Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Κορίτσια υπέροχα, καλησπέρα!

Μόλις κάθισα να πάρω μια ανάσα και είπα να μπω να σας δω!

Πρώτα από όλα, ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις ευχές σας!

Μπήκα πρώτη φορά σε αυτή την παρέα πριν κάμποσα χρόνια όταν ξεκινούσα δειλά δειλά την προσπάθεια μου να γίνω εικονογράφος.

Σήμερα μετά το 40ο μου βιβλίο εικονογραφικά βρίσκομαι ακόμα εδώ. παίρνω το βάπτισμα του πυρός στην συγγραφή και ξέρω ότι όπως και την άλλη φορά οι ευχές σας μου έδωσαν δύναμη και κουράγιο το ίδιο θα κάνουν και τώρα.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ αγαπημένες.

Μπαίνω κάθε τόσο και σας διαβάζω, τον τελευταίο καιρό τρέχω με τα δελτία τύπου, ετοιμάζουμε το τουρ για το βιβλίο κτλ κτλ οπότε κάθε μέρα βρίσκομαι με 5 καφέδες στο χέρι πέρα δώθε στα τηλέφωνα...και σκεφτείτε ότι εγώ ακομα και σαν φοιτητής δεν τον άγγιζα τον καφέ χιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Είχα άδεια χτες γιατί είχαμε ενημέρωση στο σχολείο του μικρού μου. Είμαι πολύ χαρούμενη καθώς η δασκάλα μου είπε πολύ καλά λόγια για το πρωτάκι μου! Βρε κορίτσια η ανακούφιση που ένοιωσα δεν περιγράφεται καθώς πέρισυ στο νήπιο είχαμε μία πολύ άσχημη χρονιά με τις δασκάλες εκεί......Κι όλα αυτά γιατί 2 κάργιες, στην καλύτερη περίπτωση, αντί να προσεγγίσουν το παιδί και να το φέρουν κοντά τους προτίμησαν να το βάλουν στην άκρη και να μην ασχοληθούν! Και να το βγάλουν και προβληματικό! Επειδή ήταν απλώς ζωηρό!

Ουφ χτες όπως καταλαβαίνετε είχα ανάμεικτα συναισθήματα σκεφτόμενη τα πριν και τα τώρα! Εύχομαι ποτέ καμιά σας να μην πέσει σε τέτειες δασκάλες που κοιτούν μόνο την βολή τους και όχι να προσεγγίσουν τα παιδιά. Θα επανέλθω για να σχολιάσω τα νέα σας!

Αγγελική μου είναι η εύκολη λύση. Το κάνουν πολλοί...

Αντί να ασχοληθούν με τα παιδιά έχουν βρεί την εύκολη λύση. Όλοι χρειάζονται εργοθεραπείες και λογοθεραπείες. Και φυσικά περιμένουν τα νήπια και τα πρωτάκια να είναι φωστήρες. Και αν δεν είναι τα χαρακτηρίζουν αδύναμα, προβληματικά το ένα το άλλο, απλά και μόνο για να μην κάτσουν από πανω τους...μη τυχον και χρειαστεί να κάνουν την δουλειά τους επιτέλους. Και για όλα πάντα φταίνε οι γονείς...

Λόγω της δουλειάς γνωρίζω εκατοντάδες τέτοιες ιστορίες που δυστυχώς δεν μπορώ να σου γράψω εδώ. Όταν με το καλό βρεθούμε θα σας πω "ιστορίες από την κρύπτη" the school version (δεν φαντάζεστε κορίτσια χιχιχ)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες! Και καλή βδομάδα.

Τι κάνετε; Τώρα βλέπω στην τηλεόραση για τον Ομπάμα που θα έρθει και φαντάζομαι πώς θα είναι η Αθήνα αύριο... απροσπέλαστη ίσως;! Ας ελπίσουμε ότι θα είναι για καλό...

Σήμερα έφτιαξα αρακά με ρύζι και πατατοκεφτέδες, χτες φάγαμε έξω και προχτές κουνέλι στιφάδο.

Ακούστε τι έπαθα σήμερα: ήμουν πίσω από ένα φορτηγό, που μετέφερε κοντέινερ, γεμάτο με μπάζα και άλλα τέτοια. Σκέφτηκα λοιπόν να κρατήσω μία απόσταση, γιατί το είδα παραφορτωμένο... ευτυχώς! Ανεβαίνοντας μία ήπια ανηφόρα, του φεύγει ένα κομμάτι από μπάζα, γύρω στα 2 μέτρα και σκάει στην άσφαλτο!:mad: Πάγωσα! Αν ήμουν σε κανονική απόσταση, θα το είχα "φάει" στο παρμπρίζ! :mad: Μα τόσο ανεύθυνοι! Δεν είχαν βάλει καν ένα προστατευτικό δίχτυ!

Καλημερα ομορφα κοριτσια τι κανετε? πως ειστε σημερα?

Σημερα το μενου μας εχει ψαρονεφρι με δαμασκηνα και πουρέ πατάτας θυμιζει εορταστικό αλλα μας αρεσει πολυ.

Nina Tom τι Κεικάρα ειναι αυτη μου επεσε το σαγόνι κατω μιαμ μιαμ λαχταριστό και σουπερ αφράτο φαινεται. Ωχ δεν σε σκέφτηκα! Έγκυος γυναίκα:D... Πού είσαι να στείλω;

Με τις δουλειες μην το ψαχνετε δικηγόροι επισχέσεις κλπ υπερισχύει παντα το συμφέρον της επιχείρησης ασε που εργασιακα δικαιωματα ειναι ανέκδοτο.

Εμενα βρηκε μετα απο καιρο εργασια ο συντροφος της κολλητής μου 6ημερο με 600 ευρω 8ωρο αλλα οταν εχουν δουλεια κάθονται φυσικα. Αλλα άκουσον άκουσον χωρις διαλλειμα και του ειπαν για τουαλετα η φαγητο δυο λεπτα στα ορθια Οχι παραπανω. Χειροτερα απο ζωα μας αντιμετωπίζουν πλεον τον λυπήθηκα πολυ ουτε για φαγητο δεν σταματάει ενα σαντουιτς στο όρθιο για 600 ευρω 32 χρονων αντρας.οσο και αν αγαπαω την χωρα μας σκεφτομαι ολο και περισσοτερο το φευγιό δυστυχως.

Μεχρι τώρα προσπαθουμε να ειμαστε αισιόδοξοι.

Χτες είχα μία συζήτηση σχετική, για να καταλάβεις πώς είναι και οι εργοδότες: ένας γνωστός μου έλεγε ότι σκέφτεται να μειώσει τον μισθό της υπαλλήλου του, γιατί το ίδιο κάνουν και οι υπόλοιποι συνάδελφοι. Και όταν τον ρώτησα, αν έχει δουλειά, μου λέει πως έχει. Ε τότε, γιατί να μειώσεις τον μισθό στο κορίτσι; μόνο και μόνο επειδή το κάνουν οι υπόλοιποι; Και άλλαξε συζήτηση... :mad: Τα συμπεράσματα, δικά σας!

Καλες μαγειρικές και σημερα! Καλο Σαββατοκύριακο να εχουμε.

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα! Επίσης!

Πως τα περασατε;

Ιωαννα μου κι εμένα λίγο υποπτα μου ακουγονται αυτά τα εξωδικαστικά. Δεν εχω βεβαια και τρομερη εμπειρια.

Sweetberry οπως τα λες χειροτερα απο ζωα μας αντιμετωπιζουν. Απαραδεκτες καταστασεις ζούμε και θα χειροτερεψουν κατα τη γνωμη μου. Δυστυχως η χωρα μας μας πληγωνει.

Ναταλια μπραβο στο συζυγο που μαγειρευει. Με το καλό να γεννησεις (αν καταλαβα καλά)! Απαραδεκτη η νηπιαγωγος με το φαγητο. Η κορη μου ειναι πολυ κακοφαγη αλλά κατι τετοιο δεν μου αρεσει. Φερνει τα αντιθετα αποτελεσματα.

Τζενη κι εσεις ειχατε προβλήματα περυσι ε; Τι να πουμε...

Νινα δεν μας λυπασαι που βαζεις τετοιες φωτογραφίες; Τουλάχιστον στελνε κανενα κομματι κατα δω Είσαι λίγο μακρυά, αλλιώς...

Σαν να επεσε η θερμοκρασια λιγακι. Εδώ Φωτεινή μου, το πρωί έχει σχετικά ζέστη, αλλά τώρα το βράδυ, σηκώνει άνετα καλοριφέρ!

Στο θεμα μας: Σαββατο ειχαμε ψαροσουπα, Κυριακη γιουβαρλάκια γιαχνι. Ειχε ερθει κι ο αντρας μου για ΣΚ και προσαρμοστηκαμε οσον αφορα το μενου. Η κορη ανεβασε πυρετο την Παρασκευη το βραδυ ο οποιος κρατησε μεχρι Σαββατο μεσημερι. Για καλό και για κακο σημερα την κρατησα σπιτι. Ευτυχως πολυ γρηγορη ιωση.

Φιλια

Καλημερα και καλη βδομαδα! Για σημερα ειχα κανει φακες αλλα θα παιξει λαπας καθως το παλικαρι ειναι παλι αρρωστο. Οσο κι αν φωναζω να πλενει χερια και να μην τα βαζει στο στομα εγω το λεω εγω το ακουω και μετα κολλαμε ολοι παρεα. Θεωρω οτι παιζει μεγαλο ρολο η καθαριοτητα των χεριων. Στη δουλεια ειμαστε κυριολεκτικα μες στη βρομα και μ εχουν πιασει τα νευρα μου για επιβαρυνεται η υγεια μας. Τα σκουπιδια δεν τα βγαζει κανεις αν δεν τα βγαλω εγω, τα γραφεια δεν καθαριζονται ποτε και τελικα θεωρω οτι απο δω μεσα φερνω πολλα μικροβια.

Τεσπα τι ζαλιζω και σε σας συνεχεια αλλα τα νευρα ειναι κροσσια Καλά, οι υπόλοιπες (και δεν λέω οι υπόλοιποι, καθώς υποτίθεται ότι οι γυναίκες έχουμε το πάνω χέρι στην καθαριότητα) δεν τις νοιάζει που είστε έτσι;!

Νινα μας κατεστρεψες πρωι πρωι με το κεικ, γιαμ γιαμ:tongue:

Φωτεινη οντως δροσισε πολυ αλλα ειναι ωραιο το βοριαδακι, στεγνωνουν τα ρουχα, δεν θελουμε αφυγραντηρα καλα ειναι

Βατομουρακι ωραιο το φαγητο, μπηκες στο κλιμα των εορτων

Παω να συνεχισω την καθαριοτητα και τα λεμε σε λιγο

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα!

Το μενού μας όλο το Σαββατοκύριακο είχε ως εξής:

Σάββατο μεσημέρι φάγαμε ψαρόσουπα με διάφορα ψαράκια που είχαν ψαρέψει ο άντρας μου και ο μπαμπάς μου. Το βράδυ είχαν έρθει οι δικοί μου και οι κουμπάροι μας για τα χρόνια πολλά και ψήσαμε σουβλάκια και κεμπάπ. Είχα φτιάξει κι ένα ταψί με πατάτες φούρνου ενώ τηγάνισα και λίγες για τα μικρά. Είχα φτιάξει και ρυζάκι με κάρυ και σταφίδες, σως γιαουρτιού, σαλατούλα λάχανο καρότο και μία μακαρονοσαλάτα με τόνο, μαγιονέζα σπιτική και καρότο. Ψήσαμε και πιτούλες.

Την Κυριακή φάγαμε στην πεθερά μου μπιφτέκια στον φούρνο με πατατούλες τηγανιτές. Πεινάσατε βλέπω Αγγελική μου!:tongue:

Για σήμερα δεν μαγείρεψα γιατί έμειναν κάμποσα από το Σάββατο.

Έχω δουλίτσα θα μπω να σχολιάσω αργότερα. Σας φιλώ....

Καλησπέρα πάρεακι καλή εβδομάδα.

Έκλεισε λοιπόν το πάρτυ θα γίνει στην γιαγιά.Σ ας ευχαριστώ όλοι βέβαια ειναι πολύ φίλοι αλλά ήθελα κ γνωμες:tongue:Πότε θα το κάνετε; Και τι μενού σκέφτεσαι;

Σαββατοκύριακου πηγαμε εξοχικό κ όπως πάντα περάσαμε υπέροχα κ ξεκουραστα που το χρειαζομασταν. Αχ τι ωραία να έχετε κοντά εξοχικό!:D

Μαγειρικά τώρα Σάββατο μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα απλά λιτά κ νόστιμα Κυριακή χόρτα με μπακαλιάρο σήμερα κ αύριο κοτόπουλο κοκκινιστό με πουρε σήμερα ρύζι αύριο.

Ωραίο το κέικ σου Νινα να ειχα ενα κομματακι:P:tongue:

Ιωάννα περαστικά στο αστερακι σου .Πες τα να ξεσπάσουν εδώ είμαστε να τα μοιραζομαστε να ξεσπαμε.

Φιλία στο υπόλοιπο παρεακι ειμαι σπαστό στην δουλειά οπότε πάω να μαζεψω ότι προλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Το φαγητό που έφτιαξα σήμερα ήταν κοτόπουλο με κομμάτια πορτοκαλιού και μακαρόνια μέσα.

Πώς σας φάνηκε το φεγγάρι, το είδατε;

Εγώ το είδα στην ανατολή του που ήταν κατακόκκινο και καθώς ανέβαινε έγινε πορτοκαλί, μετά κίτρινο και αργότερα άσπρο ώσπου κρύφτηκε πίσω από τα σύννεφα.

Σας δείχνω κάποιες φωτογραφίες. Δυστυχώς η φωτογραφική μου δεν τις έβγαλε τόσο καλά γιατί εδώ και κάποιο διάστημα έχει χαλάσει λίγο.

IMG_4429.JPG

IMG_4432.JPG

Εβιρι μ εκανες και γελασα πρωι πρωι, ακου κρεμοσαπουνο. Θα ηταν λες καλη σουπα με συνοδευτικο κανα σφουγγαρι? :-D:grin::-D

Κι αν τον έλεγαν και Μπομπ θα ήταν ακόμα πιο νόστιμη.

Εβιράκι το κρεμοσάπουνο τι άρωμα είχε? Ταίριαζε με την σούπα???? :tongue:

Αν ταίριαζε λέει!!!!!!!!!!

Εβίρι η μπουκιές γαλοπούλας ακούγονται απλά υπέροχες...:-D:grin:

Ευχαριστώ Ναταλία.

Να ΄μαι πάλι εδώ... με καλύτερη διάθεση και θετική σκέψη.

Έτσι το θέλουμε το κορίτσι μας.:-D:grin::-D

αύριο σκέφτομαι κουνέλι στιφάδο, στο οποίο θέλω την βοήθεια σας: νομίζω ότι υπάρχει εύκολος τρόπος να καθαρίσω τα κρεμμυδάκια...κάτι που τα βουτάνε στο ζεστό νερό και μετά στο κρύο, κομμένα... δεν θυμάμαι:wink:... για δώστε τα φώτα σας!

Προσωπικά ό,τι κι αν έχω δοκιμάσει δεν έχει αποδώσει. Το καλύτερο μέτρο για το κλάμα του κρεμμυδιού είναι να τα καθαρίσεις σε εξωτερικό χώρο ή με το κεφάλι έξω από το παράθυρο.

Να προτείνω όμως και κάτι ακόμη να τα καθαρίζεις βυθίζοντάς τα λίγα λίγα μέσα σε λεκάνη με νερό, δηλαδή τα χέρια σου και το κρεμμύδι να είναι βυθισμένα ώστε οι χυμοί του και η οσμή να εγκλωβίζονται μέσα στο νερό.

Εβίρι εντελώς αχαρακτήριστος αυτός που σου έκλεβε τις συνταγές! Δεν το καταλαβαίνω γιατί πρέπει να γίνεται αυτό... αν δεν μπορεί να υποστηρίξει αυτό που ξεκίνησε, να μην το κάνει καθόλου... και όχι να κλέβει τις ιδέες των άλλων!:mad:

Και ξέρεις τι μου είπε σε μαιηλ που ανταλλάξαμε για να τις κατεβάσει; Ότι οι φωτογραφίες κυκλοφορούν ελεύθερα στο διαδίκτυο και δεν έχουν copyright, άρα μπορεί ελεύθερα όποιος θέλει να τις χρησιμοποιήσει. Άκου θράσσος.

Κορίτσια, έφτιαξα αυτό το κέικ-τσουρέκι, γεμιστό με σοκολάτα και σταφίδες και ενθουσιάστηκα!:-D Έτσι είπα να το μοιραστώ μαζί σας, να σας γλυκάνω κιόλας.

Έφτιαξες αυτό το κέικ και μας έφτιαξες τη μέρα Νίνα μου. !!!!!!!!!!!!!!:-D:grin::-D

Αχ, αχ, να σ' είχα γειτόνισσα.!!!!!!!!!!!!!!

Κ

Χειροτερα απο ζωα μας αντιμετωπίζουν πλεον τον λυπήθηκα πολυ ουτε για φαγητο δεν σταματάει ενα σαντουιτς στο όρθιο για 600 ευρω 32 χρονων αντρας.οσο και αν αγαπαω την χωρα μας σκεφτομαι ολο και περισσοτερο το φευγιό δυστυχως.

Μεχρι τώρα προσπαθουμε να ειμαστε αισιόδοξοι.

Τι να πεις!!!!!!!!!!!!!!!:-(

Η κορη ανεβασε πυρετο την Παρασκευη το βραδυ ο οποιος κρατησε μεχρι Σαββατο μεσημερι. Για καλό και για κακο σημερα την κρατησα σπιτι. Ευτυχως πολυ γρηγορη ιωση.

Περαστικά της Φωτεινή μου, χαίρομαι που ήταν τόσο γρήγορη η ίωση.

Καλημερα και καλη βδομαδα! Για σημερα ειχα κανει φακες αλλα θα παιξει λαπας καθως το παλικαρι ειναι παλι αρρωστο

Αχ ο καημένος δεν πρόλαβε να συνέλθει από το ένα του ήρθε και το άλλο. Περαστικά του Ιωάννα μου.

Σάββατο μεσημέρι φάγαμε ψαρόσουπα με διάφορα ψαράκια που είχαν ψαρέψει ο άντρας μου και ο μπαμπάς μου.

Οι χρυσοχέρηδες της οικογένειας.!!!!!!!!!!!!

Μπήκα πρώτη φορά σε αυτή την παρέα πριν κάμποσα χρόνια όταν ξεκινούσα δειλά δειλά την προσπάθεια μου να γίνω εικονογράφος.

Σήμερα μετά το 40ο μου βιβλίο εικονογραφικά βρίσκομαι ακόμα εδώ. παίρνω το βάπτισμα του πυρός στην συγγραφή και ξέρω ότι όπως και την άλλη φορά οι ευχές σας μου έδωσαν δύναμη και κουράγιο το ίδιο θα κάνουν και τώρα.

Εύχομαι σύντομα να διαβάσουμε και το 40ο βιβλίο σου συγγραφικά.

Ακούστε τι έπαθα σήμερα: ήμουν πίσω από ένα φορτηγό, που μετέφερε κοντέινερ, γεμάτο με μπάζα και άλλα τέτοια. Σκέφτηκα λοιπόν να κρατήσω μία απόσταση, γιατί το είδα παραφορτωμένο... ευτυχώς! Ανεβαίνοντας μία ήπια ανηφόρα, του φεύγει ένα κομμάτι από μπάζα, γύρω στα 2 μέτρα και σκάει στην άσφαλτο!:mad: Πάγωσα! Αν ήμουν σε κανονική απόσταση, θα το είχα "φάει" στο παρμπρίζ! :mad: Μα τόσο ανεύθυνοι! Δεν είχαν βάλει καν ένα προστατευτικό δίχτυ!

Πωπωπω πόσο γρήγορα μπορεί να έρθει το κακό από το πουθενά. Χαίρομαι πολύ για την προνοητικότητά σου Νίνα μου και φυσικά που είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα παρεάκι!

Ιωαννα μου περαστικά στο παλικαρακι σου! Αχ με αυτο το πλυσιμο των χεριων εχει μαλλιασει κι η δικη μου η γλώσσα. Λες και θα χασουν 3 δευτερολεπτα απο το παιχνιδι τους έλεος. Καλά για τη δουλεια σου δεν το συζητω. Κι εμεις εδω δεν εχουμε καθαριστρια αλλά τον χωρο μας προσπαθουμε να τον φροντισουμε και να τον διατηρησουμε καθαρο και αξιοπρεπη. Και μιλα σε εμας για να ξεσπας.

Αστερακι οι φιλοι θα περασουν παντου καλά. Με το καλό το παρτυ σας!

Νινα τι ηταν αυτο που επαθες! Καλά εκανες και κρατησες απόσταση. Καλά πολλοι απο αυτους που φορτωνουν τα φορτηγα ειναι απαραδεκτα αμελεις (για να μην χρησιμοποιησω αλλη λεξη). Καλά εχω ακουσει πολλες τετοιες δικαιολογιες. Πολλοι ανθρωποι (εργοδοτες και εργαζομενοι) λόγω κρισης εχουν δειξει τα χειροτερα ενστικτα τους.

Νικο ειμαστε ιδιαιτερα υπερηφανες που εχουμε ενα τετοιο ταλαντουχο μελος στην παρεουλα μας! Με το καλό να τα χιλιασεις τα βιβλια!

Βρε Αγγελικη παλι χαλια περασατε! Θελω να ερθω ενα Σαββατοβραδο σπιτι σου... Οσον αφορα το σχολειο εισαι τυχερη που ξερεις τους δασκαλους και ξερεις τι σε περιμενει. Σε εμας η πλειοψηφια ειναι αναπληρωτες και δεν ξερουμε τιποτα. ΤΟυλάχιστον ο φετεινος ειναι πού καλός. Να σε ρωτησω ομως μια που εισαι χρονια στο κουρμπετι: πως αντεχεις με ολα τα κουφα που ακους απο τους γονεις; (που κατα της γνωμη μου ειναι και αναξια σημασιας αλλά εδω τα αναγαγουν σε κορυφαια θεματα). Εγω αρχιζω να πιστευω οτι οι ανθρωποι δεν παμε καλά.

Εβιρι οντως το φεγγαρι ηταν πολύ εντυπωσιακο! Ειδα στο μπλογκ τις μπουκιες γαλοπουλας. Ψηνομαι να τις φτιαξω μπας και φαει το ζιζανιο μου.

Παιδια ευχαριστω για τις ευχες για την κορη μου. Ειναι καλά τωρα θα τη στειλω και σχολειο σημερα. Χτες περισσευματα και σημερα μακαρονια με κιμα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σπανακόρυζο έχει το μενού μας σήμερα.

Νινάκι ο Θεός φύλαξε και είχες κρατήσει απόσταση από το φορτηγό! Τι να πω βρε παιδί μου, μεγάλη ανευθυνότητα που μπορεί να κοστίσει ζωές!

Εβιράκι πολύ όμορφες οι φωτογραφίες που ανέβασες! Πολύ ωραίο το χρώμα του φεγγαριού! Εγώ ξεχάστηκα και δεν βγήκα να το δώ.

Φωτεινή τα κουλά που ακούω από τις άλλες μαμάδες απλά τα προσπερνάω! Δεν αξίζει να τσακώνεσαι. Για το μόνο που μπορεί να επέμβω είναι αν ακούσω κάτι για το οποίο θα κατηγορείται αδίκως κάποιο άτομο και έχω τα επιχειρήματα να το αντικρούσω. Εκεί θα μιλήσω ...

Παρεάκι σας φιλώ για την ώρα.

Φιλάκια!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Για σημερα εχουμε μπριζολες με ρυζι αναμεικτο!

Φωτεινη παλι καλα που η μικρη εγινε γρηγορα καλα, οσο για την καθαριοτητα στο γραφειο ειναι μονο αντρες οποτε καταλαβαινεις!

Νινα μπορω να πω πως ησουν πολυ τυχερη και προνοητικη. Ποσο ευκολα μπορουν να γινουν τα ατυχηματα απο την ανευθυνοτητα των ανθρωπων

Εβιρι τι ρομαντικες φωτο ειναι αυτες!!! Εγω εριξα μια ματια απο το παραθυρο αλλα δεν συγκινηθηκα ιδιαιτερα, αυτα πρεπει να τα μοιραζεσαι αλλιως δεν εχουν νοημα

Αστερακι τι λες να φτιαξεις για το παρτυ?

Βατομουρακι ολα καλα?

Τζενακι που εισαι?

Αγγελικη πηζεις ε?

Πωπω σημερα χαμος θα γινεται εξω με τον Ομπαμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις μαγείρισσες τις παρεας!

Καλα ειμαι Ιωαννα μου εδω στην αναμονη! Αχ...

Σημερα εχουμε σολωμο στο φουρνο με πατατες βραστές και σαλατα λάχανο καροτο.( ξεκινησα διατροφη) εχθες ο γιατρος με ξαναμαλώσει εφτασα τα +18 κιλα και το μωρο για 35 εβδ. Που ειμαι ειναι πολυ μεγαλο κατι λεει που δεν γο θελουμε για αναπνευστική δυσχέρεια κλπ οταν γεννηθει. Το μωρακι μου ειναι 2900 γραμμάρια. Υπολογίζει να γεννησουμε στις 38+ με καισαρικη.

Οποτε φερμουάρ.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις μαγείρισσες τις παρεας!

Καλα ειμαι Ιωαννα μου εδω στην αναμονη! Αχ...

Σημερα εχουμε σολωμο στο φουρνο με πατατες βραστές και σαλατα λάχανο καροτο.( ξεκινησα διατροφη) εχθες ο γιατρος με ξαναμαλώσει εφτασα τα +18 κιλα και το μωρο για 35 εβδ. Που ειμαι ειναι πολυ μεγαλο κατι λεει που δεν γο θελουμε για αναπνευστική δυσχέρεια κλπ οταν γεννηθει. Το μωρακι μου ειναι 2900 γραμμάρια. Υπολογίζει να γεννησουμε στις 38+ με καισαρικη.

Οποτε φερμουάρ.

3 βδομαδες εμειναν μονο? τι ωραια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλησπερα!

σαββατο αυγα με πατατες κ λουκανικα κ το βραδυ πιτσα

κυριακη κρεας κοκκινιστο με πατατες τηγανιτες

δευτερα κολοκυθοκεφτεδες με πατατες τηγανιτες κ χορτα

σημερα φακες και αυριο μακαρονια με κοκκινιστο που εχει μεινει.

πεμπτη μαλλον περισσευματα απο μακαρονια κ φακες (θα δειξει αν φτανουν) αλλιως κοτοπουλο η κεφτεδακια με πατατες κ τα υπολοιπα χορτα που εχουν μεινει και παρασκευη φασολακια λαδερα.

τι να πρωτοσχολιασω βρε κοριτσια, εισαστε κ πολλες και ακομα δεν θυμαμαι τι λεει ποια!

λοιπον να πω για το θεμα του σχολειο κ της δασκαλας...... (ποια το εγραφε???) μια απορια εχω, για να γινει καποια νηπιαγωγος θεωρητικα λατρευει τα παιδια, τι στο καλο δεν μπορει να ασχοληθει λιγακι με καποια παιδακια που ισως θελουν παραπανω δουλιτσα? η δουλεια της δεν ειναι? δεν μπορει να ασχολειται μονο με τα παιδακια που ειναι καπως μπροστα. αν τα βαζουν στην ακρη το μονο που προσφεροουν ειναι να τα κανουν ακομα πιο αρνητικα και ατιθασα. εμεις ευτυχως εχουμε πολυ καλη δασκαλα, παρολο που δεν σου γεμιζει το ματι με την πρωτη εντυπωση.

να πω στην νινα οτι ειχε αγιο......θελει πολυ προσοχη!

και στην ιωαννα, καλα κανεις που κρατας ουδετερη σταση, εχω την εντυπωση οτι εξωδικαστικα πανε να τα κουκουλωσουν τα πραγματα. το καλυτερο ειναι να πας στην επιθεωριση εργασιας να δεις τι δικαιουσαι σε τετοια περιπτωση (αν αυτα που δικαιουσαι ειναι κοντα με αυτα που προσφερουν, τα παιρνεις γιατι ειναι πιο αμεσα, αν απεχουν πολυ δεν συμβιβαζεσαι). ξερω για επισχεση εργασιας οτι παιρνεις κατι απο τον οαεδ, τυπου 500 ευρω για κανα εξαμηνο? αλλα κ παλι δεν ειμαι σιγουρη. οπως και να εχει καλο κουραγιο!

εβιρι παντα ωραιες φωτος βαζεις!

να σας πω οτι εχτες παρολο που ηταν δευτερα κ δεν ειχα μαγαζι δεν εκανα τιποτα...... ειχα την μικρη αγκαλια απο τις 3 εως τις 7....βγαζουμε τραπεζιτη....

φιλακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα στο θέμα του σχολείου εγώ είμαι η .... καμένη! Αλλά κι εγώ την ίδια απορία έχω. Σπουδάζουν και ψυχολογία παιδιών επίσης και υποτίθεται

ξέρουν να κουμαντάρουν τα παιδιά. Τέλος πάντων, κάνω τον σταυρό μου που ήταν μόνο μία χρονιά και φέτος το παιδάκι μου έχει ηρεμήσει και αγαπήσει το σχολείο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα στο θέμα του σχολείου εγώ είμαι η .... καμένη! Αλλά κι εγώ την ίδια απορία έχω. Σπουδάζουν και ψυχολογία παιδιών επίσης και υποτίθεται

ξέρουν να κουμαντάρουν τα παιδιά. Τέλος πάντων, κάνω τον σταυρό μου που ήταν μόνο μία χρονιά και φέτος το παιδάκι μου έχει ηρεμήσει και αγαπήσει το σχολείο!

τι να πεις βρε αγγελικη....νομιζω οτι αν ειχα τετοιο θεμα με την δασκαλα κ ηξερα οτι το παιδι μου ειναι ζωηρο μεν, αλλα χωρις κανενα αλλο προβλημα, ισως θα την αλλαζα ταξη, να ειναι με αλλη δασκαλα η κ νηπιαγωγιο ακομα. προκειμενου να μισησει το παιδι το σχολειο για μια ασχετη, θα το εκανα. δηλαδη ποσο αλλαξε ο γιος σου μεσα σε ενα χρονο??? αυτη η δασκαλα που εχει τωρα πως τον εφερε κοντα της κ τον εκανε να αγαπησει το σχολειο? μαγικα εκανε? απλα ασχοληθηκε!

υγ.η δικια μας πολυ καλη, η κορη μου στον εναμιση μηνα νηπιαγωγειου εγραφε ονομα και επωνυμο κ τωρα εχει αρχισει κ μου γραφει κιαλλες λεξεις (περα απο την προσωπικη επαφη που εχει με τα παιδακια κ την αγαπανε)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Γιωτα ποναει οταν βγαζει δοντια ε? της δινεις κανα ντεπον? Με την επιθεωρηση δεν βγαζουμε ακρη, αν κανεις μια φορα καταγγελια δεν μπορεις να ξανακανεις πας δικαστικα και η εταιρια αρνειται να ερθει σε συμβιβασμο, δεν θελει να δωσει λεφτα. Στο νηπιο μαθαινουν να γραφουν ονομα?? Εμας γιατι το μαθαινει στο προνηπιο? Ξερει να γραφει το ονομα του και τα ονοματα των φιλων του

Αγγελικη ευτυχως που ολα ελειξαν καλα αφου εχετε τωρα καλη δασκαλα αλλα τελικα καποιος πρεπει να μιλησει γι αυτη την ηλιθια γιατι θα ταλαιπωρηθουν κι αλλα παιδια

Σημερα εχουμε μπιφτεκια και φασολακια κι εκει που ειχε συνελθει το παιδι τον εριξε παλι. Να περασει λιγο η ωρα και να παρω την παιδιατρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...