Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Τζενη να χαιρεσαι το παλικαρακι σου κι ελπιζω να καταφερεις εχτες να ξεκουραστεις λιγο

Αγγελικη κοιταγα τους θαραλλεους, ειπαμε για να μπω πρεπει να κοχλαζει:P.Ειδες μεγαλωσε το παλικαρι και θα κατσει στα θρανια.

Smurfita ειναι κουραστικο να τρεχεις συνεχεια σε κοινωνικες εκδηλωσεις

Φωτεινη εχω την εντυπωση οτι το Ιονιο εχει πιο κρυα νερα, ελπιζω να φαει αρακα η κορη σου τωρα που εχετε κανει μια αρχη

Αστερακι κριμα για την αδεια, σε ποιο παιδι δεν αρεσιε το μπουγελο! Μια χαρα θα περναει στην εξοχη

Νινα τι κανεις ?

Βροχη λεει για σημερα ε? Εδω παντως εχει συννεφια

Σημερα τρωμε σουτζουκακια με ρυζι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα!

Τελικά πήγαμε εκδρομή την Κυριακή... πήγαμε Βυτίνα, Ανδρίτσαινα, μέχρι Ζαχάρω και γυρίσαμε... τι υπέροχα μέρη που έχουμε στην Ελλάδα! Τι έλατα, πλατάνια,νερά, άγριες κερασιές στον δρόμο:D... ενθουσιάστηκα! Μπάνιο δεν κάναμε, γιατί δεν προλάβαμε. Και ευτυχώς που είμασταν με μηχανές, γιατί είχε λίγη επιστροφή.;)

Από φαγητό χτες φάγαμε αρακά με πατάτες και την πρώτη σαλάτα από τον κήπο μας:D... για σήμερα κοτόπουλο κοκκινιστό με μακαρόνια.

Για σήμερα άκουσα ότι έρχεται πολλή βροχή! Ελπίζω να πέσουν έξω!;)

Καλημερα και καλη βδομαδα!

Το Σαββατο πηγαμε για το πρωτο μπανακι αλλα δεν ηταν για τα δικα μου δεδομενα μπρρρρ ... Πάντως αν πάτε απόγευμα, θα δείτε μεγάλη διαφορά στην θερμοκρασία...σίγουρα θα μπείτε! αλλα γενικα περασαμε ωραια, φαγαμε σ ενα ταβερνακι και μετα πηγαμε και για βαφλες με παγωτο.

Εχτες ειχα πολλες δουλειες οποτε το μεσημερι φαγαμε μια απλη μακαροναδα και το απογευμα ανοιξα φυλλο κι εκανα κολοκυθοπιτα, μου ειχαν δωσει κατι μεγαλα κολοκυθια απο μποστανι ολοφρεσκα, εγινε πολυ καλη!

Φωτεινη ψιλοκουνηθηκατε παλι?

Πως περασατε το σ/κ?

Καλημέρα καλή βδομάδα!

Σαββατοκύριακο στο εξοχικό δεν πήγαμε για μπάνιο φυσαγε πολύ αλλά παίξανε μπουγελο στον κήπο το αστερακι ξετρελάθηκε . Είμαι σίγουρη ότι θα το χάρηκε! Ότι πρέπει με τη ζέστη!:D

Σάββατο φαγαμε μπιφτέκια κ Κυριακή γυρισαμε νωρίς πηγαμε στη μαμά κ φαγαμε μοσχαράκι με μακαρόνια.

Για σήμερα μπριζόλες με πατάτες κ το αστερακι μου Σαρδελες ψητές .

Τέταρτη Πεμπτη έχω άδεια να κάνω καμία δουλειά γιατί όλα μενουν πίσω είχα κ Παρασκευή άδεια αλλά μου την ακυρωσαν:mad:

Φιλία στο παρεακι

καλημερα κ καλη εβδομαδα κοριτσακια μου !! Τι κάνετε;

Χαθηκα κ εγω αυτες τις μερες αλλα ειχα πολυυυ τρεξιμο κ στην δουλεια κ στο σπίτι ..

Δεν εχω προλαβει να διαβασω τα νεα σας,θα σας γραψω στα γρηγορα τα δικα μας.

Το Σαββατο ειχαμε παρτυ γι ατα γεννεθλια του μικρου κ περασαμε παρα πολυ ωραια. Είδα φώτο! Ξεσαλώσατε μικροί-μεγάλοι!:DΜπράβο Τζενάκι, πολύ χαίρομαι που περάσατε τόσο όμορφα! Δεν μου λες: την τούρτα που είδα, εσύ την έφτιαξες?!

Εγω ειχα ξεκινησει τις ετοιμασιες μια εβδομαδα νωριτερα γιατι αν γυρνας σπιτι καθε μερα μετα τις 6 που να προλαβεις να τα κανεις ολα σε μια μερα. Δεν ειχα κ την μαμα για βοηθεια κ η αληθεια ειναι οτι κουραστηκα αρκετα αλλα χαλαλι του γιατι ολα ηταν πολυ ωραια κ το ευχαριστηθηκαν μικροι μεγαλοι.

Την Παρασκευη εκανα την τουρτα κ σαλατες αλλα κ προετοιμασια για τα φαγητα κ το Σαββατο ειχα ψησιματα ,καθαριοτητα σπιτιου κ ετοιμασιες τις τελευταιας στιγμης.Χτες βεβαια μου βγηκε λιγο ο πατος να μαζεψω ξανα το σπιτι αλλα ολα καλα. Αυτά είναι τα δύσκολα, μετά από κάθε τραπέζωμα!:mad:

Χτες το μεσημερι φαγαμε λιγη πιτσα που εμεινε κ για σημερα εκανα μπριαμ.

Παλι καλα δεν εμειναν φαγητα να πανε χαμενα .

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Βλέπω πήγατε για μπανάκι το Σαββατοκύριακο. Μπράβο σας και καλή σας αρχή!!!

Τζένη ήμουν σίγουρη ότι θα τα κατάφερνες όλα! Δυστυχώς χωρίς κούραση βέβαια δεν γίνεται, αλλά ας είναι καλά τα παιδάκια μας.

Έβιρι πολύ χαίρομαι που διάβασα νέα σου! Πολύ ωραία είναι όλα όσα μας περιγράφεις.

Φωτεινή θα σου πρότεινα να ρίξεις μια γρήγορη ματιά στα καταλύματα από ιστοσελίδες τύπου booking για να δεις τι υπάρχει γενικότερα και μετά να δεις συγκεκριμένα. Δεν θα πρότεινα να μείνεις στην Πύλο γιατί η θάλασσα δεν ενδείκνυται και στην Μεθώνη έχει πολλά κουνούπια κάθε βράδυ. Όπως και να έχει, υπάρχουν αρκετές επιλογές για ενοικιαζόμενα διαμερίσματα και ξενοδοχεία.

Εμείς, το Σαββατοκύριακο πάλι τρέχαμε σε γάμους και βαπτίσεις, κάτι το οποίο με έχει κουράσει και μάλιστα κάπως έτσι θα πάει και ο επόμενος μήνας. Και εμείς έχουμε βαπτίσια, αλλά ευτυχώς κάθε δεύτερο Σ/Κ... είναι η εποχή βλέπεις τώρα! Οπότε ούτε να ξεκουραστώ προλαβαίνω ούτε και τις δουλειές του σπιτιού να κάνω. Μαγειρικά, το Σάββατο έβγαλε ο σύζυγος αρνάκι που είχα στην κατάψυξη και το έκανε ψητό με πατάτες για εκείνον και την μικρή και χθες έκανα σουφλέ ζυμαρικών στον φούρνο. Για εμένα το μενού είχε βραστά λαχανικά. Για σήμερα ο καθένας τρώει ό,τι θέλει γιατί έχουμε από τις προηγούμενες ημέρες.

Αυτά προς το παρόν.

Καλημερα κοριτσια!

Τζενη να χαιρεσαι το παλικαρακι σου κι ελπιζω να καταφερεις εχτες να ξεκουραστεις λιγο

Αγγελικη κοιταγα τους θαραλλεους, ειπαμε για να μπω πρεπει να κοχλαζει:P.Ειδες μεγαλωσε το παλικαρι και θα κατσει στα θρανια.

Smurfita ειναι κουραστικο να τρεχεις συνεχεια σε κοινωνικες εκδηλωσεις

Φωτεινη εχω την εντυπωση οτι το Ιονιο εχει πιο κρυα νερα, ελπιζω να φαει αρακα η κορη σου τωρα που εχετε κανει μια αρχη

Αστερακι κριμα για την αδεια, σε ποιο παιδι δεν αρεσιε το μπουγελο! Μια χαρα θα περναει στην εξοχη

Νινα τι κανεις ? Σήμερα όχι καλά... ήρθαν τα μηνιαία και ζορίζομαι:mad:... αλλά με ένα ντεπόν, αρχίζω να συνέρχομαι.

Βροχη λεει για σημερα ε? Εδω παντως εχει συννεφια Ναι και εδώ τα ίδια!:mad:

Σημερα τρωμε σουτζουκακια με ρυζι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοιμήθηκε το αστερακι οπότε ωρα για κουσκους.

Τζενάκι να χαίρεσαι το αστερακι σου τα καλύτερα εύχομαι.Οντως το μαζεμα μετα ειναι το χειρότερο :rolleyes: σημασία εχει που περασατε ομορφα.

Νινα δυστυχώς δεν έπεσαν εξω κ εδω στα βόρεια εγινε χαμος.Ωραια ή εκδρομη σας χαίρομαι που το ευχαριστηθηκατε.Φαγατε ντοματουλες απ τον κηπο σας;;;

Το αστερακι Φωτεινή μου οπως κ εμεις βεβαια περναει υπεροχα ξεσαλωνει πραγματικα.

Εδω Αγγελικη το χαρηκαμε εμεις το μπουγελο σκεψου το αστερακι ξυπνάει το πρωί κ θέλει βουγελο μαμακα βουγελο :P

Βαφλες διαβαζω Ιωαννα ε πωω ζηλευω εφτιαχνε η γιαγιά μου τι μου θυμησες

Εβιρι πως ειστε συνηλθατε ;;;

Σημερα φαγαμε σουτζουκακια με χυλοπίτες για αυριο βλέπουμε .

Καληνύχτα σε όλους καλό ξημερωμα

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα όμορφα κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα φίσ στικς με λίγες τηγανητές πατάτες για την Εβιρίνα ενώ για μας έφτιαξα για συνοδεία μια σαλάτα με σπανάκι και ντομάτα.

Ο καιρός είναι πότε ηλιόλουστος και πότε συννεφιασμένος. Το τι κεραυνούς βλέπουμε όταν βρέχει κάποια βράδια όπως κι απόψε δε λέγεται. Απόψε όμως θα πρέπει να είναι αρκετά μακριά η βροχή γιατί δεν ακούμε καθόλου βροντή από τους κεραυνούς που βλέπουμε.

Περαστικά σε σένα και την Εβιρίνα. Και βοήθειά σας ο εκκλησιασμός και το προσκύνημα σας!

Σ' ευχαριστώ πολύ Αγγελική μου.

Εβιρι πολυ χαρηκα που σε διαβασα, περαστικα σας! Ποτε θα ερθετε Ελλαδα?

Σ' ευχαριστώ πολύ Ιωάννα μου. Εγώ με τη μικρή θα έρθουμε γύρω τριγύρω από τις 27 - 31 Ιουλίου. Στις 27/07 είναι η τελευταία ημέρα σχολείου οπότε θα δούμε τι θα γίνει με την άδεια του Έβιρου, που είναι πολύ μπλεγμένη φέτος και θα πράξουμε αναλόγως.

Έχω περίπου 12 ακτινίδια που μας χάρισαν από κτήμα, τα οποία δεν τρώει κανείς στο σπίτι....Δεν ξέρω τί να τα κάνω και δεν θέλω να τα πετάξω....Καμιά ιδέα ή συνταγή;

Έχω ακούσει για μαρμελάδα ακτινίδιο αλλά δεν έχω φτιαξει ούτε έχω φάει ποτέ και δεν ξέρω πώς θα είναι. Προσωπικά θα τα έκανα χυμό μαζί με άλλα φρούτα σαν κοκτέιλ.

Κατευθείαν στο θέμα: σήμερα τρώμε το δύσκολο φαί της τηγανητής πατάτας με σαλάτα:-)

Τι έγινε τελικά πέτυχε;

Χτες έκανα και την πρώτη μου βουτιά!:-P... πήγαμε το απόγευμα μετά τη δουλειά, το νερό είχε φανταστική θερμοκρασία, απλά είχε λίγο κύμα και φύκια... αλλά δε μας πτόησε καθόλου!:-D

Εγώ το μόνο που ζηλεύω απ' αυτό είναι η βόλτα στην παραλία, παρόλο που σε πιστεύω για την καλή θερμοκρασία του νερού.

Περαστικά και στους δυό σας!

Σ' ευχαριστώ πολύ Νίνα μου.

Εβιρι μου τι ωραιο που σε ξαναδιαβασαμε. Βοηθεια σας και ο εκκλησιασμός. Οντως θα ειναι ωραια να τα πουμε και απο κοντα.

Σ' ευχαριστώ πολύ Φωτεινή μου. Ελπίζω να συμπέσουν οι ημερομηνίες.

αλλα γενικα περασαμε ωραια, φαγαμε σ ενα ταβερνακι και μετα πηγαμε και για βαφλες με παγωτο.

Μα τώρα....δεν κρατάς κι εσύ κανένα μυστικό!!!!!

Το Σαββατο ειχαμε παρτυ γι ατα γεννεθλια του μικρου κ περασαμε παρα πολυ ωραια.

Να τα εκατοστήσει το αγοράκι σου Τζένη μου, να το χαίρεστε και να το καμαρώνετε πάντα.

Δεν ειχα κ την μαμα για βοηθεια κ η αληθεια ειναι οτι κουραστηκα αρκετα αλλα χαλαλι του γιατι ολα ηταν πολυ ωραια κ το ευχαριστηθηκαν μικροι μεγαλοι.

Το αποτέλεσμα σε δικαίωσε.

.

Έβιρι πολύ χαίρομαι που διάβασα νέα σου! Πολύ ωραία είναι όλα όσα μας περιγράφεις.

Σ' ευχαριστοώ Στρουμφίτα μου.

Γενικά κουναει λίγο αυτες τις μερες αλλά οχι τιποτε τρομερο - πολύ συνηθισμένο για εμας.

Ναι το είδα κι εγώ κι ευτυχώς είναι μικρά τα μεγέθη.

Χτες είχα άδεια και πήγα κι έγραψα τον μικρό μου στο δημοτικό. Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι από Σεπτέμβρη ξεκινάει διαβάσματα!!! :confused:

Μπορώ να πω από τώρα καλή αρχή;

Τελικά πήγαμε εκδρομή την Κυριακή... πήγαμε Βυτίνα, Ανδρίτσαινα, μέχρι Ζαχάρω και γυρίσαμε... τι υπέροχα μέρη που έχουμε στην Ελλάδα! Τι έλατα, πλατάνια,νερά, άγριες κερασιές στον δρόμο:-D... ενθουσιάστηκα!

Πολύ χαίρομαι που πήγατε και είδατε τόσα ωραία μέρη.!!

Εδω Αγγελικη το χαρηκαμε εμεις το μπουγελο σκεψου το αστερακι ξυπνάει το πρωί κ θέλει βουγελο μαμακα βουγελο :-P

χαχαχα

Εβιρι πως ειστε συνηλθατε ;;;

Εμένα μου έμειναν λίγα κατάλοιπα ακόμα αλλά τίποτα το σημαντικό. Η μικρή το ξεπέρασε. Σ' ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Έχω γίνει έξω φρενών με έναν " συνάδελφο " ο οποίος έχει κάνει ένα τμήμα άνω κάτω για να πάρει άδεια σε άλλη ημερομηνία από αυτήν που είχε δηλώσει αρχικά. Να φανταστείτε έχουμε προγραμματίσει άδειες από το Πάσχα και ενώ μας έλεγε ότι εμένα δεν με νοιάζει πότε θα πάρω άδεια το καλοκαίρι τώρα μας λέει ότι θέλει άδεια την ίδια περίοδο που έχω προγραμματίσει την δική μου και μία άλλη συνάδελφος. Χτες δήλωσα στον διευθυντή μου ότι θεωρώ απαράδεκτη την συμεπριφορά του και δήλωσα ότι φυσικά δεν πρόκειται να αλλάξω τις μέρες που έχω δηλώσει. Μου έδωσε απόλυτο δίκιο και τώρα περιμένω να δω τι θα γίνει.... :mad:

Στα μαγειρικά μας τώρα, σήμερα τρώμε σουφλέ κατσαρόλας με την διαφορά ότι αντί για μπέικον ή ζαμπόν, έβαλα ψιλοκομμένες φετούλες λουκάνικο.

Ιωαννάκι καλή ιδέα τα σουτζουκάκια. Έχω καιρό να φτιάξω και θα τα βάλω στο πρόγραμμα.

Νινάκι όλα καλά με την βροχή χτες? Άκουσα ότι ειδικά στα μέρη σας έγιναν πολλές ζημιές.

Αστεράκι βουγέλο θέλει το κορίτσι σου ε? χαχαχαχα έχουν πολύ πλάκα όταν δεν μιλάνε ακόμη καθαρά!

Εβιράκι με το καλό να μας έρθετε και να σε δούμε από κοντά!

Πολλά φιλιά και στην υπόλοιπη μαγειροπαρέα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Ελπίζω σήμερα χωρίς βροχή, γιατί χτες έγινε εδώ ο κακός χαμός! Λες και ήμουν σε τροπική καταιγίδα ένιωθα:eek:... τρελός αέρας, βροχή καταρρακτώδη μαζί με χαλάζι... τι να σας λέω! Ευτυχώς δεν έγιναν ζημιές, γιατί πραγματικά έλεγα ότι όταν σταματήσει, θα τα βρω όλα ρημάδι... μόνο κάποια δέντρα γύρανε λίγο παραπάνω και το καλό ήταν ότι καθάρισε ο δρόμος από τα μούρα που έπεφταν τόσες μέρες:)

Αγγελική απαράδεκτος ο συνάδελφος... εσύ καλά έκανες και κράτησες αυτή την στάση και είχες απόλυτο δίκιο, εξάλλου!

Εβίρι μου έλεγε ο αδερφός μου για τις βροχές που είχατε... πολύ νερό έριξε!... τα φις στικς τα έχεις στο μπλογκ? θα σε τσεκάρω!:D Ελπίζω να σε δούμε φέτος, όταν με το καλό έρθεις:D

Χτες έκανα αρακά με πατάτες και σήμερα... άγνωστον προς το παρόν:confused:

Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Αγγελικη επειδη τετοιοι ηλιθιοι υπαρχουν παντου μην κανεις πισω με τιποτα. Μα παντου βλαμμενοι?

Νινα και σε μας εριξε πολυ νερο κι εχτες το βραδυ μετα τις 1 ειχε παρα πολυ δυνατο αερα κι εννοειται το πρωι παγωσαμε κι ακομα ηλιο δεν βλεπω. Πριν λιγες μερες καναμε μπανιο και σημερα φοραω μακρυμανικο και μπουφανακι ελεος πια

Εβιρι μακαρι να καταφερουμε να συναντηθουμε και φετος

Αστερακι ειχαμε το ιδιο φαγητο ε?

Φωτεινη εφαγε τελικα η μικρη τον αρακα? εμενα εχτες δοκιμασε τονο και του αρεσε και ρωταγε τι ειναι και του λεω κοτοπουλο θαλασσας ειναι κι ελεγε οτι ηθελε κι αλλο, αν ελεγα οτι ηταν ψαρι δεν θα το ξαναετρωγε χαχαχα

Τζενακι τι κανεις?

Σημερα θα φαμε κοτοπουλο κοκκινιστο με μακαρονια αλλα στο φουρνο. Τις τελευταιες μερες ειμαι πολυ κουρασμενη δεν εχω χρονο να κατσω καθολου

Link to comment
Share on other sites

Νινάκι χαίρομαι που δεν είχατε ζημιές απο την χθεσινή καταιγίδα!

Ιωάννα κι εγώ το πρωί δεν υπολόγισα σωστά την θερμοκρασία και έφυγα από το σπίτι με κοντομάνικο, χωρίς ζακέτα και τσουτσούριασα λιγάκι!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι περίεργος καιρός καλοκαιράκι σου λέει μετα:rolleyes:

Ιωάννα κ σημερα το ίδιο φαγητό θα είχαμε αλλά τελικά έβγαλαν απ την κατάψυξη μοσχαράκι βρασμένο που είχα.

Αχ μωρέ τ ι θέματα έχετε με τα αστερακι σας κ το φαγητό εμείς προ το παρών πάντα τα τρώμε ολααα

Αγγελική ή αλήθεια είναι πως τα λέει όλα καθαρά εάν τα επαναλάβει δύο τρεις φορές αλλά πράγματικα έχει γέλιο ειδικά εάν δεν το ακούσει καλά κ λέει κάτι σοκιν :P

Μπραβο εβιρακι εμάς αρρώστησε ή γιαγιά από χθες κ τρεχαμε να βρούμε ποιος θα την κρατήσει μεσιμεριατικο .

Σήμερα έχουμε κ παιδιατρο να δούμε το βάρος μας το ύψος κ εμβόλιο.

Για αύριο γεμιστά

Καλό μεσημέρι σε ολους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα παρεακι!

Γινεται χαμος στη δουλεια και δεν προλαβαινω ουτε νερο να πιω που λεει ο λογος.

Νινα,Ιωαννα, Αστερακι σας σκεφτομουν χτες με αυτα που μου ελεγαν για τον καιρο. Πολυ νερο και αερας ε; Παλι καλά που δεν ειχατε ζημιες. Παντως περιεργος καιρος για καλοκαιρι βρε παιδια. Παντως εμεις εχουμε ηλιο - λιγο παραξενο για εμας αλλά δεν πειραζει.

Εβιρι χαιρομαι που ειστε καλυτερα. Ελπιζω να μπορεσουμε να συναντηθουμε φετος.

Ιωαννα η μικρη δεν εφαγε τον αρακα. Ουτε και το ψαρι της σημερα. Τις τελευταιες μερες δεν τρωει ουτε το δεκατιανο ουτε το μεσημεριανο. Σκεφτομαι και τι θα γινεται στο σπιτι το μεσημερι τωρα που θα σταματησει το σχολειο και δεν ξερω τι να κανω (εκτος απο υπομονη).

Αγγελικη απαραδεκτος ο "συναδελφος". Αυτες οι συμπεριφορες μας εχουν τσακισει. Καλά εκανες και κρατησες σταθερη σταση. Εδω γινεται χαμος. Θελω κι εγω να παρω αδεια για να παμε καπου σαν οικογενεια αλλά δεν το συζητω ακομα για να αποφυγω γκρινια και μουρμουρα (οχι χιουμοριστικη). Εγραψα τη μικρη κι εγω στο δημοτικο και να πω την αλήθεια μου φανηκε οτι μεγαλωσε το καμαρι μου. Το λεω παντου.

Αστερακι οταν μιλανε ετσι ειναι πολυ χαριτωμενα. Ο δικος μου παιζει κρυφτο με την αδελφη του και θελει να "φιλήσει" (αντι να "φυλάξει"). Περαστικά στη γιαγια σας,ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο.

Στο θεμα μας τωρα για σημερα και αυριο γεμιστα.

Φιλια και καλό βραδυ σε ολες!!!!

Επεξεργάστηκαν by ΦΩΤΕΙΝΗ763
διορθωση

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα!

Είχα κάμποση δουλίτσα το πρωί και τώρα που τρώω τα φρουτάκια μου μπήκα να διαβάσω νέα σας. Τελικά δεν είχα να διαβάσω και πολλά μιά και μόνο η Φωτεινούλα μας είχε γράψει.

Φωτεινή μου φάση θα περνάει η μικρή σου με το φαγητό. Μην το κάνετε θέμα και πιστεύω θα επανέλθει. Μεγάλωσε κι αυτή και ξεκινάει δημοτικό!

Σήμερα θα φάμε διάφορα που υπάρχουν στο ψυγείο από προηγούμενες ημέρες.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Τι κάνετε;

Εγώ περνάω συνηθισμένα και απλά με τα τετριμμένα τα καθημερινά. Έφτιαξα μπιφτέκια με σπανάκι (μέσα στη ζύμη τους) και συνοδεία πουρέ. Επειδή όμως ήξερα ότι το στριμμένο έντερο (ινδιάνικο όνομα της κόρης μου) δε θα το έτρωγε έβαλα και μια χοιρινή μπριζόλα στην κατσαρόλα.

Έριξε κι εχτές μια καταιγίδα εδώ, που ξεκίνησε το μεσημέρι και ξέχασε να σταματήσει τα ξημερώματα. Χορτάσαμε νερό.

Έχω γίνει έξω φρενών με έναν " συνάδελφο " ο οποίος έχει κάνει ένα τμήμα άνω κάτω για να πάρει άδεια σε άλλη ημερομηνία από αυτήν που είχε δηλώσει αρχικά.

Δυστυχώς είναι πολλές οι φορές που λέω πόσο εγωιστές είμαστε σαν λαός. Άλλη μια επιβεβαίωση με αυτό που λες.

Στα μαγειρικά μας τώρα, σήμερα τρώμε σουφλέ κατσαρόλας με την διαφορά ότι αντί για μπέικον ή ζαμπόν, έβαλα ψιλοκομμένες φετούλες λουκάνικο.

Μμμμμμ πολύ ωραίο μου ακούγεται.!!!!!!!!!

Εβιράκι με το καλό να μας έρθετε και να σε δούμε από κοντά!

Ευχαριστώ πολύ Αγγελική μου.

Ελπίζω σήμερα χωρίς βροχή, γιατί χτες έγινε εδώ ο κακός χαμός! Λες και ήμουν σε τροπική καταιγίδα ένιωθα:eek:... τρελός αέρας, βροχή καταρρακτώδη μαζί με χαλάζι... τι να σας λέω!

Αυτό που περιγράφεις είναι ντοκιμαντέρ του National Geographic.

Εβίρι μου έλεγε ο αδερφός μου για τις βροχές που είχατε... πολύ νερό έριξε!...

Ναι πραγματικά το βιντεοσκόπισα για λίγο.

τα φις στικς τα έχεις στο μπλογκ? θα σε τσεκάρω!:D

Όχι αυτά δεν τα βάζω γιατί δεν έχουν κάποιο ενδιαφέρον.

Ελπίζω να σε δούμε φέτος, όταν με το καλό έρθεις:D

Σ' ευχαριστώ πολύ Νίνα μου, ανυπομονώ κι εγώ να σας συναντήσω πάλι.

Εβιρι μακαρι να καταφερουμε να συναντηθουμε και φετος

Αχ ναι κι εγώ το εύχομαι και θα το προσπαθήσω.

εμενα εχτες δοκιμασε τονο και του αρεσε και ρωταγε τι ειναι και του λεω κοτοπουλο θαλασσας ειναι κι ελεγε οτι ηθελε κι αλλο, αν ελεγα οτι ηταν ψαρι δεν θα το ξαναετρωγε χαχαχα

χαχαχα τόνος με λυρί και φτερά.

Καλησπέρα τι περίεργος καιρός καλοκαιράκι σου λέει μετα:rolleyes:

Πάνω σ' αυτό διάβασα ένα χιουμοριστικό, που αν το θυμάμαι καλά λέει: Κάθομαι στο τζάκι και τρώω καρπούζι.

Μπραβο εβιρακι εμάς αρρώστησε ή γιαγιά από χθες κ τρεχαμε να βρούμε ποιος θα την κρατήσει μεσιμεριατικο .

Περαστικά της κι εύχομαι να το ξεπεράσει σύντομα.

Εβιρι χαιρομαι που ειστε καλυτερα. Ελπιζω να μπορεσουμε να συναντηθουμε φετος.

Ευχαριστώ Φωτεινή μου, θα το προσπαθήσω κι εγώ πάση θυσία.

Ο δικος μου παιζει κρυφτο με την αδελφη του και θελει να "φιλήσει" (αντι να "φυλάξει"). χαχαχα πολύ γλυκούλης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Παρασκευή σήμερα και το απόγευμα φεύγουμε για Πευκί! Θα έχει και ωραίο καιρό αλλά θάλασσα δεν μπαίνω!

Εβιράκι τα μπιφτέκια με σπανάκι τα έχεις στο μπλογκ? Ενδιαφέροντα ακούγονται!

Σήμερα το μενού έχει γιουβαρλάκια.

Πάω να τελειώσω με την δουλειά γιατί σήμερα 12 η ώρα σχολάω καθώς θα περάσω από το νοσοκομείο να κάνω το καθιερωμένο εμβολιάκι.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Τι μου κανετε?

Εβιρι δεν εχω ξανακουσει για μπιφτεκια με σπανακι, αν την βαλεις τη συνταγη θα τη δω

Αστερακι πως ειναι η γιαγια σας?

Αγγελικη θα κανει καλο καιρο, μια χαρα θα περασετε, καλο ταξιδι

Οι λοιπες κυριες τι κανετε? Για να εμφανιστειτε, καπου εχετε κρυφτει

Σημερα θα φαμε φακες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...