...τον έκλεινα στο δωμάτιο του τον μικρό... "αεροστεγώς"... Μ' έχει τρομάξει και η παιδίατρος μας εδώ, ότι άν αρρωστήσει μέχρι 3 μηνών...εδώ στα Χανιά δεν μπορούν να κάνουν τίποτα και θα τρέχουμε Ηράκλειο...οπότε μόνο στην ιδέα, με κόβει κρύος ιδρώτας!!!

Λιάκι, η αλήθεια είναι ότι τον καλομαθαίνεις...και θα το δεις αργότερα...αλλά αφού αυτό νιώθεις ότι είναι το καλύτερο, για σένα και τον μικρό, θα το κάνεις, και δεν θα σε απασχολεί τι λένε όλοι οι άλλοι...πάντα η μανούλα ξέρει ποιο είναι το καλύτερο για το παιδάκι της...!!! Πω πω Λία ο μικρός δεν σου κοιμάται καθόλου ε? Εξακολουθει ακομα να είναι έτσι....? Μου θυμίζεις τον μεγάλο μου...που δεν κοιμόταν ποτέ...ήταν όλη μέρα κι όλη νύχτα ξύπνιος...όπως λες η μία ώρα ήταν υπόθεση μεγάλη... δεν υπήρχε!!! Εύχομαι να αλλάξει ο δικός σου, γιατί άν δεν έχεις και βοήθεια είναι θέμα...επειδή το έζησα, σε καταλαβαίνω απόλυτα...Θυμάμαι που ευχόμουν...να ερχόταν κάποιος να μου πει, να προσέχει τον μικρό...και να πάω να κοιμηθώ εγώ κανένα 8ωρο...πράγμα που δεν έγινε ποτέ βέβαια...αλλά τέλος πάντων...ο άντρας μου, ναι μεν είχε όλη την καλή διάθεση αλλά δεν νιώθουν ρε παιδιά...σαν την μαμά δεν είναι...τον κρατούσε να ξεκουραστώ, αλλά όλο και κάτι ήθελε...ή κάτι συνέβαινε που ήθελε την γνώμη μου...οπότε με ξύπναγε...

Ελενίτσα, μια χαρά σας βρίσκω κι εσάς...η μικρούλα έχει μεγαλώσει και κυρίως έχει ψηλώσει πολύ...Άντε σας εύχομαι να μην σας χρειαστεί συμπλήρωμα γάλα...μια που τόσο το επιθυμείς...περιμένουμε νέα σας...

.....Λοιπόν σας αφήνω, μια που βλέπω τον μικρούλη στην κάμερα ότι κοιμήθηκε...μπας και κοιμηθούμε σήμερα!!!!!!!!!!!!!!

Πολλά φιλάκια σε όλα τα ζουζουνάκια μας εδώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι μου, γεια σου! Κι εσεις θεμα με την πιπιλα,ε;;; Κι εμεις τα ιδια!!! Σε γενικες γραμμες τη θελει οταν τη βαζω να ρευτει (οχι παντα) και οταν θελει να κοιμηθει. Οταν καθεται στο ριλαξ οχι απαραιτητα. Αν ομως εχει γκρινιτσα λογω κολικων τη θελει οπωσδηποτε!! Αλλιως κλαιει..κλαιει..κλαιει!! :cry: Επισης μερικα βραδια που ειναι λιγο ανησυχη και δεν κοιμαται βαρια με το που πεφτει η πιπιλα της την ζηταει αμεσως, οπως ο δικος σου!! Μολις την παρει...ολα μελι γαλα! :tongue: Υπομονή! Οταν κοιμηθει καλα της πεφτει και της την παιρνω... :rolleyes: Απο τη μια λεω να της την κοψω σιγα σιγα, απο την αλλη αποκλειεται να την αφησω να μπλανταξει στο κλαμα και να μην της τη δινω οποτε συνεχιζουμε ετσι και απλα ελπιζω να μην κανει περα το βυζακι της μαμας... Για την ωρα τρωει κανονικα, την πιανει τη ρογα. Καποιες φορες εκνευριζεται και αργει λιγο, αλλα στο τελος την πιανει... Για να μην σηκωνομαι συνεχεια για την πιπιλα εχω σουρει το λικνο που εχει ροδακια διπλα ακριβως σε μενα στο κρεβατι μας και απλα σηκωνομαι καθιστη και μπορω και της την δινω ετσι και την ελεγχω κιολας για τυχον εμετουλι..

Πηρατε 1 κιλο σχεδον,ε;; Τελεια!! Ελπιζω κι εμεις να τα παμε καλα. Παντως υψος πηρε καλο και η δικια μου.

Λία μου σχετικα με το αλλαγμα που ρωτησες, εμας ειναι σχετικα ησυχη εκτος αν πειναει εκεινη την ωρα της αλλαγης ή εχει πονακια. Τις υπολοιπες φορες που ευτυχως ειναι περισσοτερες ειναι φρονιμη και κοιταει αποδω κι απο κει! :rolleyes: Και στο μπάνιο που εκλεγε πολυ, τωρα τα παει καλυτερα. Συνηθιζουν σιγα σιγα! :D

Σοφάκι καλό, πολλά φιλάκια!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Κατερινάκι μου έκανε τη νύχτα μέρα ο Γιωργάκης σου?

Πωπω ζόρικο κι αυτό, μέχρι να μάθουν να κοιμούνται τη νύχτα σχετικά καλά θέλει λίγο χρόνο μάλλον, εσύ έχεις και τη δουλειά τώρα όμως και θα είσαι κομμάτια! Ωχ σου αρρώστησε κι εσένα ο Χρηστάκης? Ευτυχώς δεν κόλλησε το μικιό!

Ναι το ξέρω, αν κάνουν πυρετό τα μικρά τα στέλνουν Ηράκλειο, ευτυχώς τη σκαπουλάραμε εμείς, έφυγαν και οι μυξούλες και τα φλεματάκια, πώς δεν αγχώθηκα, τόσο μικρούλια ποιός θέλει να αρρωσταίνουν?

Μεγαλώσατε πολύ, μπράβο, ψηλώσατε κι 7 πόντους, φτου φτου!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...