Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Arnikol σε ευχαριστω πολυ!!!Περαστικα στο μικρακι σου!!!!

Σημερα εφτιαξα μοσχαρακι κοκκινιστο με πατατεσ,αρακα και καροτα!!!!Καιιιιιιι....εκανα την κολοκυθοπιτα που λιγουρευομουν τοσες μερες.Καλη μου βγηκε και εφαγα ηδη σχεδον το 1/4 του ταψιου...ουπς!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπερα κι απο μενα!

Αρετουλα περαστικα σε ολους σας! τι ωραια που σε ξαναδιαβασαμε! Συνεχιζεις το περπατημα ε; Καλά κανεις. Μη μου λες τετοια για τον καιρο γιατι 1/2 θελω να ταξιδεψω κι ελπιζω να μην εχει απαγορευτικο...

Αγγελικουλα μπραβο για τη φασολαδα! Μπραβο και για τον οδοντιατρο και τον μικρο. Γενικα ειναι ακριβο σπορ η επισκεψη στον οδοντιατρο- εισαι τυχερη που εχεις φιλη οδοντιατρο. Κι εγω χτες στον οδοντιατρο ημουν κι ετσι τελειωσα τις προσωπικες ιατρικες εκκρεμοτητες μου (επρεπε να φτασουμε στο παρα πεντε για να παω αλλα τελος παντων). Ο αντρας μου τα'παιξε που κρατησε δυο συνεχομενα απογευματα τα παιδια.

Τζενακι εχω κρατησει τη συνταγη για το φυλλο κουρου - να δω ποτε θα τα φτιαξω. Με τρωει η περιεργεια. Καλα λετε για τον αντρα μου αλλα γυρναει γυρω στις 7 ωσπου να φαει εχει περασει η ωρα. Ηρθε χτες για λιγο η μαμα μου (μετα απο 15 μερες - ειχε παθει στερητικο των παιδιων) κι ισως μια μερα την αγγαρεψω να κατσει απο το πρωι μαζι τους θα δουμε. Τον μπαμπα μου τον κραταω ακομα σε καραντινα πεταχτηκα εγω λιγο και τον ειδα.

Η μικρη αντι να γινεται καλυτερα χειροτερευει. Ο πυρετος οσο παει γινεται συχνοτερος και υψηλοτερος. Ετσι θα τα παω και τα 2 σημερα το απογευμα στον παιδιατρο να τα ακροαστει γιατι πολυ φοβαμαι για ακροαστικα. Η γκρινια ειναι φουλ.

Τελικα κανονισαμε να παω εγω 1/2 για 4 μερες στο νησι να ανοιξω, καθαρισω, στρωσω, ελεγξω το σπιτι, να μεταφερω και μια πρωτη φουρνια απο πραγματα, μετα να επιστρεψω και στις 8/2 να παω με τα παιδια (πρωτα ο Θεος).

Σημερα εφτιαξα σπανακορυζο με χωριατιακ λουκανικα και μια χορτοπιτα που την εψησα στο ματι της κουζινας!

Φιλια σε ολες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Φασολαδίτσα κι εγώ σήμερα για να ταυτιστώ. Έχει την τιμητική της όπως φαίνεται.

Νωρίτερα βλέπαμε το "Μην αρχίζεις τη μουρμούρα" έχει πάρα πολύ γέλιο. Αναρρωτιέμαι αν είναι φίλος μας αυτός που το γράφει γιατί φαίνεται ότι μας ξέρει καλά.

Το κεικ που λες , εβαλα ενα ωραιοτατο γλασο σοκολατας κ εγινε πολυ ωραιο!

Τέλεια και πολύ ωραία ιδέα.

Τα σοκολατακια με περισευματα κεικ τα εχω κανει κ εγω γινονται πολυ ωραια.Βασικα τα εχω κανει τρουφακια περσυ στα γεννεθλια του γιου μου αναρπαστα γινανε!

Ό,τι φτιάχνεις εσύ γίνεται ανάρπαστο!!!!!!!!!!!!!!!

Ειμαστε 2 ατομα(οχι για πολυ..περιμενουμε τον μικρο μας με ΠΗΤ 15/02)...ο αντρουλης καλοβολος στο φαγητο....οποτε...!!!!

Εύχομαι με το καλό να αποκτήσεις ένα γερό μωράκι.

Τα ψωνια τα χρειαζομαι για το νησι και γιαυτο εχω στενοχωρηθει κατα τα αλλα δε θα με ενοιαζε. Καπως θα τα στριμωξω τα πραγματα (δηλ. τον αντρα μου να κρατησει λιγο τα παιδια)

Καταλαβαίνω, κρίμα είναι να μην μπορέσεις να αγοράσεις αυτά που σου χρειάζονται, αλλά δεν αποκλείεται να βρεις και στο νησί καλές ευκαιρίες για τις ίδιες αγορές.

Εβιρι και τον αρακα ζηλεψα γιατι μου αρεσει πολυ αλλα δεν τον τρωει κανενας αλλος και βαριεμαι να φτιαχνω μονο για μενα. Αν φτιαξει η μαμα μου και μπορει μου στελνει καμια φορα.

Της μαμάς σου είναι και πιο ξεκούραστος, δεν πειράζει που δεν τον φτιάχνεις.

Τα καλα νεα ειναι οτι ο οφθαλμιατρος μου βρηκε οτι μειωθηκε η μυωπια μου και δεν εχω παρουσιασει ακομη πρεσβυωπια (ειμαι και μικρη γιαυτο μου ειπε και μου εφτιαξε τη διαθεση).

:D:D:D Ευτυχώς που κάποιες φορές οι γιατροί μας φτιάχνουν τη διάθεση ειδικά όταν λένε κάτι τέτοια.

Πάντως ίσως και να μην παρουσιάσεις ποτέ πρεσβυωπία, ή έστω να αργήσεις πολύ. Είδες και τα καλά που έχει η μυωπία;

Φωτεινούλα ο μικρός μου ενθουσιάστηκε με την οδοντίατρο. Το πρώτο πράγμα που μου ε'ιπε όταν με είδε ήταν ότι του έδωσε οδοντόβουρτσα και ότι τον ανέβασε στην καρέκλα και πάτησε το κουμπί και ανέβηκε ψηλά! Με άλλα λόγια η πρώτη του εντύπωση ήταν πολύ θετική και αυτό είναι πολύ βασικό για τις μελλοντικές επισκέψεις μας στην οδοντίατρο.

Ένα μεγάλο μπράβο στη δασκάλα που είχε την ιδέα να εξοικειώσει τα παιδιά με τον οδοντίατρο. Βρήκα την ιδέα εξαιρετική.

Εμείς σχεδόν καλά, τώρα έχει μείνει μόνο ο Δημ. με αντιβίωση και όλα με βήχα.

Ελπίζω να μην τους κρατήσει πολύ καιρό ο βήχας. Αυτές οι παλιοιώσεις!!!!!!!

εβιρί εδώ απολαμβάνουμε τον καλό καιρό και τη ζέστη, γι'αυτό χαίρομαι το περπάτημα κάθε πρωί. αν και άκουσα ότι θα αρχίσουν τα χιόνια την ερχόμενη εβδομάδα και τρέμω μην κλείσουν οι σταθμοί...

Κάνεις την καλύτερη δουλειά που περπατάς κάθε μέρα. Είναι και ευχάριστο και χρήσιμο για το σώμα.

Τζενάκι όποτε διαβάζω δικό σου ποστ, αισθάνομαι ανεπαρκής...χαχαχα... καλά αν ήσουν εδώ θα ήσουν η καλύτερη μου φίλη, κολλητή!

Νομίζω πως ήρθε η ώρα να την ανακηρύξουμε αρχηγό μας. Είναι πιο δίκαιο με τόσα ωραία και νόστιμα και πολλά πράγματα που φτιάχνει.

Οοδντίατρο πήγαμε κι εμείς πρόσφατα για καθαρισμό.

ακριβά πάντως ρε παιδιά, 80 ευρώ για ούτε μισή ώρα δουλειάς;

:shock::shock:Πολλά τα λεφτά Άρη. Στην Αθήνα πριν από 2 χρόνια η οδοντίατρος μας είχε πάρει 40 ευρώ το άτομο για καθαρισμό και φθορίωση.

Η μικρη αντι να γινεται καλυτερα χειροτερευει. Ο πυρετος οσο παει γινεται συχνοτερος και υψηλοτερος. Ετσι θα τα παω και τα 2 σημερα το απογευμα στον παιδιατρο να τα ακροαστει γιατι πολυ φοβαμαι για ακροαστικα. Η γκρινια ειναι φουλ.

Άραγε τι νέα μας φέρνεις;

Σημερα εφτιαξα σπανακορυζο με χωριατιακ λουκανικα και μια χορτοπιτα που την εψησα στο ματι της κουζινας!

Πώς ψήθηκε το πάνω μέρος της; Έβαλες λαδόκολλα ή αλουμινόχαρτο; Έγινε καλή; Πόση ώρα σου πήρε;

Link to comment
Share on other sites

Νωρίτερα βλέπαμε το "Μην αρχίζεις τη μουρμούρα" έχει πάρα πολύ γέλιο. Αναρρωτιέμαι αν είναι φίλος μας αυτός που το γράφει γιατί φαίνεται ότι μας ξέρει καλά.

ή μας εχουν βαλει κρυφη καμερα???χαχαχα!Οντως ειναι ευχαριστη σειρα!!!!

Σε ευχαριστω!!!!Ανυπομονω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια μαγειροκόριτσα!

Σήμερα το μενού έχει ψαρόσουπα. Κρύωσε και λίγο ο καιρός και είναι ότι πρέπει!

Αυτές τις μέρες χαίρομαι πολύ τον ήλιο που έχει! Κάθομαι δίπλα σε μεγάλο παράθυρο στην δουλειά και το καταευχαριστιέμαι! Έχω και θέα σε πάρκο που είναι ακριβώς δίπλα μας!

Χτες είχαμε συνάντηση με την δασκάλα του μικρού μου. Μου είπε ότι είναι πολύ συνεργάσιμος και πως ότι πει εκείνη, τα καταλαβαίνει! Κάνουν προμαθηματικές ασκήσεις και τα πάει πολύ καλά! Είναι λίγο ζουζούνι βέβαια αλλά σε λογικά πλαίσια.

Α! Και προχθές που είχαν πάει στην οδοντίατρο ήταν λέει ο πρώτος που κάθησε στην καρέκλα με μεγάλη ευχαρίστηση. Η οδοντίατρος επίσης του είπε πως έχει πάρα πολύ ωραίο, κλασικό αντρικό χαμόγελο που θα κάψει καρδιές!!!!

Αυτά για την ΄ώρα τα νέα μας! Πάω να δουλέψω λιγάκι και πιο μετά θα μπω να σχολιάσω τα νεά σας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερούδια! για σήμερα έβρασα χόρτα! και μαγείρεψα αρνάκι με αρακά για τη Γεωργία. Μη νομίζετε, όλο το απόγευμα καθάριζα και έπλενα χόρτα και ακόμα δεν τελείωσα. Μ'αρέσουν όμως πολύ!

Φωτεινή να τα πας τα παιδιά οπωσδήποτε, πριν γίνει σοβαρότερο. πώς την έκανες τη χορτόπιτα;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Αααα τα καλύτερα άκουσες Αγγελικούλα, μπράβο! Αυτό για το γιό μου το λέω κι εγώ, ότι θα κάψει καρδιές... μετράει; χαχαχα


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Σαν να χαλασε ο καιρος λιγο σημερα ε? κ αναμενονται βροχες κ καταιγιδες το Σκ λενε.

Εβιρακι φασολια κ εσυ ε? ε θα φτιαξω κ εγω με τοσο φασολαδα που διαβαζω τα λιμπιστηκα.Αλλα λεω να κανω γιγαντες.μαλλον την Κυριακη θα τα κανω να εχουμε κ για την Δευτερα. καλε τι αρχηγος? ολες μια χαρα μαγειρισες ειμαστε!!!

Φωτεινη μου τι εγινε με τον γιατρο τι σας ειπε? μακαρι να ειναι ολα καλα!!

Επισης ειμαι πολυ περιεργη να μας πεις πως εγινε η πιτα στο ματι της κουζινας... την τηγανισες οπως κανουμε τα τηγανοψωμα?

Αρετη μου εχεις δικιο για τα χορτα. Κ εμενα ενω μου αρεσουν πολυ αυτο το καθαρισμα πλυσιμο δεν παλευεται. κ στα σπανακια το ιδιο . μια πιτα θες να κανεις κ θες μιση μερα να πλυνεις κ να καθαρισεις κοψεις τα διαφορα!! Οποτε παω χωριο η μαμα μου μνου τα βραζει κ τα παιρνω ετοιμα ,εδ ωαποφευγω να παιρνω χορτα κ ανοστα μου φαινονται αλλα κ βαριεμαι πολυ την διαδικασια.

Πως ειναι τα παιδια?

Αγγελικη μου μπραβο για τα καλα λογια για τα παιδακια σου, ευγε!!! Πολυ ωραιο κ το φαγακι σου γιαμι γιαμι!!

Εγω για σημερα μαγειρεωα απλα κ ταπεινα γιουβαρλακια αυγολεμονο που αρεσουν πολυ στον μικρο μου κ εβαλα κ ενα κολοκυθακι κ καροτα μεσα ετσι να μην ειναι σκετο ρυζι να φανερ κ το λαχανικο τους.Γι αυριο θα μεινουν γιυβαρλακια οποτε δεν με βλεπω να φτιαχνω ατι αλλο ....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και για τον οδοντιατρο και τον μικρο. Γενικα ειναι ακριβο σπορ η επισκεψη στον οδοντιατρο- εισαι τυχερη που εχεις φιλη οδοντιατρο. Κι εγω χτες στον οδοντιατρο ημουν κι ετσι τελειωσα τις προσωπικες ιατρικες εκκρεμοτητες μου (επρεπε να φτασουμε στο παρα πεντε για να παω αλλα τελος παντων).

H πλάκα είναι πως δεν πηγαίνω τακτικά και με έχει ταράξει στην μουρμούρα!!!

Ο αντρας μου τα'παιξε που κρατησε δυο συνεχομενα απογευματα τα παιδια.

Εντάξει αλλά ας μην ξεχνάει πως σε λίγες μέρες θα έχεις την αποκλειστική ευθύνη των παιδιών και χωρίς βοήθεια!

Τον μπαμπα μου τον κραταω ακομα σε καραντινα πεταχτηκα εγω λιγο και τον ειδα.

Καλά έκανες!

Η μικρη αντι να γινεται καλυτερα χειροτερευει. Ο πυρετος οσο παει γινεται συχνοτερος και υψηλοτερος. Ετσι θα τα παω και τα 2 σημερα το απογευμα στον παιδιατρο να τα ακροαστει γιατι πολυ φοβαμαι για ακροαστικα. Η γκρινια ειναι φουλ.

Ε να πάτε τότε κι ελπίζω να μην χρειαστέι να πάρουν αντιβίωση.

Τελικα κανονισαμε να παω εγω 1/2 για 4 μερες στο νησι να ανοιξω, καθαρισω, στρωσω, ελεγξω το σπιτι, να μεταφερω και μια πρωτη φουρνια απο πραγματα, μετα να επιστρεψω και στις 8/2 να παω με τα παιδια (πρωτα ο Θεος).

Καλύτερα έτσι γιατί θα κάνεις τις δουλειές σου απερίσπαστη!

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Γειά σου Εβιράκι!

Νωρίτερα βλέπαμε το "Μην αρχίζεις τη μουρμούρα" έχει πάρα πολύ γέλιο. Αναρρωτιέμαι αν είναι φίλος μας αυτός που το γράφει γιατί φαίνεται ότι μας ξέρει καλά.

Είναι όντως πολύ καλή σειρά και απίστευτα εύστοχη!

καλημερούδια! για σήμερα έβρασα χόρτα! και μαγείρεψα αρνάκι με αρακά για τη Γεωργία. Μη νομίζετε, όλο το απόγευμα καθάριζα και έπλενα χόρτα και ακόμα δεν τελείωσα. Μ'αρέσουν όμως πολύ!

Μωρέ καλά είναι αλλά αυτό καθάρισε, πλύνε το βαριέμαι πολύ!

Αααα τα καλύτερα άκουσες Αγγελικούλα, μπράβο! Αυτό για το γιό μου το λέω κι εγώ, ότι θα κάψει καρδιές... μετράει; χαχαχα

γιατί να μην μετράει? Καλά να είναι τα ζουζούνια μας!

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Σαν να χαλασε ο καιρος λιγο σημερα ε? κ αναμενονται βροχες κ καταιγιδες το Σκ λενε.

Κάτι τέτοιο άκουσα κι εγώ!

Αρετη μου εχεις δικιο για τα χορτα. Κ εμενα ενω μου αρεσουν πολυ αυτο το καθαρισμα πλυσιμο δεν παλευεται. κ στα σπανακια το ιδιο . μια πιτα θες να κανεις κ θες μιση μερα να πλυνεις κ να καθαρισεις κοψεις τα διαφορα!! Οποτε παω χωριο η μαμα μου μνου τα βραζει κ τα παιρνω ετοιμα ,εδ ωαποφευγω να παιρνω χορτα κ ανοστα μου φαινονται αλλα κ βαριεμαι πολυ την διαδικασια.

Το πόσο σε καταλαβαίνω....

Αγγελικη μου μπραβο για τα καλα λογια για τα παιδακια σου, ευγε!!! Πολυ ωραιο κ το φαγακι σου γιαμι γιαμι!!

Ευχαριστώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!!

Φωτεινη και Arnikol ειναι καλυτερα τα μικρα σας ;

Αγγελικη μπραβο στο μικρο για τα καλα νεα απο το σχολειο!

Σημερα ο καλος μου θα φαει μοσχαρακι που περισσεψε απο χθες και για μενα κατι light σημερα....βραστα λαχανακια Βρυξελλων και καλαμποκι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια:P

Γράφω αραιά, αλλά σας διαβάζω.. είναι το θέμα με το χέρι μου βλέπετε;)

Φωτεινή τελικά θα πας με τα παιδιά στο νησί… καλή δύναμη σου εύχομαι και ελπίζω να βρίσκεις ώρα να τα λέμε εδώ! Ελπίζω να μην έχουν ακροαστικά τα μικρά σου…

Ricola έρχεται μωρό σύντομα?! Με το καλό!

Σήμερα είδα συνταγή κέικ με παντζάρια και λέω να το κάνω λίαν συντόμως… τώρα παίρνω την εκτέλεση από το ίντερνετ… θα σας πω πώς βγήκε

Αγγελική μάγκας ο μικρός σου! Να τον προσέχεις:tongue:

ggeny χτες έκανα χόρτα με ψαράκια που πήρα… ήταν τελικά πιο εύκολο το καθάρισμα, από ότι νόμιζα… βλέπεις ήταν ραδίκι, οπότε τα φύλλα ήταν μακρυά σαν λάμπαθο… κατά τα άλλα, τα χόρτα είναι ζόρικα να καθαριστούν σωστά!

Από μαγείρεματα χτες έκανα χόρτα, όπως προείπα με τηγανητά ψαράκια…. Σήμερα θα κάνω αρακά με πατάτες… την Κυριακή που πέρασε έκανα κοτόπουλο με πατάτες στη γάστρα… βγήκε πεντανόστιμο και ψήθηκε μέσα σε 1 ώρα… να είσαι καλά Τζένη που μου την θύμησες πριν μέρες και την »ξέθαψα»:P! τα χέρια μου είναι λίγο καλύτερα, αλλά η εγχείρηση πρέπει να γίνει… απλά το ψάχνω ακόμα!

φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Κοριτσια εγω απο το σιριαλ που λετε εχω κατορθωσει να δω δυο τρεις φορες το τρέιλερ. Καταπληκτικο ε; Την τηλεοραση την εχουν καταλαβει μπαμπας και κορη. Ειναι τοσο καλό; Θα το δω σε καμια επαναληψη μαλλον.

Εβιρακι μας πως ειστε τωρα; Περασαν ολα; Τις φυσικοθεραπειες τις τελειωσες;

Αγγελικη μπραβο για το λογια που ακουσες για το γιοκα! Παντα τετοια. Θελω κι εγω να φτιαξω ψαροσουπα αλλα ολο το αναβαλω.

Νινα κουραγιο με το χερι. Υπομονη και προσοχη μεχρι να κανονισεις την επεμβαση. Μου αρεσουν οι πειραματισμοι σου κέικ με παντζαρια; Κανενας απο τους δικους μου δε θα δοκιμαζαν καν μονο απο το ονομα.

Τζενη οπως σου ειπαν και ολες οι υπολοιπες εισαι κι εσυ πολύ χρυσοχερα. Μπραβο σου.

Αρετη συμφωνω με ολες τις προλαλησασες. Ωραια τα χορτα αλλα το καθαρισμα το βαριεμαι κι εγω - δεν πρωτοτυπω καθόλου.

Για τη χορτοπιτα που ρωτησατε: τη γεμιση την ειχα σωταρει λιγο για να μαγειρευτει πιο καλά. Την εψησα πρωτα απο τη μια πλευρα προσεχοντας να μην καει και μετα την αναποδογυρισα στο ταψι και την εψησα κι απο την αλλη. Τα φυλλα τα ειχα αλειψει με λαδακι κανονικα οπως κανουμε στις πιτες. Αυτο το συστημα μου το ειχε πει η πεθερα μου οτι το εκαναν οταν ηταν νεα γιατι δεν ηταν ευκολο να αναβουν ξυλοφουρνο μονο για ενα φαγητο (συνηθως αναβαν την ημερα που εψηναν ψωμι και σε κανενα κυριακατικο φαγητο) οπότε στην πυροστια στο τζακι εφτιαχναν με αυτον τον τροπο τις πιτες τους τις υπολοιπες μερες. Ε, να που χρειαστηκε και στη συγχρονη εποχη.

Σημερα εβρασα μοσχαρι για το μικρο και ενα κομματι το εκανα κοκκινιστο με χυλοπιτες.

Χτες πηγαμε παιδιατρο. Τελικα δεν εχουν ακροαστικα. Ιωση ειναι και μαλλον γριπη. Συνεχιζουμε ως εχουμε και λογικα ειπε απο σημερα θα δουμε βελτιωση. Ειδωμεν... Μετα απο αυτη τη διαγνωση ο πατερας μου ηθελε να ερθει σπιτι να δει τα παιδια. Του εβαλα τις φωνες κι εκατσε στα αυγα του- ευτυχως. Κατα τα άλλα τα ιδια. Σημερα πηγα να δω για κατι που ηθελα αλλα δεν το βρηκα τελικα. Κατι αλλο που ηθελα το παρηγγειλα μεσω ιντερνετ και θα μου ερθει σπιτι. Τι να κάνω βολευομαι κι ετσι.

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Έφτιαξα ένα παστιτσάκι για σήμερα.

Μου είπε ότι είναι πολύ συνεργάσιμος και πως ότι πει εκείνη, τα καταλαβαίνει! Κάνουν προμαθηματικές ασκήσεις και τα πάει πολύ καλά! Είναι λίγο ζουζούνι βέβαια αλλά σε λογικά πλαίσια.

Το παιδί βαδίζει στα χνάρια της αδερφής του, τελειωμένα πράματα.

Α! Και προχθές που είχαν πάει στην οδοντίατρο ήταν λέει ο πρώτος που κάθησε στην καρέκλα με μεγάλη ευχαρίστηση. Η οδοντίατρος επίσης του είπε πως έχει πάρα πολύ ωραίο, κλασικό αντρικό χαμόγελο που θα κάψει καρδιές!!!!

Άτσα του ο γλυκούλης!!!!!!!!!!!

Μη νομίζετε, όλο το απόγευμα καθάριζα και έπλενα χόρτα και ακόμα δεν τελείωσα. Μ'αρέσουν όμως πολύ!

Για να πω κι εγώ με τη σειρά μου τη μαύρη αλήθεια, κι εγώ τα βαριέμαι τα χόρτα. Βέβαια, τα φτιάχνω τι να κάνω, αλλά με στραβομουτσούνιασμα.

Αυτό για το γιό μου το λέω κι εγώ, ότι θα κάψει καρδιές... μετράει; χαχαχα

:D:D:D:D

καλε τι αρχηγος? ολες μια χαρα μαγειρισες ειμαστε!!!

Τζένη μου δεν υπερβάλλω. Ασχολείσαι πάρα πολύ με τη μαγειρική-ζαχαροπλαστική φτιάχνοντας πρωτότυπα ή πολύπλοκα ή πολλά τον αριθμό πράγματα και μάλιστα είσαι κι εργαζόμενη. Άρα έχει διπλή αξία.

Είναι όντως πολύ καλή σειρά και απίστευτα εύστοχη!

Έχω γελάσει με την ψυχή μου μ' αυτή τη σειρά και είναι απίστευτο πόσο πολύ ταιριάζουν οι διάλογοι των χαρακτήρων και οι καταστάσεις που περιγράφουν με το κάθε ελληνικό ζευγάρι (στο μέσο όρο).

Γράφω αραιά, αλλά σας διαβάζω.. είναι το θέμα με το χέρι μου βλέπετε;)

Έμπλεξες βρε Νίνα μου. Ελπίζω να ξεμπλέξεις σύντομα και κυρίως εύκολα.

Σήμερα είδα συνταγή κέικ με παντζάρια και λέω να το κάνω λίαν συντόμως… τώρα παίρνω την εκτέλεση από το ίντερνετ… θα σας πω πώς βγήκε

Δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο. Μμμμμ πολύ πρωτότυπο.

Κοριτσια εγω απο το σιριαλ που λετε εχω κατορθωσει να δω δυο τρεις φορες το τρέιλερ. Καταπληκτικο ε; Την τηλεοραση την εχουν καταλαβει μπαμπας και κορη. Ειναι τοσο καλό; Θα το δω σε καμια επαναληψη μαλλον.

Να τους πείσεις να το αφήσουν στη "Μουρμούρα", είναι πάρα πολύ καλό.

Εβιρακι μας πως ειστε τωρα; Περασαν ολα; Τις φυσικοθεραπειες τις τελειωσες;

Ναι καλά είμαστε αν εξαιρέσεις κάτι ψιλοσυναχάκια που έχει ο Έβιρος. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς έχει αλλάξει έτσι απότομα ο οργανισμός του και συναχώνεται τόσο συχνά φέτος. Τρώει και φρούτα και λαχανικά και σαλάτες, έχει δηλαδή απ' όλες τις βιταμίνες, γι' αυτό μου φαίνεται περίεργο.

Τις φυσικοθεραπείες τις τέλειωσα στις 06/12 αν θυμάμαι καλά. Ο φυσικοθεραπευτής μου είπε ότι αυτές δε φτάνουν κι ότι πρέπει να πάω στον ορθοπεδικό να μου γράψει κι άλλες, αλλά εγώ ούτε και πρόκειται να ξαναπάω αν δεν με ξαναενοχλήσει η μέση μου σε σοβαρό βαθμό, γιατί δεν είδα κανένα αποτέλεσμα. Σιγά μη χάσω πάλι το χρόνο μου στο πήγαιν' έλα.

Κανενας απο τους δικους μου δε θα δοκιμαζαν καν μονο απο το ονομα.

Αν το σκεφτείς τα παντζάρια μετά το βράσιμο έχουν πολύ γλυκιά γεύση, άρα θα ταίριαζαν στο κέικ. Όπως αντίστοιχα και τα καρότα που γλυκίζουν με το βράσιμο και μ' αυτά φτιάχνουμε κέικ καρότου.

Χτες πηγαμε παιδιατρο. Τελικα δεν εχουν ακροαστικα. Ιωση ειναι και μαλλον γριπη. Συνεχιζουμε ως εχουμε και λογικα ειπε απο σημερα θα δουμε βελτιωση.

Άντε επιτέλους να δείτε βελτίωση.

Α ξεχασα να σας πω και το αλλο: ζυγισαμε χτες τη μικρη κι εχει παρει μισο κιλό! Μετα απο 10 μηνες ξεκολλησε η βελονα της ζυγαριας.:D:D:D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...