Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Είναι 34 χρόνων,έχει κιρσοκήλη,αλλά το πρόβλημα είναι πως γεννήθηκε με κρυψορχία.Εκανε εγχείρηση μικρός,αλλά του άφησε προβλήματα.Η ανδρολογος μας είπε πως ειναι τυχερός που εχει σπέρμα,γενικά ήταν λίγο απότομη,αλλά ειλικρινής.Για το σπερμοδιαγραμμα,πηγαμε σε εξειδικευμένο ανδρολογικο εργαστήριο,όχι σε ένα απλό διαγωνιστικό κέντρο..Ο άντρας μου ξεκίνησε εδώ και λίγες μέρες τις wellman conception,επίσης δεν καπνίζει και δεν πίνει.Αυτο που βελτιώθηκε σε σχέση με το προηγούμενο σπερμοδιαγραμμα που έκανε πριν τρία χρόνια,είναι η ποσότητα των σπερματοζωαρίων,έχει παραπάνω τώρα.Πιστευεις πως θα μπορέσουμε να κάνουμε υγιείς βλαστοκυστες με τόσο κακό σπέρμα?Σκέφτομαι πως για τις  αποτυχίες που είχαμε,ευθύνεται το κακό σπέρμα,η ανδρολογος μας είπε πως μάλλον αυτό έφταιξε 

      Καλησπέρα, έχει δίκιο η ανδρολογος για την κρυψορχία, όντως είναι τυχερός που έχει σπερματοζωάρια, σε τι ηλικία έκανε την διόρθωση; Αν ήταν ακόμα μωρό αυτό να ξέρεις τον έσωσε.. επίσης έχει σημασία αν ήταν αμφοτερόπλευρη..

      Για την κιρσοκήλη κάνει πολύ μεγάλο λάθος!! Ο άντρας σου είναι μικρός, να πάει να την κάνει χθες!!! Θα βελτιωθεί τραγικά πολύ το σπέρμα αλλά θέλει χρόνο.. τουλάχιστον ένα εξάμηνο με εννιά μήνες μετά.. απλά δεν θα κάνει θαύματα στον αριθμό γιατί αυτό οφείλεται στην κρυψορχία και όσο μεγαλώνει να ξέρεις θα χαλάει περισσότερο το σπέρμα.. δεν επιρρεαζει μόνο εμάς το θέμα της ηλικίας 

      Για τις βιταμίνες έχει και δίκιο και άδικο.. τι εννοώ.. οι βιταμίνες βοηθάνε πάρα πολύ!! Αλλά αυτές που έχετε πάρει εσείς δεν θα σας κάνουν τίποτα απολύτως.. καταλαβαίνω απόλυτα το οικονομικό και το λόγο που καταφυγατε σε αυτές που πήρες αλλά τσάμπα τις παίρνει.. είναι ίσα για ενίσχυση ενός ήδη καλού σπέρματος.. για την δική σας περίπτωση χρειάζεται προσωποποιημένη προσέγγιση με συγκεκριμένες βιταμίνες/αντιοξειδωτικά και σε συγκεκριμένες ποσότητες για να δείτε βελτίωση.. ακόμα και όποια άλλη ακριβή πολυβιταμινη έχει μικρή περιεκτικότητα σε ποσότητες για να δείτε αισθητή διαφορά οπότε και δεν θα σου πρότεινα να δώσετε τόσα λεφτά.. ιδανικά και για λόγους οικονομίας είναι να τις πάρετε μεμονωμένα και συνήθως από εξωτερικό.. πχ εγώ παίρνω coQ10 από Αγγλία.. 240 χάπια των 750mg 17-18€+12-13€μεταφορικα+5€εξοδα τελωνείου περίπου μου βγαίνει θυμάμαι κάπου 40€.. ένα παράδειγμα σου φέρνω τώρα.. αλλά γενικότερα θέλει πολύ ψάξιμο για να βρεις οικονομικές ευκαιρίες σε επαρκή ποσότητα που να καλύπτουν τις ανάγκες του άντρα σου. Ελλάδα δεν θα βρεις καθόλου εύκολα κάτι vfm..

      Το κυριότερο είναι ότι χρειάζεστε καλύτερη προσέγγιση στο θέμα σας.. εγώ θα άλλαζα ουρολόγο ή τουλάχιστον θα έπαιρνα μια δεύτερη γνώμη.. ιδανικά από κάποιον περισσότερο εξειδικευμένο στην υπογονιμότητα.. υπάρχουν δύο τρία ονόματα στην Αθήνα..(δεν ξέρω που είσαι)

      Προσωπικά εμείς αλλάξαμε 11 ουρολόγους στην Αθήνα μέχρι να βρούμε αυτόν που θα μας στηρίξει σε αυτό που θέλαμε.. και αυτό που θέλαμε ήταν να το παλέψουμε και όπου έβγαινε..! Από κρυψορχία και εμείς.. λιγότερο τυχεροί από εσάς..

      *Ότι θέλεις ρώτα με.. ή στείλε μου πμ

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Άννα βλέπω σπαρτιάτικα περνάτε.

χαχαχαχαχα ασε χαλια...κοιτα επειδη προσπαθουμε να τρωμε κρεας 1φορα την εβδομαδα,επειτα απο εντολη γιατρου,αναγκαστικα εχουμε προσθεσει στην διατροφη μας πολλα θαλασσινα κ ψαρια.παντως μην νομιζετε αν πατε στις κεντρικες ψαραγορες της πολης σας βρισκετε τα καλυτερα κ στις καλυτερες τιμες.τουλαχιστον ετσι ειναι στην θεσσαλονικη.πχ οι καραβιδες στον ιχθυοπωλ της γειτονιας μου εχουν στην καλυτερη 24ε/κιλο ενω στο καπανι(κεντρ αγορ)μολις 14 κ ειναι κ φροσκοτατες.


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...νύκτα...whatever!

Σήμερις έχομεν κοτοπουλάκι κοκκινιστό με κοτόπλο πιλάφ'!

Και έφτιαξα και cheesecake again...πειράζει;...Σαν φακλάνα θα γίνω, δεν ήμουν έγκυος, θα γίνω τωρα:P:p:p


Παστάκια ενωμένα, ποτέ νικημένα

lE4Jp3.png

p2Jtp3.png?8Se464zK

Παιδί μου, ζωή μου, ψυχή μου.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τορτελίνια α λα κρεμ, όπως ζήτησε ο σύζυγος.

Ρούλα, ενδιαφέρον το πανάρισμα με σουσάμι!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Σεβούλα, αν δεν έχεις δοκιμάσει, να δοκιμάσεις είναι πολύ ωραία τα ψαράκια με σουσάμι αντί για αλεύρι. Ακόμα πιο επίσημο γίνεται το ψαράκι, όταν του βγάλεις το κόκαλο και το πανάρεις σαν ανοιχτό φιλέτο. Αλλά έχει πολύ δουλειά, εγώ μια φορά το έκανα και δεν το ξανάκανα. Προσοχή στο τηγάνισμα θέλει χαμηλή φωτιά γιατί πετάγεται περισσότερο από το κανονικό τηγάνισμα με αλεύρι.

Σήμερα εγώ φτιάχνω ρεβύθια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!! Πολύ όσπριο έπεσε σημερα!!!

Βλέπω όμως και κάτι παστίτσια κκαι τορτελίνια, γιαμ γιαμ!!!!:rolleyes::rolleyes:

Εμεις κοτόπουλο με λαζάνια στο φούρνο και φασολάκια για τον καλό μου που κάνει διαιτα!!!

βαζεις σπανακι στο φρικασε?

πολυ ωραια ιδεα, δεν το εχω δοκιμασει ποτε, συνηθως το κανω με μαρουλια ή με αγρια χορτα..

φανταστικο!!

Λοιπόν κορίτσια, το φρικασέ με σπάνάκι γίνεται τόσο νόστιμο που θα γλέιφετε τα δάχτυλά σας και θα λέτε τι έχανα τόσο καιρό!!!:tongue::tongue::tongue:

Eviri πραγματικά πολύ ενδιαφέρουσα η μέθοδος με το σουσάμι, και φαντάζομαι πως θα γίνεται τέλειο...


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααααα και καλη εβδομαδα.

σημερα θα φαμε τις χθεσινες μπριζολες, που τις εκανα στο φουρνο τελικα.

(χθες φαγαμε εξω:D:D:D:D:D:D)

και για τον μικρο μου θησαυρο,ντοματορυζο με κοτοπουλο για σημερα και αυριο!!!!!!!

και σκεφτομαι να κανω ξανα εκεινη την πιτσα ρολο......Μμμμμ!!!!!!!!!!:-P:-P:-P:mrgreen:


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...νύκτα...whatever!

Σήμερις έχομεν κοτοπουλάκι κοκκινιστό με κοτόπλο πιλάφ'!

Και έφτιαξα και cheesecake again...πειράζει;...Σαν φακλάνα θα γίνω, δεν ήμουν έγκυος, θα γίνω τωρα:P:p:p

καλε τι γκομενακος ειναι αυτος στο αβαταρ???

ο γουργουρης στρογγυλουλης??? φανταστικος!!!

τορτελίνια α λα κρεμ, όπως ζήτησε ο σύζυγος.

Ρούλα, ενδιαφέρον το πανάρισμα με σουσάμι!

δεν επρεπε να μιλησεις για τορτελινια αλα κρεμ!!!!

το βλεπω να σταματαω να μπαινω σε αυτο το θεμα!!

και σκεφτομαι να κανω ξανα εκεινη την πιτσα ρολο......Μμμμμ!!!!!!!!!!:-P:-P:-P:mrgreen:

Δωρακι μου, ευτυχως που μου εχει τελειωσει η φαρινα και δεν εχω παρει αλλη γιατι αλλιως θα την εκανα συνεχεια....

εμενα σημερα θα φερει ο αντρουλης φαγητο απο την λεσχη της μοναδας, για μενα φακες και για εκεινον χοιρινο με πατατες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...νύκτα...whatever!

Σήμερις έχομεν κοτοπουλάκι κοκκινιστό με κοτόπλο πιλάφ'!

Και έφτιαξα και cheesecake again...πειράζει;...Σαν φακλάνα θα γίνω, δεν ήμουν έγκυος, θα γίνω τωρα:P:p:p

καλε τι γκομενακος ειναι αυτος στο αβαταρ???

ο γουργουρης στρογγυλουλης??? φανταστικος!!!

τορτελίνια α λα κρεμ, όπως ζήτησε ο σύζυγος.

Ρούλα, ενδιαφέρον το πανάρισμα με σουσάμι!

δεν επρεπε να μιλησεις για τορτελινια αλα κρεμ!!!!

το βλεπω να σταματαω να μπαινω σε αυτο το θεμα!!

και σκεφτομαι να κανω ξανα εκεινη την πιτσα ρολο......Μμμμμ!!!!!!!!!!:-P:-P:-P:mrgreen:

Δωρακι μου, ευτυχως που μου εχει τελειωσει η φαρινα και δεν εχω παρει αλλη γιατι αλλιως θα την εκανα συνεχεια....

εμενα σημερα θα φερει ο αντρουλης φαγητο απο την λεσχη της μοναδας, για μενα φακες και για εκεινον χοιρινο με πατατες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...