Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Για πειτε το ιατρικο ανακεινωθεν!! Ελπιζω να εχουμε καλα νεα απο ολους!

Αγγελικη μου με την περιγραφη σου με εκανες να θελω να φαω φασολαδα !! λαχταριστη ακουγεται! Μπραβο στον παιδικο σταθμο για την κινηση απο μικρα πρεπει αν μαθαινουν τις καλες συνηθειες! Εμας θυμαμαι απο την ηλικια των 2 κ λιγους μηνες τους το μαθαιναν σαν τραγουδακι για τα δοντια.

Ρικολα εγω κανω τα ρεβυθια με κριθαρακι κ γινονται λουκουμι.Τις φακες με ρυζι τις εχω κανει κ μας αρεσουν , το κριθαρακι πιστευω θα τις κανει ακομα πιο νοστιμες!Ωραια ειναι η γλυκια κολοκυθοπιτα να την φτιαξεις ! σλουρπππ

Φωτεινη μου με δυο παιδια αρρωστα που να προλαβεις να πας κ για ψωνια.Κ μενα ο μικρο ςτην προηγουμε βδομαδα που εκανε τα δεκατα κ ποναγε μετα λιγο ο λαιμος δεν ξεκολαγε απο πανω μου κ η γκρινια φουλ!!!

Εβιρακι μου μακαρι βρε να συναντηθουμε ολες κα να σας κανω τραπεζι με ολα τα καλουδια με ολη μου την ευχαριστηση!! Ωραιος κ ο αρακας!!

Το κεικ που λες , εβαλα ενα ωραιοτατο γλασο σοκολατας κ εγινε πολυ ωραιο! Τα σοκολατακια με περισευματα κεικ τα εχω κανει κ εγω γινονται πολυ ωραια.Βασικα τα εχω κανει τρουφακια περσυ στα γεννεθλια του γιου μου αναρπαστα γινανε! Κ δεν ειναι κ τοσο σφιχτα που γινονται τα κλασικα τρουφακια! Ειχα βαλει μεσα λιγο λικερ κ μερεντα να ενωθει το μειγμα.Πολυ θα πηγαινε κ καποιος ξηρος καρπος αλλα το φοβηθηκα για τα μικρα για αλλεργιες.

Αρετη μου πως ειστε σημερα?

Νινακι τα χερακια πως πανε? εκανες τιποτα με το θεμα της επεμβασης?

Σημερα μαγειρεψα κοκορα χωριατικο με μικρο χυλοπιτακι μεσα γιουβετσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα κοριτσια!!!!

ggeny μου αρεσε πολυ η φακη με το κριθαρακι,οποτε σιγουρα θα μου αρεσουν και τα ρεβυθια!!!Σε ευχαριστω για την ιδεα...τνη επομενη βδομαδα...ρεβυθια με κριθαρακι!!!Οσο για την κολοκυθοπιτα....εχω την κολοκυθα να με φωναζει!!!!

Επισης στο δικο μας σπιτι γιατι ποτε δε μενει κεικ??????

Τα αρρωστακια σας???

Και σημερα θα φαμε το ιδιο με χθες!!!Οπως καταλαβατε μαγειρευω για 2 μερες ισως και 3 καμια φορα!!!!Ειμαστε 2 ατομα(οχι για πολυ..περιμενουμε τον μικρο μας με ΠΗΤ 15/02)...ο αντρουλης καλοβολος στο φαγητο....οποτε...!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Κοιταξα τις φακες με το κριθαρακι ωραιες φαινονται οπότε μαλλον θα το επιχειρησω. Αν τα καταφερω σειρα μετα εχουν τα ρεβυθια για να εμπλουτιζουμε λιγο το μενου μας.

Ricola με το καλο να δεχτειτε το μωρακι σου! Και με εναν πονο που λενε! Καλα κανεις και μαγειρευεις για 2 μερες.

Αγγελικη μπραβο για τη φασολαδα! Ειχαμε ταυτιση στο οσπριο εγω εχω φακες (και για τη μικρη πενες). Ωραιο κι ευτο με τον παιδικο σταθμο και τα δοντακια.

Τζενακι χρυσοχερα ζηλευω κοκκορα χωριατικο. Εχω να φαω κατι χρονια. Τα ψωνια τα χρειαζομαι για το νησι και γιαυτο εχω στενοχωρηθει κατα τα αλλα δε θα με ενοιαζε. Καπως θα τα στριμωξω τα πραγματα (δηλ. τον αντρα μου να κρατησει λιγο τα παιδια)

Εβιρι και τον αρακα ζηλεψα γιατι μου αρεσει πολυ αλλα δεν τον τρωει κανενας αλλος και βαριεμαι να φτιαχνω μονο για μενα. Αν φτιαξει η μαμα μου και μπορει μου στελνει καμια φορα.

Εμεις ειμαστε ετσι κι ετσι. Η μικρη συνεχιζει οπως ηταν. Ο παιδιατρος ειπε να περιμενουμε 2 μερες ακομα και μετα θα δουμε μηπως και γλιτωσει την αντιβιωση. Πηρα και στον παιδικο για να τους ενημερωσω οτι σταματαμε τελος του μηνα και μου ειπαν οτι εχουν αποδεκατιστει. Κι ο παιδιατρος μου ειπε οτι γινεται χαμος. Τα καλα νεα ειναι οτι ο οφθαλμιατρος μου βρηκε οτι μειωθηκε η μυωπια μου και δεν εχω παρουσιασει ακομη πρεσβυωπια (ειμαι και μικρη γιαυτο μου ειπε και μου εφτιαξε τη διαθεση).

Φιλακια σε όλες.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Για σήμερα δεν μαγείρεψα αφού έμεινε από χτες φασολάδα και θα φάνε και σήμερα.

Σήμερα έχουμε συνάντηση με την δασκάλα του μικρού μου στον σταθμό. Θα σας πω αύριο τα νέα!

Φωτεινούλα ο μικρός μου ενθουσιάστηκε με την οδοντίατρο. Το πρώτο πράγμα που μου ε'ιπε όταν με είδε ήταν ότι του έδωσε οδοντόβουρτσα και ότι τον ανέβασε στην καρέκλα και πάτησε το κουμπί και ανέβηκε ψηλά! Με άλλα λόγια η πρώτη του εντύπωση ήταν πολύ θετική και αυτό είναι πολύ βασικό για τις μελλοντικές επισκέψεις μας στην οδοντίατρο.

Τώρα σχετικά με τα ψώνια που θες να κάνεις, στρίμωξε τον αντρούλη σου με τα ζουζούνια σου και βγες να εφοδιαστείς για το νησί!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Φωτεινη μου συμφωνω με την Αγγελικη , αφου τα πραγματα θα σου ειναι απαραιτητα στο νησι στριμωξε τον συζυγο κ βουρ στα μαγαζια! Πως ειναι τα παιδια σημερα?

Μπραβο για τα νεα απο τον γιατρο!

Αγγελικη μου δεν μας ειπες ομως πως σου φανηκε η φασολαδα καλη?

Εγω για σημερα εφτιαξα απλα κ ταπεινα φασολακια λαδερα με πατατουλες μεσα κ κολοκυθακια. Εφτιαξα κ μερικα τυροπιτακια κουρου κ εφαγε χτες ο γιος κ πηρε κ μαζι σημερα στο σχολειο κ αυτος κ ο μπαμπα ςτου στην δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Τζενάκι εγώ δεν την δοκίμασα την φασολάδα γιατί έχω ένα θέμα με τα φασόλια. Η κόρη μου όμως που την έφαγε της άρεσε αλλά και του άντρα μου! Οπότε κατωχυρώθηκε η συνταγή!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες! τι μου κάνετε; Εμείς σχεδόν καλά, τώρα έχει μείνει μόνο ο Δημ. με αντιβίωση και όλα με βήχα.

Για φαγητό υπάρχει φασολάδα και κεφτεδάκια κοκκινιστά με μακαρονάκι κοφτό, όλα από πεθερά!

Πάω να σας διαβάσω!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

δεν το πιστεύω! είχα γράψει ένα κατεβατό και με πέταξε έξω!

anyway, ας ξαναρχίσω:

Καταρχήν, ρίκολα, καλωσήρθες και με το καλό να δεχτείτε το μωράκι σας! φακές με κριθαράκι έχω φάει ωραίο ήταν, αλλά προτιμώ το φακόρυζο αν είναι να τις συνδυάσω με κάτι. το έχεις δοκιμάσεις πάντως και οι δύο εκδοχές είναι πολύ θρεπτικές.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

εβιρί εδώ απολαμβάνουμε τον καλό καιρό και τη ζέστη, γι'αυτό χαίρομαι το περπάτημα κάθε πρωί. αν και άκουσα ότι θα αρχίσουν τα χιόνια την ερχόμενη εβδομάδα και τρέμω μην κλείσουν οι σταθμοί...

φωτεινή είστε καλύτερα τώρα; άντε πια με τις κ...ιώσεις, μας γονάτισαν! στον παιδίατρο τη Δευτέρα γινόταν πανικός. Πήγαμε γιατί ανέβασε 39,5 ο Δημ. ξαφνικά και μας έδωσε αντιβίωση. όλα πάντως έχουν βήχα, μέχρι και η Γεωργία.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Τζενάκι όποτε διαβάζω δικό σου ποστ, αισθάνομαι ανεπαρκής...χαχαχα... καλά αν ήσουν εδώ θα ήσουν η καλύτερη μου φίλη, κολλητή!

Αγγελική μου, τι κάνεις; Οοδντίατρο πήγαμε κι εμείς πρόσφατα για καθαρισμό. μέχρι στιγμής δεν την έχουν πάρει από φόβο, βοηθάει βέβαια και το γεγονός ότι έχει ένα σκασμό παιχνίδια στο ιατρείο και προς το παρόν ξεγελιούνται. ακριβά πάντως ρε παιδιά, 80 ευρώ για ούτε μισή ώρα δουλειάς;

Νίνα τι κάνεις; πονάς αυτόν τον καιρό με την υγρασία;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Αρετούλα χαίρομαι που πάτε καλύτερα!

Όσο για τους οδοντίατρους είναι ακριβοί όντως! Εγώ έχω την κολλητή μου η οποία είναι οδοντίατρος κι έτσι μου πέρνει από ελάχιστα έως λίγα χρήματα. Αλλά δεν αναλαμβάνει παιδιά κι έτσι ο μικρός από του χρόνου παιδοδοντίατρο μέχρι να μεγαλώσει λίγο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...