Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

      εμένα μ είπε ο γιατρός από 9-13 ! εκεί γύρω 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!!!!

Το μενου για σημερα εχει γιγαντες!!!!!!!

Φωτεινη

Σε ευχαριστω!!!!!Αντε και εσυ καλα κυνηγητα!!!!!!Φιλια και απο μας και καλη επιστροφη!!!!

Τζενη

Φτου φτου και απο μενα!!!

Ειμαι μια χαρουλα.....δεν νιωθω κατι διαφορτετικο...αυριο εχουμε παλι γιατρο να δουμε τι θα μας πει!!!Ασε που παλι ειδα στον υπνο μου οτι τον ειχα αγκαλια...οτι θηλαζε....και ξυπνησα με ενα συναισθημα....αχχχχχχ..οταν θα ερθει θα αποβλακωθω τελειως εεεεε????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

αγγελικη μεγαλο καμαρι για το γιο ε? αντε να παει και ο δικος μου και νομιζω οτι με το παραμικρο θα κλαιω απο περηφανια. Μπραβο του!

Οποια κανει κρεπα τη θελω με σοκολατα-μπισκοτο-μπανανα

μου εχετε ανοιξει τη ορεξη τρελα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.:P

Κάτι κρέπες πήρε το μάτι μου... μπανάνα, φράουλα, σοκολάτα... όλα τα τρώω! δεν έχω πρόβλημα κανένα:tongue:

ricola πλησιάζει η ώρα που θα το απολαύσεις το μικρούλη σου! ανυπομονείς πολύ, γι΄αυτό ίσως το βλέπεις στον ύπνο σου:D το μόνο που με στενοχωρεί είναι ότι θα σε χάσουμε για λίγο... πού καιρός για ίντερνετ, όταν θα έχεις το μωρούλι:P

Εβίρι μου αρέσει εσύ και κάποια άλλη (σόρυ, δεν θυμάμαι ποια, με τόσες που είμαστε) λέτε ότι μαγειρεύω πολλά:D... εμένα μου φαίνεται τελευταία ότι είναι απλά και συνηθισμένα, μη σου πω και κλασσικά φαγητά... τι να πούμε για τα κορίτσια που έχουν και παιδιά και τα προλαβαίνουν όλα!

ARNIKOL να χαίρεσαι την κορούλα σου! να την καμαρώνεις!

Σήμερα θα βράσω χορταράκια άγρια, που μου μάζεψε η πεθερά και πατάτες τηγανιτές... ααα δεν σας είπα: χτες έκανα τελικά το κέικ παντζαριού.... εμένα μου άρεσε πολύ, ειδικά όταν ήταν ζεστό.... αλλά είχε πολύ πλάκα ο καλός μου, όταν του έβαλα να φάει.... δαγκώνει την πρώτη μπουκιά και κάνει έναν περίεργο μορφασμό! με κοιτάει, το μυρίζει και μετά μου λέει: τι είναι αυτό?!:mad: τί έβαλες πάλι μέσα?!;) μου ήρθε να ξελιγωθώ στα γέλια, έτσι όπως έκανε! και φυσικά δεν του άρεσε! αλλά είχε τρελό γέλιο η φάτσα του!:P τώρα περιμένω τις επόμενες εντυπώσεις από τον αδερφό μου, που του πήγα λίγο χτες;)... πάντως νομίζω από φάτσα, δεν είναι άσχημο:

http://imageshack.com/a/img801/6199/sptf.jpg

Link to comment
Share on other sites

τωρα το πηρα εγω γραμμη αυτο, Αγγελικη μου Χιλια μπραβο για το μικρο αντρακι σου!!! ειδες ποσο ωραια αισθανομαστε οταν τα βλεπουμε να μαθαινουν πραγματα? κ εις ανωτερα κοριτσι !!!! Τουλαχιστον πληρωνετε αλλα βλεπετε αποτελεσματα!!!

Νινακι μου χρευσοχερα μου εσυ, ευχαριστουμε παααααρα πολυ για το κερασμα! εγω συγνωμη που δεν θα παρω αλλα ειμαι σε διατροφη!!! Ας παρουν οι αλλες που λιγουρευονται γλυκο! Τι κρεπα τι κεικ το ιδιο ειναι !!!! Θα παρω ομως χορταρακια ωριαοτατα αν σου περισευουν!!!

φανταζομαι τον αντρα σου!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειμαι μια χαρουλα.....δεν νιωθω κατι διαφορτετικο...αυριο εχουμε παλι γιατρο να δουμε τι θα μας πει!!!Ασε που παλι ειδα στον υπνο μου οτι τον ειχα αγκαλια...οτι θηλαζε....και ξυπνησα με ενα συναισθημα....αχχχχχχ..οταν θα ερθει θα αποβλακωθω τελειως εεεεε????

Δεν θα χορταίνεις να το χαιδεύεις και να το φιλάς!

αγγελικη μεγαλο καμαρι για το γιο ε? αντε να παει και ο δικος μου και νομιζω οτι με το παραμικρο θα κλαιω απο περηφανια. Μπραβο του!

Αν είσαι σαν και μένα τότε ετοιμάσου να καταναλώσεις ποοοοολά χαρτομάντηλα! Η Softex μου έστειλα ευχετήρια κάρτα τα Χριστούγεννα!!!!

Οποια κανει κρεπα τη θελω με σοκολατα-μπισκοτο-μπανανα

μου εχετε ανοιξει τη ορεξη τρελα

Πλάκα πλάκα δεν θα έλεγα όχι αν μου έφερναν μία!

Καλησπέρα κορίτσια.:P

Γείά σου Νινάκι!

Σήμερα θα βράσω χορταράκια άγρια, που μου μάζεψε η πεθερά και πατάτες τηγανιτές...

Κλασικό φαγητάκι!

ααα δεν σας είπα: χτες έκανα τελικά το κέικ παντζαριού.... εμένα μου άρεσε πολύ, ειδικά όταν ήταν ζεστό.... αλλά είχε πολύ πλάκα ο καλός μου, όταν του έβαλα να φάει.... δαγκώνει την πρώτη μπουκιά και κάνει έναν περίεργο μορφασμό! με κοιτάει, το μυρίζει και μετά μου λέει: τι είναι αυτό?!:mad: τί έβαλες πάλι μέσα?!;) μου ήρθε να ξελιγωθώ στα γέλια, έτσι όπως έκανε! και φυσικά δεν του άρεσε! αλλά είχε τρελό γέλιο η φάτσα του!:P τώρα περιμένω τις επόμενες εντυπώσεις από τον αδερφό μου, που του πήγα λίγο χτες;)... πάντως νομίζω από φάτσα, δεν είναι άσχημο:

http://imageshack.com/a/img801/6199/sptf.jpg

Μιά χαρά είναι! Περιμένουμε να μας πεις και τις αντιδράσεις του αδερφούλη σου!

τωρα το πηρα εγω γραμμη αυτο, Αγγελικη μου Χιλια μπραβο για το μικρο αντρακι σου!!! ειδες ποσο ωραια αισθανομαστε οταν τα βλεπουμε να μαθαινουν πραγματα? κ εις ανωτερα κοριτσι !!!! Τουλαχιστον πληρωνετε αλλα βλεπετε αποτελεσματα!!!

Αυτό ακριβώς Τζενάκι! Είναι ο ίδιος σταθμός που πήγαινε και η κόρη μου και χαίρομαι που δεν έχει αλλάξει τίποτα από την ποιότητα στις υπηρεσίες τους και το επίπεδο των δασκάλων!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.:P

Κάτι κρέπες πήρε το μάτι μου... μπανάνα, φράουλα, σοκολάτα... όλα τα τρώω! δεν έχω πρόβλημα κανένα:tongue:

ricola πλησιάζει η ώρα που θα το απολαύσεις το μικρούλη σου! ανυπομονείς πολύ, γι΄αυτό ίσως το βλέπεις στον ύπνο σου:D το μόνο που με στενοχωρεί είναι ότι θα σε χάσουμε για λίγο... πού καιρός για ίντερνετ, όταν θα έχεις το μωρούλι:P

Νινακι μου!!!!!Οντως οσο πλησιαζει η ΠΗΤ....

Με τη πρωτη ευκαιρια θα μπαινω να διαβαζω τα νεα σας και να σας λεω τα δικα μου!!!!Και εμενα θα μου λειψετε...εεεεεε μα και εγω...χαθηκε ο κοσμος να σας ειχα γνωρισει απο την αρχη της εγκυμοσυνης...που εχω τοσοοοοο χρονο δικο μου!!!!????:confused:

Σήμερα θα βράσω χορταράκια άγρια, που μου μάζεψε η πεθερά και πατάτες τηγανιτές... ααα δεν σας είπα: χτες έκανα τελικά το κέικ παντζαριού.... εμένα μου άρεσε πολύ, ειδικά όταν ήταν ζεστό.... αλλά είχε πολύ πλάκα ο καλός μου, όταν του έβαλα να φάει.... δαγκώνει την πρώτη μπουκιά και κάνει έναν περίεργο μορφασμό! με κοιτάει, το μυρίζει και μετά μου λέει: τι είναι αυτό?!:mad: τί έβαλες πάλι μέσα?!;) μου ήρθε να ξελιγωθώ στα γέλια, έτσι όπως έκανε! και φυσικά δεν του άρεσε! αλλά είχε τρελό γέλιο η φάτσα του!:P τώρα περιμένω τις επόμενες εντυπώσεις από τον αδερφό μου, που του πήγα λίγο χτες;)... πάντως νομίζω από φάτσα, δεν είναι άσχημο:

http://imageshack.com/a/img801/6199/sptf.jpg

Μιαμ μιαμ χορταρακια με πατατες τηγανητες και φετουλαααααααα!!!!!!!

Εμενα που μου αρεσουν και τα παντζαρια μου φαινεται λαχταριστο!!!Οταν μπορεσεις δωσε μας τη συνταγη....!

Link to comment
Share on other sites

Μολις μπηκα!παω να δω τι σας εκανα.....:D

Eviri σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου! Ολες σας ευχαριστω! Τον πονο τον νιωθω αναμεσα στις ομοπλατες κ προς τα πανω...

Καλες οι κρεπες ε?????:D:D:D γιατι δεν εφτιαξε καμια??? Μονο στο φαγωμα ειχαμε ππολυ προθυμια στο φτιαξιμο τιποτα....:) συνταγη για κρεπες εχω αν θελετε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eviri σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου! Ολες σας ευχαριστω! Τον πονο τον νιωθω αναμεσα στις ομοπλατες κ προς τα πανω...

Καλες οι κρεπες ε?????:D:D:D γιατι δεν εφτιαξε καμια??? Μονο στο φαγωμα ειχαμε ππολυ προθυμια στο φτιαξιμο τιποτα....:) συνταγη για κρεπες εχω αν θελετε

Ricola κ εγω το σκεφτηκα αυτο, χαθηκε ο κοσμος να το γνωριζω ολο αυτο στην εγκυμωσυνη.... τωρα με τα μικρα δυσκολα μπαινω αλλα μ αρεσει να μιλαμε

Link to comment
Share on other sites

Τζενη σ ευχαριστώ πολύ!! έβαλα λαδάκι και ελπίζω να είναι εντάξει αυτή τη φορά. Φτιάχνουμε κάθε φθινόπωρο ένα βαρέλι και τρώμε όλο το χειμώνα.

Κρέπες εγώ η ακαμάτα δεν ξέρω να φτιάχνω, ευτυχώς ξέρει ο άντρας μου. :rolleyes: μου βάλατε ιδέες....σχεδόν ό, τι και να βάλεις μέσα είναι νόστιμες οι άτιμες!!!

θυμάμαι το καλοκαίρι που δουλεύαμε χωράφι τρώγαμε κρέπες για πρωινό και μας κρατούσαν μια χαρά!!!

ricola υγειινότατος ο τραχανας (ειδικά σε σχέση με το μακαρόνι) δεν τον πολυσυμπαθώ αλλά προσπαθώ να τρώω γι αυτόν το λόγο!!

Νίνα χορταράκια και τηγανιτή πατατα, τι λες τώρα!! :):) Το κεικ πατζαριού δεν το χω ξανακούσει, πως είναι σε γεύση?? αλμυρό ή γλυκό??

αγγελικούλα ναι είναι ωραίο το πήλιο και συνδιάζει παραλίες με βουνά. Αν έρθετε ευχαρίστως να σας ξεναγήσουμε:D

Τελικά κατέληξα σε κεικ λεμόνι http://www.sintagespareas.gr/sintages/keik-lemoni.html

αυτό θα κάνω:D


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ή καλημέρα (όπως το πάρει κανείς) σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα φάγαμε τους υπόλοιπους γίγαντες που χτες περίσσεψαν και μόνο για την Εβιρίνα έφτιαξα ζυμαρικά βίδες στο φούρνο χωρίς σάλτσα για να μην υποφέρει από φούσκωμα για δεύτερη μέρα.

Κατά τ' άλλα μ' έχει φάει αυτή η εργασία με τους 12 θεούς. Πού πήγα κι έμπλεξα!!!!!!!!!! Έτσι ενθουσιάζομαι στην αρχή, μετά αγχώνομαι, μετά κουράζομαι και στο τέλος νευριάζω και θέλω να τα παρατήσω.

Έχει πολύ δουλειά και ψάξιμο και τρέξιμο. Κι αυτή η Εβιρίνα είναι καλοπερασάκιας και δε με βοηθάει καθόλου.

Eviri θα σε απογοητευσω.......τη ζυμη την εκανε μονο του το αφεντικο καθε πρωι!!!!Κανεις μασ δεν εμαθε....

Φτουουουουου.......πάνω που θα μαθαίναμε κι εμείς πώς γίνεται αυτή η ωραία καλοψημένη ζύμη που απ' έξω δε γυαλίζει. Οι σπιτικές γίνονται διαφορετικές από τις αγοραστές, γι' αυτό είχα ελπίδα ότι θα μάθαινα απόψε.

Τη Δευτέρα είχαμε τα γενέθλια της Γεωργίας και έφτιαξα γλυκό μιλφέιγ για τούρτα, πιτσάκια, κεφτεδάκια και η πεθερά κρεατόπιτα.

Καταρχήν, να τα εκατοστήσεις η μικρούλα και να την καμαρώσεις σπουδαία και τρανή. Περαστικά της για την ωτίτιδα.

Είχατε και ωραία φαγητά/γλυκά.

Χθες το απόγευμα διαπίστωσα για άλλη μια φορά πόσο καλή δουλειά κάνουν στον σταθμό του μικρού. Είναι 3,5 και ήδη έχουν ξεκινήσει να μαθαίνουν να μετρούν και να ξεχωρίζουν τους αριθμούς! Έχουν φτάσει μέχρι το 5. Του ζητούσα να μου μετρήσει διάφορα αντικείμενα και τα μετρούσε σωστά και μπορεί να αναγνωρίσει τους αριθμούς μέχρι το 5!

Κι εκτός από αυτό έχουν μάθει και τις πρώτες τους αγγλικές λεξούλες! Είμαι περήφανη για τον μικρούλη μου!!!!

Μόνο περήφανη....μέχρι και συγκινημένη πρέπει να είσαι. Είναι πολύ σπουδαίο ένα μικρό παιδάκι στην ηλικία του να ξέρει τόσα πράγματα. Εύγε και πάντα να τον καμαρώνετε έτσι.

Φυσικά και οι δασκάλες του παιδικού σταθμού είναι αξιέπαινες. Ένα μεγάλο μπράβο και σ' αυτές.

κρεπες ακουω κρεπες δεν βλεπω.

Ναι βρε παιδί μου, τι θα γίνει;

Μου ειπαν προχτες οτι ο μικρος εκανε τα πρωτα βηματακια μονος του, οχι πολύ συνειδητα βεβαια. Τι ωραια αρχιζει το κυνηγι τωρα

Άχου το μωρέ μεγάλωσε κι αυτό!!!!!!!!!!! Όσο για το κυνήγι....τώρα θα μπει ο αθλητισμός στη ζωή σου.

Εβιρακι δε νομιζω οτι εγω θα ξενυχτησω ποτε για τετοια θεματα. Απλα την ημερα το μυαλο μου δουλευει πυρετωδως. Παντως σε θαυμαζω για το γουστο σου!

Τι μ' έχει πιάσει με δαύτα που μπλέκω ούτε κι εγώ ξέρω και με πιάνει το άγχος αν θα προλάβουμε και πώς θα υλοποιηθούν. Άσε που ώρες-ώρες νομίζω ότι σηκώνω και πίεση.

Μου φαίνεται ήρθεν η ώραν μου να αγοράσω κι εγώ ένα πιεσόμετρο.

Φιλια σε ολες και θα τα ξαναπουμε απο Αθηνα πρωτα ο Θεος!

Φιλιά και καλό ταξίδι Φωτεινή.

Σοκολάτα - μπανάνα, όλα τα λεφτα!!!

Ναι αλλά η λιχούδω λέει καλύτερα μερέντα με τριμμένο φουντούκι και μπισκότο.

Βρε Εβιράκι, θα σου έφυγε η μέση μέχρι να τους χώσεις στην κατσαρόλα!!! :tongue:

Αχ, γι' αυτό αισθάνομαι έτσι; :D:D:D

παραγγελίες πολλές βλέπω! Να φτιάχνει καμία δεν βλέπω!!!!

Ο αφέντης το λέει του σκύλου του κι ο σκύλος στην ουρά του.

Ασε που παλι ειδα στον υπνο μου οτι τον ειχα αγκαλια...οτι θηλαζε....και ξυπνησα με ενα συναισθημα....αχχχχχχ..οταν θα ερθει θα αποβλακωθω τελειως εεεεε????

Θα δεις ότι όταν θηλάσεις για πρώτη φορά θα είναι ό,τι πιο όμορφο έχεις αισθανθεί ποτέ.

Εβίρι μου αρέσει εσύ και κάποια άλλη (σόρυ, δεν θυμάμαι ποια, με τόσες που είμαστε) λέτε ότι μαγειρεύω πολλά:D... εμένα μου φαίνεται τελευταία ότι είναι απλά και συνηθισμένα, μη σου πω και κλασσικά φαγητά... τι να πούμε για τα κορίτσια που έχουν και παιδιά και τα προλαβαίνουν όλα!

Απλά και συνηθισμένα ίσως να σου φαίνονται γιατί έχεις πάρει τον αέρα της κουζίνας (και καλά της έκανες, της άξιζε αυτό) και τα φτιάχνεις όλα με ευκολία. Αλλά έχεις πρωτοτυπία και δε μένεις στα τετριμμένα επίσης.

Μην ξεχνάμε ότι και στην κουζίνα είσαι χρυσοχέρα και σε ό,τι καταπιάνεσαι κατά καιρούς.

χτες έκανα τελικά το κέικ παντζαριού.... εμένα μου άρεσε πολύ, ειδικά όταν ήταν ζεστό....

Ενδιαφέρον, ίσως να αρέσει και σε μας.

πάντως νομίζω από φάτσα, δεν είναι άσχημο:

http://imageshack.com/a/img801/6199/sptf.jpg

Δεν ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα κέικ, αν εξαιρέσεις ότι σε κάποια σημεία κοκκινίζει λίγο.

Και εμενα θα μου λειψετε...εεεεεε μα και εγω...χαθηκε ο κοσμος να σας ειχα γνωρισει απο την αρχη της εγκυμοσυνης...που εχω τοσοοοοο χρονο δικο μου!!!!????:confused:

Ποτέ δεν είναι αργά. Κάποιες φορές που δε θα προλαβαίνεις να γράφεις, θα προλαβαίνεις να διαβάζεις λίγα πράγματα και να παίρνεις ιδέες για το καθημερινό φαγητό.

Τον πονο τον νιωθω αναμεσα στις ομοπλατες κ προς τα πανω...

Μήπως πάσχεις από αυχενικό σύνδρομο;

Μην το αφήσεις να γίνει χειρότερο, να κλείσεις ένα ραντεβού το συντομότερο που θα μπορείς γιατί μια οι απεργίες μια τα παιδιά, θα αργήσεις να γίνεις καλά.

Αν έχεις αυχενικό το πολύ-πολύ να σου συστήσει ο γιατρός αντιφλεγμονώδη χάπια και καμμιά φυσικοθεραπεία. Αν πάλι είναι σε πιο κακή κατάσταση θα σου πει να φοράς ένα κολλάρο για λίγες ώρες τη μέρα.

θυμάμαι το καλοκαίρι που δουλεύαμε χωράφι τρώγαμε κρέπες για πρωινό και μας κρατούσαν μια χαρά!!!

Τι παρήγαγε το χωράφι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα απο την Αθηνα πλέον!

Βρε Νινα συνηθισμενα και απλά τα λες ολα αυτα που φτιαχνεις; Έλεος! Τι να πω κι εγω τοτε...Υπεροχα ειναι και με φοβερη ποικιλία. Και συμφωνω με την Εβιρι που ειπε οτι εισαι χρυσοχερα σε οτι καταπιανεσαι.

Τζενη περαστικά κι αγυριστα! Πως παει η διατροφη; Αντεχεις ακομα ή κουραστηκες;

Ricola οταν το κρατησεις αγκαλια θα το χαζευεις και θα χαμογελάς κι ειναι απολύτως φυσιολογικο αυτο. Να το κανεις και να το ευχαριστηθεις οσο δεν παιρνει.

Βαγια μαλλον πρεπει να πας σε ορθοπεδικο οσο πιο συντομα μπορεις. Μπορει να εχεις επιβαρυνθει κι απο το σηκωμα των διδυμων.

Αγγελικη κι εγω συγκινουμαι αλλά δνε κλαιω. Κλαιω πολύ δυσκολα γενικως.

Εβιρι τι ωρα ηταν αυτη που εγραφες; Παλι ξενυχτια;

Σημερα εχουμε κανονισει γιδα σουπα αλλά θα τη φτιαξει η μαμά μου γιατι εγω ειχα αδειασει το ψυγειο για πρακτικους λογους. Ε δε βλαπτει και λιγη καλοπεραση. Χτες με πεθανε το ταξιδι. Κανονικά με το ΚΤΕΛ το εκανα 6-6.5 ωρες αναλογα το καραβι. Χτες το εκανα 9 ωρες! Εχουν κανει τα δρομολογια χαλια. Περασα απεναντι απο το Ληξουρι και σφιχτηκε η καρδια μου. Καταστροφη και σε τετοιες εποχες. Γελουσα στο μεταξυ με ενα δημοσιογραφο σημερα το πρωι που ειπε οτι στο νησι βρεχει καθημερινα και του εκανε εντυπωση.

Οταν ημουν στο νησι ελεγα στους γονεις μου και στον αντρα μου να προσεξουν τη μεγαλη που καταλαβαινει ωστε να μη φοβηθει. Μου απαντουσαν οτι δεν καταλαβαινει, δεν τρεχει τιποτα κλπ. Χτες με το που μπαινω σπιτι και με βλεπει η πρωτη της κουβεντα ηταν "μαμα νομιζα οτι χτυπησες στον σεισμο" τη ρωταω "ποιο σεισμο;" καιμου λεει"εκανε ενα μεγαλο σεισμο στην Κεφαλονια στο Ληξουρι κι αφου εσυ ειχες παει εκει νομιζα οτι χτυπησες" Ντοινγκ!!! Της εξηγησα βεβαια οσο πιο απλα γινοταν και μετα ελεγα στους μεγαλους οτι αυτη ολα τα καταλαβαινει αλλα δεν το εκδηλωνει ακομα!

Χτες το βραδυ στο μεταξυ καπως με σκουντησε ο αντρας μου στον υπνο και λαγοξυπνησα εγω και λεω μεσα μου "τι σεισμος; α οχι ειμαι Αθηνα" και τσουπ ξανακοιμηθηκα. Θα μου παρει λιγο η προσαρμογη

Φιλια και σορρυ για το σεντονι


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια μαγειροκόριτσα!

Εμείς σήμερα τρώμε ρολό κοτόπουλο που έμεινε από χτες.

Επιτέλους ο καιρός δείχνει να φτιάχνει σήμερα! Αν και από ότι άκουσα μέχρι τις 15 Φλεβάρη ο καιρός θα είναι άστατος και κρύος.

Τζενη σ ευχαριστώ πολύ!! έβαλα λαδάκι και ελπίζω να είναι εντάξει αυτή τη φορά. Φτιάχνουμε κάθε φθινόπωρο ένα βαρέλι και τρώμε όλο το χειμώνα.

Αρέσουν πολύ στον άντρα μου τα τουρσιά. Εγώ ούτε να τα δω...

Κρέπες εγώ η ακαμάτα δεν ξέρω να φτιάχνω, ευτυχώς ξέρει ο άντρας μου. :rolleyes: μου βάλατε ιδέες....σχεδόν ό, τι και να βάλεις μέσα είναι νόστιμες οι άτιμες!!!

θυμάμαι το καλοκαίρι που δουλεύαμε χωράφι τρώγαμε κρέπες για πρωινό και μας κρατούσαν μια χαρά!!!

Αυτά είναι! Να τρως κρεπούλα για πρωινό!

ricola υγειινότατος ο τραχανας (ειδικά σε σχέση με το μακαρόνι) δεν τον πολυσυμπαθώ αλλά προσπαθώ να τρώω γι αυτόν το λόγο!!

Μου αρέσει πολύ ο τραχανάς. Είμαι ικανή να φάω μία κατσαρόλα!

αγγελικούλα ναι είναι ωραίο το πήλιο και συνδιάζει παραλίες με βουνά. Αν έρθετε ευχαρίστως να σας ξεναγήσουμε:D

Αν βρεθούθε προς τα μέρη σας θα χαρώ να τα πούμε από κοντά!

Κατά τ' άλλα μ' έχει φάει αυτή η εργασία με τους 12 θεούς. Πού πήγα κι έμπλεξα!!!!!!!!!! Έτσι ενθουσιάζομαι στην αρχή, μετά αγχώνομαι, μετά κουράζομαι και στο τέλος νευριάζω και θέλω να τα παρατήσω.

Έχει πολύ δουλειά και ψάξιμο και τρέξιμο. Κι αυτή η Εβιρίνα είναι καλοπερασάκιας και δε με βοηθάει καθόλου.

Ωραία! Κατά τα άλλα η Εβιρίνα κάνει την εργασία και θα βαθμολογηθεί!!!!

Καλημερα κι απο μενα απο την Αθηνα πλέον!

Καλώς ήρθες! Πως σου φαίνεται που δεν κουνιέσαι???

Αγγελικη κι εγω συγκινουμαι αλλά δνε κλαιω. Κλαιω πολύ δυσκολα γενικως.

Εσύ δεν θα πάρεις ευχετήρια κάρτα από την softex λοιπόν!!! :tongue:

Εβιρι τι ωρα ηταν αυτη που εγραφες; Παλι ξενυχτια;

Τα έλεγε με το δωδεκάθεο και δεν κατάλαβε πως πέρασε η ώρα! Είχαν τόσα να πουν....:tongue:

Σημερα εχουμε κανονισει γιδα σουπα αλλά θα τη φτιαξει η μαμά μου γιατι εγω ειχα αδειασει το ψυγειο για πρακτικους λογους. Ε δε βλαπτει και λιγη καλοπεραση.

Όχι καθόλου!

Χτες με πεθανε το ταξιδι. Κανονικά με το ΚΤΕΛ το εκανα 6-6.5 ωρες αναλογα το καραβι. Χτες το εκανα 9 ωρες! Εχουν κανει τα δρομολογια χαλια. Περασα απεναντι απο το Ληξουρι και σφιχτηκε η καρδια μου. Καταστροφη και σε τετοιες εποχες. Γελουσα στο μεταξυ με ενα δημοσιογραφο σημερα το πρωι που ειπε οτι στο νησι βρεχει καθημερινα και του εκανε εντυπωση.

Οταν ημουν στο νησι ελεγα στους γονεις μου και στον αντρα μου να προσεξουν τη μεγαλη που καταλαβαινει ωστε να μη φοβηθει. Μου απαντουσαν οτι δεν καταλαβαινει, δεν τρεχει τιποτα κλπ. Χτες με το που μπαινω σπιτι και με βλεπει η πρωτη της κουβεντα ηταν "μαμα νομιζα οτι χτυπησες στον σεισμο" τη ρωταω "ποιο σεισμο;" καιμου λεει"εκανε ενα μεγαλο σεισμο στην Κεφαλονια στο Ληξουρι κι αφου εσυ ειχες παει εκει νομιζα οτι χτυπησες" Ντοινγκ!!! Της εξηγησα βεβαια οσο πιο απλα γινοταν και μετα ελεγα στους μεγαλους οτι αυτη ολα τα καταλαβαινει αλλα δεν το εκδηλωνει ακομα!

Εννοείται πως καταλαβαίνουν τα πάντα! Είναι μεγάλο λάθος να πιστεύουμε το αντίθετο. Καλά έκανες και της μιλησες! Και να θυμάσαι στα παιδιά λέμε πάντα την αλήθεια προσαρμοσμένη στην ηλικία τους! Είναι το πρώτο πράγμα που μου είπε η παιδοψυχολόγος κι έχει δίκιο!

Χτες το βραδυ στο μεταξυ καπως με σκουντησε ο αντρας μου στον υπνο και λαγοξυπνησα εγω και λεω μεσα μου "τι σεισμος; α οχι ειμαι Αθηνα" και τσουπ ξανακοιμηθηκα. Θα μου παρει λιγο η προσαρμογη

και πάνω που θα συνηθίσεις θα ξαναφύγεις!

Φιλια και σορρυ για το σεντονι

Πανωσέντονο ή κατωσέντονο? :tongue::tongue::tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...