Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts

@Ungry girl Ναι τα κατάφερα με εξωσωματική και τώρα έχω το αγοράκι μου.

Εμείς είχαμε και οι δύο θέμα, με την σπερματέγχυση έχασα χρόνο χρήμα και φυσικά απογοητεύτικα γιατί εκ των υστέρων έμαθα πως πραγματικά δεν ήταν η κατάλληλη λύση για εμάς.(και για αυτό τότε επέλεξα να αλλάξω γιατρό)

Αυτό ισχύει για εμένα όμως, για εσένα ίσως αυτή να είναι η λύση, απλά πριν κάνεις οτιδήποτε να το ψάξεις πρώτα.


 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , kotsifikos είπε:

@Ungry girl Ναι τα κατάφερα με εξωσωματική και τώρα έχω το αγοράκι μου.

Εμείς είχαμε και οι δύο θέμα, με την σπερματέγχυση έχασα χρόνο χρήμα και φυσικά απογοητεύτικα γιατί εκ των υστέρων έμαθα πως πραγματικά δεν ήταν η κατάλληλη λύση για εμάς.(και για αυτό τότε επέλεξα να αλλάξω γιατρό)

Αυτό ισχύει για εμένα όμως, για εσένα ίσως αυτή να είναι η λύση, απλά πριν κάνεις οτιδήποτε να το ψάξεις πρώτα.

Α να το χαίρεσαι το ζουζουνι σου!

Εγω εχω ενδομητρίωση και ο αντρας μου ολιγοσπερμια και ο ενας απο τους δυο γιατρους μου ειπαι να.μην κανω τσαμπα σπερματεγχυσεις και να παω κατευθειαν για εξωσωματική ο αλλος τωρα μου αφησε να εννοηθεί πως αν τελειωσω εγω με την ενδομητρίωση θα μπορεσω να μηνω και φυσιολογικά οντως θελει ψαξιμο σε ευχαριστώ παντός!

Link to comment
Share on other sites

@Ungry girl εμένα ο γιατρός που έχω τώρα μου είχε πει πως για να κάνεις σπερματέγχυση το σπέρμα πρέπει να είναι τουλάχιστον μέτριο προς το καλό. Σε περιπτώσεις ολιγοσπερμίας-ασθνοσπερμίας-ολιγοασθενοσπερμίας δεν προτείνουν σπερματέγχυση. Φυσικά δεν είναι δεδομένο ότι θα αποτύχει όμως οι πιθανότητες είναι πολύ λίγες.

Απο εκεί και έπειτα κάνε και εσύ την έρευνα σου και έπελεξε ότι θεωρείς καλύτερο για την περίπτωση σας.

Εγώ έκανα μία, και μετά άλλαξα γιατρό, όταν μας ανέλαβε μας έκανε ότι εξετάσεις χρειάζονταν, κάναμε προσπάθεια να διορθώσουμε το πρόβλημα και μετά προχωρίσαμε σε εξωσωματική. Κατάφερα να μείνω έγκυος στην τέταρτη προσπάθεια μου. Θα σου πω μόνο πως κάθε προσπάθεια που κάνουμε κάθε δυσκολία που περνάμε αξίζει τον κόπο, να μην το βάλετε κάτω και να κοιτάτε μόνο τον στόχο σας. Πάνω από όλα όμως πρέπει να βρεις έναν γιατρό που θα σε κατευθύνει σωστά.


 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kotsifikos είπε:

@Ungry girl εμένα ο γιατρός που έχω τώρα μου είχε πει πως για να κάνεις σπερματέγχυση το σπέρμα πρέπει να είναι τουλάχιστον μέτριο προς το καλό. Σε περιπτώσεις ολιγοσπερμίας-ασθνοσπερμίας-ολιγοασθενοσπερμίας δεν προτείνουν σπερματέγχυση. Φυσικά δεν είναι δεδομένο ότι θα αποτύχει όμως οι πιθανότητες είναι πολύ λίγες.

Απο εκεί και έπειτα κάνε και εσύ την έρευνα σου και έπελεξε ότι θεωρείς καλύτερο για την περίπτωση σας.

Εγώ έκανα μία, και μετά άλλαξα γιατρό, όταν μας ανέλαβε μας έκανε ότι εξετάσεις χρειάζονταν, κάναμε προσπάθεια να διορθώσουμε το πρόβλημα και μετά προχωρίσαμε σε εξωσωματική. Κατάφερα να μείνω έγκυος στην τέταρτη προσπάθεια μου. Θα σου πω μόνο πως κάθε προσπάθεια που κάνουμε κάθε δυσκολία που περνάμε αξίζει τον κόπο, να μην το βάλετε κάτω και να κοιτάτε μόνο τον στόχο σας. Πάνω από όλα όμως πρέπει να βρεις έναν γιατρό που θα σε κατευθύνει σωστά.

Με την πρώτη εξωσωματική πιάσατε?

Ναι το ξερω πως πρεπει να βρω τον κατάλληλο αλλα δεν ξερω που ιδη πηγα σε δυο και φευγουν τα 80€ σαν νερο!

Θελω κάποιον που αυτα που θα μου πει να τα κανουμε και να.εχουμε το επιθυμητό αποτελεσμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Ungry girl είπε:

Με την πρώτη εξωσωματική πιάσατε?

Ναι το ξερω πως πρεπει να βρω τον κατάλληλο αλλα δεν ξερω που ιδη πηγα σε δυο και φευγουν τα 80€ σαν νερο!

Θελω κάποιον που αυτα που θα μου πει να τα κανουμε και να.εχουμε το επιθυμητό αποτελεσμα!

Έμεινα έγκυος στην 4 προσπάθεια.

Μπορεί το επιθυμητό αποτέλεσμα να μην έρθει με την πρώτη προσπαθεια, ποτέ δεν ξέρουμε ποια θα είναι η τυχερή μας προσπάθεια. Έυχομαι εσάς η τυχερή σας να είναι η πρώτη και να μην χρειαστεί να ταλαιπωρηθείτε άλλο.

Θέλει  υπομονή και επιμονή όλος αυτός ο αγώνας (γιατί κακά τα ψέματα ένας αγώνας είναι), για αυτό σου λέω...κάθε τι αξίζει τον κόπο.


 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , kotsifikos είπε:

Έμεινα έγκυος στην 4 προσπάθεια.

Μπορεί το επιθυμητό αποτέλεσμα να μην έρθει με την πρώτη προσπαθεια, ποτέ δεν ξέρουμε ποια θα είναι η τυχερή μας προσπάθεια. Έυχομαι εσάς η τυχερή σας να είναι η πρώτη και να μην χρειαστεί να ταλαιπωρηθείτε άλλο.

Θέλει  υπομονή και επιμονή όλος αυτός ο αγώνας (γιατί κακά τα ψέματα ένας αγώνας είναι), για αυτό σου λέω...κάθε τι αξίζει τον κόπο.

Ετσι ειναι Αγώνας οπως τα λες σε ευχαριστώ μακαρι τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Eleana85 εσύ πότε θα κάνεις τι σπερματεγχυση; Περιμένω νέα σου και καλή επιτυχία 

Ξεκινάω αύριο τη κλομιφαινη για 5 μέρες και το άλλο Σάββατο έχω ραντεβού για το πρώτο υπέρηχο και λογικά εκεί θα μου πει ποτέ θα κάνω την ένεση και τη σπερματεγχυση! Εσύ κοριτσάκι σε τι φάση είσαι τωρα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Eleana85 είπε:

Ξεκινάω αύριο τη κλομιφαινη για 5 μέρες και το άλλο Σάββατο έχω ραντεβού για το πρώτο υπέρηχο και λογικά εκεί θα μου πει ποτέ θα κάνω την ένεση και τη σπερματεγχυση! Εσύ κοριτσάκι σε τι φάση είσαι τωρα;

 Εγώ αυτό το μήνα περνώ αντισυλληπτικα για να ρυθμίσω την Ε2 και το άλλο μήνα βλέπουμε. Αν είναι όλα καλά θα κάνω 2 προσπάθεια 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2017 at 8:10 ΜΜ, BettySt είπε:

 Εγώ αυτό το μήνα περνώ αντισυλληπτικα για να ρυθμίσω την Ε2 και το άλλο μήνα βλέπουμε. Αν είναι όλα καλά θα κάνω 2 προσπάθεια 

Ε2 είναι η οιστραδιολη σου έτσι δεν είναι; με το καλό κορίτσι μου!! Θα κάνεις σε φυσικό κύκλο η με φάρμακα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Eleana85 είπε:

Ε2 είναι η οιστραδιολη σου έτσι δεν είναι; με το καλό κορίτσι μου!! Θα κάνεις σε φυσικό κύκλο η με φάρμακα;

Ναι η οιστραδιολη είναι. Δεν ξέρω ακόμα, θα μου πει η γιατρός το άλλο μήνα 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2017 at 1:59 ΜΜ, Ungry girl είπε:

Ναι ρωτησα και μου ειπαι πως αν ειναι να κανω 6 7 σπερματεγχυσης καλητερα να εκαναια εξωσωματική γιατι λεει στη σπερματεγχηση οι πιθανοτητες επιτυχία ειναι 15/20% ενω με την εξωσωματική φτανει μεχρι και 60% επιτυχία!!

 

Κ συμφωνω..με τελεια εικονα ανεξηγητα υπογονιμη 28 χρονων εκανα 4... Τελικα πετυχα με εξωσωματικη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2017 at 1:24 ΜΜ, BettySt είπε:

Eleana , πότε θα κάνεις τι σπερματεγχυση;

Την έκανα χθες κορίτσι Μου! Στην κλομιφαινη ανταποκρίθηκα έκανα 2 ωάρια  τη Κυριακή έκανα την ένεση και χθες τη σπερματεγχυση.Και από σήμερα ξεκινάω την προγεστερόνη! Εσυ ελενξες την οιστραδιολη σου;

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2017 at 4:21 ΜΜ, Eleana85 είπε:

Την έκανα χθες κορίτσι Μου! Στην κλομιφαινη ανταποκρίθηκα έκανα 2 ωάρια  τη Κυριακή έκανα την ένεση και χθες τη σπερματεγχυση.Και από σήμερα ξεκινάω την προγεστερόνη! Εσυ ελενξες την οιστραδιολη σου;

Πρέπει πρώτα να μου έρθει η περίοδος και την 2-3 ημερα θα κάνω εξετάσεις. Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα. Πότε θα κάνεις τι β-χοριακη;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...