Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρες!!

Ευτυχώς που το Σ/Κ δεν μπαίνετε πολύ και πρόλαβα να σας διαβάσω:D

Καλημερα κοριτσια, ελπιζω να ειστε ολες καλα! Σημερα τρωμε χθεσινη φασολαδα. Δεν εχω χρονο σημερα γιατι ξεκιναμε απογραφη οποτε θα την βγαλω στην αποθηκη, καλα που δεν εχει παγωνια.

Νινα πως φτιαχνεις το γαυρο?

Αφού του βγάλω κεφάλι και κόκκαλο, τον αφήνω στο αλάτι 2 ώρες να ψηθεί... τον ξεπλένω και το βάζω στο σκεύος που θα το αφήσω, με το ανοιχτό μέρος προς τα πάνω και βάζω εναλλάξ γαύρο, ψιλοκομμένο μαιντανό και σκόρδο, τελειώνοντας με το ψάρι... βάζω λεμόνι ή λευκό ξίδι, μέχρι να καλυφθεί και αφήνω για 2 ώρες ακόμα.. στραγγίζω το λεμόνι ή ξύδι, βάζω ελαιόλαδο και είναι έτοιμος!

Ggeny μου, τα 'χω τα κιλάκια μου κι ας μη φτιάχνω κεκάκια!

Φαντάσου να έφτιαχνα!!!

Νίνα, το ίδιο θέμα έχει η αδελφή μου... Δωράκι από την εγκυμοσύνη της πριν 3 χρόνια. Υποφέρει από την αλλεργία & αφού δοκίμασε τα πάντα (μέχρι βελονισμό έκανε), τώρα παίρνει μια ειδική αγωγή & κάποιες φορές που την πιάνει έντονα η αλλεργία και παίρνειναυτά τα σκευάσματα βλέπει βελτίωση...

Υπομονή.. εγώ είχα χρόνια αλλεργική ρινίτιδα και βρήκαμε ότι με ενοχλεί το φυτό περδικάκι και οι έντονες αλλαγές θερμοκρασίας, π.χ. όταν μπαίνω σε ζεστό χώρο από το κρύο.. αλλά με πλύσεις με φυσιολογικό ορό και εναλλάξ με ένα σπρέι, απαλλάχθηκα μετά από χρόνια:)

Εμείς κοτοσουπίτσα σήμερα!

:)

Σήμερα το μυαλό μου είναι σκόρπιο!

Ξέχασα να μοιραστώ μαζί σας τα τελευταία μας νέα... κλείσαμε Εκκλησία και ημερομηνία για την βάπτιση της μικρής μας!!!!

είμαστε πολύ χαρούμενοι και εγώ και ο άντρας μου! Αισθανόμαστε ότι τα πράγματα έχουν πάρει το δρόμο τους και έχουμε ήδη αρχίσει να ψάχνουμε τα σχετικά!

Με το καλό!!:D τώρα έχεις τρέξιμο, αλλά ωραίο τρέξιμο!

Τζένη με την πρώτη ευκαιρία, θα γράψω την συνταγη για την τάρτα:P

Και για έρθουμε και στα μαγειρικά μας, χτες έφτιαξα σαρδέλες, παντζάρια και σκορδαλιά... σήμερα κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο και για αύριο κουνουπίδι στο φούρνο με μπιφτέκια ( όχι μαζί εννοείται:D)

Καλό Σαββατοκύριακο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπερα σας! Ειδα φως και μπηκα....

Πως ειστε; Ξεκινησε η κακοκαιρία;

Νινα μου κουραγιο για το θεμα με τον πατερα σου. Καταλαβαινω τους δισταγμους της μητερας σου αλλά πρεπει να προσεχει κι εκεινη. Δεν μπορειτε να ανοιξετε πολλά μετωπα δυστυχως. Βλεποντας και κανοντας γιατι οπως ξαναειπα οποιος ειναι εξω απο το χορο πολλά τραγουδια λεει. Και για να ειμαστε στο θεμα μας εφτιαξα χτες το μερεντοψωμο μαζι με την κορη. Εμφανισιακα δεν το εκανα και παρα πολύ καλό αλλά η μικρη σαν γλυκατζου που ειναι το εχει τσακισει.

Στρουμφιτα μου γλυκεια με το καλό η βαφτιση! Θα εχετε τρεχαματα αλλά θα ειναι ευχαριστα!

Αγγελικη μου εγω αντιμετωπισα αλλεργιες δερματικες απο τα 18 μου περιπου. Πριν απο καμια 10αρια χρονια πηγα σε μια δερματολογο για ασχετο λογο και μου προτεινε μια θεραπεια που τελικά απεδωσε. Εκτοτε προσεχω και ειμαι αρκετα καλύτερα μπορω να πω. Ελπιζω να ηρεμησεις κι εσυ.

Χτες φτιαξαμε λαχανοντολμαδες κι εμειναν και για σημερα. Για αυριο εφτιαξα γιουβαρλάκια με κοκκινη σαλτσα κι εφτιαξα και κοτοπουλο κοκκινιστο για καποια μερα μεσοβδομαδα κι ενα μπουτακι ψητο για το τζιερι μου.

Την Παρασκευη με φωναξαν στο σχολειο και μου ειπαν οτι τα παει καλά κι εχει καλή συμπεριφορα. Με ρωτησαν αν θελω να την πιεσουν λιγο περισσοτερο να φαει και τους ειπα ΟΚ αλλά με προσοχη μηπως και μισησει εντελως το φαγητο. Δεν εκφραζει εκει κατι για τον μπαμπα της αλλά το ΣΚ επρεπε να ζωγραφισει για το σχολειο την οικογενεια της. Τη ρωτησα ποιους θα ζωγραφισει και μου ειπε οτι θα ζωγραφισει τον εαυτο της, τη μαμα, τον αδελφο της, τον παππου και τη γιαγια. Δεν καταλαβαινε οτι δεν λεγαμε για το ποιοι μενουν μαζι της. Της το εξηγησα αλλά τα μπερδευε λιγακι.

Φιλακια σε ολους και ολες και καλό βραδυ Κυριακής


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα το μενού μας έχει φασολάδα με λουκάνικα. Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε αυγά μάτια και ομελέτα τα οποία συνοδέψαμε με πατατούλες τηγανιτές. Το βράδυ είχαν έρθει οι δικοί μου να μας δουν και ψήσαμε σουβλάκια, πανσέτες και κεμπάπ. Τα συνοδέψαμε με πιτούλες, τζατζίκι και πατατούλες τηγανιτές. Την Κυριακή το μεσημέρι έφτιαξα μπριζόλες μοσχαρίσιες στην γάστρα με μπύρα, όπως κάνει το χτένι το Τζενάκι μας και έγιναν λουκούμι! Τις συνοδέψαμε με ρυζάκι.

Νινάκι αλλεργική ρινίτιδα έχω κι εγώ, κατά τα φαινόμενα δηλαδή! Την Τετάρτη που θα δω τον γιατρό θα μάθω περισσότερα!

Φωτεινούλα ευτυχώς αλλεργία στο δέρμα δεν έχω. Όσο για το μερεντόψωμο σημασία έχει να είναι νόστιμο! Σχετικά με το φαγητό της ζουζούνας ελπίζω να δείτε θετικά αποτελέσματα απο το σχολείο!

Στέλνω πολλά φιλιά σε όλη την παρεούλα μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!! Καλή εβδομάδα!!!!

Το ΣΚ περάσαμε πολύ όμορφα! Είχαμε σχετική ηρεμία, βγήκαμε αρκετά, είδαμε φίλους. Μαγειρικά το Σάββατο φάγαμε μπουρέκι και την Κυριακή πανσέτες με πορτοκάλι με συνοδεία ριζότο με πράσο και φορμαέλα στο φούρνο σαγανάκι. Για σήμερα έχουμε μια απλή και ταπεινή μακαρονάδα.

Αγγελική μου άνοιξες την όρεξη με τόσο φαγάκια! Άντε να πας και την Τετάρτη στο γιατρό να δεις τι γίνεται για να ησυχάσεις!

Φωτεινή μακάρι να καταφέρουν κάτι με το φαγητό της μικρής! Έχει πάθει σύγχυση η μικρούλα με το θέμα της οικογένειας ε; Πάντως θεωρώ ότι μια χαρά το χειρίστηκες!

Νίνα χαίρομαι που έγραψες τη διαδικασία για τον γαύρο, γιατί τον λατρεύω και ήθελα πολύ να τον κάνω! Μόλις βρω καλό γαύρο θα τον φτιάξω!

Επιστρέφω στη δουλειά και τα ξαναλέμε! Φιλιά!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε!

Νινακι ευχαριστουμε για την συνταγη! εγω το κανω αναποδα.καθαριζω τον γαυρο τον πλενω κ τον βαζω σε μπολ με χοντρο αλατι ενδιαμεσα για μια μερα.Την επομενη ξεπλενω κ βαζω σε μπολ παλι με λαδι ξυδι μαιντανο κ σκορδο ψιλοκομμενο.

Ναι κοριτσακι οποτε μπορεσεις περιμενουμε την συνταγουλα. Ωραια τα φαγακια σου!

Που εισαι βρε σμουρφιτακι!! Με το καλο η βαφτιση!! τα εχεις παιξει κ εσυ ε; αχχχχ τι τραβαμε..Το μπουρεκι τι ειναι; εμεις λεμε μπουρεκι την πιτα χωρις φυλλα ειτε με τυρια ειτε με κολοκυθι( συν τα υπολοιπα αυγα αλευρι κλπ).

Αγγελικη μου αντε να απς στον γιατρο μπας κ ηρεμησεις! Ωραι ατ αφαγακια σου μου τρεχουν τα σαλια! καλη ιδεα για τις μοσχαρισιες θα το κανω κ εγω!

Φωτεινη μου μην σε νοιαζει για την εμφανιση γι ατο μερεντοψωμο, η γευση μετραει!! Κ αφου το εφαγε κ η μικρη μετραει διπλα! Ασε κ εγω με το θεμα φαγητου εχω μεγαλο προβλημα.Δυστυχως στο σχολειο -κ στο σπιτι κ οπουδηποτε- δεν δοκιμαζει τιποτα ....

Ιωαννακι την ειδα την ζυμη που εγραψες στο σμ! Ακριβουτσικη μου φανηκε ομως αλλα για μια φορα στο τοσο αν ειναι νοστιμη δεν πειραζει. Πως πατε εσεις ολα καλα;

Εβιρακι,Νικο που ειστε καλε;

Την Παρασκευη το απογευμα εφτιαξα τυροψωμο στο φουρνο.Ειχε μεινει ζυμαρι απο την πιτσα στο ψυγειο κ το λυπηθηκα να το πεταξω.Ειχα κ ανθοτυρο που θα χαλαγε,εβαλα κ λιγη φετα κ 3 φετες κομμενη γαλοπουλα κ εγινε πολυ ωραιο.Βγηκε το βραδυνο με τα ψεματα.

Το Σαββατο ειχαμε παει σε γιορτη οποτε το μεσημερι φαγαμε προχειρα περισευματα.

Χτες παλι ηταν η μερα της κουζινας .

Σηκωθηκα το πρωι εβρασα κονουπιδι κ μπροκολο να εχουμε για σαλατα.Μετα εφτιαξα για σημερα γιουβαρλακια αυγολεμονο, φακες κ λιγο ψαρακι ψαροσουπα κ εβαλα για το μεσημερι κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες.

Μετα το απογευμα πριν αρχισω να σιδερωνω το βουνο εφτιαξα κεικ κ τυροπιτακια να φανε χτες το βραδυ κ για σημερα για δεκατιανο. Συνταγη απο τις συνταγες παρεας μπομπατα,κοριτσια τελεια!! Για γεμιση εβαλα φετα με ψευτομπεσαμελ.Σας την συστηνω την συνταγη ολα τα λεφτα.Ακομα κ σημερα τρομερα αφρατα.Ο αντρας μου εφαγε του σκασμου χτες.εκλεψα κ εγω μισο που ειχε αφησει ο γιος.καταλαβατε αυτα κανω κ δεν χανω γρμ.

Ασχετο,εδω κ 2-3 βδομαδες μου χαλασε το μιξερ.Εχω 2 Κυριακες που φτιαχνω κεικ κ το χτυπαω με το συρμα ελαχιστα γιατι οπως καταλαβαινετε πονανε τα χερια να χτυπαω πολυ.Κοριτσια κ τις δυο φορες εφτιαξα τα πιο αφρατα κ φουσκωτα κεικ.τελικα μαλλον δεν θελει πολυ χτυπημα το κεικ.Χτες εφτιαξα μαρμπε τετοιο φουσκωμα σε κεικ ειλικρινα δεν εχω ξαναδει! ενω οταν εβαλα την ζυμη στην φορμα φαινοταν λιγη,ηταν ως την μεση, οχι μονο διπλασιαστηκε πηρε κ παραπανω απο την φορμα υψος.

Ετσι για να τα λεμε κ αυτα τα χρησιμα πιστευω.

Τωρα ψαχνω να παρω καινουριο μιξερ ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα παρεούλα!!! Καλή εβδομάδα!!!!

Επίσης Στρουμφίτα!

Αγγελική μου άνοιξες την όρεξη με τόσο φαγάκια! Άντε να πας και την Τετάρτη στο γιατρό να δεις τι γίνεται για να ησυχάσεις!

Αυτό ελπίζω κι εγώ!

Επιστρέφω στη δουλειά και τα ξαναλέμε! Φιλιά!!!

Καλή συνέχεια!

καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε!

Γειά σου Τζενάκι!

Αγγελικη μου αντε να απς στον γιατρο μπας κ ηρεμησεις! Ωραι ατ αφαγακια σου μου τρεχουν τα σαλια! καλη ιδεα για τις μοσχαρισιες θα το κανω κ εγω!

Έγιναν λιώμα Τζενάκι! Αρχικά έλεγα να τις βάλω στο φούρνο με μία φέτα ντομάτα και κρεμμύδι από πάνω αλλά το μοσχάρι στεγνώνει στον φούρνο και σκληραίνει. Έτσι μου ήρθε η φλασιά για την γάστρα και την μπύρα!

Ασχετο,εδω κ 2-3 βδομαδες μου χαλασε το μιξερ.Εχω 2 Κυριακες που φτιαχνω κεικ κ το χτυπαω με το συρμα ελαχιστα γιατι οπως καταλαβαινετε πονανε τα χερια να χτυπαω πολυ.Κοριτσια κ τις δυο φορες εφτιαξα τα πιο αφρατα κ φουσκωτα κεικ.τελικα μαλλον δεν θελει πολυ χτυπημα το κεικ.Χτες εφτιαξα μαρμπε τετοιο φουσκωμα σε κεικ ειλικρινα δεν εχω ξαναδει! ενω οταν εβαλα την ζυμη στην φορμα φαινοταν λιγη,ηταν ως την μεση, οχι μονο διπλασιαστηκε πηρε κ παραπανω απο την φορμα υψος.

Έχεις αλλάξει αλεύρι? Γιατί κι εμένα ο χυλός του κέικ καλύπτει την μισή φόρμα και πάντα την ξεπερνάει στο ύψος όταν είναι έτοιμο. Εμένα πάλι, αφράτα μου βγαίνουν πάντα τα κείκ που αντί για γάλα βάλω χυμό ποτροκάλι.

Ετσι για να τα λεμε κ αυτα τα χρησιμα πιστευω.

Πάντως θα το τσεκάρω και με το χέρι.

Τωρα ψαχνω να παρω καινουριο μιξερ ....

Μπες σκρουτζ και σύγκρινε.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

αλευρι ε;για να θυμηθω μμμμμ χτες ειχα το γνωστο το ...απ την πρηγουμενη φορα δεν θυμαμαι ... καλα με σκετο χυμο πορτοκαλι ειναι το αγαπημενο μου !!

ναι θα μπω εννοειται!!

Ρε συ σολα βγαινει η μοσχαρισια στο φουρνο ασε !!! θα δοκιμασω με την μπυρα !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Εντελώς χειμωνιάτικος ο καιρός σήμερα! Βέβαια χιόνι δεν έχω δει μέχρι στιγμής αλλά ελπίζω....

Σήμερα τρώμε κάτι υπόλοιπα των προηγούμενων ημερών.

Πολλά φιλιά σε όλους!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Χιονισε στις γειτονιες σας; Νινακι, Ιωαννακι το εστρωσε σε εσας;

Εδω εχει χιονισει ακομα και λιγο εξω απο τα παραθαλάσσια μερη. Εχει χιονι και παγο στους δρομους. Σε εμας στα 6-7 χλμ εξω απο το χωριο μου παιζεις χιονοπόλεμο.

Τζενη αυτο που λες για το χτυπημα στο κεικ το εχω ξανακουσει. Βεβαια ακουω οτι σε αλλους μυριζει το αυγο αν δεν το καλοχτυπησουν. Τωρα τι να πω. Προβλημα κι εσυ με τον μικρο ε; Υπομονη οπως κανω κι εγω. Μηπως μπορει να του μιλησει καποιος και να τον πεισει; Καθε φορα που διαβαζω τα μαγειρεματα σου γλειφομαι. Εσυ πως συγκρατεισαι;

Αγγελικη ελπιζω να ηρεμησεις απο την αλλεργια σου. Τι ωραια αυτα που φτιαχνετε οταν μαζευοσαστε. Ωραια ιδεα αυτο με τις μοσχαρισιες μπριζολες. Σκεφτομαι να φερω εδω τη γαστρα που εχω στην Αθηνα. Ο αντρας μου δεν τη χρησιμοποιει οποτε αφου εμεις εδω μενουμε και θα τη χρησιμοποιουμε γιατι να καθεται;

Σμουρφιτα εγω μπουρεκακια ξερω τα τριγωνακια που γεμιζουμε με διαφορα πχ τυρι, κιμα κλπ. Εσυ τι εννοεις μπουρεκι; Τι ωραια που βγηκατε κιολας το ΣΚ!

Εμεις για σημερα εχουμε το κοτοπουλο κοκκινιστο ετοιμο. Θα δουμε με τι θα συνοδευτει. Χτες ξαναεκανα αιτηση για μεταθεση. Για να δουμε τι θα γινει φετος....

Φιλια απο το χιονισμενο Ιονιο!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Χιονισε στις γειτονιες σας;

Καλημέρα Φωτεινή! Γυρω γύρω, από ότι ακούω, έχει χιονίσει αλλά σε μας όχι ακόμη :rolleyes:

Εδω εχει χιονισει ακομα και λιγο εξω απο τα παραθαλάσσια μερη. Εχει χιονι και παγο στους δρομους. Σε εμας στα 6-7 χλμ εξω απο το χωριο μου παιζεις χιονοπόλεμο.

Αυτό ήταν μαχαιριά στην καρδιά λέμε...:confused:

Αγγελικη ελπιζω να ηρεμησεις απο την αλλεργια σου. Τι ωραια αυτα που φτιαχνετε οταν μαζευοσαστε. Ωραια ιδεα αυτο με τις μοσχαρισιες μπριζολες. Σκεφτομαι να φερω εδω τη γαστρα που εχω στην Αθηνα. Ο αντρας μου δεν τη χρησιμοποιει οποτε αφου εμεις εδω μενουμε και θα τη χρησιμοποιουμε γιατι να καθεται;

Η γάστρα κάνει φοβερή δουλειά και ότι και να μαγειρέψεις σε αυτή γίνεται λουκούμι! Καλά θα κάνεις να την πάρεις στο νησί με πρώτη ευκαιρία!

Εμεις για σημερα εχουμε το κοτοπουλο κοκκινιστο ετοιμο. Θα δουμε με τι θα συνοδευτει. Χτες ξαναεκανα αιτηση για μεταθεση. Για να δουμε τι θα γινει φετος....

Εύχομαι αυτήν την φορά να σου κάτσει η μετάθεση!

Φιλια απο το χιονισμενο Ιονιο!

Αποσύρρομαι σε μία γωνιά να κλάψω με την ησυχία μου.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημεραααα

Αχ τι κρυο ειναι αυτο !!!! Εδω εριξε για λιγο λιγο χιονακι αλλα δεν επιασε καθολου ουτε κατω ουτε πανω στα δεντρα κλπ.

Φωτεινη μου χιονια ε; πωωωω κ σε εμας πανω στο χωριο τα ιδια.

Ασε εχουν πεσει πολλα μαζεμενα κοριτσακι κ εχω λαλησει...μια ο μικρος με τα, μια τα διαβασματα, μια η δουλεια ,η κουραση , το τρεξιμο , ολα αυτα χωρις βοηθειες με εχουν ριξει πολυ τελευταια ...

Οσο για τα φαγητα προσπαθω να κρατιεμαι.Δοκιμαω καμια κουταλιτσα ετσι για την γευση αλλα η ζυγαρια εκει δεν λεει να πεσει.

Για την μεταθεση να επιμεινεις!! Ευχομαι ολοψυχα φετος να σου κατσει κ συντομα να ειστε ολη η οικογενεια μαζι!

Εγω κοριτσια την γαστρα την χρησιμοποιω πολυ! κανει πολυ ωραια φαγητο.Τα κρεατα γινονται ζουμερα κ μαλακα. Κ νομιζω οτι το καλοκαιρι που κανω πιο πολλα φαγητα φουρνου πχ μπριαμ , γεμιστα ,μελιτζανες την χρησιμοποιω ακομα περισσοτερο.

Αγγελικη ωραιοτατα ειναι τα περισευματα αφου υπαρχει φαγητο γιατι να το πεταξεις κ να μαγειρευεις αλλο;

Χτες τελικα οι αντρες του σπιτιου προτιμησαν τις φακες οποτε εμεινα τα γιουβαρλακια για σημερα.

Για αυριο θα παρω σχολοντας αρακα να μαγειρεψω,ευκολο κ γρηγορο.

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααα

καλημέρα!!!!

Αχ τι κρυο ειναι αυτο !!!! Εδω εριξε για λιγο λιγο χιονακι αλλα δεν επιασε καθολου ουτε κατω ουτε πανω στα δεντρα κλπ.

Χτύπα κι άλλο θα τ΄αντέξω......

Εγω κοριτσια την γαστρα την χρησιμοποιω πολυ! κανει πολυ ωραια φαγητο.Τα κρεατα γινονται ζουμερα κ μαλακα. Κ νομιζω οτι το καλοκαιρι που κανω πιο πολλα φαγητα φουρνου πχ μπριαμ , γεμιστα ,μελιτζανες την χρησιμοποιω ακομα περισσοτερο.

Θα αρχίσω κι εγώ να την χρησιμοποιώ περισσότερο!

Αγγελικη ωραιοτατα ειναι τα περισευματα αφου υπαρχει φαγητο γιατι να το πεταξεις κ να μαγειρευεις αλλο;

΄Ετσι ακριβώς λέω κι εγώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Εκτος απο πολυ πολυ πολυ αερα εχτες δεν χιονισε, σημερα κατι εκανε αλλα σε καμμια περιπτωση για να το στρωσει. Τα σχολεια ειναι κλειστα σημερα σε μας κι αναρωτιεμαι γιατι.

Smurfita με το καλο τα τρεξιματα σας, αυτα ειναι ωραια!

Τζενη καλα θα κανεις να πατησεις φρενο με τις δουλειες γιατι θα καταρρευσεις.

Φωτεινη ολα τα καιρικα φαινομενα σας πιανουν εκει

Νινα τι κανεις? Τι λενε τα δικα σας τα μερη απο χιονια?

Αγγελικη πηγες στο γιατρο ή αυριο ειναι να πας?

Εβιρι που εισαι?

Σημερα θα φαμε γιουβετσι.

Αυριο εχω ραντεβου μ ενα δερματολογο γιατι μια ελια δεν μου τα λεει καλα και οφειλω να πω πως ανυσηχω, ειναι το μονο που μου ελειπε τωρα για να δεσει το γλυκο. Δεν ξερω γιατι βρε παιδια η τελευταια χρονια με παει χαλια σε ολα τα επιπεδα, ποτε θα φτιαξει? εχω αρχισει να κουραζομαι ψυχολογικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Εκτος απο πολυ πολυ πολυ αερα εχτες δεν χιονισε, σημερα κατι εκανε αλλα σε καμμια περιπτωση για να το στρωσει. Τα σχολεια ειναι κλειστα σημερα σε μας κι αναρωτιεμαι γιατι.

Κλειστά? Που να χιόνιζε κιόλας? Δηλαδή τι να πουν τα παιδιά που μένουν σε περιοχές που έχει χιόνια για μέρες και πηγαίνουν σχολείο κανονικά???

Αγγελικη πηγες στο γιατρο ή αυριο ειναι να πας?

Αύριο το πρωί έχω ραντεβού. Θα πάρω άδεια από την δουλειά όλη την μέρα και μετά θα πάω και για το μαλλί.

Αυριο εχω ραντεβου μ ενα δερματολογο γιατι μια ελια δεν μου τα λεει καλα και οφειλω να πω πως ανυσηχω, ειναι το μονο που μου ελειπε τωρα για να δεσει το γλυκο. Δεν ξερω γιατι βρε παιδια η τελευταια χρονια με παει χαλια σε ολα τα επιπεδα, ποτε θα φτιαξει? εχω αρχισει να κουραζομαι ψυχολογικα

Δίκιο έχεις αλλά προσπάθησε να ανεβάσεις την ψυχολογία σου όσο μπορείς. Μόνο έτσι θα τα βγάλεις πέρα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...