Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts

Με το καλό κοριτσάκι μου! Θα έρθει και η σειρά μας.. απ ότι έχω ακούσει βοηθάει αρκετά η σπερματεγχυση σε χαμηλή κινητικότητα.παιρνει κάποιες βιταμίνες ο σύζυγός σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 51 λεπτά , Eleana85 είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου! Θα έρθει και η σειρά μας.. απ ότι έχω ακούσει βοηθάει αρκετά η σπερματεγχυση σε χαμηλή κινητικότητα.παιρνει κάποιες βιταμίνες ο σύζυγός σου;

Ναι παίρνει L καρνητινη και κάτι ομιοπαθιτικα. Μακάρι να έρθει σύντομα σε όλες που προσπαθούν για ένα μωράκι. Εσείς περνετε καπια φάρμακα η βιταμίνη 

Eleana85 βλέπω ότι και εσύ είσαι καινούργια στο φόρουμ εύχομαι και για τις δύο μάσ να φέρει γούρι και τον άλλο μήνα να έχουμε ευχάριστα νέα! Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που παλεύουν για ένα μπεμπε


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι καινούργια και εγώ εδώ!!! Μακάρι να χουμε καλά νέα όλες όσες προσπαθούμε! Ναι παίρνει ο σύζυγός τις profertil αν και έχουμε καλό σπέρμα αλλά μ αυτές τις βιταμίνες απ το καλό σπέρμα πήγαμε σε πολύ καλύτερο. Εγώ παίρνω φολικο και βιταμίνη D γιατί είχα χαμηλή και μας είπαν πως παίζει ρόλο στην εμφύτευση. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια να ρωτησω κατι τα profertil οταν λες το έφτιαξε κατα ποσο?

Τη βιταμίνη d απο που την πηρες εννοώ με βιταμίνες?

Και κατι τελευταιο σπερματεγχυση γινεται μονο στην περιπτωση που δεν υπαρχη καλη κινητικότητα η και οταν ειναι λιγοε ο αριθμος? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , BettySt είπε:

Στι σπερματεγχυση το σπέρμα το επεξεργασουν και γίνεται ποιο δυνατο, μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό σου αν κάνει για τιν περίπτωση σασ

Ευχαριστώ ελεγα μηπως ξερατε ναι θα ρωτησω

Link to comment
Share on other sites

Την σπερματέγχυση δεν την προτείνουν όταν το πρόβλημα υπάρχει στο σπέρμα, έχει ελάχιστες πιθανότητες επιτυχίας και για αυτό πολλοί γιατροί την αποφεύγουν.

Μίλα με έναν γιατρό που ειδικεύεται στην υπογονιμότητα να σε βοηθήσει.

Σε ανδρολόγο έχετε πάει? Αν όχι να πάτε.


 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εμείς με profertil σε συνδυασμό με διατροφή από 60εκατ ανεβήκαμε σε 6 μήνες στα 67 εκατ κινητικότητα 59% πήγε στο 64% .  Τη βιταμίνη Dτην παίρνω σε χάπια. Για το ποτέ είναι καλύτερα να γίνεται η σπερματεγχυση διαφέρει από γιατρό σε γιατρό αλλά σίγουρα παίζει ρόλο και η ηλικία αλλά και το μέγεθος του προβλήματος. Επίσης να συμπληρώσω ότι στο σύζυγό έγινε και υπέρηχος αλλά και ψιλαφιση από ουρολογο. Όπως και Επίσης εξέταση αίματος και ούρων για ΣΜΝ το ίδιο εννοειται και σε μένα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotsifikos είπε:

Την σπερματέγχυση δεν την προτείνουν όταν το πρόβλημα υπάρχει στο σπέρμα, έχει ελάχιστες πιθανότητες επιτυχίας και για αυτό πολλοί γιατροί την αποφεύγουν.

Μίλα με έναν γιατρό που ειδικεύεται στην υπογονιμότητα να σε βοηθήσει.

Σε ανδρολόγο έχετε πάει? Αν όχι να πάτε.

Απογοήτευση κριμα αρα για αυτο δεν μου το πρωτεινε και μου ειπαι κατευθιαν για εξωσωματική

1 hour ago, Eleana85 είπε:

Καλημέρα εμείς με profertil σε συνδυασμό με διατροφή από 60εκατ ανεβήκαμε σε 6 μήνες στα 67 εκατ κινητικότητα 59% πήγε στο 64% .  Τη βιταμίνη Dτην παίρνω σε χάπια. Για το ποτέ είναι καλύτερα να γίνεται η σπερματεγχυση διαφέρει από γιατρό σε γιατρό αλλά σίγουρα παίζει ρόλο και η ηλικία αλλά και το μέγεθος του προβλήματος. Επίσης να συμπληρώσω ότι στο σύζυγό έγινε και υπέρηχος αλλά και ψιλαφιση από ουρολογο. Όπως και Επίσης εξέταση αίματος και ούρων για ΣΜΝ το ίδιο εννοειται και σε μένα 

Α καταλαβααα δεν ανεβενει πολυ όποτε εμεις δεν εχουμε πολλα ειναι 12.000.000 εκ εχει καλη κινητικότητα ο αντρας μου ειναι 33 και εγω 26 χρονων και μου ειπαι για εξωσωματική κατευθείαν..και μου ειχε πει πως οτι και να του δωσει απο φάρμακα δεν θα ανεβει πολυ απο κινητικότητα ειναι φοβερη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Απογοήτευση κριμα αρα για αυτο δεν μου το πρωτεινε και μου ειπαι κατευθιαν για εξωσωματική

Δεν χάνεις να ροτεισεισ, γιατί στην σπερματεγχυση διαλέγουν τα καλύτερα σπερματοζωαρια 

Just now, BettySt είπε:

Δεν χάνεις να ροτεισεισ, γιατί στην σπερματεγχυση διαλέγουν τα καλύτερα σπερματοζωαρια 

Έχεις εσύ κάποιο πρόβλημα;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , BettySt είπε:

Δεν χάνεις να ροτεισεισ, γιατί στην σπερματεγχυση διαλέγουν τα καλύτερα σπερματοζωαρια 

Έχεις εσύ κάποιο πρόβλημα;

Ναι ρωτησα και μου ειπαι πως αν ειναι να κανω 6 7 σπερματεγχυσης καλητερα να εκαναια εξωσωματική γιατι λεει στη σπερματεγχηση οι πιθανοτητες επιτυχία ειναι 15/20% ενω με την εξωσωματική φτανει μεχρι και 60% επιτυχία!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι ρωτησα και μου ειπαι πως αν ειναι να κανω 6 7 σπερματεγχυσης καλητερα να εκαναια εξωσωματική γιατι λεει στη σπερματεγχηση οι πιθανοτητες επιτυχία ειναι 15/20% ενω με την εξωσωματική φτανει μεχρι και 60% επιτυχία!!

 

 

Εγώ είχα κάνει μία και φυσικά το μετάνιωσα πικρά... αν γύριζα τον χρόνο πίσω δεν θα την έκανα ποτέ.

 


 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , kotsifikos είπε:

 

Εγώ είχα κάνει μία και φυσικά το μετάνιωσα πικρά... αν γύριζα τον χρόνο πίσω δεν θα την έκανα ποτέ.

 

Τι σπερματεγχυση η εξωσωματική και γιατι αν επιτρέπετε???

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Τι σπερματεγχυση η εξωσωματική και γιατι αν επιτρέπετε???

Την σπερματέγχυση μετάνιωσα, τις εξωσωματικές καθόλου δεν τις μετάνιωσα.

Ο τότε γιατρός μου με κατεύθυνε λάθος.


 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , kotsifikos είπε:

Την σπερματέγχυση μετάνιωσα, τις εξωσωματικές καθόλου δεν τις μετάνιωσα.

Ο τότε γιατρός μου με κατεύθυνε λάθος.

Αα μάλιστα εχεις κάνει και τα 2 λοιπών και αν επιτρέπετε εμεινες με την εξωσωματική τι πρόβλημα είχατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...