Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια

Γράφω πρώτη φορά και ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα.Πάω κι εγώ για την πρωτη μου σπερματεγχυση την αλλη εβδομαδα στο ΡΕΑ.Προσπαθούμε 2,5 αλλά τίποτα.Εχω κανει ορμονολικες σαλπιγγογραφια κτλ και ολα ηταν καλά(στη σαλπιγγογραφια απλα διαγνωστικε στενότερος τραχυλος αλλα μου ειπαν 3 γιατροι οτι αυτο δεν ειναι θεμα μιας και το υγρο περασε με ευκολία)το σπερμοδιαγραμμα του συζυγου τελειο..δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει.Ετσι αυτο το μηνα αναλαβαμε δραση αλλου τυπου.Εχω κανει ηδη 3 κυκλους με σερπαφαρ και πρεγνυλ.Τωρα ειπαμε να βαλουμε στο παιχνιδι και τη σπερματεγχυση.Ειμαι 30 κι ο γιατρος μου με καθησυχαζει οτι ολα ειναι υπερ μου αλλα δεν ξερω αν πια το πιστευω...ειναι καποια κοπελα που εκανε την ιδια διαδικασια στο Ρεα ή που θα κανει αυτη την εβδομάδα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας καλη χρονια να εχουμε με υγεια πρωτα απο ολα κ ολο ευχαριστα απο εδω κ περα!!!

island1 στο σωστο μερος ηρθες αλλα μπηκες στην παρεα μας σε στιγμη που αρχισε να το διαλυουμε για διαφορους λογους , λοιπον εγω να σου ευχηθω καλη επιτυχια στην σπερμ/χη να ειναι μια κ τυχερη τωρα το γιατι δεν σας καθαιτε ενω ολα ειναι οκ ειναι αυτο που ελεγε κ σε μενα ο γιατρος ανεξηγητη υπογονιμοτητα κ λιγο πριν ξεκινησω για εξωσωματικη ηρθε ο μικρουλης μου που τωρα ειναι 6 μηνων απλα σε ολα φταει το ανχος σκεφτομαστε ξαθημερινα το ιδιο πραγμα το γιατι δεν μενω εγκυος ενω ολα ειναι οκ κ οταν πια σταματας εστω κ για μια στιγμη να το σκεφταισε τοτε ερχετε κ οπως ειπε ο γιατρος σου ολα ειναι υπερ σου κ αυτο ειναι καλοοο!!!!

για το ρεα που λες δεν το ξερω εγω εκανα στην θεσσαλονικη οτι αλλο θες να ρωτησεις πες καλα αποτελεσματα να εχεις !!!


ga6Bp3.png

0b2ym7.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και καλη χρονια! Ηθελα να ρωτησω ποσες απο εσας τα καταφερατε με σπερματεγχυση; Προσφατα μας την προτεινε ο γιατρος αν και δε μας εκρυψε οτι εχει ποσοστα επιτυχιας 15-18% το πολυ.....Παραλληλα θα μου χορηγησει κλομιφαινη και θα γινει και ενεση για να σπασει το ωαριο....σκεφτομαστε για τον επομενο κυκλο....ποια ειναι η γνωμη σας;


pmApp3.png

ETbdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και καλη χρονια! Ηθελα να ρωτησω ποσες απο εσας τα καταφερατε με σπερματεγχυση; Προσφατα μας την προτεινε ο γιατρος αν και δε μας εκρυψε οτι εχει ποσοστα επιτυχιας 15-18% το πολυ.....Παραλληλα θα μου χορηγησει κλομιφαινη και θα γινει και ενεση για να σπασει το ωαριο....σκεφτομαστε για τον επομενο κυκλο....ποια ειναι η γνωμη σας;

ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ

1. behappy ---> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

2. trelo kouneli --> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

3. lizaki --> ΕΓΚΥΟΣ - 4η προσπάθεια

4. Skybeam---> ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ - 1η προσπάθεια (φυσικός κύκλος)

5. vasso18183 --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

30. tina32 --> ΕΓΚΥΟΣ - 3η προσπάθεια

38. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ77--> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

Ποσοστό: 7/45

Μόνοι και ο Θεός βοηθός!

  1. vasulini --> ΕΓΚΥΟΣ
  2. Skybeam --> ΕΓΚΥΟΣ
  3. Evangeliapan
  4. ΜΑΡΙa
  5. papaki --> ΕΓΚΥΟΣ
  6. georgia69
  7. Georgkat
  8. tinkerbell!24
  9. s_maria
  10. mar1981
  11. Stardustmg
  12. janneta --> ΕΓΚΥΟΣ

ΛΙΣΤΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ

1. maria_v --> 14/12 --> ΕΓΚΥΟΣ- 1η προσπάθεια

2. Λια33 --> 18/02 --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

3. Deni..29 --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

4. astage --> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

5. mina-ni --> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

6. alexouli --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

7.astage--> ΕΓΚΥΟΣ

Ποσοστό: 6/13

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Τίνα - Κοριτσάκι 20/6/2013. βάρος: 2400γρ

Παπάκι - Αγοράκι 22/6/2013. βάρος: 3300γρ

maria_v - Κοριτσάκι Α 31/07/2013. βάρος: 2350γρ

Κοριτσάκι Β 31/07/2013. βάρος: 2260γρ

janneta - Αγοράκι 17/09/2013.βάρος 3400γρ

Λια33 - Κοριτσάκι 30/10/2013. βάρος: 3270γρ

αυτο τα λεει ολα ειναι η λιστα μας με τις προσπαθειες που καναμε


ga6Bp3.png

0b2ym7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κοριτσάκια, ευχομαι αυτή η χρονιά να φέρει παιδικά χαμόγελα σε όλες!!

island και daskala καλή επιτυχία!!

παπάκι μου τι κάνει ο κούκλος σου?

εμεις μια χαρά

φιλάκια σε όλες


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια, ευχομαι αυτή η χρονιά να φέρει παιδικά χαμόγελα σε όλες!!

island και daskala καλή επιτυχία!!

παπάκι μου τι κάνει ο κούκλος σου?

εμεις μια χαρά

φιλάκια σε όλες

τινακι μου καλη χρονια να εχεις!!! καλα ειναι ο μικρος μια χαρα με τα ξενυχτια μας με τα φαγητα μας με τα ολα μας !!! εσεις τι κανετε η μικρουλα σου??

πολλα φιλακια !


ga6Bp3.png

0b2ym7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες και μωρομανουλες, μπαίνω και διαβάζω νέα σας Και εύχομαι η λίστα να γεμίσει με εγκυουλες, μακάρι να φουσκώσουν όλες οι κοιλιτσες μες το 2014! Ο γιος μου γεννήθηκε 3620 κιλα 1-4-2013! Γλυκό μου παπάκι πρόσθεσε το στην λίστα εάν μπορείς, πολλά φιλια σε όλες!:P


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ

1. behappy ---> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

2. trelo kouneli --> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

3. lizaki --> ΕΓΚΥΟΣ - 4η προσπάθεια

4. Skybeam---> ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ - 1η προσπάθεια (φυσικός κύκλος)

5. vasso18183 --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

30. tina32 --> ΕΓΚΥΟΣ - 3η προσπάθεια

38. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ77--> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

Ποσοστό: 7/45

Μόνοι και ο Θεός βοηθός!

  1. vasulini --> ΕΓΚΥΟΣ
  2. Skybeam --> ΕΓΚΥΟΣ
  3. Evangeliapan
  4. ΜΑΡΙa
  5. papaki --> ΕΓΚΥΟΣ
  6. georgia69
  7. Georgkat
  8. tinkerbell!24
  9. s_maria
  10. mar1981
  11. Stardustmg
  12. janneta --> ΕΓΚΥΟΣ

ΛΙΣΤΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ

1. maria_v --> 14/12 --> ΕΓΚΥΟΣ- 1η προσπάθεια

2. Λια33 --> 18/02 --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

3. Deni..29 --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

4. astage --> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

5. mina-ni --> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

6. alexouli --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

7.astage--> ΕΓΚΥΟΣ

Ποσοστό: 6/13

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Τίνα - Κοριτσάκι 20/6/2013. βάρος: 2400γρ

Παπάκι - Αγοράκι 22/6/2013. βάρος: 3300γρ

maria_v - Κοριτσάκι Α 31/07/2013. βάρος: 2350γρ

Κοριτσάκι Β 31/07/2013. βάρος: 2260γρ

janneta - Αγοράκι 17/09/2013.βάρος 3400γρ

Λια33 - Κοριτσάκι 30/10/2013. βάρος: 3270γρ

Vasulini Αγοράκι 1-4-2013 βάρος 3620 γρ


ga6Bp3.png

0b2ym7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια της σπερματεγχυσης και ισως της εξωσωματικης...ηθελα τα φωτα σας μετα απο ποσες μερες νιωσατε κατι πριν δειτε το θετικό;;;εγω ειναι να κανω χοριακη το αλλο Σαββατο αλλα δεν νιωθω τιποτα απολυτως...ουτε στηθος πρησμενο ουτε τιποτα...υπηρχε καποια που να μην ειχε καθολου συμπτωματα και να πετυχε;;η τσαμπα ελπιζω;;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια της σπερματεγχυσης και ισως της εξωσωματικης...ηθελα τα φωτα σας μετα απο ποσες μερες νιωσατε κατι πριν δειτε το θετικό;;;εγω ειναι να κανω χοριακη το αλλο Σαββατο αλλα δεν νιωθω τιποτα απολυτως...ουτε στηθος πρησμενο ουτε τιποτα...υπηρχε καποια που να μην ειχε καθολου συμπτωματα και να πετυχε;;η τσαμπα ελπιζω;;

δεν ειχαμε συμπτωματα καθολου κ ομως υπηρχε θετικο αποτελεσμα ειτε σε σπερ/χη ειτε σε φυσικη συλληψη οποτε καθησε κ χαλαρωσε κ μην ψαχνεις για συπτωματα κ ανχωνεσαι αδικα.


ga6Bp3.png

0b2ym7.png

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω κοριτσακι μου αλλα δεν ειναι ευκολο..οσο να πεις πηγαινει εκει το μυαλο σου...δεν το σκεφτομαι ειλικρινα ...εχω βαλει μια φουλ σε προγραμμα εβδομαδα κι αυτη που περασε και η προηγουμενη προκειμενου να μην εχω χρονο σκεψης αλλα χτες ας πουμε το βραδυ λεω ουτε στηθος ουτε πονους τζαμπα περιμενω...σε ευχαριστω για την απαντηση σου μου δινεις θαρρος

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω κοριτσακι μου αλλα δεν ειναι ευκολο..οσο να πεις πηγαινει εκει το μυαλο σου...δεν το σκεφτομαι ειλικρινα ...εχω βαλει μια φουλ σε προγραμμα εβδομαδα κι αυτη που περασε και η προηγουμενη προκειμενου να μην εχω χρονο σκεψης αλλα χτες ας πουμε το βραδυ λεω ουτε στηθος ουτε πονους τζαμπα περιμενω...σε ευχαριστω για την απαντηση σου μου δινεις θαρρος

αχ ξερω πως παει εκει το μυαλο συνεχεια τα εχω περασει κ εγω καμια φορατα θυμαμαι κ λεω ποσα τραβαει μια κοπελα γιανακανει ενα μωρακι, αλλα οπως σου ειπα ουτε εγω ειχα συμπτωματα εγκυμοσυνης ουτε πριξιμο στο στηθος ουτε ζαλαδες ουτε τιποτα οποια κ να ρωτησεις εδω μεσα για μενα θα σε πει αυτη η τρελη σηκωνε χαλια κ γλαστες κ ηταν εγκυος φυσικα δεν το ηξερα οτι ημουν απλα το ειχα βγαλει απο το μυαλο μου κατα καποιο τροπο κ ετσι συνεβει το καλο το νεο ολα θα πανε εδω θα ειμαι κ θα με πεις τα ευχαριστα !!!!


ga6Bp3.png

0b2ym7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...