Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρες από τα χιόνια!! παιδιά το τι χιόνι ρίχνει, δεν μπορώ να το περιγράψω... θα σας βάλω φώτο αργότερα:D... το κρύο είναι φοβερό από χτες το απόγευμα που ξεκίνησε να χιονίζει και παρόλο που έλιωσε το απόγευμα, μετά το ξανάστρωσε!

Καλημέρα παρεούλα!!! Καλή εβδομάδα!!!! Επίσης!:tongue:

Το ΣΚ περάσαμε πολύ όμορφα! Είχαμε σχετική ηρεμία, βγήκαμε αρκετά, είδαμε φίλους. Μαγειρικά το Σάββατο φάγαμε μπουρέκι και την Κυριακή πανσέτες με πορτοκάλι με συνοδεία ριζότο με πράσο και φορμαέλα στο φούρνο σαγανάκι. Για σήμερα έχουμε μια απλή και ταπεινή μακαρονάδα. χτες την έκανα και πολύ την ευχαριστηθήκαμε:D

Αγγελική μου άνοιξες την όρεξη με τόσο φαγάκια! Άντε να πας και την Τετάρτη στο γιατρό να δεις τι γίνεται για να ησυχάσεις!

Φωτεινή μακάρι να καταφέρουν κάτι με το φαγητό της μικρής! Έχει πάθει σύγχυση η μικρούλα με το θέμα της οικογένειας ε; Πάντως θεωρώ ότι μια χαρά το χειρίστηκες!

Νίνα χαίρομαι που έγραψες τη διαδικασία για τον γαύρο, γιατί τον λατρεύω και ήθελα πολύ να τον κάνω! Μόλις βρω καλό γαύρο θα τον φτιάξω! στο προτείνω, γιατί αξίζει τον κόπο!

Επιστρέφω στη δουλειά και τα ξαναλέμε! Φιλιά!!!

καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε!:tongue:

Νινακι ευχαριστουμε για την συνταγη! εγω το κανω αναποδα.καθαριζω τον γαυρο τον πλενω κ τον βαζω σε μπολ με χοντρο αλατι ενδιαμεσα για μια μερα.Την επομενη ξεπλενω κ βαζω σε μπολ παλι με λαδι ξυδι μαιντανο κ σκορδο ψιλοκομμενο.

Ναι κοριτσακι οποτε μπορεσεις περιμενουμε την συνταγουλα. Ωραια τα φαγακια σου!

Που εισαι βρε σμουρφιτακι!! Με το καλο η βαφτιση!! τα εχεις παιξει κ εσυ ε; αχχχχ τι τραβαμε..Το μπουρεκι τι ειναι; εμεις λεμε μπουρεκι την πιτα χωρις φυλλα ειτε με τυρια ειτε με κολοκυθι( συν τα υπολοιπα αυγα αλευρι κλπ).

Αγγελικη μου αντε να απς στον γιατρο μπας κ ηρεμησεις! Ωραι ατ αφαγακια σου μου τρεχουν τα σαλια! καλη ιδεα για τις μοσχαρισιες θα το κανω κ εγω!

Φωτεινη μου μην σε νοιαζει για την εμφανιση γι ατο μερεντοψωμο, η γευση μετραει!! Κ αφου το εφαγε κ η μικρη μετραει διπλα! Ασε κ εγω με το θεμα φαγητου εχω μεγαλο προβλημα.Δυστυχως στο σχολειο -κ στο σπιτι κ οπουδηποτε- δεν δοκιμαζει τιποτα ....

Ιωαννακι την ειδα την ζυμη που εγραψες στο σμ! Ακριβουτσικη μου φανηκε ομως αλλα για μια φορα στο τοσο αν ειναι νοστιμη δεν πειραζει. Πως πατε εσεις ολα καλα;

Εβιρακι,Νικο που ειστε καλε;

Την Παρασκευη το απογευμα εφτιαξα τυροψωμο στο φουρνο.Ειχε μεινει ζυμαρι απο την πιτσα στο ψυγειο κ το λυπηθηκα να το πεταξω.Ειχα κ ανθοτυρο που θα χαλαγε,εβαλα κ λιγη φετα κ 3 φετες κομμενη γαλοπουλα κ εγινε πολυ ωραιο.Βγηκε το βραδυνο με τα ψεματα.

Το Σαββατο ειχαμε παει σε γιορτη οποτε το μεσημερι φαγαμε προχειρα περισευματα.

Χτες παλι ηταν η μερα της κουζινας .

Σηκωθηκα το πρωι εβρασα κονουπιδι κ μπροκολο να εχουμε για σαλατα.Μετα εφτιαξα για σημερα γιουβαρλακια αυγολεμονο, φακες κ λιγο ψαρακι ψαροσουπα κ εβαλα για το μεσημερι κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες.

Μετα το απογευμα πριν αρχισω να σιδερωνω το βουνο εφτιαξα κεικ κ τυροπιτακια να φανε χτες το βραδυ κ για σημερα για δεκατιανο. Συνταγη απο τις συνταγες παρεας μπομπατα,κοριτσια τελεια!! Για γεμιση εβαλα φετα με ψευτομπεσαμελ.Σας την συστηνω την συνταγη ολα τα λεφτα.Ακομα κ σημερα τρομερα αφρατα.Ο αντρας μου εφαγε του σκασμου χτες.εκλεψα κ εγω μισο που ειχε αφησει ο γιος.καταλαβατε αυτα κανω κ δεν χανω γρμ.

Ασχετο,εδω κ 2-3 βδομαδες μου χαλασε το μιξερ.Εχω 2 Κυριακες που φτιαχνω κεικ κ το χτυπαω με το συρμα ελαχιστα γιατι οπως καταλαβαινετε πονανε τα χερια να χτυπαω πολυ.Κοριτσια κ τις δυο φορες εφτιαξα τα πιο αφρατα κ φουσκωτα κεικ.τελικα μαλλον δεν θελει πολυ χτυπημα το κεικ.Χτες εφτιαξα μαρμπε τετοιο φουσκωμα σε κεικ ειλικρινα δεν εχω ξαναδει! ενω οταν εβαλα την ζυμη στην φορμα φαινοταν λιγη,ηταν ως την μεση, οχι μονο διπλασιαστηκε πηρε κ παραπανω απο την φορμα υψος. Λοιπόν Τζένη, το διαπίστωσα φέτος εγώ αυτό με το χτύπημα... χρόνια θέλω να το κάνω αφράτο, αλλά δεν γινόταν... και χτύπαγα όσο μπορούσα περισσότερο... τελικά θέλει απλά καλό χτύπημα στην αρχή με τα υγρά υλικά και μετά όταν βάλεις το αλεύρι απλά ανακάτεμα:D... όσο ζούμε, μαθαίνουμε!

Ετσι για να τα λεμε κ αυτα τα χρησιμα πιστευω.

Τωρα ψαχνω να παρω καινουριο μιξερ ....

Καλημερα! Χιονισε στις γειτονιες σας; Νινακι, Ιωαννακι το εστρωσε σε εσας; ναι!!!:tongue:

Εδω εχει χιονισει ακομα και λιγο εξω απο τα παραθαλάσσια μερη. Εχει χιονι και παγο στους δρομους. Σε εμας στα 6-7 χλμ εξω απο το χωριο μου παιζεις χιονοπόλεμο. ωωω!! τόσο κοντά στη θάλασσα? θα είναι φανταστικά!

Τζενη αυτο που λες για το χτυπημα στο κεικ το εχω ξανακουσει. Βεβαια ακουω οτι σε αλλους μυριζει το αυγο αν δεν το καλοχτυπησουν. Τωρα τι να πω. Προβλημα κι εσυ με τον μικρο ε; Υπομονη οπως κανω κι εγω. Μηπως μπορει να του μιλησει καποιος και να τον πεισει; Καθε φορα που διαβαζω τα μαγειρεματα σου γλειφομαι. Εσυ πως συγκρατεισαι;

Αγγελικη ελπιζω να ηρεμησεις απο την αλλεργια σου. Τι ωραια αυτα που φτιαχνετε οταν μαζευοσαστε. Ωραια ιδεα αυτο με τις μοσχαρισιες μπριζολες. Σκεφτομαι να φερω εδω τη γαστρα που εχω στην Αθηνα. Ο αντρας μου δεν τη χρησιμοποιει οποτε αφου εμεις εδω μενουμε και θα τη χρησιμοποιουμε γιατι να καθεται;

Σμουρφιτα εγω μπουρεκακια ξερω τα τριγωνακια που γεμιζουμε με διαφορα πχ τυρι, κιμα κλπ. Εσυ τι εννοεις μπουρεκι; Τι ωραια που βγηκατε κιολας το ΣΚ!

Εμεις για σημερα εχουμε το κοτοπουλο κοκκινιστο ετοιμο. Θα δουμε με τι θα συνοδευτει. Χτες ξαναεκανα αιτηση για μεταθεση. Για να δουμε τι θα γινει φετος.... Μακάρι κοπέλα μου!! στο εύχομαι πραγματικά!

Φιλια απο το χιονισμενο Ιονιο!

Καλημερα κοριτσια. Εκτος απο πολυ πολυ πολυ αερα εχτες δεν χιονισε, σημερα κατι εκανε αλλα σε καμμια περιπτωση για να το στρωσει. Τα σχολεια ειναι κλειστα σημερα σε μας κι αναρωτιεμαι γιατι. χα χα τι μου θυμίζεις:την προηγούμενη φορά που χιόνισε, τα σχολεία ήταν κλειστά μέχρι και το Ηράκλειο! αν είναι δυνατόν!

Smurfita με το καλο τα τρεξιματα σας, αυτα ειναι ωραια!

Τζενη καλα θα κανεις να πατησεις φρενο με τις δουλειες γιατι θα καταρρευσεις.

Φωτεινη ολα τα καιρικα φαινομενα σας πιανουν εκει

Νινα τι κανεις? Τι λενε τα δικα σας τα μερη απο χιονια?:tongue::tongue:

Αγγελικη πηγες στο γιατρο ή αυριο ειναι να πας?

Εβιρι που εισαι?

Σημερα θα φαμε γιουβετσι.

Αυριο εχω ραντεβου μ ενα δερματολογο γιατι μια ελια δεν μου τα λεει καλα και οφειλω να πω πως ανυσηχω, ειναι το μονο που μου ελειπε τωρα για να δεσει το γλυκο. Δεν ξερω γιατι βρε παιδια η τελευταια χρονια με παει χαλια σε ολα τα επιπεδα, ποτε θα φτιαξει? εχω αρχισει να κουραζομαι ψυχολογικα

Αχ με ποιο τροπο να ανεβω? ολο τα προβληματα μου σας λεω και νιωθω οτι εχω γινει κουραστικη

Κορίτσι μου μην στενοχωριέσαι για αυτό... νομίζω ότι πια πλέον των μαγειρικών μας θεμάτων, έχουμε γίνει μία παρέα που λέει και ότι μας απασχολεί... και όλα είναι μέσα στη ζωή! εγώ σε καταλαβαίνω πάρα πολύ καλά πάντως! τον τελευταίο χρόνο, μη σου πω και παραπάνω, τίποτα δεν μου πάει καλά... αλλά προσπαθώ να βρίσκω σε μικρά, ίσως ανόητα καμία φορά, πράγματα, που θα με κάνουν να ανέβω και να δω λίγο πιο αισιόδοξα τα θέματα μου... δε γίνεται αλλιώς;)

Από φαγητά σήμερα θα φάμε φακές, με την συνοδεία του γαύρου φυσικά... και σκέφτομαι τι θα φτιάξω για την Τσικνοπέμπτη... έχω χωριάτικα λουκάνικα και σκέφτομαι να πάρω και άλλα κρέατα, να κάνω ένα μιξ γκριλ... λίγο τζατζίκι, καμία πιτούλα... τι λέτε?

Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Αγγελικουλα τοση χαρα; Σε πληγωσα το πρωι ε; Ειδες αποζημιωθηκες απο τη μετεωρολογικη βομβα. Σκεψου ομως οτι το μεγαλυτερο διαστημα του χρονου εγω μουλιαζω:tongue::tongue:

Ιωαννα μου ημουν σιγουρη οτι σε εσας θα ειχε χιονισει. Καλά κανεις και κοιτας το θεμα της ελιτσας. Να εισαι αισιοδοξη και να μη φοβασαι! Το καταλαβαινω οτι σου εχουν πεσει πολλα αυτον το χρονο και το κακο ειναι οτι και το γενικοτερο κλιμα δεν σου φτιαχνει τη διαθεση. Εδω ομως θα μας τα λες για να τα βγαζεις απο μεσα σου. Δεν εχω παραπονο απ'ολα εχει εδω ο μπαχτσες. Το φορτε του ομως ειναι η βροχη:mrgreen::mrgreen:

Τζενακι κι εσυ τρεχεις πολυ βρε κοριτσι. Μηπως καποια πραγματα να μεινουν λιγο πιο πισω και να εισαι εσυ πανω απ'ολα καλά; Στη δουλεια αν μπορεις γινε αναισθητη γιατι στις μερες μας δεν παλευεται αλλιως. Εγω περνουσα καποια ζορια τον τελευταιο καιρο σε αυτον τον τομεα και σημερα συνεβη μια πολυ καλή πραξη που δεν την περιμενα και μου εφτιαξε τη μερα να σας πω την αλήθεια:wink:. Δεν θελω ομως να πω παραπανω καταλαβαινετε γιατι. Ελπιζω να τα πουμε απο κοντα.

Η παιδιατρος μου ειπε να μην δινω στην κορη να τρωει βλακειες που της κοβουν την ορεξη και να αδιαφορουμε ολοι στην γκρινια που θα εχει για να μας εκμεταλλευτει. Το ειπε και στον παππου αλά οταν το ειπαμε στη γιαγια τα ακουσα παλι:roll::roll::roll:.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε Αγγελικουλα τοση χαρα; Σε πληγωσα το πρωι ε; Ειδες αποζημιωθηκες απο τη μετεωρολογικη βομβα. Σκεψου ομως οτι το μεγαλυτερο διαστημα του χρονου εγω μουλιαζω:tongue::tongue:

Βρε δεν με στεναχώρησες εσύ! Ο καιρός με σκάει δεν λέει να ρίξει και προς τα εδώ λίγο χιονάκι! Τώρα έχει σταματήσει εντελώς...

Εγω περνουσα καποια ζορια τον τελευταιο καιρο σε αυτον τον τομεα και σημερα συνεβη μια πολυ καλή πραξη που δεν την περιμενα και μου εφτιαξε τη μερα να σας πω την αλήθεια:wink:. Δεν θελω ομως να πω παραπανω καταλαβαινετε γιατι. Ελπιζω να τα πουμε απο κοντα.

Χαίρομαι που άκουσες κάτι που σε έκανε να χάρείς κι ελπίζω να μας τα πεις από κοντά σύντομα!

Η παιδιατρος μου ειπε να μην δινω στην κορη να τρωει βλακειες που της κοβουν την ορεξη και να αδιαφορουμε ολοι στην γκρινια που θα εχει για να μας εκμεταλλευτει. Το ειπε και στον παππου αλά οταν το ειπαμε στη γιαγια τα ακουσα παλι:roll::roll::roll:.

Οι γνωστοί και μή εξαιρεταίοι παππούδες :rolleyes:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικη θεα Νινα!!!!! Πηρα αλατι και ξυδι και περιμενω τον γαυρο!

Αγγελικη μαλλον πρεπει να ερθεις στα βορεια να μεινεις, εγω παλι τον βαρεθηκα αυτον τον καιρο θελω ανοιξη

Φωτεινη αυτοι οι παπουδες ειναι ενα θεμα. Χαρηκα που ακουσες ευχαριστα!

Κοριτσια πειραζει που βαριεμαι τρελα να μαγειρεψω για την τσικνοπεμπτη και θα προτιμησω το ετοιμο? εχω και τα γεννεθλια μου και δεν ξερω τι θα κανω

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννάκι δεν επιβάλεται να ψήσεις την Τσικνοπέμπτη. Κι αφού είναι και τα γενεθλιάκια σου μην κουραστείς κάνοντας ετοιμάσίες. Μιά χαρά είναι το απέξω! Άλλωστε, όπως έλεγα και παλιότερα, και οι ψήστες κλέφτες θα γίνουν??? ;)


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καταπληκτικη θεα Νινα!!!!! Πηρα αλατι και ξυδι και περιμενω τον γαυρο! περιμένω εντυπώσεις, μόλις τον κάνεις!:D

Αγγελικη μαλλον πρεπει να ερθεις στα βορεια να μεινεις, εγω παλι τον βαρεθηκα αυτον τον καιρο θελω ανοιξη

Φωτεινη αυτοι οι παπουδες ειναι ενα θεμα. Χαρηκα που ακουσες ευχαριστα!

Κοριτσια πειραζει που βαριεμαι τρελα να μαγειρεψω για την τσικνοπεμπτη και θα προτιμησω το ετοιμο? εχω και τα γεννεθλια μου και δεν ξερω τι θα κανω /COLOR]

καθόλου δεν πειράζει, θα έλεγα... απεναντίας, μήπως να αναλάβει κανένας άλλος το ψήσιμο, μιας και είναι τα γενέθλια σου?:.. και συμφωνώ με την Αγγελική, εάν μπορείτε.
Link to comment
Share on other sites

Ninaki ου τι τελεια θεα!!! Κ εδω τωρα χιονιζει πολυ αλλα αν δουλευεις δεν μπορεις να το απολαυσεις!

Ιωαννακι μου καθολου κουραστικη δεν γινεσαι ισα ισα! μακαρι να μπορουσαμε βρε κοριτσια να τα πουμε κ απο κοντα!

Φωτεινη κλασικη γιαγια.Κ εμενα η δικη μου ετσι ειναι>Οσο της λες οχι το κανει επιτηδες.Ενω ο μπαμπας δεν ειναι ετσι.

Κοριτσια ειλικρινα στο θεμα δουλειες σπιτιου εχω χαλαρωσει παρα πολυ κανω τα βασικα που λενε κ στο σιδερωμα δεν τα ψιριζω οπως παλιοτερα κ μερικα τυπου φουτερ η τα μεσα του σπιτιου φορμες δεν τα σιδερωνω απλα ολα περνανε απο μενα κ λιγο απο δω λιγο απο εκει γινεσαι πτωμα.Συνηθως ο συζυγος τα Σαββατα δουλευει κ αν δεν δουλευει κανε τα ψωνια κ παει τα παιδια σε δραστηριοτητες κ αντε να προλαβει να κανει καμια σκουπα η κανα ξεσκονισμα....Αφου ειδατε για να μπορω να πηγαινω ενα γυμναστηριο καθομαι Κυριακες κ μαγειρευω ενα σωρο πραγματα .... σκεφτομουν γι αμια φορα στις 15 για γυναικα θα δουμε γιατι κ τα οικονομικα μας δεν ειναι κ οτι καλυτερο .,...

Ιωαννακι αφου δεν εχεις διαθεση κ γεννεθλιαζεις κιολας να μην κανεις τιποτα!! Κ τα ετοιμα ωραιοτατα ειναι, ερκει να κανεις νωρις την παραγγελια!

Νινακι θα εχετε παρεα η μονοι σας; αν ειστε τα δυο σας παρε κ λιγα παιδακια κοτοπουλο , λιγη πανσετα κ πιτουλες κ μαζι με το τζατζικακι κ πατατες τηγανιτες θα την κανετε ταρατσα κ θα μεινει κ φαγητο!

Εμεις κοριτσια δεν θα κανουμε τιποτα μιας κ ο μεγαλος εχει προπονηση ως της 7 κ γυρναει σπιτι 7:30.μετα πρεπει να διαβασει μπανια κλπ κ 9-9:30 υπνο.Ειναι δυσκολη μερα η Πεμπτη.Θα κανουμε ομως με φιλους ΤσικνοΣαββατο , το ιδιο ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Ninaki ου τι τελεια θεα!!! Κ εδω τωρα χιονιζει πολυ αλλα αν δουλευεις δεν μπορεις να το απολαυσεις!

Εδώ είχε σταματήσει πριν καμία ώρα αλλά βλέπω φορτώνει πάλι ο καιρός!

Κοριτσια ειλικρινα στο θεμα δουλειες σπιτιου εχω χαλαρωσει παρα πολυ κανω τα βασικα που λενε κ στο σιδερωμα δεν τα ψιριζω οπως παλιοτερα κ μερικα τυπου φουτερ η τα μεσα του σπιτιου φορμες δεν τα σιδερωνω

Κι εγώ κάποια που δεν τσαλακώνουνε δεν τα πατάω να δεν προλαβαίνω.

Εμεις κοριτσια δεν θα κανουμε τιποτα μιας κ ο μεγαλος εχει προπονηση ως της 7 κ γυρναει σπιτι 7:30.μετα πρεπει να διαβασει μπανια κλπ κ 9-9:30 υπνο.Ειναι δυσκολη μερα η Πεμπτη.Θα κανουμε ομως με φιλους ΤσικνοΣαββατο , το ιδιο ειναι!

Θα συνδυάσετε Τσικνοπέμπτη με άγιο Βαλεντίνο, κοινώς θα έχετε Τσικνοβαλεντίνο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...