Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts

island στο ρεα εκανες ολη την διαδικασια; απο την αρχη του κυκλου μεχρι την σπερματεγχυση;

ποσο κοστισε;

ψαχνω κοστη....ειμαι απο επαρχια και μαλλον θα επιχειρησω, να ανεβω αθηνα την μερα της σπερματεγχυσης.

Σου εκανε ανα 2-3 μερες μετρηση οιστραδιολης μεχρι να εντοπιστει η καταλληλη στιγμη της πρεγκνυλ; δεν θελει μονο ενεσεις αλλα και ορμονικη παρακολουθηση.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ωωω κοριτσακι μου φανταζομαι ταλαιπορια.....εννοειται σε εξιδικευμενο κεντρο.....ακομα και το πως μετεφεραν το σπερμα απο οροφο σε οροφο μου εκανε εντυπωση...σφραγισμενο και αποστηρωμενο το σωληνακι....ευχομαι τα καλυτερα Νεραιδες και να μην ταλαιπωρηθεις αλλο....δυστυχως τετοιους επιστημονες θα συναντησουμε πολλους στο δρομο μας που εκμεταλευονται την αναγκη μας για μητροτητα....δεν ηξερα οτι γινεται και στο ιατρειο...

Link to comment
Share on other sites

island και γω και ο άντρας μου έχουμε ταλαιπωρηθεί πάααρα πολύ ψυχολογικά όλα αυτά τα χρόνια!

Πόσα αποθέματα δύναμης να έχει ένας ανθρωπος πια?

Νομίζω ότι μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις αμέσως,απ τον επόμενο κύκλο.Σου εύχομαι όμως να μη χρειαστεί!

Μακάρι βρε κοριτσάκια αυτη τη φορά να τα καταφέρουμε!

Νεράιδες δεν ξέρω αν η μέτρηση οιστραδιόλης είναι τόσο απαραίτητη.Νομίζω ότι με 2-3 υπερήχους οι γιατροί προσδιορίζουν με ασφάλεια την κατάλληλη μέρα.

Δεν ξέρω μήπως γίνεται σε κέντρα εξωσωματικής για να δικαιολογεί απλά τα 300αρια.

Πολλά λεφτά και πολύ εξαπάτηση κορίτσια....


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη ρε κοριτσια και παιζουν πολλα ρολο...τι να πω ευχομαι να μην ταλαιπωτηθουμε αλλο.....

Νεραϊδες οτι σου εγραψα ισχυει και για τον πρωτο γιατρο μονο που η αμοιβη του ηταν 250

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η οιστραδιολη ειναι απαραιτητη!!!!!!!!!

εμενα την Παρασκευη ηταν σε νορμαλ επιπεδα η οιστραδιολη και 5-7ωοθυλακια μεγαλα. και παω την Δευτερα να με ξαναδει με νεα οιστραδιολη για να μου κανει την πρεγκνυλ! Και βλεπουμε να εχουν φουντωσει και να ειναι πανω απο 20ωοθυλακια και οιστραδιολη 5000!

Φυσικα και δεν εκανα πρεγκνυλ ουτε και επαφες!!! Η αλλη λυση ηταν να παω εκτακτως για ωοληψια...αλλα δεν διαθετω τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα...οτι αλλο χρειαστεις πες μου...εμενα ετυχε κι οι γιατροι μου να ναι στο ΡΕΑ και το ρεα πολυ κοντα στο σπιτι μου.....απλα εμεινα πολυ ευχαριστημενη...ενιωσα οτι σεβοταν τον πονο μου τον κοπο μου και τα χρηματα μου...ενιωσα ανθρωπος σε ολη τη διαδικασια..γιατι εχω ακουσει και εχω διαβασει διαφορα και για μεγαλα κεντρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα ευχομαι καλη δυναμη κ καλη επιτυχια σε ολες μας! Μπαινω σφηνα στην παρεα γιατι κ εγω προσπαθω εναμιση χρονο για μωρακι, κ το μονο που καταφερα είναι μια εξωμητριο κυηση χωρις αφαιρεση η οποια αντιμετωπιστηκε με φαρμακα. Μου εχουν προτεινει σπερματεγχυση, κ θελω να σας ρωτησω: Μηπως υπαρχει καποια κοπελα που να εχει εμπειρια από δημοσια νοσοκομεια?Στην Αθηνα βεβαια. Ευχαριστω κ περιμενω!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια...εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο..σας ευχαριστω ολες για τη συμπαρασταση..πλεον αρχιζω και κλεινω ρνατεβου για κεντρα εξωσωματικης(οποιαδηποτε πληροφορια δεκτη)δεν μπαινω στη διαδικασια 4ης ειλικρινα...οχι οτι με την εξωσωματικη θα ναι λιγοτερο ψυχοφθορο αλλα θα εχω περισσοτερα ποσοστα επιτυχιας ..καλη επιτυχια σε οσες προσπαθειτε..να τονισω εδω πως επειδη δεν τα καταφερα εγω δεν σημαινει οτι η μεθοσδος δεν ειναι καλη προς θεου...ξερω απο τον περιγυρο μου πολλες που τα καταφεραν....επειδη ομως πηρα που πηρα φαρμακα και ανταποκριθηκα πολυ νομιζω πως η εξωσωματικη θα ναι καλυτερη λυση απο μια ακομη σπερματεγχυση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια...εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο..σας ευχαριστω ολες για τη συμπαρασταση..πλεον αρχιζω και κλεινω ρνατεβου για κεντρα εξωσωματικης(οποιαδηποτε πληροφορια δεκτη)δεν μπαινω στη διαδικασια 4ης ειλικρινα...οχι οτι με την εξωσωματικη θα ναι λιγοτερο ψυχοφθορο αλλα θα εχω περισσοτερα ποσοστα επιτυχιας ..καλη επιτυχια σε οσες προσπαθειτε..να τονισω εδω πως επειδη δεν τα καταφερα εγω δεν σημαινει οτι η μεθοσδος δεν ειναι καλη προς θεου...ξερω απο τον περιγυρο μου πολλες που τα καταφεραν....επειδη ομως πηρα που πηρα φαρμακα και ανταποκριθηκα πολυ νομιζω πως η εξωσωματικη θα ναι καλυτερη λυση απο μια ακομη σπερματεγχυση

καλημερα!! χοριακη ηταν να κανεις αποτι μου ειπες στης 29/10 κ εσυ εκανες το τεστ σημερα 25? εχει διαφορα ειναι νωρις ακομα μηπως να το ξανασκεφτεις?

καλημερα σε ολες!!!


ga6Bp3.png

0b2ym7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...