Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα παρεακι ετοιμαζομαστε για εξοχικό θα σας πω γρήγορα τα νέα μας.

Ή γιαγια άρρωστη ακόμα με φωνή καταπληκτική ;)

Παιδιατρο όλα καλα αλλά έχει μικρή περίμετρο κεφαλιού που δεν την ανυσηχη ακόμα γιατί όλοι συμπεριφορά τς είναι για τριών ετών κ πάνω :confused::rolleyes:

Σήμερα γεμιστά Αύριο λογικά ψαράκι στα κάρβουνα κ Κυριακή έχου πάρτυ κοντά στο εξοχικό μας οπότε θα φάμε εκεί

Εβιρακι πολύ αστείο θα το λέω κ γω χαχαχαχχα

Καλό Σαββατοκύριακο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα!

Περάσαμε όμορφα το Σαββατοκύριακό μας, αν εξαιρέσουμε το ότι το Σάββατο το βράδυ πιάστηκε ένα νέυρο στην μέση μου και με παιδεύει λίγο. Αλλά ευτυχώς με ponstan υποχωρεί εύκολα ο πόνος και με κρατάει για ώρες! Σήμερα δεν έχω πιεί ακόμη καθώς η ενόχληση είναι υποφερτή.

¨Οπως σας είχα πει την Παρασκευή φύγαμε για Εύβοια. Ο μικρός μου έκανε το πρώτο του μπάνιο παρά το γεγονός ότι την είχε την δροσούλα του! Και από ότι άκουσα και από άλλους που έκαναν μπάνιο η θάλασσα ήταν αρκετά κρύα.

Σήμερα τρώμε αρνάκι στον φούρνο με πατάτες που έφτιαξε χτες η πεθερά μου.

Με καλεί το καθήκον....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Καλή βδομάδα κορίτσια:D

Ελπίζω να περάσατε όμορφα στο Σ/Κ. Εμείς περάσαμε καλά, αλλά τελειώνει τόσο γρήγορα το Σαββατοκύριακο, που δεν προλαβαίνεις να το απολαύσεις:mad:

Στο θέμα μας: το Σάββατο φάγαμε γόπες με τηγανιτές πατάτες και βλήτα, χτες ψητό κατσίκι με τα αντίστοιχα του και σήμερα σκέφτομαι για μακαρονάδα. Το Σάββατο το βράδυ πήγαμε για βόλτα στη Μαρίνα του Φλοίσβου με παρέα και ήταν πολύ ωραία... πολύς κόσμος περπάταγε, οικογένειες, παιδιά και αν δεν έχετε πάει, εσείς που έχετε παιδιά, είναι πολύ καλή ιδέα...

Χτες το απόγευμα είχαμε βαπτίσια, σε ξωκλήσσι δίπλα στη θάλασσα και ζήλεψα πολύ: φραπεδάκι, παραλία και ήλιος! Ο οποίος μας κάνει νούμερα σήμερα:mad:

Κορίτσια η κορομηλιά μας έχει φορτωθεί πολύ και δεν προλαβαίνουμε να τα φάμε... για πείτε καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω? σκέφτομαι για μαρμελάδα, αλλά δεν θα είναι παίδεμα να βγάλω τα κουκούτσια?:o

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα! Καλή εβδομάδα να έχουμε!

Εχω χαθει λιγακι αλλά έχω φοβερο τρεξιμο. Εν τω μεταξυ αρρωστησαν και τα δυο μου πιτσιρικια, πρωτα η μεγαλη και μετά ο μικρος και το ξενυχτι καλά κρατει. Κανει και η μικρη τις γιορτες της κι εχει ερθει κι ο αντρας μου να τις παρακολουθησει. Να φανταστειτε οτι μεσα σε 2 μερες έκανα 150 χλμ με το αυτοκινητο - καταλαβαινετε δρομολογια.

Στο θεμα μας γιατι δεν εχω κατορθωσει να σας παρακολουθησω, το Σαββατο ειχαμε μπακαλιαρο σκορδαλια, παντζάρια και κολοκυθακια τηγανητα, την Κυριακή αρνι στο φουρνο με πατατες και σημερα γιουβαρλακια λεμονατα.

Φιλακια σε ολες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα κ από μένα.

Σάββατο οπως είχα πει ψαράκι με κολοκυθάκια τηγανιτά Κυριακή φαγαμε στο πάρτυ μπιφτέκια καλαμάκια πίτσα σαλάτες δεν ήξερα τι να διαλεξω μετά παιξανε μπουγελο τα μικρά κ ή δικιά μου πρώτη ήταν κ ή μικρότερη καταλαβαίνετε γέλιο :P

Σάββατο το αστερακι έκανε το πρώτο μπάνιο του με την μαμά που ήταν θαρραλέα :tongue:

Χθες φαγαμε μακαρόνια με κιμά σήμερα σπανακορυζο κ για αύριο έκανα για δύο μέρες.

Φωτεινή πως είναι τα αστεράκια σου;;;

Νινα έχουμε κ μεις κορομηλιά μόνο μαρμελάδα έχω φτιάξει αλλά όταν το εψαχνα είχα δει κ ταρτα από κορόμηλα κ γλυκο του κουταλιού.Φετος δυστυχώς δεν τα προλαβαίνει κ πέσανε τα περισσότερα.

Αγγελική πως είναι ή μέση σου;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?

Δεν τη γλυτωσαμε τελικα τη βροχη εχτες και σημερα εχει πολλη υγρασια

Εχτες φαγαμε κοκκινιστο μοσχαρακι με πουρε και σημερα οτι στειλει η μαμα. Για αυριο λεω να κανω κανα φασολακι

Φωτεινη πως ειναι τα παιδια?

Νινα κι εγω για μαρμελαδα ξερω οτι γινονται τα κορομηλα

Αστερακι μπραβο που βουτηξες με το παιδακι σου. Το σ/κ λενε θα εχει καυσωνα να πατε για μπανιο

Αγγελικη με τη μεση σου πως πας?

Τζενακι που εισαι? ολα καλα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε φακές.

Αύριο έχω σχολική άδεια καθώς είναι η γιορτή του γιόκα μου! Με ρωτάει συνεχώς, μαμά θα έρθεις? Το ζουζουνάκι μου έχει ανησυχία μήπως δεν τον δούμε...

Νινάκι δεν γωνρίζω κάποια άλλη συνταγή για κορόμηλο εκτός της μαρμελάδας. Αλλά αν κάνεις αναζήτηση στο google μπορεί και να εντοπίσεις και κάτι άλλο. Οπως τις ιδέες που σου έδωσε το αστεράκι.

Αστεράκι βούτηξες? Είσαι πολύ γενναία!!! Η μέση μου χτες ήταν σαφώς καλύτερα αλλά σήμερα που γύρισε ο καιρός σε νοτιά με τσιγκλάει λίγο περισσότερο.

Φωτεινή μου τουλάχιστον αυτά τα δρομολόγια γίνονται με αυτοκίνητο δικό σας. Για φαντάσου να έπρεπε να μετακινηθείς με συγκοινωνίες...

Αυτά τα ολίγα για την ώρα...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Σήμερα έχουμε γεμιστά και ντολμαδάκια. Χτες έκανα μία σοκολατόπιτα ζουμερή, για να μην νιώσει μοναξιά το παγωτό:D... καταλαβαίνετε! Τα κορόμηλα προς το παρόν τα τρώμε ωμά τελικά και μάλλον έτσι θα συνεχίσουμε... καλύτερα νομίζω.

Καύσωνας λένε ότι έρχεται από αύριο:eek:... λέτε να ήρθε η ώρα για πρώτες βουτιές?:D

Καλησπέρα κι απο μενα! Καλή εβδομάδα να έχουμε!

Εχω χαθει λιγακι αλλά έχω φοβερο τρεξιμο. Εν τω μεταξυ αρρωστησαν και τα δυο μου πιτσιρικια, πρωτα η μεγαλη και μετά ο μικρος και το ξενυχτι καλά κρατει. Κανει και η μικρη τις γιορτες της κι εχει ερθει κι ο αντρας μου να τις παρακολουθησει. Να φανταστειτε οτι μεσα σε 2 μερες έκανα 150 χλμ με το αυτοκινητο - καταλαβαινετε δρομολογια. Περαστικά και στα δύο... ελπίζω να είναι καλύτερα σήμερα... όσο για τα δρομολόγια, η αλήθεια είναι αν και νησί, έχετε μεγάλες διαδρομές εκεί.

Στο θεμα μας γιατι δεν εχω κατορθωσει να σας παρακολουθησω, το Σαββατο ειχαμε μπακαλιαρο σκορδαλια, παντζάρια και κολοκυθακια τηγανητα, την Κυριακή αρνι στο φουρνο με πατατες και σημερα γιουβαρλακια λεμονατα.

Φιλακια σε ολες

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?

Δεν τη γλυτωσαμε τελικα τη βροχη εχτες και σημερα εχει πολλη υγρασια Και λίγα λες! Τουλάχιστον σήμερα φαίνεται να έχουμε φουλ ήλιο!

Εχτες φαγαμε κοκκινιστο μοσχαρακι με πουρε και σημερα οτι στειλει η μαμα. Για αυριο λεω να κανω κανα φασολακι Το έχω στο πρόγραμμα και εγώ... μάλλον αύριο με γαλοπούλα, που έχω στην κατάψυξη.

Φωτεινη πως ειναι τα παιδια?

Νινα κι εγω για μαρμελαδα ξερω οτι γινονται τα κορομηλα

Αστερακι μπραβο που βουτηξες με το παιδακι σου. Το σ/κ λενε θα εχει καυσωνα να πατε για μπανιο

Αγγελικη με τη μεση σου πως πας?

Τζενακι που εισαι? ολα καλα?

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε φακές.

Αύριο έχω σχολική άδεια καθώς είναι η γιορτή του γιόκα μου! Με ρωτάει συνεχώς, μαμά θα έρθεις? Το ζουζουνάκι μου έχει ανησυχία μήπως δεν τον δούμε... Ναι μωρέ... τι άλλο θέλουν τα παιδάκια? Πώς πήγε? Εγώ έχασα της βαπτιστήρας την γιορτή φέτος και στενοχωρήθηκα;)

Νινάκι δεν γωνρίζω κάποια άλλη συνταγή για κορόμηλο εκτός της μαρμελάδας. Αλλά αν κάνεις αναζήτηση στο google μπορεί και να εντοπίσεις και κάτι άλλο. Οπως τις ιδέες που σου έδωσε το αστεράκι.

Αστεράκι βούτηξες? Είσαι πολύ γενναία!!! Η μέση μου χτες ήταν σαφώς καλύτερα αλλά σήμερα που γύρισε ο καιρός σε νοτιά με τσιγκλάει λίγο περισσότερο.

Φωτεινή μου τουλάχιστον αυτά τα δρομολόγια γίνονται με αυτοκίνητο δικό σας. Για φαντάσου να έπρεπε να μετακινηθείς με συγκοινωνίες...

Αυτά τα ολίγα για την ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Απότομα ηρθε επιτελους το καλοκαιρι. Χτες εκανε ζεστη εδω κι απ'οτι δειχνει και σημερα την ιδια πορεια θα εχει.

Χτες ειχα αδεια. Ειπα να συνοδευσω εγω την κορη μου την τελευταια της μερα στο σχολειο. Τη γιορτη τους την εκαναν τη Δευτερα το απογευμα και ευτυχως δεν τους τα χαλασε ο καιρος αν και το φοβομασταν.

Τα παιδια ειναι καλά τωρα. Ευχαριστω για τις ευχες σας.

Σκεφτομαι να ανεβω Αθηνα το τριημερο ωστε να δουμε ξανα τον μπαμπα. Παρα την κουραση νομιζω οτι το εχω αναγκη - ισως περισσοτερο εγω παρα τα παιδια.

Νινα κι εμεις τα κορομηλα μας μαρμελαδα τα κανουμε (και μετα την τρωμε στην παστα φλώρα...).

Χτες ειχαμε μακαρονια και σημερα γιγαντες.

Φιλια σε ολη την παρεα


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Να ευχηθώ καλό καλοκαίρι κι επισήμως πιά μιά και τελείωσαν και τα σχολεία! Είχε και την γιορτή του χτες το αντράκι μου και ήταν όλα πόλύ όμορφα!

Σήμερα τρώμε γεμιστά.

Ουπς πλάκωσε δουλίτσα .... επανέρχομαι....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Ήρθε το καλοκαίρι για τα καλά και αραιώσαμε λίγο... λογικό το βρίσκω... ειδικά σήμερα και αύριο, θα είμαστε όλοι στην παραλία! Εκτός Εβίρις, αλλά όπου να ΄ναι, θα το απολαμβάνει και αυτή:D

Δροσερή η θάλασσα πάντως, αλλά την απόλαυσα. Γυρίζοντας έφτιαξα πίτσα με πίτα από σουβλάκι και σαλάτα. Χτες φάγαμε σουβλάκια από έξω, καθώς είχαμε δουλειές και αργήσαμε να γυρίσουμε σπίτι.

Φωτεινή ελπίζω να ήρθες Αθήνα... αν και με τέτοιες θερμοκρασίες, καλύτερα α ήταν στο νησί!:o

Αγγελική φαντάζομαι είσαστε Εύβοια... δεν πιστεύω να μη μπήκες στην θάλασσα ακόμα!

Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα!

Χάθηκαμε τρεχαμε όλοι την εβδομάδα είχαμε την βάπτιση όλα πήγαν καλά το αγοράκι μας δεν έκλαψε καθόλου είχε απίστευτη ζεστή όμως κ εκτός από αυτό ο σύζυγος ήταν με ουρολοιμωξη κ με το ζόρι ήρθε κ στάθηκε αλλά το βαπτισουμε κ αυτό το αστερι.

Μαγειρικά δεν θυμάμαι κ πολλα Σάββατο ομελέτα γιατι θα είχε κ εκει φαγητο Κυριακή σνιτσελ με σαλάτα σήμερα κοτόπουλο κοκκινιστό με πουρέ πατάτας κ αύριο το ίδιο με χυλοπίτες ή ρυζι.Γ ία μπάνιο ούτε λόγος φυσικά χθες ελιωσα στς δουλειές κ ο συζυγουλης στον πυρετό

Σήμερα δουλεύουμε κανονικά κ με τον νομο.

Αυτά τα νέα μας περιμένω να διαβάσω κ τα δικά σας.:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γεια σας κι από μένα καλή εβδομάδα σε όλους.

Μαθαίνω για καύσωνα στα πάτρια. Ελπίζω να μην είναι ανυπόφορη η κατάσταση και να μην κρατήσει πολλές μέρες.

Εμείς εδώ έχουμε δροσιές. Αυτό το ανέκδοτο που λέγαμε για τον καιρό ότι καθόμαστε στο τζάκι και τρώμε καρπούζι σχεδόν το κάναμε εδώ. Την τελευταία εβδομάδα έβρεχε καθημερινά με θερμοκρασίες 18 και 19. Σήμερα είχε τη μισή μέρα με ήλιο και την υπόλοιπη με τίγκα συννεφιά, δηλαδή ξέρετε αυτό το γνωστό γκρι στέγαστρο που έχει από πάνω μας.

Όσο για το σημερινό μας φαγητο είχαμε περίσσευμα από το χτεσινό που ήταν πέννες με κιμά τυλιγμένα με μελιτζάνες και λίγα αποφάγια του ψυγείου.

Παιδιατρο όλα καλα αλλά έχει μικρή περίμετρο κεφαλιού που δεν την ανυσηχη ακόμα γιατί όλοι συμπεριφορά τς είναι για τριών ετών κ πάνω :confused::rolleyes:Μην ανησυχείς Αστεράκι και η δική μου η μικρή Εβιρίνα είχε μικρή περίμετρο κεφαλιού. Είναι ανάλογα με κάθε το παιδάκι. Από τη στιγμή που έχει όλα τα υπόλοιπα στη συμπεριφορά και νόηση δεν τρέχει τίποτα.

Περάσαμε όμορφα το Σαββατοκύριακό μας, αν εξαιρέσουμε το ότι το Σάββατο το βράδυ πιάστηκε ένα νέυρο στην μέση μου και με παιδεύει λίγο.

Προσοχή μεγάλη Αγγελική μου και μην το πάρεις αψήφιστα για να μη γίνει χρόνιο.

Αύριο έχω σχολική άδεια καθώς είναι η γιορτή του γιόκα μου! Με ρωτάει συνεχώς, μαμά θα έρθεις? Το ζουζουνάκι μου έχει ανησυχία μήπως δεν τον δούμε...

Φαντάζομαι τη χαρά που περάσατε. Άντε και του χρόνου να τον απολαύσετε και πάλι.

Να ευχηθώ καλό καλοκαίρι κι επισήμως πιά μιά και τελείωσαν και τα σχολεία!

Να τους ευχηθείς Αγγελική μου, να τους ευχηθείς. Άντε άλλο ενάμιση μήνα υπομονή για να μας ευχηθείς κι εμάς.

Ήρθε το καλοκαίρι για τα καλά και αραιώσαμε λίγο... λογικό το βρίσκω... ειδικά σήμερα και αύριο, θα είμαστε όλοι στην παραλία! Εκτός Εβίρις, αλλά όπου να ΄ναι, θα το απολαμβάνει και αυτή:-D

Καλά εμένα....μου έρχεται η παραλία από ψηλά (όταν βρέχει).

Χάθηκαμε τρεχαμε όλοι την εβδομάδα είχαμε την βάπτιση όλα πήγαν καλά το αγοράκι μας δεν έκλαψε καθόλου είχε απίστευτη ζεστή όμως κ εκτός από αυτό ο σύζυγος ήταν με ουρολοιμωξη κ με το ζόρι ήρθε κ στάθηκε αλλά το βαπτισουμε κ αυτό το αστερι.

Να σας ζήσει, να είναι πάντα φωτισμένος και τυχερός στη ζωή του.

Περαστικά και στο σύζυγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Σημερα αν και Τριτη έχω την αισθηση οτι ειναι Δευτερα.

Εμεις πηγαμε Αθηνα για το τριημερο. Ειχε πολυ ζεστη αλλά ολα τα αντεχουμε. Βεβαια σιγα μην κατσαμε σπιτι καθολου. Αλλαξαμε παραστασεις κι ολα καλά.

Αστερακι να σας ζησει ο νεοφώτιστος! Περαστικά στον αντρούλη σου!

Κοριτσια εγω εχω χαθει αλλά ειναι η περιοδος που στη δουλεια γινεται πανικος. Οταν σχολαω κανω διαφορα με τα παιδια (μικρα και μεγαλα) κι ετσι περναει ο καιρος χωρις να το καταλαβαίνω.

Μαγειρικά δεν έχω να πω πολλά καθώς στην Αθηνα φαγαμε κυριως σε γνωστους μας. Το σημαντικό ομως ειναι οτι η κορη μου εδω και τεσσερις μερες λεει τη λέξη "πεινάω" και το Σαββατο σαν ποσότητα εφαγε παραπανω κι απο τον αδελφο της κατι που δεν ειχαμε ξαναζησει. Οταν ειχε την ιωση την ειχαμε παει στην παιδιατρο και επειδη την βρηκε πολυ αδυνατη μας ειπε να της δωσουμε ενα συμπληρωμα για να της ανοικει την ορεξη. Λετε να εγινε το θαυμα; Για σημερα εχουμε αρακά και μπορει και μακαρονια με κιμα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...