Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Για σήμερα, μαγείρεψα από εχτές εννοείται καθώτι εργαζόμενο κορίτσι, κοτόπουλο κινέζικο με πιπεριές και μανιτάρια ΑΛΛΑ δυστυχώς το έφαγα όλο μόνη μου εχτές το βράδυ κατά τις 10:00 που τελείωσα το μαγείρεμα. Έμεινε μόνο μισή μεριδούλα:oops:, άρα μόλις γυρίσω σπίτι έχω πάλι μαγείρεμα γιατί θα μείνουμε νηστικοί!!!

Πώς, ΠΩΣ το κατάφερες αυτό, μου λες;;;; :lol::lol::lol:

Με σόγια σος και σουσαμέλαιο το έκανες; Γιαμ! Μου έχει λείψει το κινέζικο!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Για σήμερα, μαγείρεψα από εχτές εννοείται καθώτι εργαζόμενο κορίτσι, κοτόπουλο κινέζικο με πιπεριές και μανιτάρια ΑΛΛΑ δυστυχώς το έφαγα όλο μόνη μου εχτές το βράδυ κατά τις 10:00 που τελείωσα το μαγείρεμα. Έμεινε μόνο μισή μεριδούλα:oops:, άρα μόλις γυρίσω σπίτι έχω πάλι μαγείρεμα γιατί θα μείνουμε νηστικοί!!!

Καλή είσαι εσυ!!!!

Καλά καλέ τι θα φανε τώρα τα παιδια;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πώς, ΠΩΣ το κατάφερες αυτό, μου λες;;;; :lol::lol::lol:

Με σόγια σος και σουσαμέλαιο το έκανες; Γιαμ! Μου έχει λείψει το κινέζικο!

Κοτόπουλο φιλετάκια μπουτάκι (μη σου την σπάνε και τα κόκκαλα), μία κόκκινη πιπεριά, μια κίτρινη και μία περτακαλί (αχ! αυτές τις πολύ γλυκούλες λέω) και μανιτάρια. Βάζω πρώτα κοτόπουλο να καβουρδιστεί, τις πιπεριές και τα μανιτάρια, αλατάκι και μία σαλτσούλα που λέγεται..... waster........ sause, 6 κουταλιές, και το αφήνω σε πολύ χαμηλή θερμοκρασία να σιγοβράσει με τα ζουμιά τους!!!! μιαμ μιαμ (αν χρειαστεί βάζω 1/4 ποτήρι νερό)


line_m123_beg_micky_time_1126756800_text_cf20d4e1f1e6dced20eceff520e5dfede1e92e2e2e.gifline_flow_rose_beg_39_time_1196744400_text_eae1e920e720d4e6dde9ed20eceff520e5dfede1e92e2e2e.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ τα έκανα σκέτα, ελάχιστο λάδι (σταγόνες), αλάτι, πιπέρι, ρίγανη και στο ταψί. για διαιτητικά.

γίνονται και με σκορδάκι, μπαλσάμικο ή λευκό κρασί. ωραία κι αυτά για δίαιτα.

με κρέμα γάλακτος, κρασάκι. τους πάει το μπέηκον.

το έχω δει και με κρεμμυδάκι φρέσκο με μπαλσάμικο, αλλά συνταγή δεν ξέρω, δεν έκανα.

κοκκινιστά έχω κάνει, αλλά διαίτης δεν τα λες. κανονικά, όπως το κοκκινιστό μοσχάρι.

εγώ ζήλεψα το αρνάκι σου, αλλά σκαρφάλωσα στα 65,5 και λέω να επανέλθω στα 63.

καλημερα κοριτσακιαααααααα!!!!αχ κ εγω ζηλεψα το αρνακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι αλλα μια απο τα ιδια απο τα κιλα.........

να σας πω μια συνταγη για τα μανιταρια ετσι οπως τα κανει ο καλος μου κ ειναι τελειως γιαμιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι????λοιπον περνουμε μανιταρια,τα μεγαλα που ειναι στρογγυλα,τριβουμε σκορδακι βασιλικο,λιγο τυρακι,αλατι-πιπερι,λιγο λαδι κ λιγο λαδι κ λιγο βαλσαμικο.τα αφηνουμε για 15λεπτα στον φουρνο κ ειναι καλυτερα κ απο κρεας,αχ τι μου θυμησατε τωρα!!!!

εμεις παλι για σημερα αρακα με πατατες,κ βαζω μεσα κ λιγο καλαμποκι κ γινετε φοβερος!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αρνάκι με πατάτες στο φούρνο για σήμερα.

Σνιφ, σνιφ, ααααα ωραία μυρίζει.

Χτες εγώ έφτιαξα φακές και έκανα και τα τελευταία παντζάρια από το δεμάτι που πήρα, για συνοδεία. Για σήμερα έχω κόκορα μακαρονάδα. Κόκορα επαρχιώτη.

Link to comment
Share on other sites

εμεις σημερα θα φαμε λουβι με τα λαχανα(κυπριακο φαγητο)και επειδη ολες θα ρωτατε τι ειναι αυτο ειναι ενα οσπριο που κανουμε βραστο με βραστα χορτα(λαχανα)σερβιρετε με λιγο λαδι λεμονι και αλας και ειναι οτι πρεπει για διαιτα:rolleyes::rolleyes:


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσακιαααααααα!!!!αχ κ εγω ζηλεψα το αρνακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι αλλα μια απο τα ιδια απο τα κιλα.........

να σας πω μια συνταγη για τα μανιταρια ετσι οπως τα κανει ο καλος μου κ ειναι τελειως γιαμιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι????λοιπον περνουμε μανιταρια,τα μεγαλα που ειναι στρογγυλα,τριβουμε σκορδακι βασιλικο,λιγο τυρακι,αλατι-πιπερι,λιγο λαδι κ λιγο λαδι κ λιγο βαλσαμικο.τα αφηνουμε για 15λεπτα στον φουρνο κ ειναι καλυτερα κ απο κρεας,αχ τι μου θυμησατε τωρα!!!!

εμεις παλι για σημερα αρακα με πατατες,κ βαζω μεσα κ λιγο καλαμποκι κ γινετε φοβερος!!!!!!

Αννα έχεις πμ.

Μέσα στον αρακά πρόσθεσε και μια κουταλιά ζάχαρη.. Γίνεται τέλειος!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Σνιφ, σνιφ, ααααα ωραία μυρίζει.

Χτες εγώ έφτιαξα φακές και έκανα και τα τελευταία παντζάρια από το δεμάτι που πήρα, για συνοδεία. Για σήμερα έχω κόκορα μακαρονάδα. Κόκορα επαρχιώτη.[/quote

μμμμμμμμμ.... δικό μας!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και πως τα χανεις ειναι το θεμα!!!!!:confused::confused:

Τι, τόσο αγώνα κάναμε να τα πάρουμε και θα τα χάσουμε κιόλας; Τόσα λεφτά που ξοδέψαμε τρώγοντας θα πάνε χαμένα; Άσε το άλλο με τις δίαιτες σε διαιτολόγους και κέντρα αδυνατίσματος, εμ πληρώνεις για να φας και να πάρεις κιλά, εμ πληρώνεις και για να τα χάσεις. Άρα είναι αντίφαση. Σωστοοοοοό;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα,

Σεβη φανταστικα τα μανιταρια!!!

να δω πως θα τα χασεις τα κιλα αν συνεχιζεις να διαβαζεις εδω μεσα...

εγω σημερα εχω κοκορα, φιλος του κοκορα της Eviri, αλλα θα τον κανω με πατατες στην γαστρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...