Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Εγώ θέλω να φτιάξω ένα κεικ , αλλά από χρόνια εγκαταλείπω την ιδέα σχεδόν μόλις μου έρθει στο νου...

Έχουμε κουζίνα και φούρνο υγραερίου, και δεν μου ψήνει καλά τα γλυκά...

Μόνο η φανουρόπιτα βγαίνει καλή

:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα κοριτσια, ελπιζω να ειστε ολες καλα! Σημερα τρωμε χθεσινη φασολαδα. Δεν εχω χρονο σημερα γιατι ξεκιναμε απογραφη οποτε θα την βγαλω στην αποθηκη, καλα που δεν εχει παγωνια.

Νινα πως φτιαχνεις το γαυρο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε κάτι υπόλοιπα που έχει στο ψυγείο από τις προηγούμενες μέρες. Χθες σιδέρωνα 2 ώρες κι έχω ακόμη ένα σωρό ασιδέρωτα! Να μην μιλήσω και για τα άπλυτα...

Νινάκι την αλλεργία την απέκτησα τα τελευταία 4 χρόνια. Είχα αρρωστήσει 2 φορές με βροχίτιδα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου και η γιατρός δεν μπορούσε να μου δώσει δυνατή αγωγή και με πήγαινε συντηρητικά. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μου αφήσει ευαισθησία και να μου το γυρίσει σε αλλεργία. Από όσο καταλαβαίνω είναι εποχική που έχει να κάνει με τις ατμοσφαιρικές συνθήκες και ειδικά με τον νοτιά και την Αφρικανική σκόνη. Την Τετάρτη που θα πάω να μου κάνει εξετάσεις θα δείξει!

krinaki2004 δεν ήξερα ότι οι φούρνοι υγραερίου έχουν τέτοια θέματα με το ψήσιμο των γλυκών!

Ιωάννα καλό κουράγιο με την απογραφή!

Πολλά φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

Tι κανετε ολα καλα;

Ιωαννακι κουραγιο κοριτσι, μια μερα ειναι κ θα περασει!

Νινακι φυσικα κ θελουμε συνταγη,οποτε μπορεσεις βαλτην !! Ωραια τα φαγακια σου,Χρυσοχερα μου εσυ!!

Αγγελικη εμενα παλι το βουνο ολο κ αυξανεται.Για να δουμε θ ακαταφερω το βραδυ να σιδερωσω τιποτα αλλιως αυριο....

Κρινακι κριμα για την κουζινα !! απο την αλλη αν δεν φτιαχνεις κ τιπουτα δεν εχεις κ πολλα να φας οποτε δεν εχεις κ προβλημα να παχυνεις!

Πιτσα εχει εμας το μενου σημερα κ εγω κατι μπαμιες με κοτοπουλο που εμειναν απο χτες.

φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια και αγόρι!!!!!

Δεν σας προλαβαίνω, δεν σας προλαβαίνω! Η αλήθεια βέβαια είναι ότι από προχθές με το που γυρίζω στο σπίτι η μικρή θέλει να παίξουμε, οπότε δεν μπορώ ούτε και τότε να σας διαβάσω. Μόνο εδώ στο γραφείο ότι προλάβω στα πεταχτά... Αυτό όμως που θυμάμαι είναι ότι θα έρθει η Φωτεινή μας και αν κανονίσετε κάτι μην με ξεχάσετε!!!!

Νίνα μου θα ξαναπώ για άλλη μια φορά δύσκολη η κατάστασή σας. Έχουμε και οικογενειακό φίλο του οποίου ο μπαμπάς είναι σε αυτή την κατάσταση. Στην αρχή η μητέρα του ήταν κάθετη στο θέμα της γυναίκας-βοηθού, αλλά επέμεινε αρκετά ο φίλος μας και τελικά πήραν γυναίκα. Το αποτέλεσμα; Η μητέρα του ξεκούραστη, η κατάσταση του μπαμπά του έχει σταθεροποιηθεί και όλοι έχουν περισσότερη υπομονή για να αντιμετωπίσουν την κατάσταση. Θέλω να ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά και ίσως η μητέρα σου αλλάξει γνώμη λίγο αργότερα.

Επίσης κορίτσια μη λέτε καθόλου για πλύσιμο-σιδέρωμα, δεν ξέρω ούτε εγώ πόσα έχω να πλύνω και να σιδερώσω. Α τώρα που το θυμήθηκα Αγγελική είχες ρωτήσει αν σιδερώνω τις κάλτσες... σιδερώνω τις καλτσούλες της μικρούλας μου και στο τσακίρ κέφι καμιά φορά και τις δικές μας.

Ιωάννα μου καλή απογραφή και καλό κουράγιο! Πολύ ωραία φαγάκια έκανες όλες τις ημέρες!

Κρινάκι ούτε εγώ ήξερα για αυτή την ιδιαιτερότητα της κουζίνας υγραερίου!

Τζένη ωραία η πίτσα, αλλά προτιμώ τις μπάμιες με το κοτόπουλο! και μια και το λες έχω καιρό να το κάνω αυτό το φαγάκι....

Αγγελική το ίδιο είχα πάθει κι εγώ, αλλά πριν την εγκυμοσύνη. Γενικά στο Λύκειο και σαν φοιτήτρια με το που αρρώσταινα μου το γύρναγε σε βροχίτιδα. Παρατηρήσαμε λοιπόν με τον γιατρό μου ότι μόλις άλλαζε ο καιρός, ερχόταν άνοιξη ή ακόμα και φθινόπωρο παρουσίαζα αλλεργία και ήμουν διαρκώς με αντισταμινικά. Όταν έμεινα έγκυος δεν αρρώστησα καθόλου (παίζει να ήταν η μοναδική χρονιά που δεν έπαθα ούτε κρυωματάκι από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου!) και όταν ήρθε η άνοιξη φοβήθηκα μήπως με έπιανε πάλι η αλλεργία και δεν θα μπορούσα να πάρω φάρμακα. Τελικά μάλλον μου πέρασε και παρατήρησα ότι και τώρα με όλες τις αλλαγές του καιρού δεν με έπιασε καθόλου! Πάντως πήγαινε να κάνεις τις εξετασούλες σου. Αυτές οι αλλεργίες είναι επίκτητες και μπορεί σε λίγο καιρό να μην έχεις καθόλου.

Νίκο πότε γυρνάς με το καλό;;; Καταπληκτική η συνέντευξη!!!!

Μαγειρικά αυτές τις μέρες μαγειρεύω ανά 2 ημέρες. Έτσι, φάγαμε τη Δευτέρα μπιφτεκάκια, Τρίτη-Τετάρτη σουφλέ ζυμαρικών με τυριά και λουκάνικο και Πέμπτη-Παρασκευή φακές. Για αύριο δεν έχω σκεφτεί ακόμα, αλλά έχω ακόμη ώρα μπροστά μου. Θα πάω και στο σπίτι και ίσως ο καλός μου να έχει καμία ιδέα!

Πάω να συνεχίσω και τα ξαναλέμε!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ggeny μου, τα 'χω τα κιλάκια μου κι ας μη φτιάχνω κεκάκια!

Φαντάσου να έφτιαχνα!!!

Νίνα, το ίδιο θέμα έχει η αδελφή μου... Δωράκι από την εγκυμοσύνη της πριν 3 χρόνια. Υποφέρει από την αλλεργία & αφού δοκίμασε τα πάντα (μέχρι βελονισμό έκανε), τώρα παίρνει μια ειδική αγωγή & κάποιες φορές που την πιάνει έντονα η αλλεργία και παίρνειναυτά τα σκευάσματα βλέπει βελτίωση...

Υπομονή

Εμείς κοτοσουπίτσα σήμερα!

:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα το μυαλό μου είναι σκόρπιο!

Ξέχασα να μοιραστώ μαζί σας τα τελευταία μας νέα... κλείσαμε Εκκλησία και ημερομηνία για την βάπτιση της μικρής μας!!!!

είμαστε πολύ χαρούμενοι και εγώ και ο άντρας μου! Αισθανόμαστε ότι τα πράγματα έχουν πάρει το δρόμο τους και έχουμε ήδη αρχίσει να ψάχνουμε τα σχετικά!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και αγόρι!!!!!

Γειά σου Στρουμφίτα!

Δεν σας προλαβαίνω, δεν σας προλαβαίνω! Η αλήθεια βέβαια είναι ότι από προχθές με το που γυρίζω στο σπίτι η μικρή θέλει να παίξουμε, οπότε δεν μπορώ ούτε και τότε να σας διαβάσω. Μόνο εδώ στο γραφείο ότι προλάβω στα πεταχτά... Αυτό όμως που θυμάμαι είναι ότι θα έρθει η Φωτεινή μας και αν κανονίσετε κάτι μην με ξεχάσετε!!!!

Θα σε ενημερώσουμε αν προκύψει συνάντηση.

Επίσης κορίτσια μη λέτε καθόλου για πλύσιμο-σιδέρωμα, δεν ξέρω ούτε εγώ πόσα έχω να πλύνω και να σιδερώσω. Α τώρα που το θυμήθηκα Αγγελική είχες ρωτήσει αν σιδερώνω τις κάλτσες... σιδερώνω τις καλτσούλες της μικρούλας μου και στο τσακίρ κέφι καμιά φορά και τις δικές μας.

Παιδί μου γιατί δυσκολεύεις την ζωή σου? Μου θυμίζεις την μαμά μου η οποία σιδερώνει τα ξεσκονόπανα!!

Αγγελική το ίδιο είχα πάθει κι εγώ, αλλά πριν την εγκυμοσύνη. Γενικά στο Λύκειο και σαν φοιτήτρια με το που αρρώσταινα μου το γύρναγε σε βροχίτιδα. Παρατηρήσαμε λοιπόν με τον γιατρό μου ότι μόλις άλλαζε ο καιρός, ερχόταν άνοιξη ή ακόμα και φθινόπωρο παρουσίαζα αλλεργία και ήμουν διαρκώς με αντισταμινικά. Όταν έμεινα έγκυος δεν αρρώστησα καθόλου (παίζει να ήταν η μοναδική χρονιά που δεν έπαθα ούτε κρυωματάκι από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου!) και όταν ήρθε η άνοιξη φοβήθηκα μήπως με έπιανε πάλι η αλλεργία και δεν θα μπορούσα να πάρω φάρμακα. Τελικά μάλλον μου πέρασε και παρατήρησα ότι και τώρα με όλες τις αλλαγές του καιρού δεν με έπιασε καθόλου! Πάντως πήγαινε να κάνεις τις εξετασούλες σου. Αυτές οι αλλεργίες είναι επίκτητες και μπορεί σε λίγο καιρό να μην έχεις καθόλου.

Αυτό μου είπε και η γιατρός μου. Είναι πολύ πιθανό, αφού εντοπίσει τι είναι αυτό που με πειράζει ακριβώς, να μπω σε ένα πρόγραμμα "ξεμπλοκαρίσματος" από την αλλεργία.

Πάω να συνεχίσω και τα ξαναλέμε!!!!

Φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μυαλό μου είναι σκόρπιο!

Ξέχασα να μοιραστώ μαζί σας τα τελευταία μας νέα... κλείσαμε Εκκλησία και ημερομηνία για την βάπτιση της μικρής μας!!!!

είμαστε πολύ χαρούμενοι και εγώ και ο άντρας μου! Αισθανόμαστε ότι τα πράγματα έχουν πάρει το δρόμο τους και έχουμε ήδη αρχίσει να ψάχνουμε τα σχετικά!

Με το καλό Στρουμφίτα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Παιδί μου γιατί δυσκολεύεις την ζωή σου? Μου θυμίζεις την μαμά μου η οποία σιδερώνει τα ξεσκονόπανα!!

Χαχαχα...ε εντάξει όχι κι έτσι! Απλά επειδή η μικρή είναι ακόμα μικρή! Αν και να σου πω την αλήθεια με βλέπω σε λίγο καιρό να σταματάω!

Αυτό μου είπε και η γιατρός μου. Είναι πολύ πιθανό, αφού εντοπίσει τι είναι αυτό που με πειράζει ακριβώς, να μπω σε ένα πρόγραμμα "ξεμπλοκαρίσματος" από την αλλεργία.

Φιλιά!

Μακάρι Αγγελική μου να ξεμπλοκάρεις να ησυχάσεις!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...