Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Τζενάκι μου αυτό με την περίοδο και τις παρενέργειές της είναι το κάτι άλλο! Ξέρω συνάδελφο που κρεβατώνεται την πρώτη μέρα από τους πόνους! Περαστικά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα σόγια κοκκινιστή με συνοδεία από κίτρινο τηγανητό ρύζι με μανιτάρια και χτες είχα κοτόσουπα βελουτέ, αλλά και τυροπιτάκια με αγοραστό φύλλο.

Εβιρι ταλαιπωρειστε πολύ βρε παιδι μου. Στο εχω ξαναπει πιστευω οτι η μικρη Εβιρινα ειναι ηρωιδα αλλα κι εσεις που στεκεστε αρωγοι στην προσπαθεια της ειστε αξιοθαυμαστοι.

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Η μικρη ειναι μια χαρα λιγο βηχα εχει. Την εστειλα σημερα παιδικο. Ειχαμε σκεφτει μηπως εμενε με τον πατερα της εδω οταν εφευγα για το νησι αλλά για να μην αισθανθει ασχημα (πχ οτι προτιμω τον αδελφο της, εγκαταλειψη κλπ|) τη ρωτησαμε τι θελει να κανει να μεινει με τον μπαμπα ή να ερθει με τη μαμά (χωρις γιαγια,παππου κλπ) και ηταν κατηγορηματικη οτι θελει να ειναι όπου ειναι κι η μαμα της χωρις κανεναν αλλο. Μας εκανε εντυπωση γιατι δεν εκφραζει ιδιαιτερη αδυναμια σε μενα αλλα στον πατερα της γενικα. Εχει αλλαξει πολυ το τελευταιο διαστημα.

Το καλύτερο θα ήταν να αποφασίσετε έτσι κι αλλιώς να έρθει και το κοριτσάκι μαζί σου (όπως και ζήτησε η ίδια) γιατί δε θα ήταν καλό αφενός να είναι μακριά από τη μαμά (κάθε παιδί σε μικρή ηλικία χρειάζεται απαραιτήτως τη μητέρα περισσότερο από τον πατέρα) κι αφετέρου θα ήταν πάρα πολύ άσχημο να χωριστούν τα δύο αδέρφια έστω και για λίγο.

Εβιράκι βάλε συνταγή πορτοκαλόπιτας με πρώτη ευκαιρία. Εχω του κόσμου τα πορτοκάλια και πρέπει να τα κάνω κάτι για να μην χαλάσουν!

Είναι αυτή που έχω ξαναφτιάξει με συνταγή της Βέφας.

ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ (ΒΕΦΑΣ)

Υλικά:

1πακ. φύλλο κρούστας, 200γρ γιαούρτι, 1φακ. μπέικιν ή 2κ.σ., 1φλ καλαμποκέλαιο, 1/2φλ ζάχαρη, 2 βανίλιες, ξύσμα 1 πορτοκαλιού, 4 αυγά.

Σιρόπι: 1 1/2φλ νερό, 2 1/2φλ ζάχαρη, 1φλ χυμό πορτοκαλιού, ξύσμα πορτοκαλιού.

ΕΚΤΕΛΕΣΗ:

Βάζουμε το γιαούρτι με το μπέικιν σε μπολ ανακατεύουμε να φουσκώσει. Στο μίξερ χτυπάμε το καλαμποκέλαιο, τη ζάχαρη, τις βανίλιες, το ξύσμα, τα αυγά. Τα ενώνουμε με το γιαούρτι και φτιάχνουμε το φύλλο. Σε λαδωμένο ταψί βάζουμε σουρωμένα φύλλα σε πιετούλες αφράτες να καλυφθεί ο πάτος. Στρώνουμε το μίγμα να πάει παντού πάνω και μέσα στα φύλλα. Ψήνουμε μέχρι να ροδίσει η επιφάνεια. Βράζουμε το σιρόπι 5΄και περιχύνουμε την πορτοκαλόπιτα.

Εγώ τα φύλλα δεν τα σούρωσα σε πιετούλες, αλλά τα κάνω μπάλες όπως ένα φύλλο χαρτιού που τσαλακώνουμε σε μπάλα πριν το πετάξουμε. Έτσι παίρνει ύψος η πορτοκαλόπιτα και γίνεται πιο αφράτη. Τα βάζω το ένα δίπλα στο άλλο και βάζω τόσα ώστε από τη μία να μην ασφυκτιά το ταψί από τα πολλά φύλλα κι από την άλλη να μην έχει κενά ανάμεσα στις μπάλες.

Και εσυ όσο και η μικρή Εβιρίνα είστε αξιέπαινες για την προσπάθεια που κάνετε με τα Γερμανικά! Μπράβο!

Σ' ευχαριστώ Αγγελική μου.

Την έκθεση την έγραψα, να σου την στείλω να την διορθώσεις? :tongue:

Το μόνο λάθος που έχεις κάνει στην έκθεση είναι ότι την έγραφες αντί να ξεκουραστείς ή να διασκεδάσεις. :D:D

Νίνα ο άντρας μου φτιάχνει και τυλίγει πολύ ωραίο σουβλάκι με πίτα! Βλέπεις έκανε αυτήν την δουλειά όταν ήταν μικρός για να βγάζει χαρτζιλίκι!

Αυτό είναι που λέμε άντρας με προσόντα.

Καλησπέρα σε όλες! Κορίτσια, δεν έγραφα γιατί δεν προλάβαινα, στη δουλειά γίνεται ψιλοπανικός,

Αρκεί που είσαι καλά κι ευτυχώς που ήταν αυτός ο λόγος.

το ίδιο και στο σπίτι, ο Βασ κα ο Μιχ. είναι άρρωστοι με πυρετό και βήχα.

Περαστικά και στο μεγάλο και στο μικρό άντρα και γρήγορα.

Τώρα ξεκίνησα και κάτι άλλο το πρωί, πηγαίνω για περπάτημα και πάω κατευθείαν μετά στη δουλειά, διότι ζυγίστηκα την Παρασκευή και έπαθα πλάκα...δε σας λέω λεπτομέρειες, ντρέπομαι!

Εγώ δε ζυγίζομαι για να μη φέρω σε δύσκολη θέση τη ζυγαριά μου.

Χτες το βραδυ ζαλιζομουν τοσο πολυ που πραγματικα απορω πως γλιτωσα την λιποθυμια.Σημερα καλυτερα απο αποψη ζαλαδας ..

Πρέπει να πάρεις λίγο σίδηρο, έστω για ένα μήνα.

Να σας πω τι μου έκανε σήμερα η άτιμη η Εβιρίνα. Επέστρεφα στο σπίτι από εξωτερικές δουλειές (τσαγκάρη, ψώνια σπιτιού) στις 16:15. Μπαίνω μέσα και βλέπω λίγο σκοτεινά (εδώ χρειάζεται να ανάψει το φως κανείς από τις 16:00). Αυτή ήξερε σε πόση ώρα θα είμαι στο σπίτι γιατί με πήρε στο κινητό 2' πριν φτάσω.

Τη φωνάζω γλυκά, όπως κάνουν οι μαμάδες όταν έχουν φέρει κάποιο δώρο στα παιδιά τους. Δεν παίρνω καμμία απάντηση. Σκέφτηκα ότι θα είναι στο κομπιούτερ αφοσιωμένη. Δεν ήταν. Πάω στο δωμάτιό της και τι να δω!!!!! Η καρέκλα του γραφείου της ήταν πεσμένη στο πάτωμα μαζί με 3 σχολικά βιβλία. Άσπρισα εκείνη τη στιγμή. Φωνάζω το όνομά της στριγκλίζοντας. Δεν πήρα απάντηση. Ψάχνω και στα υπόλοιπα δωμάτια μήπως βρίσκεται κάπου λιπόθυμη ή μήπως μου έχει κρυφτεί και δε βρίσκω τίποτα.

Αμέσως την παίρνω στο κινητό το οποίο όταν χτύπησε διαπίστωσα ότι ήταν στο τραπέζι του σαλονιού. Δεν μπορώ να σας περιγράψω εκείνο το δευτερόλεπτο. Άρχισα να νιώθω το σώμα μου σαν ένα δοχείο που αδειάζει από το αίμα από πάνω προς τα κάτω.

Μετά από δύο δευτερόλεπτα βγήκε η Εβιρίνα από τη ντουλάπα που κρύφτηκε έχοντας μαζί της και τη βιντεοκάμερα να τραβήξει τις αντιδράσεις μου.

Το πρώτο που σκέφτηκα ήταν: "Σ' ευχαριστώ Παναγία μου κι ας ήταν και χοντρή πλάκα", το δεύτερο που σκέφτηκα ήταν να την αρπάξω από το μαλλί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για σήμερα έφτιαξα τηγανιά με φέτα για μας και για τη μικρή χοιρινό με κοφτό μακαρονάκι. Αχ κορίτσια, εγώ είμαι η επόμενη απώλεια... είμαι χώμα σήμερα, έχω βήχα και μάλλον και δέκατα. Δε με βλέπω να κάθομαι για πολυ ακόμα στη δουλειά. Πήγα και το Μιχ στον παιδίατρο γιατί ο βήχας του επιμένει και μας είπε εισπνοές και σιροπάκι, γιατί είχε βράσιμο.

Εβιρί μου χοντρό χουνέρι σου έκανε!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Πωπω Εβιρακι φανταζομαι την λαχταρα που θα περασες!! χαλαλι της ομως αφου ειναι καλα! βρε τι σκαρφιζονται τα ατιμα! Εβιρακι μου σιδηρο εχ ξεκινησει απο τον Σεπτεμβριο αν δεν κανω λαθος γιατι εχω πλυ χαμηλη φεριτινη κ τωρα αυτες τις μερες θα προσπαθησω να τρωω κ κοκκινο κρεας περισσοτερο που λενε οτι βοηθαει.

Αρετη μου περαστικα.Να κατσεις σπιτι μεχρι να γινεις καλα γιατι απο οτι λενε ειναι ασχημη αυτη η ιωση που κυκλοφορει σε ριχνει κατω για μερες με πονους σε κοκαλα κεφαλι κλπ. Ωραια φαγακι θα φατε σημερα!

Φωτεινη μου ποτε τελειωνει η αδεια σου ειπαμε? Πολυ καλα θα κανεις και θα τα παρεις κ τα δυο παιδακια θα ειχες μεγαλη ζηλια αν τα χωριζες.Τωρα εκει εσυ μονη σου βεβαια θα φας μεγαλο πακετο....

Αγγελικη την πορτοκαλοπιτα ετσι την κανω κ εγω με μονη διαφορα οτι δεν βαζω καλαμποκελαιο αλλα ελειολαδο κ επειδη ειναι λιγο πιο βαρυ βαζω λιγο λιγοτερο απο την κουπα κ συμπληρωνω σαν υγρο ας πουμε λιγο παραπανω γιαουρτακι.

Τα φυλλα εγω τα αφηνω ανοιχτα στο τραπεζι να ξεραθουν κ μετα τα τριβω με τα χερια μου κ γινονται μικρα μικρα.Θελει πολυ καλο ανακατεμα τα φυλλα με τα υπολοιπα υλικα κ προσοχη στο σιροπιασμα για να μην λασπισει το ενα ζεστο το αλλο κρυο.Εγω αρχιζω με το σιροπι πρωτα κ μετα φτιαχνω κ ψηνω την πιτα κ δεν εχω αντιμετωπισει ποτε θεμα.Καλη ιδεα η πορτοκαλοπιτα κ εχω καιρο να κανω.

Στα μαγειρικα μας τωρα σημερα εφτιαξα σουτζουκακια με ρυζι με λαχανικα για τους μεγαλους αντρες, για μενα κρατησα κ εψησα μπιφτεκια να φαω κ αυριο κ για τον μικρο επειδη τα θελει ζουμερα τα φαγακια του εβαλα δυο σουτζουκακια σε μια κατσαρολα με ντοματουλα κ λαδακι κ μολις βρασανε εβαλα εκει ενα κολοκυθι σε φετες , μια πατατα κ ενα καροτο κ μετα εριξα κ ρυζακι.ελπιζω να τα φαει γιατι τελευταια μου κανει νουμερα με τα φαγητα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Για σήμερα έχει σπανακόρυζο από προχθές. Χτες το απόγευμα σιδέρωνα 2 ώρες και έγβαλα σημαντική ποσότητα ρούχνω! Έχω όμως κι άλλα!

Εβιράκι, μετά την πλάκα της Εβιρίνας δεν θα χρειαστεί να κάνεις εξετάσεις για την καρδιά σου! Καλυφθηκες για κανένα χρόνο!

Πέρα από την πλάκα σε λαχτάρισε η κορούλα σου αλλά τουλάχιστον είσαι καλά!

Ευχαριστώ και για την συνταγή!

Τζενάκι το φύλλο το ρίχνεις σε κομματάκια μέσα στην ζύμη? Δεν στρώνεις καθόλου στον πάτο του ταψιού?

Αρετούλα περαστικά! Ελπίζω να μην κρεβατωθείς! Θα σου πρότεινα΄πάντως να φύγεις νωρίτερα από την δουλειά για να ξαπλώσεις λίγο, αν αυτό είναι εφικτό!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια βροχερη καλημερα κι απο μενα!

Αγγελικη πως εισαι με τη βροχη; Ηρεμησες λιγακι με το σιδερο τωρα;

Αρετη περαστικα! Μπορεις να λειψεις καθολου απο τη δουλεια για να αναρρωσεις πιο γρηγορα;

Τζενακι πως εισαι σημερα; Ειναι σπαστικο κι αυτο που περνατε πολλες κοπελες καθε μηνα. Εγω ευτυχως δεν υποφερω. Η πιεση πεφτει λιγο αλλα ενταξει. Ωραιο φαγητακι εφτιαξες σημερα.

Εβιρακι τι να πω για τη φαρσα της μικρης. Παντως η Αγγελικη εχει δικιο σε αυτο που λεει για την καρδια σου. Εγω δεν ξερω αν θα κρατιομουν να μην της βαλω τις φωνες που με κοψοχολιασε.

Τα δικα μου νεα ειναι καπως. Χτες τελικα εκαναν εισαγωγη στον πατερα μου με λοιμωξη του αναπνευστικου (δεν ειναι κατι τρομερα σοβαρο αλλα στην ηλικια του δεν πρεπει να προχωρησει μην του κανει καμια πνευμονια) ετσι το απογευμα που σχολασε ηρθε η κουνιαδα μου κι εκατσε με τα παιδια κι εγω πηγα στο νοσοκομειο. Το αστειο ειναι οτι προχτες το βραδυ επεμεναν οι δικοι μου οτι ειναι καλά, δεν αρρωσταινουν και μπορουν να ερθουν μαζι μου στο νησι. Τα νευρα μου τσαταλια με αυτο το πεισμα. Τελος παντων. Όσον αφορα τη μικρη εγω ελεγα απο την αρχη να εχω και τα 2 παιδια μαζι αλλα ο αντρας μου σκεφτοταν το γεγονος οτι καθε μερα θα κανουμε 60 χλμ πηγαινε-ελα γιατι μενω σε αλλη πολη απο αυτη που εργαζομαι και θα ειναι πολυ βαρβαρο να ξυπναω τα παιδια τοσο νωρις για να τα παρω μαζι μου και να τα πηγαινω παιδικο και ο χρονος θα μειωνοταν πολυ αν ηταν μονο το ενα παιδι. Ετσι λεει και τα 2 παιδια θα εινια πιο ξεκουραστα και θα ειχε κι εκεινος τμημα της οικογενειας του και δε θα ειναι τελειως μονος. Η μαμα μου επεμενε να της αφησω και τα 2 παιδια και να παω μονη μου - κατι που ειχα απορριψει απο την αρχη και της κακοφαινοταν! Αντιλαμβανεστε τι ακουω τον τελευταιο καιρο! Παντως ειναι ολοι σιγουροι οτι δεν θα τα καταφερω!

Με αυτα και με αυτα σημερα θα φαμε φαγητο που περισσεψε απο χτες και θα φτιαξω μονο για τη μικρη που δεν αγγιζει τιποτα ετσι κι αλλιως.

Φιλια σε ολες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινούλα μου εύχομαι γρήγορα περαστικά στον μπαμπά σου!

Τώρα για τα υπόλοιπα που λες τι να πω? Μα να σου λένε ότι δεν θα τα καταφέρεις αντί να σε ενθαρρύνουν? Εντάξει μπορεί να ζοριστείτε λίγο στην αρχή αλλά θα τους βρείτε τους ρυθμούς σας, τι στο καλό? Αμαν!

Αυτή η ξεροκεφαλιά των μεγάλων ανθρώπων είναι το κάτι άλλο βρε παίδί μου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

φωτεινη μου περαστικα για τον μπαμπακα σου!! Εγωβ ειμαι σιγουρη πως θα τα καταφερεις κ θα τα καταφερεις! Λες κ εδω καθεσαι ολη μερα κ εχεις το υπηρετικο προσωπικο που δουλευει γι ασεν ακ εκει θα σου ερθουν ολα αποτομα! Σιγουρα σαν αλλαγη ισως σε ζορισει λιγο σστην αρχη αλλα θα προσαρμοστειτε κ θα βρειτε τους ρυθμους σας συντομα.Ασε που μακρυα απο παπουδογιαγιαδες θα βαλεις κ μια σειρα στα παιδια αφου θα κανεις μονο ΕΣΥ κουμαντο κ θα ακουνε μονο εσενα κ οχι 35 γνωμες.Κ στο φαγητο κ σε ολα.

Σκεψου πως κ εδω μπορουσες να κανεις την ιδια αποσταση αν δουλευες στην μια ακρη της πολης κ εμενες στην αλλη.Το μονο αρνητικο που βλεπω εγω ειναι οτι ειστε χωρια με τον αντρουλη σου κ σου ευχομαο ολοψυχα καποια στιγμη να μπορεσεις να ερθεις κ μονιμα εδω.

Αγγελικη μου οχι δεν χρειαζεται.Αν θες βεβαια μποριεις να τσαλακωσεις 3-4 φυλλα κατω αλλα δεν βρισκω το λογο.Εγω οπως σου εγραψα τα αφηνω ανοιχτα στο τραπεζι να στεγνωσουν καλα κ να μπορεσεις μετα να τα τριψεις αλλα κ για να μην ειναι νωπα κ λασπισει το γλυκο.Αν εχεις την δυνατοτητα ( εννοω αν ειναι λιγο μεγαλο το τραπεζι) καλυτερα να μην τα αφησεις οπως ειανι μεσα στο πακετο το ενα πανω στο αλλο αλλα να τα απλωσεις διασπαρτα στο τραπεζι να ξεραθουν καλα.μετα θα πιανεις ανα ενα φυλλο θα το τσαλακωνεις σαν μπαλα κ θα το τριβεις με τα χερια σου μεσα σε μια λεκαη.Αυτο θα γινεται πανευκολα.Οταν τα τριξεις ολα, ανακατευεις με το μειγμα απο τα υπολοιπα υλικα κ σε λαδωμενο ταψι κ ψησιμο.Εγω τα χτυπαω καλα τα αυγα με την ζαχαρη να αφρατεψουν κ μετα ριχνω το λαδι κλπ.Οταν αρχιζω να ετοιμαζω το γλυκο βαζω το μπεικιν στο γιαουρτι κ ανακατευω κ μεχρι να τριψω τα φυλλα αυτο εχει φουσκωσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.

Τι ωραίες πορτοκαλόπιτες διαβάζω! και εγώ είχα κάνει πριν καιρό και ήταν φανταστική:P διαφορετική από το κλασικό κέικ με πορτοκάλι! καλή επιτυχία ΑΓΓΕΛΙΚΗ!

ΦΩΤΕΙΝΗ περάστικά στον μπαμπά σου! γρήγορη ανάρρωση εύχομαι! πολλά μαζεμένα σου πέσανε βρε κορίτσι μου;) και αντί να σε ενθαρρύνουν, σου δυσκολεύουν τη ζωή... ελπίζω να βρεις λύση... σίγουρα τίποτα δεν θα είναι εύκολο, αλλά βρίσκεται δύναμη για όλα, όταν πάρεις την απόφαση πώς θα κινηθείς... υποστήριξε την όποια απόφαση με τσαμπουκά!

Εβίρι τι πλάκα ήταν αυτή που σου έκανε η μικρή! πραγματικά τι σκαρφίζονται μερικές φορές τα παιδιά! φαντάζομαι την αγωνία σου! τί να πω?!:eek:

ARNIKOL κράτα γερά! πορτοκαλάδες, ντεπόν και ότι άλλο σου πούνε! περαστικά!

ricola καλώς ήλθες! για πες: τι σχέση έχεις με τη μαγειρική? πάθος, αναγκαίο κακό, δημιουργία? πώς την βλέπεις?

Εγώ σήμερα έχω ψαρόσουπα... τα χέρια μου είναι σχεδόν τα ίδια χάλια... είμαι σε αναμονή για να κανονίσω το χειρουργείο. δε μπορώ να γράψω περισσότερα... ήδη ζορίζομαι:(

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα κοριτσια!!!!

Νεα στη παρεα σας και στο φορουμ γενικοτερα!!!!

Nina-tom με τη μαγειρικη θα ελεγα πως εχουμε πολυ καλη σχεση!!!Το παθος ομως ειναι τα γλυκααααα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...