Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! ! Και εγώ μετά από 2 χρόνια προσπαθειών και εδώ και 2 μήνες με μια σαλπιγγα και θεραπεία με κλομιφαινη κα ενέσεις μόλις τελειώσω περίοδο-που ήρθε η τριςκαταρατη χθες- ξεκινάω διαδικασίες για την πρώτη μου σπερματεγχυση. .. τα φώτα σας κορίτσια! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τι θα ηθελες να μαθεις Αγγελικη μου;;

Κι εγω 3 χρονια ταλαιπωριας με την ηληθια ανεξηγητη υπογονιμοτητα...εκανα οτι φανταζομαι κι εσεις τεστ ωορυξια,φυσικες προγραμματισμενες επαφες κτλ...αλλα τζιφος...ειανα 2 σπερματεγχυσεις(η μια διπλη)και ειμαι στην τριτη...της 2 προηγουμενες εκανα 2 ωαρια και ηταν με σερπαφαρ και μετα την ενεση pregnyl για να σπασουν τα ωαρια...σε αυτην εκανα 9!!!!!!!!!!!!!!!αλλα ηταν με σερπαφαρ και ενεσεις altermon ..κι ομως ναι πηγα με εννεα ωαρια σε σπερματεγχυση...και θα φαω τα μουτρα μου παλι...τωρα παιρνω ουτροτζεσταν αλλα δεν ειμαι καθολου αισιοδοξη μιας και ειμαι στην 8 μερα και δεν εχω απολυτως κανενα συμπτωμα(ουτε καν το στηθος απο τα ουτροτζεσταν)ο επομενος μου κυκλος θα ειναι η εξωσωματικη φυσικα διοτι βαρεθηκα πια να περιμενω...ευχομαι να πετυχετε κοριτσια..εκει ηταν γυναικες που πετυχαν με την πρωτη φορα και με δευτερη..εγω απλα ημουν ατυχη....αα να πω οτι και τις 3 τις εκανα στο ΡΕΑ

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ..ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας...που την εκανες τη σπερματεγχυση;;μονο με σερπαφαρ;;;εγω πηρα σερπαφαρ πρωι βραδυ απο την 4-8 μερα και εκανα 2 altermon mazi(2 σκονες ενα διαλυτη )την 5-7-9-11 μερα ....Παρολο που η γιατρος μιλησε για διδυμα τριδυμα κτλ και ειναι σχεδον σιγουρη εγω δεν εχω κανενα συμπτωμα και εχω απογοητευτει...πανε 7 μερες απο τη σπερματεγχυση..τωρα παιρνω 2 ουτροτζεσταν τη μερα σε χαπι....σε προηγουμενους ..ειχα 9 τελεια ωαρια σε τελειο μεγεθος και 10αρι ενδομητριο...το σπερμα μας ειναι παρα πολυ καλο απο την αρχη που ξεκινησαμε προσπαθειες ...τωρα τι να πω ειναι θεμα τυχης...το ποσοστο ειναι μικρο...αλλα ελπιζουμε...εσυ για πες τι διαδικασια ακολουθησες ;;σου ειπε κατι να προσεξεις ο γιατρος σου;

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρίσκομαι εξωτερικο και δεν ξερω καν τις ονομασιες των φαρμάκων που παίρνω κορίτσια μου!! island1 μην εισαι απαισιόδοξη!!! το ότι δεν έχεις συμπτώματα απο αυτά που διαβάζω δεν παίζει κανένα ρόλο!!! φαντάζομαι σε 6-7 μέρες θα πας για χοριακή?

Και εμεις φυσικά όλες τις εξετάσεις όπως λες αλλά ευτυχώς όχι ανεξήγητη γονιμότητα αλλά λόγω μιας σάλπιγγας κλειστής την οποία και αφαίρεσα εδω και 2 μήνες.

Αύριο έχω ραντεβού με την γυναικολόγο μου να δούμε πως θα συνεχίσουμε. Δηλαδή αν κάνουμε αυτόν τον μήνα ή τον άλλο.

Τις ενέσεις ρε κορίτσια μόνες σας τις κάνατε? Γιατί και εγώ πρέπει αλλά δεν μπορώ με τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγω φωναζα μια γειτονισσα νοσοκομα...δεν ξερω τι ισχυει εκει που εισαο αλλα ρωτα το γιατρο σου..εμενα δεν με φοβιζε η ενεση..να ανακατεψω 2 σκονες με ενα διαλυτη μου φαινοταν βουνο..χοριακη κανω την αλλη Τεταρτη αν δεν μου ερθει..στις 15 μερες

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλά αποτελέσματα!! Εδώ την άλλη φορά που χρε θα χρειστικε την έκανε η γιατρός μου. Αλλά ήταν μια φορά. Τώρα όμως μάλλον θα πρέπει να κάνω 5 μέρες. Το ανακάτεμα δεν με φοβίζει, το που θα πρέπει να την κάνω ακριβώς με φοβίζει. Θα δούμε!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!!

island1 μην ψαχνεις για συπτωματα δεν υπαρχουν εγω ειναι στο 2ο εγκυος οπως φαινετε κ στο τικερακι που εχω κ δεν ειχα κανενα συμπτωμα ουτε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ουτε στην δευτερη αλλα τοσο αυγουλακια που εκανες ενα η και 2 θα ειναι τυχερα θα δεις θα σπασει η γκαντεμια!!!καλη επιτυχια

Joka καλη επιτυχια με καλα αποτεσματα!!!

aggeliki_ οι ενεσεις δεν ειναι τιποτα μια μικρουλα βελονα ειναι κ οπως ει[ε κ η island1 απο 2 δαχτυλα μετα τον οφαλο.

εγω που κανω ενεσεις σε ολοι μου την εγκυμοσυνη κ στην πρωτη αλλα κ στην 2η τι να πω που τρυπιεμε καθε μερα.

καλα αποτελεσματ να εχετε


ga6Bp3.png

0b2ym7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!

Island σου εκανε σπερματεγχυση με 9 ωοθυλακια ετοιμα να σπασουν; ετοιμα προς ωορρηξια;

η οιστραδιολη σου ποση ηταν; την ελεγξατε;

Εγω κοριτσια εκανα μονο μια σπερματεγχυση στις αρχες του χρονου. Με προκληση ωορρηξιας μονο με ενεσεις, εκανα 4-5 ωαρια πολυ συμμετρικα και καλα, με σουπερ ενδομητριο και δυνατο σπερμα, αλλα χοριακη μηδεν.

Μετα, σε επομενη προσπαθεια, επαθα υπερδιεγερση με 20 + ωοθυλακια και οιστραδιολη 5000 και φυσικα δεν προχωρησαμε σε σπερματεγχυση γιατι θα ημουν ακομη στην ενταντικη....

Τωρα ετοιμαζομαι...εκανα υστεροσκοπηση και στον επομενο κυκλο, θα κανω την 2η σπερματεγχυση σε σωστο και εξειδεικευμενο κεντρο....

Link to comment
Share on other sites

mina pa σ ευχαριστώ πολύ!Μακάρι!

Νεράιδες τί εννοείς σε σωστό κέντρο?Εγώ έκανα στο Αλεξάνδρα.Με παρακολουθούσαν με υπέρηχους αλλά δεν έκανα άλλες εξετάσεις!Υστεροσκόπηση θέλω να κάνω και γω γιατί αν και η σαλπιγγογραφία ηταν καλή έχω μία αποβολή και απόξεση στο ιστορικό μου,πριν από πολλά χρόνια.

island ναι μόνο με σερπαφαρ-πρεγκνυλ κι έκανα μόνο 2 ωοθυλάκια!Εν τω μετάξύ έχω κάνει ήδη 4 κυκλους με σερπαφαρ κι αυτός είναι ο πέμπτος.Εκανα διπλή σπερματέγχυση αλλά δεν ξέρω...δεν εχω απολύτως κανένα σύμπτωμα.:(

Και μας σπέρμα πολύ καλό σε μένα όλα καλά αλλά νινί τζίφος ως τώρα.Ολα αυτά που έκανες τα ίδια έκανα και γω.

Αφήστε που επειδή ανέκαθεν είχα σταθερό κύκλο αμφισβητώ αν αυτή η θεραπεία έχει αποτέλεσμα ή απλά είναι ''τυφλοσούρτης''!

Τί να πω βρε κορίτσια!!!!!Να είναι είναι όλα τέλεια και να μην πιάνουμε παιδι?!!!!Τί είναι αυτό το πράγμα??????


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι ποσο ηταν αλλα ηταν μια χαρα την ειδαν 3 γαιτροι(μολις επιστρεψω σπιτι θα το δω και θα σου πω...ειμαι ακομα στη δουλεια) δεν φτασαν υποθετω και τα 9 στην σπερματεγχυση...τα ειδαμε παρασκευη και καναμε Δευτερα πρωι τη σπερματεγχυση....

mina pa σε ευχαριστω για την στηριξη(και ολες φυσικα)απλα επειδη εσυ τοσο καιρο με εμψυχωνεις...με το καλο το μωρακι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!θα θελα τοσο πολυ να πιστεψω στο ονειρο...

Link to comment
Share on other sites

εγω την εκανα στο ΡΕΑ και με προσεξαν σαν τα ματια τους...δεν εχω παραπονο κανενα και για τα 9 ωαρια στον τελευταιο υπερηχο η γιατρος μου ζητησε τη γνωμη 4 γιατρων 2 εκ των οποιων ειναι και εξωσωματικοι....και ολοι ειπαν να προχωρησουμε....δεν επαθα υπερδιεγερση απλα ανταποκριθηκα πολυ καλα..οι εξωσωματικοι ειπαν πως και για εξωσωματικη να πω τετοια ηπια αγωγη θα χρησιμοποιησω γιατι επιασε τοπο...δυστυχως το ποσοστο ειναι προβληματικο...μου ειπαν πως με τρια και πανω ειναι το πολυ 25 τοις 100 στις καλυτερες των συνθηκων ..ηλικια σπερμα κτλ...

Joka μην απελπιζεσαι..η συγκεκριμενη θεραπεια στηριζεται και στις επαναληψεις..θα τα καταφερουμε ολες θα δεις..και στο λεω εγω που 3 χρονια εχω ριξει μαυρο δακρυ..κι εγω δεν εχω κανενα συμπτωμα αλλα η γιατρος μου λεει μεχρι να δεις περιοδο δεν θα αμφιβαλεις για τιποτα...καλη μας δυναμη..να κραταμε επικοινωνια να τα λεμε...αα να ρωτησω και κατι αλλο ...σε πριπτωση αποτυχιας σας ειπαν ποσο κοντα μπορουμε να προσπαθησουμε;;στον επομενο κυκλο αν μπορω θα κανω την τελευταια μου προσπαθεια

Link to comment
Share on other sites

Joka

εννοω σε κεντρο ή νοσοκομειο και οχι οπως εκανα εγω σε απλο ιατρειο του γυναικολογου μου και με επεξεργασια σπερματος σε μικροβιολογικο της γειτονιας...Θελω να πω, θα κανω μια δευτερη σπερματεγχυση σε χωρο που διαθετει εξειδικευμενο γυναικολογο για υποβοηθηση και εξειδεικευμενο μικροβιολογικο τμημα.

Αφαιρεση πολυποδα εκανα με την υστεροσκοπηση. Επισκεφτηκα 2 εξωσωματικους και οι δυο μου ειπαν, πριν κανω επομενη προσπαθεια, να αφαιρεσω πρωτα τον πολυποδα. Ενω ο απλος γυναικολογος μου ελεγε οτι ειναι ανευ σημασιας!

Εκανα λοιπον την επεμβατικη υστεροσκοπηση και πλεον θα κανω ενα κυκλο προκλησης ωορρηξιας και σπερματεγχυση υπο σωστες προυποθεσεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...