Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts

On 26/11/2017 at 12:46 ΜΜ, BettySt είπε:

Πρέπει πρώτα να μου έρθει η περίοδος και την 2-3 ημερα θα κάνω εξετάσεις. Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα. Πότε θα κάνεις τι β-χοριακη;

Στης 4 Δεκεμβρίου μου είπαν να κάνω τεστ! Εσύ ποτέ περιμένεις περίοδο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, Eleana85 είπε:

Στης 4 Δεκεμβρίου μου είπαν να κάνω τεστ! Εσύ ποτέ περιμένεις περίοδο;

Σε 2-3 μέρες, οπότε υπολογίζω δευτέρα με τρίτη να κάνω εξέταση για Ε2 και μετά αν είναι καλή προχωράω σε δεύτερη σπερματεγχυση. Περιμένω νέα σου. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2017 at 9:48 ΜΜ, BettySt είπε:

Σε 2-3 μέρες, οπότε υπολογίζω δευτέρα με τρίτη να κάνω εξέταση για Ε2 και μετά αν είναι καλή προχωράω σε δεύτερη σπερματεγχυση. Περιμένω νέα σου. 

Με το καλό κορίτσι μου να κάνεις την εξέταση να πάμε όλα καλά! Μόλις μάθω θα σου γράψω! Έχω φρικάρει λίγο και προσπαθώ να με προσγειωσω.. 

Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2017 at 11:24 ΜΜ, Eleana85 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου να κάνεις την εξέταση να πάμε όλα καλά! Μόλις μάθω θα σου γράψω! Έχω φρικάρει λίγο και προσπαθώ να με προσγειωσω.. 

Γιατί έχεις φρικάρει, κάτι δεν πάει καλά;Αν θες μου λες, αν μπορέσω να σε βοηθήσω 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Γιατί έχεις φρικάρει, κάτι δεν πάει καλά;Αν θες μου λες, αν μπορέσω να σε βοηθήσω 

Φοβάμαι ότι πάλι δε θα γίνει τίποτα ότι πάλι τσάμπα όλη η διαδικασία και ότι στο τέλος όλα τα συμπτώματα που έχω είναι απλά παρενέργειες απ τις ορμόνες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Eleana85 είπε:

Φοβάμαι ότι πάλι δε θα γίνει τίποτα ότι πάλι τσάμπα όλη η διαδικασία και ότι στο τέλος όλα τα συμπτώματα που έχω είναι απλά παρενέργειες απ τις ορμόνες.. 

Θετική σκέψη, δεν πρέπει να σκέφτεσαι αρνητικά. Λίγες μέρες ακόμα και θα μάθεις τα ευχάριστα νέα. Τι ορμόνες περνεισ;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, BettySt είπε:

Θετική σκέψη, δεν πρέπει να σκέφτεσαι αρνητικά. Λίγες μέρες ακόμα και θα μάθεις τα ευχάριστα νέα. Τι ορμόνες περνεισ;

Προγεστερόνη παίρνω τώρα! Μακάρι τι να πω... Η διάθεση μου είναι σα τρενάκι σε λούνα παρκ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Eleana85 είπε:

Προγεστερόνη παίρνω τώρα! Μακάρι τι να πω... Η διάθεση μου είναι σα τρενάκι σε λούνα παρκ!

Σε καταλαβαίνω απόλυτος, έτσι ειμούνα και εγώ. Υπομονή 3 μέρες ακόμα. Έχεις παρενέργειες από την προγεστερόνη, εγώ είχα πολλές σαν συμπτώματα περιόδου και για 2-2.5 εβδομάδες δηλαδή μέχρι που μου ήρθε η περίοδος - χάλια τι να σου λέω,  ελπίζω εσύ να μην έχεις τέτοια 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , BettySt είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτος, έτσι ειμούνα και εγώ. Υπομονή 3 μέρες ακόμα. Έχεις παρενέργειες από την προγεστερόνη, εγώ είχα πολλές σαν συμπτώματα περιόδου και για 2-2.5 εβδομάδες δηλαδή μέχρι που μου ήρθε η περίοδος - χάλια τι να σου λέω,  ελπίζω εσύ να μην έχεις τέτοια 

Έχω ξεκινήσει εδώ και 1 έβδομαδα με παρενέργειες και από προχθές είναι πιο έντονες, τσιμπιες στη κοιλιά, πρησμένο στήθος,αδυναμία, λαχάνιασμα στις σκάλες,δυσκοιλιότητα,υπνηλία, αλλαγές στη διάθεσή.. Και το κακό είναι ότι όλα αυτά είναι και συμπτώματα εγκυμοσύνης και στο τέλος θα φάω χλαπατσα και θα Ναι παρενέργειες απ τα χαπια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Eleana85 είπε:

Έχω ξεκινήσει εδώ και 1 έβδομαδα με παρενέργειες και από προχθές είναι πιο έντονες, τσιμπιες στη κοιλιά, πρησμένο στήθος,αδυναμία, λαχάνιασμα στις σκάλες,δυσκοιλιότητα,υπνηλία, αλλαγές στη διάθεσή.. Και το κακό είναι ότι όλα αυτά είναι και συμπτώματα εγκυμοσύνης και στο τέλος θα φάω χλαπατσα και θα Ναι παρενέργειες απ τα χαπια

Ακριβώς τα ίδια και εγώ και ότι έβλεπα μπροστά μου ετρωγα-απίστευτη πείνα (ευτυχώς που είμαι αδυνατη

:)


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Ακριβώς τα ίδια και εγώ και ότι έβλεπα μπροστά μου ετρωγα-απίστευτη πείνα (ευτυχώς που είμαι αδυνατη

Πείνα δεν έχω απλά έχω σκαλώσει με σαλάτες τρελά όμως! Αχ θεέ μου τι να πω... Σήμερα απ τα νεύρα μου ήθελα να κάνω τεστ αλλά ευτυχώς θυμήθηκα ότι λόγω της ένεσης για την πρόκληση ωορρηξίας μπορεί να δείξει ψευδώς θετικό οπότε το άφησα μη φάω καμία τέτοια φρίκη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Eleana85 είπε:

Πείνα δεν έχω απλά έχω σκαλώσει με σαλάτες τρελά όμως! Αχ θεέ μου τι να πω... Σήμερα απ τα νεύρα μου ήθελα να κάνω τεστ αλλά ευτυχώς θυμήθηκα ότι λόγω της ένεσης για την πρόκληση ωορρηξίας μπορεί να δείξει ψευδώς θετικό οπότε το άφησα μη φάω καμία τέτοια φρίκη 

Πόλη καλά έκανες γιατί δεν θα έδειχνε σωστά. Δεν σου είπε ο γιατρος να κάνεις β-χωριακη, σου είπε τεστ; Εμένα μου  είπε 12τη μέρα να κάνω β-χωριακη και όχι τεστ. Τα τεστ από ότι ξέρω δείχνουν μόνο μετά από καθυστέρηση 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BettySt είπε:

Πόλη καλά έκανες γιατί δεν θα έδειχνε σωστά. Δεν σου είπε ο γιατρος να κάνεις β-χωριακη, σου είπε τεστ; Εμένα μου  είπε 12τη μέρα να κάνω β-χωριακη και όχι τεστ. Τα τεστ από ότι ξέρω δείχνουν μόνο μετά από καθυστέρηση 

14 μέρα μου είπα να κάνω τεστ και αν βγει θετικό συνεχίζω προγεστερόνη αλλιώς της σταματάω για να αδιαθετισω

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια πόσο σας καταλαβαίνω...είμαι 30 χρονών(πριν 10 μέρες έγινα δλδ)και προσπαθούμε με τον Αντρα μου απο τον Απρίλιο για μωράκι..αφου είδαμε οτι δεν γινεται τιποτα,τον Αυγουστο καναμε ενα σπερμοδιαγραμμα και μας εφυγε η γη κατω απο τα ποδια..χαλια αποτελεσματα,με χαλια κινητηκοτητα,4 εκατ.μονο σπερματοζωαρια και παρα πολλες ανωμαλες μορφες..τελικα ειχε κιρσοκηλη και 9 Οκτωβριου τη χειρουργησαμε...τωρα περιμενουμε να περασει το 3μηνο να δουμε αν θα αλλαξει κατι..θελω τοσο πολυ ενα μωρακι Οσο τιποτα...


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Nektarinaki είπε:

Αχ κορίτσια πόσο σας καταλαβαίνω...είμαι 30 χρονών(πριν 10 μέρες έγινα δλδ)και προσπαθούμε με τον Αντρα μου απο τον Απρίλιο για μωράκι..αφου είδαμε οτι δεν γινεται τιποτα,τον Αυγουστο καναμε ενα σπερμοδιαγραμμα και μας εφυγε η γη κατω απο τα ποδια..χαλια αποτελεσματα,με χαλια κινητηκοτητα,4 εκατ.μονο σπερματοζωαρια και παρα πολλες ανωμαλες μορφες..τελικα ειχε κιρσοκηλη και 9 Οκτωβριου τη χειρουργησαμε...τωρα περιμενουμε να περασει το 3μηνο να δουμε αν θα αλλαξει κατι..θελω τοσο πολυ ενα μωρακι Οσο τιποτα...

Καλοσ όρισες στην παρέα μας. Και εμάς το θέμα είναι το σπέρμα, αλλά έκανε θεραπεία ο δικός μου και καπος καλύτερα είναι τώρα. Καλή επιτυχία και να έρχεσαι συχνά στην παρέα μας να τα λέμε 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...