Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα έχω πονοκέφαλο από την ώρα που ξύπνησα. Αλλά περιμένω την γνωστή μηνιαία μουσαφίρησα...

Το μενού σήμερα έχει φασολάκια λαδερά με πατατούλες.

Νίνα χαίρομαι που είσαι λίγο καλύτερα με το χεράκι σου αλλά καλά κάνεις και το ψάχνεις για το χειρουργείο για να ησυχάσεις!

Φωτεινούλα μου το ίντερνετ τελικά δίνει λύσεις όταν χρειάζεσαι κάτι το οποίο δεν μπορείς να βρεις εύκολα στα μαγαζιά! Και χωρίς κόπο μάλιστα!

Τι καλά που τα μικρούλια σου δεν χρειάζεται να πάρουν αντιβίωση! Οι ιώσεις θέλουν υπομονή κάποιες φορές όταν τα συμπτώματα είναι επίμονα!

Εβιράκι μου σου στέλνω πολλά φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κορίτσια!

Το κέικ ακόμα δεν θα γίνει... αλλά την συνταγή την έχω... θα την κάνω από βδομάδα... σας βάζω τα μπισκότα που έκανα χτες... πιο υγιεινά δε γίνεται: ταχίνι, μέλι, κουάκερ, κακάο, καρύδια και σταφίδες!

m1rf.jpg

πάω να σας διαβάσω και επανέρχομαι:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και επανήλθα γρήγορα:P

Το κέικ παντζαριού Φωτεινή, δεν πρόκειται να πω ότι είναι από παντζάρι, πριν το σερβίρω...θα πω απλό κέικ κακάο...μετά θα το ξεφουρνίσω! άμα το πω και εγώ από την αρχή, σιγά μη το δοκιμάσουν! αλλά θα το φτιάξω την άλλη βδομάδα, γιατί θέλω να κάνω μπουγάτσα την Κυριακή... είχα τα υλικά από την προηγούμενη βδομάδα και δεν την έκανα.

Εβίρι εμένα στη μέση μου έχω αρχίσει να βλέπω διαφορά, όπως και με το χέρι μου, εδώ και 2 βδομάδες που ξεκίνησα πιλάτες... δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση, ή κάτι άλλο, αλλά είμαι σίγουρη ότι παίζει ρόλο...θα σου πω για πιο σίγουρα σε κανένα μήνα, που θα το έχω τσεκάρει καλύτερα!

ricola τι περιμένετε? κορίτσι ή αγόρι? όταν ακούω για μωρά, πολύ χαίρομαι! λες και είναι δικά μου!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 υπομονή με τον πονοκέφαλο... ελπίζω τουλάχιστον να μην έχεις πιεστική μέρα στη δουλειά, ώστε να μη σε ζορίζει πιο πολύ;)

Σήμερα θα κάνω φασολάδα... έχω και ψημένες πιπεριές Φλωρίνης... χτες μου έφερε ο καλός μου γουρουνάκι από έναν γνωστό, με την πέτσα του... λέω να το κάνω την Κυριακή στη γάστρα... ξέρετε τίποτα ιδιαίτερο που μπορώ να κάνω στην πετσούλα του για να γίνει τραγανή και νόστιμη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!

αχ βρε νινα τι μου εκανες πρωι πρωι...μου τρεχουν σαλακια!!!Συνταγουλα παρακαλω..μου αρεσουν πολυ κατι τετοια..χωρις αυγο???χωρις ζαχαρη???Τελεια!!!

Αγορακι περιμενουμε!!!!Ειχαμε και γιατρος χθες...ολα καλα...ακομα ψηλα ο κυριος!!!!

Οσο για το θεμα μεσης και γυμναστικης(ποσο μαλιστα pilates) ειμαι σιγουρη πως δεν ειναι απλα συμπτωση!!!!

Για σημερα το μενου θα εχει μια απλη ομελετιτσα και βραστα λαχανικα..ισως...

και λεω να κανω και ενα κεικ με λεμονι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Το κέικ ακόμα δεν θα γίνει... αλλά την συνταγή την έχω... θα την κάνω από βδομάδα... σας βάζω τα μπισκότα που έκανα χτες... πιο υγιεινά δε γίνεται: ταχίνι, μέλι, κουάκερ, κακάο, καρύδια και σταφίδες!

m1rf.jpg

πάω να σας διαβάσω και επανέρχομαι:tongue:

Μμμμμ! Νοστιμότατα φάινινται κι έχεις δίκιο, άκρως υγιεινά!

Εβίρι εμένα στη μέση μου έχω αρχίσει να βλέπω διαφορά, όπως και με το χέρι μου, εδώ και 2 βδομάδες που ξεκίνησα πιλάτες... δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση, ή κάτι άλλο, αλλά είμαι σίγουρη ότι παίζει ρόλο...θα σου πω για πιο σίγουρα σε κανένα μήνα, που θα το έχω τσεκάρει καλύτερα!

Πάντως και η γιόγκα κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά στην μέση. Μία συνάδελφος που υπέφερε αρκετά ξεκίνησε γιόγκα πριν 3 χρόνια και δεν την αλλάζει με τίποτα!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 υπομονή με τον πονοκέφαλο... ελπίζω τουλάχιστον να μην έχεις πιεστική μέρα στη δουλειά, ώστε να μη σε ζορίζει πιο πολύ;)

Ευτυχώς δείχνει να είναι ήρεμη η μέρα! Ήπια παυσίπονο και δεν πονάω αλλά μου έχει μείνει μία ζαλούρα!

Σήμερα θα κάνω φασολάδα... έχω και ψημένες πιπεριές Φλωρίνης... χτες μου έφερε ο καλός μου γουρουνάκι από έναν γνωστό, με την πέτσα του... λέω να το κάνω την Κυριακή στη γάστρα... ξέρετε τίποτα ιδιαίτερο που μπορώ να κάνω στην πετσούλα του για να γίνει τραγανή και νόστιμη?

Μιαμ μιαμ γουρουνάκι! Μάλλον λίγο μέλι στην πετσούλα με λεμονάκι θα την έκανε τραγανή. Ας πουν και τα υπόλοιπα κορίτσια...

Αγορακι περιμενουμε!!!!Ειχαμε και γιατρος χθες...ολα καλα...ακομα ψηλα ο κυριος!!!!

Σου είπε να περπατάς για να κατέβει?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια!!!

Για σήμερα πέρκα με χόρτα στο φούρνο από την πεθερά (μην ξεχνιόμαστε!). Και για αύριο τσιπούρες στο φούρνο με βραστά χόρτα. Είναι η εβδομάδα του χόρτου, αλλά δε με χαλάει καθόλου!

Νίνα πολύ ωραία τα μπισκότα σου. Είχα φτιάξει κι εγώ κάποια στιγμή μπάρες δημητριακών με σοκολάτα για τα παιδιά (υποτίθεται) και ήταν και εύκολες και νόστιμες. Μου τις θύμισαν λίγο τα μπισκότα σου.

Ποια ρώτησε για το χοιρινό;γνώμη μου; μη βάζεις τπτ. απλώς τύλιξε το στη λαδόκολλα και προς το τέλος ξεσκέπασέ το και άστο να ξεροψηθεί η πέτσα. Το έχω φτιάξει πολλές φορές έτσι και έκανα και τρύπες για σκορδάκι και έβγαινε λουκούμι. Απλό και σίγουρο.Α! Και ζήλεψα πιλάτες. Δεν είμαι της γυμναστικής γενικότερα αλλά αυτού του είδους λένε κάνει θαύματα χωρίς να χτυπιέσαι στα πατώματα. Αλλά πού χρόνος...

Φωτεινή μου περαστικά, τουλάχιστον γλιτώσατε την αντιβίωση και μπράβο για το βάρος της μικρής!

Εβιρί είχες από τα αγαπημένα μου φαγητά χθές. να σε ρωτήσω κάτι; τα εμπιστεύεσαι τα φρούτα και τα λαχανικά εκεί;

φιλιά σε όλες!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!! τι κανετε φιλεναδιτσες μου? Εγω χαιρομαι γιατι ειναι Παρασκευη κ ερχεται ΣΚ βολτες , υπνος το πρωι χωρις το ενοχλητικο ξυπνητηρι κλπ!!!

Ακους εκει εφτιαξα ενα παστιτσακι!! Κ μας το λες ετσι απλα ΚΥΡΙΑ μου λες κ εφτιαξες αυγα βραστα! Κ μετα λες εμενα προκομενη!!! Οχι βρε καθολου δεν ζηλευω που θας φατε παστιτσιο μια χαρα ωραιοτατα ειναι και τα γιουβαρλακια μου τα νεροβραστα χωρις ρυζι!!! Μπραβο χρυσοχερα μου!!!

Νινακι εγω δεν θα παρω απο το κεικ πατζαρι! Ειμαι σε διαιτα βλεπεις!! χαχαχα Μια φορα την πατησα κ δοκιμασα απο την πεθερα κατι αγνωστου προελευσεως κ ηταν το πειραμα που εκανε κ εφτιαξε μαρμελαδα ελιες ( ναι καλα ακουσατε) κ κοντεψα να βγαλω οτι ειχα κ δεν ειχα!!! Απο τοτε δεν ξαναδοκιμαζω τεοια περιεργα.Μετα μου ξαναεδινε να δοκιμασω γλυκο κουταλιου γιγαντες αλλα ουτε καν!!!

Αυτα τα μπισκοτακια τα κανω κ εγω ειναι παρα πολυ υγιεινα κ πολυ νοστιμα.Εγω βαζω μεσα αναμεικτα αποξηραμενα φρουτα οχι μονο σταφιδες ψιλοκομμενα κ αναμεικτους ωμους αναλατους ξηρους καρπους.Ωραια γινονται κ χωρις το κακαο.Εναλλακτικα βαζω σταγονες σοκολατα κουβερτουρα.

Η γυμναστικη βοηθαει πολυ κοριτσακι αν μπορεις να συνεχισεις!

Αααα για το γουρουνακι που λες κ εγω μελι λεω. Μαλιστα καλο ειναι να το μαριναρεις απο βραδυς.Ωραια μαρινατα ειναι χυμος πορτοκαλι-λεμονι-λαδι -μουσταρδα-μελι-σκορδο -δαφνοφυλλο -κοκους πιπερι.

Φωτεινη μου μπραβο για την μικρη!! μισο κιλο πολυ καλα !!! Εγω εχω σωθει στην κυριολεξια πολλες φορες με τις ιντερνετικες αγορες μην το συζητας! ειδικα με τα μικρα παιδια που δεν εχεις κ πολυ χρονο σωτηρια ειναι!!

Ρικολα πολυ ωραιο θα γινει το κεικ λεμονι μμμμ!!Κ η ομελετα μια χαρα ειναι!!!

Αγγελικ μου πως παει ο πονοκεφαλος? αχ αυτη η ατιμη κ εγω οταν περιμενω με πεθαιενι το κεφαλι μου... θυμαστε την προηγουμενη βδομαδα ..... ωραια κ τα φασολακια!!!

Εγω για σημερα μαγειρεψα ρεβυθια κοκκινα παντρεμενα με κριθαρακι.Εχουν μειενι κ λιγα γιουβαρλακια για τα παιδια γιατι κ τον μεγαλο μου γιο δεν τον βλεπω να τρωει ρεβυθια κ για μενα επισης που εχω κρατησει χωρις πολλα ρυζια εμπλουτισμενα με λαχανικα.

Εφτιαξα κ φανταστικα ρολλακια με κανελλα , σταφιδες , μηλο κ μαυρη ζαχαρη για σημερα γι ακολλατσιο για μπαμπα κ γιο.Λιγο που δοκιμασα χτες .. κολαση δεν σας λεω τιποτα ....

Το βραδυ θα ερθουν φιλοι σπιτι κ μου εχουν ηδη κανει παραγγελια να τους φτιαξω πιτσα ... οιμεεεε κ εγω θα την βγαλω με σαλατικον! πηγα στην διαιτολογα χτες κ αντι να χασω εχω παρει ενα κιλο......

Αρετη μου τι κανετε? πως πανε τα πιτσιρικια?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!! τι κανετε φιλεναδιτσες μου? Εγω χαιρομαι γιατι ειναι Παρασκευη κ ερχεται ΣΚ βολτες , υπνος το πρωι χωρις το ενοχλητικο ξυπνητηρι κλπ!!!

Εμείς έχουμε το ξυπνητήρι τον γιόκα μου ο οποίος το αργότερο στις 8 έιναι στο πόδι!!! Οπότε πρωινός ύπνος γιοκ!

Ακους εκει εφτιαξα ενα παστιτσακι!! Κ μας το λες ετσι απλα ΚΥΡΙΑ μου λες κ εφτιαξες αυγα βραστα! Κ μετα λες εμενα προκομενη!!! Οχι βρε καθολου δεν ζηλευω που θας φατε παστιτσιο μια χαρα ωραιοτατα ειναι και τα γιουβαρλακια μου τα νεροβραστα χωρις ρυζι!!! Μπραβο χρυσοχερα μου!!!

Πεστα γιατί τα παρουσίαζει τόοοοσο απλά!

Νινακι εγω δεν θα παρω απο το κεικ πατζαρι! Ειμαι σε διαιτα βλεπεις!! χαχαχα Μια φορα την πατησα κ δοκιμασα απο την πεθερα κατι αγνωστου προελευσεως κ ηταν το πειραμα που εκανε κ εφτιαξε μαρμελαδα ελιες ( ναι καλα ακουσατε) κ κοντεψα να βγαλω οτι ειχα κ δεν ειχα!!! Απο τοτε δεν ξαναδοκιμαζω τεοια περιεργα.Μετα μου ξαναεδινε να δοκιμασω γλυκο κουταλιου γιγαντες αλλα ουτε καν!!!

Παναγία μου, τι φαεινές ιδέες είναι αυτές????? :confused:

Αγγελικ μου πως παει ο πονοκεφαλος? αχ αυτη η ατιμη κ εγω οταν περιμενω με πεθαιενι το κεφαλι μου... θυμαστε την προηγουμενη βδομαδα ..... ωραια κ τα φασολακια!!!

Ο πονοκέφαλος πέρασε αλλά μου έχει μείνει μία ψιλοθολούρα!

Το βραδυ θα ερθουν φιλοι σπιτι κ μου εχουν ηδη κανει παραγγελια να τους φτιαξω πιτσα ... οιμεεεε κ εγω θα την βγαλω με σαλατικον! πηγα στην διαιτολογα χτες κ αντι να χασω εχω παρει ενα κιλο......

Ωχ βρε κοριτσάκι, αυτό θα είναι βασανιστήριο!

Αρετη μου τι κανετε? πως πανε τα πιτσιρικια?

Καλημερούδια!!!

Γειά σου Αρετούλα!

Για σήμερα πέρκα με χόρτα στο φούρνο από την πεθερά (μην ξεχνιόμαστε!).

Άγαλμα είπαμε!

φιλιά σε όλες!

Φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είστε φανταστικές! τι ωραίες ιδέες είναι αυτές για το γουρουνάκι... για αρχή λοιπόν λέω να κάνω τη μαρινάδα που μου προτείνει η ggeny και στη συνέχεια σίγουρα το σκορδάκι που λέει η ARNIKOL... μόνο που επειδή θα το κάνω στη γάστρα, δεν θα το τυλίξω στη λαδόκολλα... ή να το τυλίξω παρόλα αυτά? για πείτε! Εβίρι που είσαι άσος σε αυτά, για πες ιδέες!

και Αρετή όντως μοιάζουν με μπάρες δημητριακών στη γεύση τα μπισκότα... ricola χρησιμοποίησα σαν βάση την αρχική συνταγή, δηλ.: 150 γρ. ταχίνι, 150 μέλι, 150 βρώμη και από κει και πέρα έβαλα μόνη μου κακάο, καρύδια και σταφίδες... φαντάζομαι ότι μπορείς να βάλεις ότι σου αρέσει, όπως έκανε και η ggeny ψήσιμο στους 200 βαθμούς, στον αέρα, γύρω στα 15 λεπτά.... και πολύ υγιεινή διατροφή βλέπω... δεν πεινάς καλέ σε αυτή τη φάση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ δεν μου ειπε να κανω κατι για να κατεβει...τουλαχιστον οχι ακομα!!Βεβαια εγω συνεχιζω τη γυμναστικουλα μου(μπαλετακι) και ο κυριος αν θελει ας κατεβει!!!!

Ggeny ρεβυθια με κριθαρακι....μιαμ....ειναι στο μενου για την επομενη βδομαδα!!!Τελικα το εκανα το κεικ λεμονι(με ολοκληρα λεμονια) ειναι τελειο σε γευση(για τα δικα μου δεδομενα) αλλα μου ξεφουσκωσε.....στα 50 λεπτα που ανοιξα τον φουρνο να δω αν ψηθηκε μεσα...δε το εχω ξαναπαθει ποτε αυτο....παντως ειναι νοστιμο!!!Ωχ..κουραγιο με τη διατροφη σου...

Νινα ευχαριστω για τη συνταγη!!!Θα μπει και αυτη στο προγραμμα!!!!(λατρευω ταχινι...βρωμη...)Οσο για τη διατροφη προσπαθω....γενικως προ εγκυμοσυνης προσεχα αρκετα(ετρωγα και τις σαβουρες μου...αλλα με μετρο)Αλλα επειδη ξεφυγα εντελως στα κιλα(17 ως τωρα τα πρωτα 14 μπηκαν στο 2τριμηνο.. )προσπαθω να το μαζεψω λιγακι....αλλα δυσκολο!!!!!Υπαρχουν μερες που μονο τα επιπλα γλυτωνουν απο τα σαγονι αμου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Έφτιαξα μια απλή σούπα με λίγα λαχανικά (καρότο, πατάτα, κρεμμύδι, μαϊντανό). Σήμερα έριξε και λίγο χιόνι ύστερα από αρκετό καιρό και ταίριαζε.

Εβιράκι μου σου στέλνω πολλά φιλιά!Κι εγώ τα δικά μου.

σας βάζω τα μπισκότα που έκανα χτες...

Βρε Νίνα μου, 'γεια στα χέρια σου. Φαίνονται καταπληκτικά. Μπορώ να πάρω 5-6;

Εβίρι εμένα στη μέση μου έχω αρχίσει να βλέπω διαφορά, όπως και με το χέρι μου, εδώ και 2 βδομάδες που ξεκίνησα πιλάτες... δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση, ή κάτι άλλο, αλλά είμαι σίγουρη ότι παίζει ρόλο...θα σου πω για πιο σίγουρα σε κανένα μήνα, που θα το έχω τσεκάρει καλύτερα!

Κι εμένα μου έχουν ότι η πιλάτες είναι καλή γυμναστική, αλλά εγώ δεν παίρνω την απόφαση.

Αγορακι περιμενουμε!!!!Ειχαμε και γιατρος χθες...ολα καλα...ακομα ψηλα ο κυριος!!!!

Με το καλό και πάλι Ρίκολα.

Εβιρί είχες από τα αγαπημένα μου φαγητά χθές. να σε ρωτήσω κάτι; τα εμπιστεύεσαι τα φρούτα και τα λαχανικά εκεί;

Δεν μπορώ να τα αποφύγω είτε τους έχω εμπιστοσύνη, είτε όχι. Διαπιστώνω ότι τα λαχανικά τους είναι πολύ γλυκά, ειδικά οι πατάτες. Ίσως να βάζουν πολύ κάλιο στο χώμα όταν ρίχνουν λίπασμα. Εμείς πάντως αγοράζουμε τα πάντα.

Πιθανολογώ ότι σκέφτεσαι αυτά που είχαν ακουστεί πριν καιρό σχετικά με τα αγγούρια και τα φύτρα σταριού. Κάνουμε το σταυρό μας και τρώμε.

Ακους εκει εφτιαξα ενα παστιτσακι!! Κ μας το λες ετσι απλα ΚΥΡΙΑ μου λες κ εφτιαξες αυγα βραστα!χαχαχαχα

Μια φορα την πατησα κ δοκιμασα απο την πεθερα κατι αγνωστου προελευσεως κ ηταν το πειραμα που εκανε κ εφτιαξε μαρμελαδα ελιες ( ναι καλα ακουσατε) κ κοντεψα να βγαλω οτι ειχα κ δεν ειχα!!!

Πώς, τι, ποιο; Όταν έφτιαξε μαρμελάδα από τις ελιές, τι είδους ελιές χρησιμοποίησε, φτιαγμένες ήδη με αλάτι ή με ξίδι, ή χρησιμοποίησε άφτιαχτες που χρειάζονται ξεπίκρισμα αμέσως μετά τη συγκομιδή τους; Ρωτάω καθαρά από περιέργεια, γιατί είναι το πιο περίεργο που έχω ακούσει η μαρμελάδα από ελιές.

Απο τοτε δεν ξαναδοκιμαζω τεοια περιεργα.Μετα μου ξαναεδινε να δοκιμασω γλυκο κουταλιου γιγαντες αλλα ουτε καν!!!

Έπρεπε να δοκιμάσεις και να μας πεις κι εμάς που μείναμε με την περιέργεια.:D:D:D:D

Εφτιαξα κ φανταστικα ρολλακια με κανελλα , σταφιδες , μηλο κ μαυρη ζαχαρη για σημερα γι ακολλατσιο για μπαμπα κ γιο.Λιγο που δοκιμασα χτες .. κολαση δεν σας λεω τιποτα ....

Είμαι σίγουρη ότι είναι κόλαση και ζηλεύω γιατί είναι σαν να έχω τη γεύση τους τώρα.

Κορίτσια είστε φανταστικές! τι ωραίες ιδέες είναι αυτές για το γουρουνάκι... για αρχή λοιπόν λέω να κάνω τη μαρινάδα που μου προτείνει η ggeny και στη συνέχεια σίγουρα το σκορδάκι που λέει η ARNIKOL... μόνο που επειδή θα το κάνω στη γάστρα, δεν θα το τυλίξω στη λαδόκολλα... ή να το τυλίξω παρόλα αυτά? για πείτε! Εβίρι που είσαι άσος σε αυτά, για πες ιδέες!

Κι εγώ για μέλι και μουστάρδα θα έλεγα. Μου άρεσαν πολύ οι προτάσεις των κοριτσιών να τις κρατήσεις όπως τις σκέφτηκες. Σίγουρα πάντως το τελευταίο μισάωρο του ψησίματος θα αφήσεις ανοιχτή τη γάστρα για να ξεροψηθεί η πέτσα, αλλιώς μάλλον θα μείνει μαλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα επειδη ξεφυγα εντελως στα κιλα(17 ως τωρα τα πρωτα 14 μπηκαν στο 2τριμηνο.. )προσπαθω να το μαζεψω λιγακι....αλλα δυσκολο!!!!!Υπαρχουν μερες που μονο τα επιπλα γλυτωνουν απο τα σαγονι αμου!!!!

Γιατί με λίγο λαδολέμονο δεν είναι νόστιμα;

χαχαχα τι τραβάς κι εσύ βρε Ρίκολα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...