Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρες!!

Χτες περάσαμε πολύ ωραία, αν και τσικνίστηκα τρελά μέσα στην κουζίνα!! πλάκα είχε ο συγχρονισμός μου: έψηνα σε ταψί το κοτόπουλο, τις μπριζόλες και τα κεμπάπ μαζί, ενώ τηγάνιζα πατάτες και έψηνα πίτες...χα χα τρελή εικόνα ε? Να είμαστε καλά όλοι, να περνάμε καλά... απλά στενοχωρήθηκα λίγο που δεν μπορούσαν να είναι μαζί μας οι δικοί μου:(

Ιωαννακι μου χρονια πολλα!!! πολλα πολλα , καλα κ ευτυχισμενα μαζι με τους αγαπημενους σου !!! Κ του χρονου σε μια σουπερ τελεια δουλιτσα κ με φουσκωμενη κοιλιτσα! ειδατε εκανα κ ομοιοκαταληξια χαχαχα !!

Αγγελικη μου καλα αποτελεσματα να εχεις! αντε συνεχισε λοιπον την αγωγη κ περιμενουμε νεα! μακαρι να βρεθει τι σε πειραζει να κανεις θεραπεια να τελειωσει!

Μια χρα ειναι κ τα ντελιβερι!

Φωτεινη συμφωνω μαζι σου!! πολυ καυτερη η τυροκαετερη της πεθερας! να την μπορασει το Νινακι σε ατομικα μπολακια κ το δικο της να το "περιποιηθεί" ιδιεταίρως!! Ωραία ιδέα ήταν, αλλά επειδή της αρέσουν πολύ τα καυτερά, όσο πιο καυτερή την κάνω, τόσο πιο πολύ ευχαριστιέται... οπότε δεν πιάνει το κόλπο;)

Νινακι τιποτα δεν εφτιαξες !! καλα σιελοροια εχω παθει με αυτα που διαβαζω!!!

οποτε βρεις χρονο γραψε μας τις μαριναδες! Λοιπόν έβαλα το κοτόπουλο σε τσικουδιά,σάλτσα ντομάτας, λάδι, ρίγανη, μουστάρδα και πιπέρι, το χοιρινό σε γάλα, πιπέρι, λάδι και τις μπριζόλες σε τσικουδιά, πιπέρι, ρίγανη, λάδι, κρεμμύδι ψιλοκομμένο.

Για γλυκο εγω προτεινω χαλβα σιμιγδαλενιο που ειναι κ ευκολο ,σοκολατοπιτα, πορτοκαλοπιτα η καποιο τσιζ κεικ η λεμον παι που ειναι δροσερα να σπασει κ η κρεατιλα. Τελικά έκανα μηλοπιτάκια με φύλλο που είχα στην κατάψυξη και γέμιση εκτός μήλου, έβαλα μπανάνα, σταφίδες και φυσικά κανέλα και ζάχαρη.

Διαβασα προχτες μια συνταγη που μου φανηκε ευκολη .Βαζεις νταιτζεστιβ με βουτυρο οπως στο τσιζ κεικ κ απο πανω ανακατευεις ενα κιλο στραγγιστο γιαουρτι με 1 ζαχαρουχο,ξυσμα λεμονι κ χυμο λεμονι κ το βαζεις στο ψυγειο.Απο πανω παλι λιγο ξυσμα η αμυγδαλο.Θελω να το δοκιμασω. ωραίο ακούγεται... ίσως και με μία μαρμελάδα στο τέλος, ανακατεμένη με λίγο ζελέ...

Καλημέρα παρεούλα!!!!

Τι κάνετε; Πώς τα περάσατε χθες;

Ιωάννα μου ξεχάστηκα κι εγώ....Χρόνια πολλά!!! Να είσαι πάντα γερή, δυνατή, με αγάπη και χαρά!!!!

Τελικά χθες οι δικοί μου δεν ήθελαν να πάμε πουθενά και μας είπαν να πάμε μόνοι μας. Ο καλός μου όμως είχε την ιδέα να πάμε να πάρουμε από ένα σουβλατζίδικο σουβλάκια, κοκορέτσι, κοντοσούβλι και τα σχετικά και να πάμε από εκεί να τους κάνουμε έκπληξη. Έτσι κάναμε και πήγαμε, έμειναν λίγο με το στόμα ανοιχτό, αλλά τελικά περάσαμε καλά. Σήμερα έχουμε υπόλοιπα από χθες καθώς ότι περίσσεψε δεν ήθελε η μητέρα μου να το κρατήσει κι έτσι πήραμε πακετάκι πίσω στο σπίτι. Μπράβο στον σύζυγο για την ωραία ιδέα!! φαντάζομαι την χαρά τους!

Πάω να συνεχίσω στη δουλειά και τα λέμε!!!

Καλό μεσημέρι μαγειροπαρεάκι!

¨Οπως διάβασα όλοι και όλες περάσατε ωραία χτες! Και του χρόνου!

Εμείς μαζευτήκαμε στης πεθεράς μου και ψήσαμε σουβλάκια κοτόπουλο, παιδάκια κοτόπουλο και αρνίσια, κεμπάπ και λουκάνικα. Είχαμε και τηγανιτές πατάτες, πιτούλες, σαλάτα λάχανο και 3 διαφορετικές σως. ¨Οπως καταλαβαίνεται νηστικοί μείναμε πάλι!!! Και του χρόνου!!:tongue:

Για σήμερα έχει μείνει από χτες τάρτα με κιμά, η οποία Ιωαννάκι ήταν πολύ ωραία και κατοχυρώθηκε! Έχει επίσης και κρέας που έμεινε από χτες.

Παρεάκι μου, θα σας αποχωριστώ για μία εβδομάδα γιατί θα πάμε με τον άντρα μου στο χωριό για κάποιες δουλειές που βγήκαν. Εκεί δεν έχω ίντερνετ οπότε θα τα ξαναπούμε την επόμενη Δευτέρα, καλώς εχόντων των πραγμάτων! Ρούφα μπόλικο φρέσκο αέρα και για εμάς, όταν φτάσεις με το καλό!! να περάσετε όμορφα!

Σας φιλώ!

Καλημέρα κι απο μενα.

Βλέπω οτι ολες κατι καναμε χτες. Εμεις μετα τη δουλεια πηγαμε σε ενα ψητοπωλειο και το τσικνισαμε. Μετα το βραδυ δεν αντεξα να φαω κι αλλο.

Αγγελικη μου καλό σου ταξιδι και να περασετε καλά! Παντως θα εχει κρυο την επομενη εβδομαδα στη Δ. Ελλαδα. Εχετε θερμανση εκει ετσι;

Σμουρφιτα καλά εκανες κι εκανες εκπληξη στους δικους σου!

Τζενακι ωραια και τα μακαρονια μετα την Τσικνοπεμπτη και πριν τον γνωστό πλέον Τσικνοβαλεντινο.

Νινα εδωσες παλι ρεστα φανταζομαι!:tongue::tongue:

Εγω αυριο ταξιδευω. Ελπιζω να δω καποιες απο εσας τουλάχιστον απο κοντα αν και λεει οτι θα κανει κρυο. Θα κανονίσουμε?:D σου στέλνω π.μ.

Φιλια και καλό ΣΚ

Σήμερα ψιλόκοψα λίγο από το χθεσινό χοιρινό και έκανα μία σάλτσα για ζυμαρικά... μάλλον μακαρονάδα ή κριθαράκι θα το συνοδέψω.

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρες!!Καλησπέρα!!!

Χτες περάσαμε πολύ ωραία, αν και τσικνίστηκα τρελά μέσα στην κουζίνα!! πλάκα είχε ο συγχρονισμός μου: έψηνα σε ταψί το κοτόπουλο, τις μπριζόλες και τα κεμπάπ μαζί, ενώ τηγάνιζα πατάτες και έψηνα πίτες...χα χα τρελή εικόνα ε? Να είμαστε καλά όλοι, να περνάμε καλά... απλά στενοχωρήθηκα λίγο που δεν μπορούσαν να είναι μαζί μας οι δικοί μου:(

Τέλεια εικόνα!!! χαχαχα!!!! Να'στε πάντα καλά και χαρούμενοι! Καλά να είναι και οι δικοί σου Νίνα μου και δεν πειράζει θα το τσικνίσετε άλλη μέρα;)

Σήμερα ψιλόκοψα λίγο από το χθεσινό χοιρινό και έκανα μία σάλτσα για ζυμαρικά... μάλλον μακαρονάδα ή κριθαράκι θα το συνοδέψω.

Φιλιά!

Μμμμμμ.....νόστιμο!!!!!!!!!!!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!!

Τι κάνετε; Πώς είστε; Πώς τα περάσατε το Σαββατοκύριακο; Φωτεινή ήρθες;;;

Λοιπόν εμείς περάσαμε ένα ήρεμο ΣΚ χωρίς πολλά-πολλά. Δεν κάναμε κάτι το ιδιαίτερο, συμμαζέψαμε το σπίτι, έβαλα πλυντήρια, σίδερο, πήγαμε βολτούλα, κοιμήθηκα (!)...

Μαγειρικά τώρα, το Σάββατο είχαμε γιουβέτσι στη γάστρα και έμεινε και για την Κυριακή. Χθες το βράδυ έκανα μια τυρόπιτα και μια σπανακόπιτα με μυζήθρα κρητική αλλά πήρα έτοιμο φύλλο κουρού, παρ'όλα αυτά μια χαρά νοστιμότατες έγιναν!

Πάω για δουλίτσα γιατί έπεσαν λίγο μαζεμένα πρωί πρωί και τα ξαναλέμε.

Φιλιά!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε κοριτσια κ αγορι!

τι κανετε πως περασατε το ΣΚ; Εμεις πολυ ωραια! ΠΑο παρτυ σε παρτυ κ ενιδαμεσα μαγειρευα κ εκανα δουλειες! Αν κοιμομουν κιολας καλυτερα θα ηταν σουπερ!

Φωτεινη μου πως φτασατε; σημερα ειναι η επεμβαση;

Η Αγγελικη θα απολαμβανει τωρα καθαρο αερα!

Στρουμφιτακι πολυ ωραιες οι πιτουλες με το φυλλο κουρου! γεια στα χερια σου!

Νινακι ευχαριστω πολυ για τις μαριναδες! Ωραια η ιδεα σου να κανεις το χοιρινο με σαλτσα! Ειναι απο τα κρεατα που στεγνωνει πολυ αν δεν ειναι λαιμος !

Στα μαγειρικα μας τωρα. Το Σαββατο το μεσημερι εκανα μπαμιες λαδερες.Το βραδυ πηγαμε σε φιλους κ ψησαμε κρεατικα στα καρβουνα,σαλατουλα,πατατες μια χαρα.Το Σαββατο το πρωι αφου ξυπνησε απο της 6:30 ο μικρος κ μετα απο λιγο κ ο μεγαλος οποτε ειχαμε πολυυυ χρονο, εβρασα κοκορα κ καθαρισα σπανακι πρασο κλπ κ τα τσιγαρισα κ τα εβαλα στην καταψυξη για να τα κανω σπανακορυζο κ γιουβετσι μεσοβδομαδα.

Οπως σας εγραψα ειχαμε κ παρτυ αποκριατικα κ το Σαββατο κ την Κυριακη,ετσι εφτιαξα μπισκοτα με κομματια σοκολατας κ μια δοση κεικ χωρισμενη σε δυο ταψακια κ μπομπες κ πηγα.

Χτες για το μεσημερι εφτιαξα ψαρια ψητα με μπροκολο σαλατα κ πατατοσαλατα.Εφτιαξα κ μια τυροπιτα για βραδυνο κ για δεκατιανο σημερα,φασολαδα να φαμε σημερα το μεσημερι κ λιγο κοτοπουλο με πατατες στην γαστρα για τον μεγαλο που δεν τρωει φασολαδα κ το ζηταγε απο την Τεταρτη,μολις βγηκε χτες καυτο καυτο εφαγε ενα πιατο κ πηρε κ μαζι του σημερα στο σχολειο.Εμεινε κ μια μεριδα για μια μερα για μενα.

Χτες το απογευμα στο παρτυ ειχε φερει μια μαμα χαλβα σιμιγδαλενιο κ εχει απο χτες κ μου τον ζηταει.Του ειχα υποσχεθει οτι θα τον εκανα το βραδυ αλλα ειχα πολυυυυ σιδερωμα κ δεν με κραταγαν τα ποδια μου μετα να κανω κ χαλβα οποτε το απογευμα γυρνωντας θα του κανω λιγο να του φυγει η λαχταρα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπέροχα καλησπέρα!

Το ξέρω ότι χάθηκα αλλά είμαι σε σαιζόν που τρέχουν πολλά παιδικά βιβλία και τρέχω. Ειδικότερα με το τρίτο μου, υπέροχο βιβλίο, που έχει όμως ένα ιδιαίτερο και δύσκολο θέμα (καρκίνος...).

Πάω να σας διαβάσω και το βράδυ θα επιστρέψω. Τα φιλιά μου κούκλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας παιδιά κι από μένα.

Σήμερα έφτιαξα φέτες σολομού με πατάτες στο φούρνο. Την Κυριακή είχαμε τας κεμπάπ και το Σάββατο βγήκαμε έξω για φαγητό με φιλική οικογένεια.

Καλα βρε Εβιρι μ εκανες και βουρκωσα πρωι πρωι! Να σαι καλα για ολα, πραγματικα δεν ξερεις τι κουραγιο μου εδωσες! Ελπιζω μονο να μην μεγαλωσει το παιδι μου χωρις μανα, αυτο μονο με νοιαζει.

Ιωάννα μου νομίζω ότι το κουράγιο το έχεις μέσα σου από μόνη σου. Δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ το δεύτερο που αναφέρεις. Εσύ είσαι Σπαρτιάτισσα λεβέντισσα (κι ας μην κατάγεσαι από τη Σπάρτη) και μου δίνεις την εντύπωση ότι η δύναμή σου είνα πολύ μεγάλη σχεδόν αντρική. Με αυτή τη δύναμη που σε διακρίνει θα νικήσεις τις βασανιστικές σου σκέψεις και ό,τι άλλο.... και θα είσαι εσύ στην κορυφή. Το κεφάλι ψηλά λοιπόν.

Να σου ευχηθώ να τα χιλιάσεις για τα γενέθλιά σου να είσαι πάντα γερή και δυνατή να σε χαίρεται η οικογένειά σου κι εμείς οι φίλες σου να σε απολαμβάνουμε μέσα από τα γραπτά σου μηνύματα (αλλά και στις συναντήσεις).

Το κεικ που κανω καθε Κυριακη το τρωει μονο ο μπαμπας μας.Τα μικρα ουτε καν δοκιμαζουν!

Τι κρίμα φτιάχνεις τα ωραιότερα κέικ και δεν τα δοκιμάζουν; Χάνουν πολλά.

Έβιρι λες με το μνημόνιο να υπογράψαμε και για τον καιρό;;;; Δεν το είχα σκεφτεί! χαχαχα

Όλα πιθανά είναι Στρουμφίτα μου. Να σου πω ότι πολύ το χάρηκα που έχουν σκυλιάσει αυτές τις μέρες οι Ούνοι.

¨Οπως σας είπα ήμουν σε αλλεργιολόγο χτες. Από τις πρώτες εξετάσεις που μου έκανε δεν εντόπισε κάτι που να με πειράζει. Τώρα στις 26 του μήνα θα πάω να μου κάνει και αιμοτολογικές αλλά και σπιρομέτρηση. Και μετά όταν θα έχει τα αποτελέσματα και από τις 3 εξετάσεις θα καταλήξει στο αν με πειράζει κάτι και τι είναι αυτό. Για την ώρα θα εξακολουθήσω να λαμβάνω την αγωγή που μου έχει δώσει η παθολόγος μέχρι νεοτέρας!

Ελπίζω αυτή τη φορά να βρεθεί βρε Αγγελική μου για να ξέρεις κι εσύ από τι να φυλάγεσαι και για να μη σε ταλαιπωρεί με το πήγαιν' έλα.

Παρεάκι μου, θα σας αποχωριστώ για μία εβδομάδα γιατί θα πάμε με τον άντρα μου στο χωριό για κάποιες δουλειές που βγήκαν. Εκεί δεν έχω ίντερνετ οπότε θα τα ξαναπούμε την επόμενη Δευτέρα, καλώς εχόντων των πραγμάτων!

Καλά να περάσεις και να ξεκουραστείς λίγο. Καλή επιστροφή.

τι κανετε πως περασατε το ΣΚ; Εμεις πολυ ωραια! ΠΑο παρτυ σε παρτυ κ ενιδαμεσα μαγειρευα κ εκανα δουλειες!

Έτσι ευχαριστιέται κανείς τις Απόκριες.

Κορίτσια υπέροχα καλησπέρα!

Το ξέρω ότι χάθηκα αλλά είμαι σε σαιζόν που τρέχουν πολλά παιδικά βιβλία και τρέχω.

Πολύ ευχάριστο αυτό Νίκο μου. Μακάρι να έχεις μόνο τέτοιου είδους τρεξίματα.

Ειδικότερα με το τρίτο μου, υπέροχο βιβλίο, που έχει όμως ένα ιδιαίτερο και δύσκολο θέμα (καρκίνος...).

Είναι κι αυτό ένα θέμα που κυριαρχεί στη σύγχρονη εποχή μας. Καλό είναι να το συζητάμε όπως συζητάμε και τη γρίπη. Και φυσικά είναι πολύ ωραίο που βγαίνουν παιδικά βιβλία με τέτοιο θέμα για να εξοικειώνονται τα παιδιά και να γίνονται ενήλικες χωρίς ρατσισμό και φόβο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα

Για να δουμε τι θα γινει με την χωρα ...

Εβιρακι μου οντως εχεις δικιο.Φετος κ τα παιδια αλλα κ εμεις καταλαβαμε αποκριες!

Ειδες τι αναποδα παιδακια εχω; οπου κ να παω κεικ η οποιος φαει σπιτι μου ολοι λενε καλα λογια κ αυτα ουτε καν δοκιμαζουν! Που θα παει ελπιζω μεγαλωνοντας να αλλαξουν γνωμη!

Πολυ μου αρεσει ο σολωμος αλλα δεν τον εχω μαγφειρεψει ποτε με πατατες.Συνηθως τα κανω στην σχαρα τα ψαρια κ κανω πατατοσαλατα κ βραστη σαλατα γιατι ο συζυγος δεν τα ειχε μαθει απο την μανα του ετσι με πατατες μαγειρεμενα ολο πλακι με κρεμμυδια τα τρωγανε.Την επομενη φορα που θα φτιαξω ψαρια θα τα κανω κ εγω ετσι, τα τρωνε κ τα παιδια, βαζω κ φετες ντοματας κ πιπερια κ γινονται λουκουμι.Ειδικα αν ειναι ανοιξη κ εχω κ φρεσκο δυοσμο κ κρεμμυδακι ονειρο!

Χτες εφτιαξα τον κοκορα γιουβετσι στο πηλινο κ λιγο χαλβα που ηθελε ο γιος.Εβρασα κ μπροκολο με καροτα για σαλατουλα.Για αυριο δεν μαγειρευω μιας κ εχει μεινει απο χτες φασολαδα,εχω κ μια μεριδα μπαμιες θα μεινει κ απο το σημερινο μια χαρα!

Νικο μου μακρι οταν χανεσαι να ειναι για αυτο τον λογο!

Ολα θα πανε σουπερ με το βιβλιο σου! Κ αυτο ειναι πολυ σημαντικο θεμα κ πρεπει ολοι να ενημερωνομαστε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και αγορι!

Κοριτσια θα σας πω γρηγορα τα νεα γιατι εχω λιγη δουλιτσα. Την παρασκευη σηκωθηκα κι εφυγα νωρις γιατι τσακωθηκα πολυ ασχημα με τους συναδελφους του λογιστηριου επειδη πηρα 300€ να πληρωσω το γιατρο, απλα μου ορμηξαν λες και τα εβγαλαν απο την τσεπη τους. Παραιτηθηκα εκεινη τη στιγμη αλλα δεν την εκαναν δεκτη γιατι δεν ηθελαν να παρω αποφασεις εν βρασμω. Εχτες δεν ηρθα και σημερα που ηρθα το εχω μετανοιωσει.

Το Σαββατο εκανα ενα μικρο τραπεζι για τα γεννεθλια μου, εκανα ενα γλυκακι, μοσχαρι κοκκινιστο αλλα πικαντικο, πρασσοπιτα, κοτοπουλο τηγανια, τα λουκανικα της Εβιρι με το κρασι και η μαμα μια κοτοπιτα. Ευκολα γιατι δεν μπορουσα να κουνισω καλα τα χερι.

Για σημερα εχουμε αρακα

Βλεπω αρκετες απουσιες, ελπιζω να ειστε καλα!

Link to comment
Share on other sites

κ πολυ καλα εκανες κ εφυγες.Σηκω φυγε απο εκει μεσα κ μην ξαναπατας. Ακους εκει,τα δεδουλευμενα σου διεκδικεις δεν ζητας δανεικα! τι ανθρωποι υπαρχουν Θεε μου!

Μπραβο για την γιορτουλα σου! Λαχταριστα ολα οσα εφτιαξες.Αυτη την πρασοπιτα τελευταια την βλεπω συνεχως μπροστα μου.Δεν εχω φαει ποτε. Πιστευω ομως πως θα ειναι πολυ νοστιμη αφου το πρασο ειναι πολυ γλυκο απο μονο του κ οπου μπαινει νοστιμιζει απιστευτα. Θ ατην δοκιμασω με την πρωτη ευκαιρια.

Το χερι πως παει; ο μικρος;

Link to comment
Share on other sites

κ πολυ καλα εκανες κ εφυγες.Σηκω φυγε απο εκει μεσα κ μην ξαναπατας. Ακους εκει,τα δεδουλευμενα σου διεκδικεις δεν ζητας δανεικα! τι ανθρωποι υπαρχουν Θεε μου!

Μπραβο για την γιορτουλα σου! Λαχταριστα ολα οσα εφτιαξες.Αυτη την πρασοπιτα τελευταια την βλεπω συνεχως μπροστα μου.Δεν εχω φαει ποτε. Πιστευω ομως πως θα ειναι πολυ νοστιμη αφου το πρασο ειναι πολυ γλυκο απο μονο του κ οπου μπαινει νοστιμιζει απιστευτα. Θ ατην δοκιμασω με την πρωτη ευκαιρια.

Το χερι πως παει; ο μικρος;

κουνιεμαι κανονικα λιγη φαγουρα εχω απο τα ραμματα αλλα ο μικρος σημερα ξυπνησε με 38,5 μπουκωμα και πονοκοιλο. Ελπιζω να το περασουμε ανωδυνα. Να ερθει και η παρασκευη μηπως βγει η βιοψια γιατι πραγματικα δεν αντεχω αλλο, ειναι οι χειροτερες μερες τις ζωης μου.

Τωρα παραιτηθηκανε 2 συναδελφοι που ειναι 35 χρονια στην εταιρια. Στραβωσαν πολυ με αυτο που εγινε σε μενα την Παρασκευη και ηταν το κερασακι στην τουρτα, φευγουν οι ανθρωποι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κι απο μενα!

Ηρθα Αθηνα κι ελπιζω να μπορεσουμε να συναντηθουμε. Προτεινω Παρασκευη απογευμα μετα το περας της εργασιας σας τι λετε;

Δε θα σχολιασω πολλά γιατι τα πιτσιρικια θελουν να μου παρουν το κομπιουτερ(!!!!). Ιωαννα μου καταρχην για το θεμα υγειας μη βαζεις μαυρες σκψεις στο μυαλο σου και θετικη ενεργεια! Ολα καλά θα πανε. Απλά προσεχε πολύ το καλοκαιρι με την υπεροχη ηλιοφανεια της πατριδας μας. Οσο για τη δουλεια σου συμπεριφερθηκαν πολύ ασχημα. Ποιος ξερει τι παιχνιδια παιζονται. Παντως μου εκανε εντυπωση οτι δεν δεχτηκαν την παραιτηση σου (κανονικα θα χαιρονταν που φευγει ενας εργαζομενος). Αν μπορεις φροντισε να τους κυνηγσεις για τα δεδουλευμενα σου με νομικο τροπο σε περιπτωση που παραιτηθεις. Να εχεις να λαμβανεις κι οχι να τους κανεις και δωρο απο πανω.

Εδω τα πραγματα κυλουν καπως περιεργα. Τα παιδια ηρεμα, εγω να φανταστειτε ξεκουραζομαι γιατι το ειχα αναγκη να πω την αλήθεια. Πηγε χτες η μαμα μου στη γιατρο και προεκυψε ενα προβλημα και μαλλον αναβαλλεται


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

η επεμβαση. Οι δικοι μου δεν καταλαβαν και πολλά και η γιατρος τους ζητησε να μιλησει μαζι μου για να συνεννοηθει!!!! Τουλάχιστον προχωραει ο πατερας μου το δικο του θεμα μετα απο φωνες και δικη μου πιεση) κι ετσι δεν πηγε εντελως χαμενη η αδεια.

Σαββατο και Κυριακη (εφτασε και για εχτες) μαγειρεψε ο αντρας μου αλλά η κορη δεν το τιμησε. Για σημερα φτιαχνω χταποδακι με μακαρονακι κοφτο μια που ο αντρας μου δεν το πολυτρωει.

Θα σχολιασω εν καιρω τα υπολοιπα. Οπως καταλαβατε η παρεμβαση του γιου ειχε σαν αποτελεσμα 2 μηνυματα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!

Ιωάννα κορίτσι μου τι πράγματα είναι αυτά πάλι; ΟΚ καλό είναι να μην παίρνουμε αποφάσεις εν βρασμώ, αλλά όλα αυτά που έχει τραβήξει δικαιολογημένα σε οδήγησαν σε αυτή την πράξη. Στο τέλος θα σε αρρωστήσουν αυτοί με την συμπεριφορά τους. Πολύ ωραία πρέπει να τα περάσατε το Σάββατο! Πολύ νόστιμα φαγητά!!! Το χέρι σου πώς είναι;

Έβιρι λατρεύω τον σολομό με πατάτες στο φούρνο. Έτσι τον κάνω κι εγώ για τον άντρα μου, αλλά δυστυχώς εγώ μόνο τον μυρίζω (δεν μπορώ να φάω λόγω αλλεργίας).

Τζένη τι καλά που καταλαβαίνετε απόκριες!!! Εμείς δεν μπορώ να πω ότι μπήκαμε στο κλίμα, αλλά δεν πειράζει. Σοβαρά δεν δοκιμάζουν το κέικ σου;;; Μα είναι δυνατόν;;;; Είμαι σίγουρη ότι μεγαλώνοντας θα αλλάξουν γνώμη!

Τι ωραίος ο χαλβάς!!! Θα φτιάξω κι εγώ το ΣΚ. Και για τη Δευτέρα και για το δοντάκι της μικρής. 2 σε 1!!!:tongue:


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

κουνιεμαι κανονικα λιγη φαγουρα εχω απο τα ραμματα αλλα ο μικρος σημερα ξυπνησε με 38,5 μπουκωμα και πονοκοιλο. Ελπιζω να το περασουμε ανωδυνα. Να ερθει και η παρασκευη μηπως βγει η βιοψια γιατι πραγματικα δεν αντεχω αλλο, ειναι οι χειροτερες μερες τις ζωης μου.

Τωρα παραιτηθηκανε 2 συναδελφοι που ειναι 35 χρονια στην εταιρια. Στραβωσαν πολυ με αυτο που εγινε σε μενα την Παρασκευη και ηταν το κερασακι στην τουρτα, φευγουν οι ανθρωποι

Πάλι αρρωστούλης ο μικρός; Περαστικά του!

Οι συνάδελφοί σου προφανώς και δεν έχουν άδικο που παραιτήθηκαν όπως κι εσύ άλλωστε. Αλλά μην τους αφήσετε έτσι, κυνηγήστε τους νομικά!

Καλημέρα κι απο μενα!

Ηρθα Αθηνα κι ελπιζω να μπορεσουμε να συναντηθουμε. Προτεινω Παρασκευη απογευμα μετα το περας της εργασιας σας τι λετε;

Δε θα σχολιασω πολλά γιατι τα πιτσιρικια θελουν να μου παρουν το κομπιουτερ(!!!!). Ιωαννα μου καταρχην για το θεμα υγειας μη βαζεις μαυρες σκψεις στο μυαλο σου και θετικη ενεργεια! Ολα καλά θα πανε. Απλά προσεχε πολύ το καλοκαιρι με την υπεροχη ηλιοφανεια της πατριδας μας. Οσο για τη δουλεια σου συμπεριφερθηκαν πολύ ασχημα. Ποιος ξερει τι παιχνιδια παιζονται. Παντως μου εκανε εντυπωση οτι δεν δεχτηκαν την παραιτηση σου (κανονικα θα χαιρονταν που φευγει ενας εργαζομενος). Αν μπορεις φροντισε να τους κυνηγσεις για τα δεδουλευμενα σου με νομικο τροπο σε περιπτωση που παραιτηθεις. Να εχεις να λαμβανεις κι οχι να τους κανεις και δωρο απο πανω.

Εδω τα πραγματα κυλουν καπως περιεργα. Τα παιδια ηρεμα, εγω να φανταστειτε ξεκουραζομαι γιατι το ειχα αναγκη να πω την αλήθεια. Πηγε χτες η μαμα μου στη γιατρο και προεκυψε ενα προβλημα και μαλλον αναβαλλεται

η επεμβαση. Οι δικοι μου δεν καταλαβαν και πολλά και η γιατρος τους ζητησε να μιλησει μαζι μου για να συνεννοηθει!!!! Τουλάχιστον προχωραει ο πατερας μου το δικο του θεμα μετα απο φωνες και δικη μου πιεση) κι ετσι δεν πηγε εντελως χαμενη η αδεια.

Σαββατο και Κυριακη (εφτασε και για εχτες) μαγειρεψε ο αντρας μου αλλά η κορη δεν το τιμησε. Για σημερα φτιαχνω χταποδακι με μακαρονακι κοφτο μια που ο αντρας μου δεν το πολυτρωει.

Θα σχολιασω εν καιρω τα υπολοιπα. Οπως καταλαβατε η παρεμβαση του γιου ειχε σαν αποτελεσμα 2 μηνυματα.

Φιλια

Φωτεινή καλώς ήρθες! Αφού μπόρεσες να συνεννοηθείς με τον γιατρό εσύ, καλύτερα γιατί έτσι θα ξέρεις τι γίνεται. Η άδειά σου ούτως ή άλλως δεν θα πήγαινε χαμένη, σκέψου ότι είσαι με τον άντρα σου και τα παιδάκια σου και περνάτε χρόνο μαζί! Πεντανόστιμο το χταποδάκι με κοφτό μακαρονάκι!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινη πολυ χαρηκα που ηρθες και θα ειστε ολοι μαζι εστω για λιγες μερες. Μακαρι να ξεμπερδευες και με τη μαμα σου αλλα δεν πειραζει να μας ξαναρθεις. Εγω Παρασκευη δυδτυχως δεν μπορω, πρεπει να παω στο γιατρο το απογευμα και ο αντρας μου θα δουλευει οποτε δεν θα μπορω ν αφησω το παιδι ολη μερα στους δικους μου. Σαββατο θα ηταν καλυτερα με την προυποθεση οτι δεν θα ανοιξουμε πληγες την Παρασκευη στο γιατρο.

Τζενη αν δεν θελουν τα κεκακια στειλε κανενα προς εμας, τα τρωμε ολα!!

Smurfita ειμαι καλυτερα απο σωματικης αποψης, απο ψυχολογικης αστα να πανε! Μολις ειπες για το χαλβα ειναι σαν να τον εχω στο στομα μου, σιμιγδαλενιο με αμυγδαλακι ειναι οτι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...