Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts

τι να σκεφτω;;οτι μπορει να κανε λαθος το τεστ;;δεν παιζει..αν εδειχνε θετικο θα χα μια επιφυλαξη οχι στο αρνητικο....πηρα απο αυτα που δειχνουν 5 μερες μετα τη συλληψη...οποτε δεν παιζει...αν εννοεις να σκεφτω αυτο...αν εννοεις την εξωσωματικη..οχι δεν το ξανασκεφτομαι δεν εχω την υπομονη για αλλη μια σπερματεγχυση τα ποσοστα που δινει...εκανα 3..δοκιμασα δεν επιασε σε μενα...θα αφησω το σωμα μου να ξεκουραστει και ταυτοχρονα θα κανω το επομενο μεγαλο βημα...παντως σε ευχαριστω θερμα για το ενδιαφερον..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακι island, ok δεχομαι οτι αφου εκανες 4 σπερμ, καιρος ειναι να παει προς εξωσωματικη!

Αλλα , πιστεψε με, αρνητικο τεστ εγκυμοσυνης προ την ημερομηνια ελεγχου εχει 100% ΑΒΕΒΑΙΟ, ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟ αποτελεσμα!!! Περιμενε πρωτα να δεις αν θα αδιαθετησεις ή οχι και μετα παρε αποφασεις!

σου ευχομαι σε λιγες μερουλες να διαβαζεις ξανα αυτα τα μηνυματα και να χαμογελας γλυκα!

καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα αλλα δεν εχει πεσει ποτε το δικο μου τεστ εξω...οπως και να χει καλη μας δυναμη σε ολες μας ...δεν το βαζουμε κατω..θα ρθει η μερα που οντως θα τα διαβαζουμε αυτα και θα αποτελουν αναμηνηση...δεν ξερω αν θα γελαω κι αν θα μπορεσω ποτε να ξεπερασω ολο αυτο το μανικι που περναω κι εγω κι η καθεμια μας εδω αλλα ειμαι σιγουρη πως θα το προσπερασω

Link to comment
Share on other sites

Ιsland λυπάμαι πάρα πολύ,σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Και γω σε λίγες μέρες θα πάρω αλλη μία απογοήτευση.Το ξέρω πως δεν έμεινα έγκυος γιατί πολύ απλά δε νιώθω τίποτα διαφορετικό,κι ούτε ιδιαίτερα δέκατα έχω κι ας παίρνω και outrogestan.

Δεύτερη σπερματέγχυση ήταν αυτή για μενα,άντε να κάνω άλλη μία και μετά δεν ξέρω τι.

Δεν εχουμε χρήματα για εξωσωματική.

Καλη επιτυχία στη νέα σου προσπάθεια και θα τα λέμε...:)


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα μου κοριτσια σας ευχομαι να τελειωσει γρηγορα ολα αυτα που περνατε τα εχω περασει κ εγω κ ολες οσες ειμασταν σε αυτο το φορουμ κ καποιες ακομα τα περνανε ακομα , απο πειρασας λεω μην ψανχετε για συπτοματα οσα χαπια κ να παρετε οτι κ ν κανετε κ στις 2 μου εγκυμοσηνες μου δεν ενοιωσα τιποτα μα τιποτα απολυτος δουλειες εφτιαχνα στον πρωτο μου γιο χαλια επλενα στο μπαλκονι αφου οπως κ εσεις δεν ειχα συπτοματα.

island1 μαναρι μου μην ευχαριστεις χαρα μου να σε βοηθησω σε οτι θες , το ξανασκεψουτο ηταν για το τεστ εχεις αλλες 4 μερες μπορει να αργησε να γινει η συληψη ποτε δεν ξες μονο οταν μας ερθει η καταραμενη που λεγαμε κ εμεις , αν τωρα παρεις αρνητικο αποτελεσμα που δεν θελουμε τοτε ναι πανε για εξωσωματικη κ εγω εκαν 2 σπερμ/χης κ μετα εκανα διαδικασια για εξωσωματικη κ οσπου να ερθουν τα φαρμκα μου χαλαρωσα γιατι πλεον το μυαλο ηταν οκ περιμενω τα φαρμακα για ξεκινησω κ εμεινα εγκυος φυσιολογικα.

σας ευχομαι ολες γρηγορα μανουλες με φουσκωτες κοιλιτσες , αλλα μην νωμιζετε κ εγω που ειμαι εγκυος εχω τα δικα μου τρεχαματα με την εγκυμοσυνη μου.


ga6Bp3.png

0b2ym7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω ετοιμαζομαι για 2η σπερματεγχυση (μαζευουμε φασολι το φασολι τα ευρουλακια....ψαχνουμε κεντρο ή δημοσιο νοσοκομειο επαρχιας κλπ).

Για εξωσωματικη , μονο σε δημοσιο νοσοκομειο θα κοιταξω, αν αναγκαστουμε!

Link to comment
Share on other sites

κι εμεις με κοπο τα μαζευουμε τα χρηματα ...εχω ακουσει και για δημοσια με πολυ καλα ποσοσστα επιτυχιας οπως το Αττικο...απλα την πρωτη λεω να την κανω σε εξειδικευμενο κεντρο με την ελπιδα οτι δεν θα χρειαστω αλλη...τι να πω....ελπιζω...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω ακουσει καλα λογια για το Αττικο. Εγω, ετσι οπως το σκεφτομαι, πρωτα θα δοκιμασω την τυχη μας σε δημοσιο...

Τωρα μονο που ειμαι μετα απο υστεροσκοπηση, μαζευουμε να κανουμε μια δευτερη σπερματεγχυση σε σοβαρο κεντρο ομως με εξειδικευση σε υποβοηθηση και οχι σε απλο γυναικολογο.

Link to comment
Share on other sites

Απέτυχε και αυτή η σπερματέγχυση.:(

Τώρα λέω να κάνω μία ακόμη και τέρμα.Δεν πάει άλλο.

3 χρόνια ταλαιπωρίας είναι αυτά.

Δεν ήθελα με τίποτα ν αποδεχθώ την ιδέα της εξωσωματικής,τη φοβάμαι και δεν υπάρχουν και χρήματα αλλά...τί άλλο να κάνουμε...

Εχει καμιά κοπέλα κάνει εξωσωματική στην Αθήνα σε δημόσιο νοσοκομείο?

Αξίζει να εμπιστευτείς ή τσάμπα παίρνεις τις ορμόνες και τα ιδιωτικά κεντρα είναι μονόδρομος?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω σε ιδιωτικό θα την κανω αλλα δευτερη επιλογη μου ηταν απο τα δημοσια το Αρεταιειο οπου ειχα κανει μια πρωτη επαφη πριν μηνες και το Αττικο...ενδεικτικα θα σου πω πως και στα 2 εχω φιλες που πετυχαν με την πρωτη...μη σε τρομαζει το δημοσιο...ο λογος που εγω παω σε ιδιωτικο ειναι γιατι με αυτο συνεργαζεται η γιατρος μου την οποια εμπιστευομαι απολυτα...καλη επιτυχια...σε ο,τι αποφασισεις να κανεις...κανε μια αναζητηση στο νετ και θα δεις και για τα 2

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ!Ο καημένος ο αντρας μου μετά και τη σημερινή απογοήτευση έχει πέσει στα πατώματα.Και πρέπει να ανεβάζω κι αυτόν!Τέσπα!:cry:

Με το καλό island!

Nα σε ρωτήσω,για πες για Αρεταίειο,τί πληροφορίες έχεις απο κει?Ποιό γιατρό επισκέφτηκες?Για το Αλεξάνδρα ξέρουμε κάτι όσον αφορά εξωσωματική???

Εμένα μια γνωστή μου έκανε εξωσωματική στο Ελενα,αλλά χρειάστηκαν 3 εξωσωματικές για να μείνει έγκυος!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μου ειπαν για υστεροσκοπηση για αφαιρεση πολυποδα...

Εγω ψαχνω για σπερματεγχυση, να κανω μια δευτερη αλλα ουσιαστικα η πρωτη μετα την υστεροσκοπηση και με εξωσωματικο...

Link to comment
Share on other sites

joka μην ακους δεξια κι αριστερα ποσες εκανε η καθεμια ...εγω στο ανεφερα απλα για να δεις πως δεν υστερουν σε σχεση με τα μεγαλα κεντρα.Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και οσο κι αν δεν το παραδεχομαστε δεν φταιει παντα το κεντρο..ειναι παρα πολλοι παραγοντες...Στο αρεταιειο ειχα παρει τηλε και ειχα κλεισει να δω την ομαδα υπογενηητικοτητας...βεβαια δεν ειχα τρελο χρονο μαζι τους αλλα ηταν αρκετοι γιατροι και ειδαν τα χαρτια μου..τοτε ειχα κανει 2 σπερματεγχυσεις και μου προτειναν βαση του φακελου μου και της ηλικιας μου να προσπαθησω λιγο ακομα και να κανω 1-2 ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Νεραιδες υστεροσκοπηση θα κανω κι εγω ...εκανα 3 σπερματεγχυσεις χωρις αυτην ...και τωρα θα την κανω στο κεντρο...αρκεστηκαν ολοι στην σαλπιγγογραφια ..που θα την κανεις;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...