Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ωχχχχ Νινακι.... μακαρι να γινει γρηγορα το χειρουργειο τοτε να ησυχας βρε κοριτσι κριμα ειναι να ταλαιπωρεισαι τοσο αφου υπαρχει γιατρεια. ωραια η ψαροσουπα σου.

Ricola αυτα τα γλυκα ειναι μεγαλη αδυναμια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κι απο μενα.

Παρασκευη σημερα κουραγιο οι εργαζομενες!

Rivola καλώς ηρθες! Αχ δεν σχολιαζω για τα γλυκα γιατι ειναι το αδυνατο σημειο κι αυτο σιγουρα ειναι μειον μου (αλλα συν στα κιλά μου δυστυχως)

Νινα μου ακομα ταλαιπωρεισαι ε; Ξεκουραζε το οσο μπορεις κοπελα μου. Ωραια η ψαροσουπα σου εχω καιρο να κάνω.

Αρετη πως εισαι σημερα;

Ευχαριστω ολες για τις ευχες σας για τον μπαμπα μου. Ειμαστε τωρα σε αναμονη να δρασει η φαρμακευτικη αγωγη. Απο αλλου το περιμεναμε το νοσοκομειο απο αλλου μας ηρθε. Τωρα για ολα τα αλλα που λεγαμε ε χιλιες φορες να εχεις να κανεις με μικρα παιδια παρα με μεγαλους ανθρωπους γιατι το πεισμα τους ειναι εκνευριστικο. Οι δικοι μου ανησυχουν κυριως τι θα κανω οταν αρρωσταινουν τα παιδια και δεν τους αρεσει η ιδεα οτι θα παιρνω μαζι μου τα παιδια στην αλλη πολη. Δυστυχως στην ηλικια που ειναι δεν τους αλλαζω μυαλα. Κι εγω πιστευω οτι θα δυσκολευτουμε λιγο αλλα θα τα καταφερουμε. Γενικα εγω ειμαι πολυ αισιοδοξη και πιστευω αρκετα δυναμικη. Πλακα πλακα πρεπει να αρχισω και το πακεταρισμα.

Σημερα θα φτιαξω μια ταπεινη μακαροναδα.

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!! τι ωραια μερα εχει σημερα, για βολτες ειναι !!!

μακαρι να ειναι ετσι κ το ΣΚ να ξεσκασουμε λιγο!!

Σημερα δεν μαγειρεψα τιποτα μιας κ εχουν μεινει σουτζουκακια με ρυζι, δυο μεγαλα κομματια λαζανια κ μια κουτση μεριδα μπαμιες.Ε ειπα να φαμε αυτα μην πανε χαμενα κριμα ειναι. Εκανα μονο ενα ρυζογαλο χτες το βραδυ παραγγελια του γιου μου που βγηκε θεικο!! Για μενα εχουν μειενι μπιφτεκακια.

Τα λεμε αργοτερα κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Καλως σας βρηκα Φωτεινη,ολα καλα με τον πατερα σου ευχομαι!!!!

Για σημερα ...οτι και χθες ρυζακι με πρασο,μανιταρια και καροτα!!!!Αλλα....θα δοκιμασω μια συνταγη που ειδα χθες και μου εκατσε!!!Γλυκακι φυσικα!!!Ρολακια πορτοκαλιου!!!!σλουρπ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μεσημέρι μαγειροκόριτσα!

Για σήμερα έχω φτιάξει κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες.

Φωτεινούλα κι εγώ πιστεύω πως μια χαρά θα τα καταφέρεις στο νησί! Πακετάρισμα ε? Με τα πιτσιρίκια στα πόδια σου? Δύσκολη δουλειά!

Τζενάκι όντως η μέρα σήμερα είναι για βολτούλα και καφεδάκι στον ήλιο! Αλλά θα περιοριστώ να βλέπω τον ηλιάκο από τα παράθυρα του γραφείου μου!

ricola για πες συνταγή για τα ρολάκια πορτοκαλιού.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Αγγελικη!!!

Να ρωτησω μιας και ειμαι νεα στο φορουμ και εχω μαυρα μεσανυχτα....μπορω να σας βαλω κατευθειαν το link για τη συνταγη η δεν επιτρεπεται???

Μια χαρά μπορείς! Όλες το κάνουμε κατά καιρούς!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ααααα τελεια!!!!

Αυτο θα δοκιμασω λοιπον...η ζυμη ειναι ηδη στο ψυγειο απο το βραδυ...και σε λιγο θα συνεχισω με τα υπολοιπα!!!

http://cookeatup.com/syntages/zymes-tartes-pites/167-rolakia-portokaliou.html

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον Αγγελικη πετυχαν!!!!!!

Τα εκανα με αλευρι ολικης και το φοβομουν λιγακι!!!!Ειναι γλυκα ψωμακια στην ουσια και εχουν ομορφη εμφανιση(σαν λουλουδια)!Δεν εκανα το σιροπι!μιαμ μιαμ(ειμαι πολυ των ζυμαριων...ψωμου που με ελεγε και η γιαγιουλα μου)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τώρα έχει μείνει απρόσβλητος μόνο ο Χρήστος.... Εμείς λίιιιγο καλύτερα και σήμερα έκανε πυρετό και βήχα η μικρή. Το σχολικό ήταν και σήμερα άδειο. Αποδεκατίστηκαν τα παιδάκια, ο γιατρός είπε ότι είναι πολύ μεταδοτική αυτή η ίωση.

Για σήμερα κοτόσουπα και αύριο λέω πάλι σούπα με μοσχάρι και κριθαράκι ή πατάτα, θα ρωτήσω και ό,τι μου πουν. Άντε να ανακτήσω τις δυνάμεις μου και να ξεκινήσω πάλι περπάτημα. Φιλιά σε όλες!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα σουφλέ ζυμαρικών χωρίς ζαμπόν.

Αχ κορίτσια, εγώ είμαι η επόμενη απώλεια... είμαι χώμα σήμερα, έχω βήχα και μάλλον και δέκατα.

Περαστικά σου Αρετή μου, εύχομαι να περάσει γρήγορα.

Εβιρακι μου σιδηρο εχ ξεκινησει απο τον Σεπτεμβριο αν δεν κανω λαθος γιατι εχω πλυ χαμηλη φεριτινη κ τωρα αυτες τις μερες θα προσπαθησω να τρωω κ κοκκινο κρεας περισσοτερο που λενε οτι βοηθαει.

Άρα θα χρειαστείς αρκετό καιρό ακόμα για να γεμίσεις τις αποθήκες σου με σίδηρο.

Για το κόκκινο κρέας που λες πιο μεγάλη περιεκτικότητα σε σίδηρο έχει το συκώτι αν το τρως. Να δοκιμάσεις επίσης, και κρέας στρουθοκαμήλου. Αν δεν έχεις ξαναφάει, στο συνιστώ εγώ που έχω δοκιμάσει και είμαι και λίγο μίζερη με τις γεύσεις. Έχει περισσότερο σίδηρο από το μοσχάρι και η γεύση του δε μοιάζει με κοτόπουλο αλλά με το μοσχαρίσιο κρέας. Έδινα στη μεγάλη Εβιρίνα όταν είχε επίσης χαμηλή φεριτίνη κι έτρωγα κι εγώ μαζί.

Εβιράκι, μετά την πλάκα της Εβιρίνας δεν θα χρειαστεί να κάνεις εξετάσεις για την καρδιά σου! Καλυφθηκες για κανένα χρόνο!

Πες το ψέματα!!!!!!!!!!

Τα δικα μου νεα ειναι καπως. Χτες τελικα εκαναν εισαγωγη στον πατερα μου με λοιμωξη του αναπνευστικου (δεν ειναι κατι τρομερα σοβαρο αλλα στην ηλικια του δεν πρεπει να προχωρησει μην του κανει καμια πνευμονια) ετσι το απογευμα που σχολασε ηρθε η κουνιαδα μου κι εκατσε με τα παιδια κι εγω πηγα στο νοσοκομειο.

Ωχ, περαστικά του του πατέρα σου, ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα και να βγει γρήγορα από το νοσοκομείο.

Αντιλαμβανεστε τι ακουω τον τελευταιο καιρο! Παντως ειναι ολοι σιγουροι οτι δεν θα τα καταφερω!

Εμείς είμαστε σίγουρες για το αντίθετο. Θα τα καταφέρεις και με το παραπάνω.

Καλησπερα κοριτσια!!!!!

Για σημερα ρυζακι με μανιταρια,πρασα και καροτα!

Γεια σου Ρίκολα, καλώς ήρθες στο μαγειροκαφέ.

τα χέρια μου είναι σχεδόν τα ίδια χάλια... είμαι σε αναμονή για να κανονίσω το χειρουργείο. δε μπορώ να γράψω περισσότερα... ήδη ζορίζομαι:(

Φαντάζομαι τη δυσκολία σου και τα χέρια είναι τόσο βασικά στη λειτουργία του σώματος, που σου κόβουν πολλές δραστηριότητες, όταν πονάνε. Εύχομαι να βρεθεί γρήγορα ο γιατρος.

Τωρα για ολα τα αλλα που λεγαμε ε χιλιες φορες να εχεις να κανεις με μικρα παιδια παρα με μεγαλους ανθρωπους γιατι το πεισμα τους ειναι εκνευριστικο.

Είναι δύσκολο στις μέρες μας να μεγαλώνεις γονείς.

Εκανα μονο ενα ρυζογαλο χτες το βραδυ παραγγελια του γιου μου που βγηκε θεικο!!

Εσύ πάντα φτιάχνεις πολύ νόστιμα πράγματα!!!!!!!!!

Τώρα έχει μείνει απρόσβλητος μόνο ο Χρήστος.... Εμείς λίιιιγο καλύτερα και σήμερα έκανε πυρετό και βήχα η μικρή.

Αμάν!!!!!!! Όλοι μαζί βρε παιδί μου!!!!!!!!!! Περαστικά σας.

Το σχολικό ήταν και σήμερα άδειο. Αποδεκατίστηκαν τα παιδάκια, ο γιατρός είπε ότι είναι πολύ μεταδοτική αυτή η ίωση.

Τώρα και το Φεβρουάριο είναι οι δύο χειρότεροι μήνες των ιώσεων.

Άντε να ανακτήσω τις δυνάμεις μου και να ξεκινήσω πάλι περπάτημα. Αυτό κυρίως, να ανακτήσεις τις δυνάμεις σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...