Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

      Ναι αύριο άσε το περιμένω. Αν μασ πει να μασ δει ξανά σε δύο εβδομάδες δεν θα το αντέξουμε αχααχαχαχα. Κάθε εβδομάδα η κάθε δύο εβδομάδες είναι τα ραντεβού μέχρι τς 12 εβδομάδες;;; Ρε πραγματικά σου εύχομαι τα καλύτερα περιμένω νέα σου από τον υπέρηχο 20 του μήνα 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε κάτι τελευταία υπόλοιπα που υπάρχουν στο ψυγείο.

Απόψε που θα γυρίσω από την δουλειά θα κατεβάσω τις κουρτίνες απο το δωμάτιο των παιδιών και θα τις βάλω για πλύσιμο. Θα κάνω κι ένα καλό καθάρισμα για να στρώσω. Ο μικρός κάθεται κάτω και παίζει και είναι κρύα τα πλακάκια. Μετά σειρά έχει το σαλόνι με την τραπεζαρία.

Liana1984 καλώς ήρθες στην παρέα μας! Ωραίο φαγάκι είχες!

Εβιράκι το θέμα με τον μικρό είναι ότι δεν πολυτρώει κρέας. Οπότε και στρουθοκάμηλο να φτιάξω μάλλον μόνο εμείς θα φάμε.

Φωτεινή πριν από κάμποσα χρόνια είχα περάσει ένα καλοκαίρι από Ζάκυνθο και έφαγα στιφάδο με τα κρεμμύδια όμως όχι ολόκληρα αλλά στο μούλτι. Ξετρελάθηκα και από τότε το καθιέρωσα.

Αστεράκι πολύ ωραίο το μενού του πάρτι! Είσαι κι εσύ χρυσοχέρα! ¨Οσο για το λεμόνι που μου γράφεις ο μικρός το τρώει ολόκληρο! Μόνο που τον βλέπω μου σηκώνεται η τρίχα!!!

Ιωαννάκι ελπίζω να μην ξαναπαραπονεθεί ο μικρός για αδιαθεσία! Έτσι είναι τα μικρούλια πάντως! Μόλις περάσουν οι ενοχλήσεις πετάνε, όχι σαν εμάς τους μεγάλους που σερνόμαστε όλη μέρα!

Φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα κορίτσια και αγόρι!

Ήλιος με δόντια και σήμερα! Με έχει πιάσει και η μέση μου πάλι και είμαι με θερμοφόρα όλη την ώρα:mad: Τέσπα... Χτες έκανα κοτόσουπα, που μου πήγαινε πολύ με αυτό το κρύο και σήμερα σουβλάκια με το υπόλοιπο κοτόπουλο που περίσσεψε... για αύριο ντολμαδάκια (τα παρήγγειλα στην πεθερούλα:D, μιας και θα λείπουμε για δουλειές).

Σήμερα ξεκίνησα και τον στολισμό του σπιτιού με λίγα- λίγα χριστουγεννιάτικα... είναι πολύ νωρίς βέβαια, αλλά θέλω να μπω στο κλίμα από τώρα.. να αλλάξει λίγο η ψυχολογία βρε παιδί μου:tongue:

Καλημερα κοριτσακια!!!! Κρυο εχει αρκετο, το βραδυ εβαλα αφυγραντηρα και εφτασε μεχρι τις 6, γεμισε αλλα ευτυχως κρατησε φυσιολογικα επιπεδα υγρασιας.

Σημερα τρωμε μακαροναδα μαζι με κατι μπιφτεκακια που ειχαν μεινει.

Φωτεινη κανε εκει το τσεκ απ ωστε οταν ερθεις εδω να μην τρεχεις στους γιατρους αλλα σε βολτες.

Βατομουρακι τι καλα!!!! Κατσσε και τελειωσε το δωματιο. Αχ τι ωραιες στιγμες!!! Και βεβαια η καλυτερη και μοναδικη στιγμη ειναι η γεννα!

Νινα αστα με την καπνα, εχτες ειχα ανοιχτο το παραθυρο του μπανιου και καποια στιγμη μου μυριζε καμενο και εψαχνα να βρω στο σπιτι τι βρωμαει και τελικα ηταν απ εξω. Παει η μπουγαδα μου

Το καλό εδώ είναι ότι επειδή είναι αραιοκατοικημένα, είναι και μακρυά η κάπνα... έχουμε βέβαια την δική μας και της πεθεράς μου την καμινάδα, αλλά βάζω τα ρούχα σε μπαλκόνι αντίθετα από εκεί. Όταν όμως κατεβαίνω προς Βριλήσια,ή Μαρούσι, γίνεται χαμός από μυρωδιά και κάπνα!

Τι κανουν οι υπολοιπες?

καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;

Κανε πολυ κρυο κοριτσακια ,πουντιασαμε ! Εγω δεν εχω στρωσει ακομα κ κατω ειναι παγωμενα.Το Σαβαβτο οπωσδηποτε! Πηγαμε την Τριτη κ πηραμε χαλι για το παιδικο κ το στρωσαμε κατευθειαν.Δεν μπορουσαν να περιμενουν τα παιδια, ειχα καθαρισει πολυ καλα κ το δωματιο τους το Σαββατο οποτε το βαλαμε.Ολη την ωρα κυλιουνται κατω γιατι ειναι μαλακο κ τους αρεσει, εχει πλακα γιατι ο μεγαλος μας βαζει κ βγαζουμε ακομα κ τις παντοφλες για να μπουμε στο δωματιο , μην τυχων κ του το λερωσουμε!

Με γεια το χαλί σας! Καινούργιο κοσκινάκι μου..., για τον μεγάλο!:D

Εγω κοριτσια εχω πηξει παρα πολυ στην δουλεια,εχουμε μεινει ελαχιστοι κ η δουλεια δεν βγαινει,εχουν πεσει πααρ πολλα πανω μου γιατι τραβαω κ καταλαβαινετε.. Μου πανε κ ολα αναποδα κ καθε μερα εχω τρεξιματα με το αυτοκινητο κλπ κ ειμαι πολυ πεσμενη.Ειναι κ η μαμα μου αρρωστη πφφφ...

Πρόσεχε όμως τον εαυτό σου... ελπίζω η μανούλα να έχει κάτι σε κρύωμα και όχι τίποτα πιο σοβαρό.

Μαγειρικα δεν θυμαμαι απο που εχω σταματησει... ασ γραψω απο την Δευτερα που φαγαμε μπριαμ με λουκανικα μεσα να ξεγελασω τον συζυγο που δεν τον χορταινει λεει,την Τριτη μπουτακια κοτοπουλο με πατατες,χτες μοσχαρι που εμεινε απο την Κυριακη με ρυζι με λαχανικα κ σημερα εχει παρει ο συζυγος αδεια να κρατησει το παιδι κ θα κανει αυτος σνιτσελ με πατατες.Για αυριο θα κανε τελικα τις χαντρες που τις λεω εδω κ δυο βδομαδες.Πολυ κρεας επεσε αυτη την βδομαδα.

Θυμαστε που σας ελεγα πως δεν τρωει ο μεγαλος μου κεικ ( για το μικρο δεν το συζηταω καν ....) ,ειχα κανει την Κυριακη ενα απλο κεικ με ξυσμα λεμονι στην μεγαλη φορμα κ επειδη τρωει μονο ο συζυγος εδωσα σε μια φιλη το μισο. Πως το επαθε κ δοκιμασε μαζι με γαλα κ περιττο να σας πω οτι το εφαγε ολο σχεδον μονος του μεχρι χτες κ χτες το βραδυ εφτιαξα κ αλλο !!! Καλα μου ελεγε μια φιλη μου οτι θα μεγαλωσει κ δεν θα μου φτανει το κεικ κ της ελεγα αποκλειεται !!

Ιωαννα εχεις δικιο για τα ρουχα,εγω βγηκα χτες να απλωσω το χαλακι του μπανιου κ μυριζε πλαστικο καμμενο.. Αρχισαν τωρα κ αναβουν τα τζακια κ καινε οτι βρουνε!

Πως ειναι το παιδι;

Φωτεινη αν γραψεις τις εξετασεις εχεις ενα μην απεριθωριο να τις κανεις, δεν εχει στο νησι καποιο μικροβιολογικο αξιοπιστο να τις κανετε ενα Σαββατο πρωι; εμεις συνηθως ετσι κανουμε. Μην ερθεις εδω κ τρεχεις με τετοια !!

Βατομουρακι περασε ο καιρος, τι ωραιαο συναισθημα ειναι να ετοιμαζεις το δωματιο ! Με το καλο να ερθει κ το μωρακι να τα χαρει ολα !!!

Νινακι τι ηταν αυτο ρε συ με το κοντεινερ ! Αγιο ειχες κυριολεκτικα !!! Πραγματικά όμως!;)

Αγγελικη μου καλημερα !!!

Νικο μου ειμαστε πολυ περιφανες που σε εχουμε φιλο μας !!!

Εβιρακι πως πανε εκει τα κρυα;

Καλημερούδια στην μαγειροπαρέα!

Για σήμερα θα φτιάξει η πεθερά μου γιουβαρλάκια για να φάει λίγο μοσχάρι ο μικρός. Για αύριο βλέπουμε....

Νινάκι εγώ το κρεμμύδι το βάζω στο μούλτι τις περισσότερες φορές κι έτσι δεν έχω ούτε κλάμματα ούτε συγκινήσεις! Ναι, αλλά έτσι δεν είναι στιφάδο... απλά κοκκινιστό! Στην τελική και εγώ θα το κάνω έτσι την επόμενη φορά, γιατί τα κρεμμύδια και κόπο θέλουν και πολύ φούσκωμα δημιουργούν. Ποιος ο λόγος λοιπόν;:D

Βατομουράκι τι καλά που ήρθαν τα πραγματάκια του μωρού! Ολοκληρώνεις το δωματιάκι του!

Φωτεινή κι εγώ θα σου πω να τις κάνεις στο νησί τις εξετάσεις. Για να μην τρέχεις εδώ.

Ιωάννα σε μας ακόμη δεν έχουν ανάψει τζάκια ή όσοι έχουν ανάψει, καίνε κανονικά ξύλα και δεν μυρίζει άσχημα η ατμόσφαιρα. Είμαστε και πιο νότια εμείς οπότε δεν αισθανόμαστε τόσο έντονα το κρύο.

Τζενάκι δυστυχώς αν δουν ότι ένα άτομο "τραβάει" το φορτώνουν όσο δεν παίρνει! Υπομονή να πω? Κάποιες φορές ίσως δεν θα έπρεπε να τα υπομένουμε όλα στωικά... Με υγεία το καινούριο χαλί!

Γεια σας....να ερθω κ εγω στην παρεα σας;Μιας κ μου αρεσει το φαγητο κ η μαγειρικη :-)

Ας αρχισω σημερα φαγαμε μουσακα..που αρεσει στον αντρα μου κ τη μικρη μου

Καλώς την!:D Ωραίο φαγάκι, αλλά μπελαλίδικο!

Καλημέρα παρεακι:P

Liana 1984 καλωσορισες στο παρεακι μας ωραίο το φαγακι σου !

Εβιρακι χιονακι δεν έχετε ακόμα ε;;Σολομό μιαμμιαμ θα μπει στο πρόγραμμα έχω χρόνια να φαω.

Για σήμερα γιουβαρλακια χθες κολοκυθοσουπα.

Yotou σχεδόν κάθε βράδυ ξυπνάει κ θελει το κρεβάτι τς μαμας χωρίς τον μπαμπα βέβαια :lol:από καλό ύπνο έχω να κάνω απ την εγκυμοσύνη!!!

Αγγελική θα τα ξέρεις σίγουρα κ συ πρέπει να αποφύγετε κ τους συνδιασμούς που δεσμεύουν τον σιδηρο όπως τα γαλακτοκομικά επίσης βοηθάνε ο χυμός λεμονιού ξύδιου πιπεριά κόκκινη.

Ιωάννα πως είναι ο μικρός συνήλθε;;

Φωτεινή δεν έχεις παράπονο έχει βελτιωθεί στο φαγητό η μικρή σου απλά που κ που σου θυμίζει τον παλιό εαυτό τς χαχαχα

Ggeny υπομονή έφτασε το Σαββατοκύριακο ώρα για ξεκούραση (που λέει ο λόγος ) τουλάχιστον ψυχολογικά.Εμεις έχουμε στρώσει χάλια 2 βδομάδες ή μικρή δεν θέλει καθόλου παντόφλες οπότε δεν είχα επιλογή:rolleyes:

Έχουμε φτάσει στα Δύο κ καταλαβαίνετε τι γίνετε δεν θέλω αυτό δεν μ αρεσει το φαγητό σήμερα ξύπνησε με κλάμα θέλω μεγάλο τσουρέκια :confused::confused:μόλις το έφερε ο άντρας μου ηρεμησαμε εβλεπε όνειρο μάλλον.Αποψη για το τι θα φορεσουμε τι θα φάει δεκατιανο ....

Sweetberry28 με το καλό με το καλό τι ωραία ζηλευω λίγο θέλω κ γω μωρακι αλλά δεν έχω κουράγιο ακόμα.:D

Νικό καλές δουλειές με το νέο σου βιβλιο τα καλύτερα εύχομαι.

Νινακι ωραία κ τα εξοχικά στα νησια στα βουνά κλπ αλλά όταν είναι κοντά είναι το καλύτερο ανα πασα στιγμή πας κ ανεξοδα σχεδόν.

Λοιπόν το πάρτυ θα γίνει αρχές Δεκεμβριου απόγευμα Το θέμα μας mini mouse.

Φαγητό τώρα πίτσα με σχήμα mini δλδ μία κανονική πιτσα απλά θα έχει στρογγυλή ντομάτα κ αυτακια δύο φέτες ελιά σε κάθε κομμάτι ελεγα για γκιουλμπασι μακαρονοσαλατα σπετσοφαι μέσα σε ψωμάκι στρογγυλό που θα έχω βγάλει την ψύχα τυρόπιτα hot dog κρεπες περιμένω βέβαια κ τς ιδέες σας .Έχω αγοράσει στα πιάτα κ ποτηράκια διάφορα διακοσμητικά, πολλά θα τα κάνω κ μόνη μου (ελπίζω να προλαβω) γι αυτο τα αγορασα από τώρα σιγά σιγά να ξεκινησω.Τ α παιδιά θα είναι ηλικίας 2 παιδακια 17 μηνών 2 4ετων 3 7 ετών πως θα τα απασχολησω;;;έχω πάρει πλαστελινες με διάφορα αξεσουάρ μπλοκ ζωγραφικής σκέφτομαι να κάνω με χαρτόνι ένα χριστουγεννιάτικο δέντρο ή ένα κεφάλι μίνι με τρύπες σε διάφορα σημεία κ να βάζουν μπαλες μέσα.Η τούρτα θα έχει την παρέα τς μίνι στο λούνα παρκ.

Αυτά τα νέα λίγα ε χαχαχαχαχα

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλους .

Ωραίο πρόγραμμα έχεις βγάλει για το φαγητό... Καλό Σαββατοκύριακο και σε σένα!

Ήθελα να πω στα κορίτσια που μένουν προς τα νότια, αν έχετε πάει στο Πολιτιστικό κέντρο Σταύρος Νιάρχος; Πήγα τις προάλλες και είναι πάρα πολύ ωραίος χώρος για παιδιά...τεράστιο πάρκο, ωραίες και καθαρές εγκαταστάσεις και πολλές δραστηριότητες, στις οποίες πρέπει να κάνετε κράτηση από πριν.

Και για τους μεγάλους είναι όμορφα, για βόλτα, καφέ και με απίθανη θέα.

Αυτά προς το παρόν.

Καλό Σαββατοκύριακο και από μένα!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας εσπέρα.

Έφτιαξα γίγαντες στο στον κατσαρολόφουρνο.

Εβιρι δεν το ηξερα αυτο για τη στρουθοκάμηλο. Ωραιος ο σολωμος.

Εμένα μου το είχε πει η παιδίατρος πριν χρόνια.

Για σημερα σουπα με τραγιο κρεας. Μπας και φαει η μικρη καμια κουταλια. Χτες μετα απο τηλεφωνηματα, κλαμματα και φασαρια εφαγε πεντε μπουκιες ψαρι.

Τουλάχιστον εκανε βουτες ψωμιου στο λαδι απο τα χορτα. Αντιθετα στον μικρο το βραδυ του ειπα να σταματησει να τρωει γιατι φοβηθηκα οτι θα τον πειραζε. Ειχε φαει ενα κρουασαν, ψαρι με χορτα, ντοματοσαλατα και μου ζητησε τοστ το οποιο δεν του εφτιαξα. Όλα αυτά σε διαστημα λιγοτερο της μιας ωρας. Ε του ειπα να χωνεψει πρωτα και μου απανταει "μα εχει χωρο η κοιλιτσα μου".

Τι πράγμα κι αυτό να ζεις τα δύο αντίθετα άκρα!!!!!!!

Εβιρακι χιονακι δεν έχετε ακόμα ε;;Σολομό μιαμμιαμ θα μπει στο πρόγραμμα έχω χρόνια να φαω.

Σ' εμάς όχι ακόμη, αλλά πριν από λίγες μέρες είχε χιονίσει στις περιοχές του Μονάχου.

Φαγητό τώρα πίτσα με σχήμα mini δλδ μία κανονική πιτσα απλά θα έχει στρογγυλή ντομάτα κ αυτακια δύο φέτες ελιά σε κάθε κομμάτι ελεγα για γκιουλμπασι μακαρονοσαλατα σπετσοφαι μέσα σε ψωμάκι στρογγυλό που θα έχω βγάλει την ψύχα τυρόπιτα hot dog κρεπες περιμένω βέβαια κ τς ιδέες σας .

Μου αρέσουν πολύ οι ιδέες σου, τις βρίσκω υπέροχες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα σου πρότεινα μόνο, στο καρβελάκι να βάλεις καλύτερα κάτι πιο στεγνό όπως κεφτεδάκια ή λουκανικάκια.

Έτσι σκεφτόμουν κι εγώ να βάλω στο μπλογκ καρβελάκι γεμιστό με κεφτεδάκια αλλά τη μία δεν έβρισκα καρβέλι στο φούρνο και την άλλη έφτιαχνα άλλα κρέατα. Τώρα μας έπιασε η νηστεία.

Το σπετσοφάι θα αρέσει πολύ στους μεγάλους και πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα να το προσφέρεις σε πιατέλα ή μικρό πυρεξάκι.

Κάποιες ιδέες που έχω είναι:

1. Σουβλάκια με ντοματάκια τσέρυ και τετράγωνα κομματάκια κίτρινου τυριού ή μπαλάκια μοτσαρέλας, αν θες μπορείς να βάλεις κι ένα κομματάκι μαρουλάκι διπλωμένο ενδιάμεσα.

2. Καλαθάκια από άδειο κομμένο πορτοκάλι στη μέση με φρουτοσαλάτα μέσα.

Τ α παιδιά θα είναι ηλικίας 2 παιδακια 17 μηνών 2 4ετων 3 7 ετών πως θα τα απασχολησω;;;έχω πάρει πλαστελινες με διάφορα αξεσουάρ μπλοκ ζωγραφικής σκέφτομαι να κάνω με χαρτόνι ένα χριστουγεννιάτικο δέντρο ή ένα κεφάλι μίνι με τρύπες σε διάφορα σημεία κ να βάζουν μπαλες μέσα.

Αν υπάρχει δυνατότητα βρες κάποια εθελόντρια καλεσμένη μαμά να τους διαβάσει παραμύθια και να τα βάλει να τραγουδήσουν γνωστά παιδικά τραγούδια με την καθοδήγησή της.

Επίσης, κάποιο παιδικό DVD ίσως να τα κρατήσει για λίγη ώρα ήρεμα.

Κάποια παιχνίδια που παίζονται μέσα στο σπίτι και ίσως τους κεντρίσουν το ενδιαφέρον, όπως το παιχνίδι με το τυλιγμένο δώρο. Τυλίγεις σαν μπάλα ένα μικρό δωράκι με εφημερίδες ή χαρτιά από περιοδικά και τα παιδιά σχηματίζουν ένα κύκλο. Μόλις ξεκινήσει η μουσική τα παιδιά παίρνουν στα χέρια τους με τη σειρά το τυλιγμένο δώρο και ο ένας το δίνει στον άλλο. Μόλις σταματήσει ξαφνικά η μουσική το παιδί που κρατά στο χέρι του το δώρο ξετυλίγει ένα μόνο χαρτί. Όποιος ξετυλίξει το τελευταίο είναι ο τυχερός που το κερδίζει.

Το παιχνίδι με το χαλασμένο τηλέφωνο που μπορεί να παιχτεί σε ένα καναπέ, στο πάτωμα καθιστά ή και όρθια τα παιδιά.

Καλημερα κοριτσια. Ο μικρος εχτες ηταν καλα αν εξαιρεσουμε εναν αποτομο εντονο πονο στο αυτι που φοβηθηκα μη τυχον εχει καμμια ωτιτιδα. Του εδωσα ντεπον και δεν ξαναπαραπονεθηκε.

Ευτυχώς που του κράτησε λίγο μόνο.

Ήλιος με δόντια και σήμερα! Με έχει πιάσει και η μέση μου πάλι και είμαι με θερμοφόρα όλη την ώρα:mad:

Ωχ, περαστικά σου Νίνα μου.

Ήθελα να πω στα κορίτσια που μένουν προς τα νότια, αν έχετε πάει στο Πολιτιστικό κέντρο Σταύρος Νιάρχος; Πήγα τις προάλλες και είναι πάρα πολύ ωραίος χώρος για παιδιά...τεράστιο πάρκο, ωραίες και καθαρές εγκαταστάσεις και πολλές δραστηριότητες, στις οποίες πρέπει να κάνετε κράτηση από πριν.

Μωρέ αν δεν ερχόταν ο Ομπάμα θα το μάθαινα εγώ ότι υπάρχει το Πολιτιστικό κέντρο αυτό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσόπουλα τι κανετε? πως τα περνατε ? Σαββατο σημερα μας κανει ωραιο καιρο στην Αθηνα.ελπιζω και οι υπόλοιπες να εχετε ήλιο. Οτι πρεπει να πλυνω σημερα χιχι.

Κοτοσουπα εμεις θα φαμε την δευτερα της πεθερας θα ερθουν για φαγητο σπιτι μας και της το ζητήσαμε ακούστε τι κανει κανονικα την κοτοσουπα αυγολεμονο το κοτοπουλο ομως μετα το βράσιμο το περναει στο τηγάνι και το τρωμε χωριστα ετσι πιο ξεροψημένα κ πατατες τηγανιτές για ορεκτικό! Χαχα εντελως παιδικο μενου.αλλα ετσι μας αρεσει με τον αντρα μου ειναι μιαμ!

Σημερα θα φτιαξω αρακα με πατατούλες.

Ωραιο το Σταυρος Νιαρχος πρσγματικα ειχε παει για μια δουλεια ο συζυγος γιατι εργαζεται στο χωρο του οπτικοακουστικού θεάτρων κλπ και το ειχα δει ποσο καλοστημένο ειναι οι εσωτερικοί χώροι και το παρκο σαν παρκο πολυ σπουδαιο μακαρι η Ελλαδα να γεμισει τέτοιους όμορφους χωρους για τα παιδια μας και για μας.

Κοριτσια με εχει πιασει αγχος για την γεννα απο την μια θελω να συναντήσω την λατρεία μου το μωρακι και απο την αλλη φοβαμαι οταν ερθει η στιγμη κανω καμια φορα και χαζές σκέψεις τα λεω δτον αντρα μου και μου λεει ειναι φυσικο.αντε την τριτη θα ξερω ποτε μπαινω για καισαρικη σιγουρα με ραντεβου.

Αυτα τα νεα για σημερα σας ευχομαι καλο Σαββατοκύριακο.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσόπουλα τι κανετε? πως τα περνατε ? Σαββατο σημερα μας κανει ωραιο καιρο στην Αθηνα.ελπιζω και οι υπόλοιπες να εχετε ήλιο. Οτι πρεπει να πλυνω σημερα χιχι.

Κοτοσουπα εμεις θα φαμε την δευτερα της πεθερας θα ερθουν για φαγητο σπιτι μας και της το ζητήσαμε ακούστε τι κανει κανονικα την κοτοσουπα αυγολεμονο το κοτοπουλο ομως μετα το βράσιμο το περναει στο τηγάνι και το τρωμε χωριστα ετσι πιο ξεροψημένα κ πατατες τηγανιτές για ορεκτικό! Χαχα εντελως παιδικο μενου.αλλα ετσι μας αρεσει με τον αντρα μου ειναι μιαμ!

Σημερα θα φτιαξω αρακα με πατατούλες.

Ωραιο το Σταυρος Νιαρχος πρσγματικα ειχε παει για μια δουλεια ο συζυγος γιατι εργαζεται στο χωρο του οπτικοακουστικού θεάτρων κλπ και το ειχα δει ποσο καλοστημένο ειναι οι εσωτερικοί χώροι και το παρκο σαν παρκο πολυ σπουδαιο μακαρι η Ελλαδα να γεμισει τέτοιους όμορφους χωρους για τα παιδια μας και για μας.

Κοριτσια με εχει πιασει αγχος για την γεννα απο την μια θελω να συναντήσω την λατρεία μου το μωρακι και απο την αλλη φοβαμαι οταν ερθει η στιγμη κανω καμια φορα και χαζές σκέψεις τα λεω δτον αντρα μου και μου λεει ειναι φυσικο.αντε την τριτη θα ξερω ποτε μπαινω για καισαρικη σιγουρα με ραντεβου.

Αυτα τα νεα για σημερα σας ευχομαι καλο Σαββατοκύριακο.

Με το καλο κοπελα μου το μωρακι σου μην φοβασαι

Ωραιο το κοτοπουλακι ετσι το κάνει κ η μαμα μου

Γενικα ειμαι ευκολη στο φαγητο :-)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όμορφα καλησπέρα!

Πριν δύο μέρες επέστρεψα σπίτι μετά από σειρές απανωτών συναντήσεων και ταξιδιών επαγγελματικών. Και εκεί που επιτέλους λέω "θα κοιμηθώ 8 ώρες" μαθαίνουμε οτι η γιαγιά της γυναίκας μου πέθανε.

Οπότε, με το σπίτι σε ένα κακό κλίμα γενικότερα, ετοιμαζόμαστε να κατεβούμε Αθήνα για την κηδεία.

Η γιαγιά έφυγε ήρεμα σε προχωρημένη ηλικία. Όπως το ήθελε όποτε, πάνω κάτω, όλοι ήσαν προετοιμασμένοι.

Τώρα όπως καταλαβαίνετε πρέπει να περάσουμε την κλασσική διαδικασία (αυτά που περνάς σε τέτοιες περιπτώσεις. Στενοχώρια και θλίψη για τον άνθρωπο που χάνεται, παρέα με...δυστυχείς...παγωμένες συναντήσεις που πικραίνουν την μέρα σου περισσότερο).

Ελπίζω από Τρίτη να μπορέσω να κοιμηθώ λίγο. Αυτό το "8 ώρες συνεχόμενα" μου έχει λείψει τόσο πολύ...

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα!!!

Νικό συλλυπητήρια να είστε καλά να την θυμάστε.

Σάββατο στολισαμε το δέντρο μας κ το σπιτάκι μας όλο το δέντρο το στόλισε το αστερακι μου εγώ απλά την σήκωμα στα ψηλά δεν ξέρω πως βάζεις φωτό να σας δειξω.

Φαγαμε γιουβαρλακια από Παρασκευή κ μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα την Κυριακή για σήμερα κ αύριο φακές.

Το μενου άλλαξε λίγο θα έχουμε σουφλε μακαρόνια!

Το καρβελακι με το σπετσοφαι το έχω ξανά κάνει παλιά κ είχε επιτυχία δυστυχώς μερική καλεσμένοι δεν τρώνε τιποτα σχεδόν οπότε εκεί υπολόγιζω.

Το παιχνίδι σου μου αρέσει πολύ!ή κ θα το ενταξω:tongue:

Οι μαμαδες θα είναι δύο μόνο είναι πολύτεκνης βλέπεις οπότε καταλαβαίνετε ότι θέλουν να χαλαρώσουν λίγο αλλά έχω μεγάλη βαπτιστηρα που θα χάρη πολύ με την αποστολή διάβασμα παραμυθιού;)

Ο συζυγουλης εδώ και πολύ καιρό θέλει να πάει Νιαρχου εγω είμαι αρνητική δεν έχω ακούσει τα καλύτερα βέβαια ήταν πολύ αρχή δεν άφηναν το καρότσι με το μωρό οι κούνιες δεν είχαν άδεια κ ήταν ελάχιστες ή καφετέρια δεν λειτουργούσε όλες τς ώρες αυτά θυμάμαι

Επίσης είμαι με 39 πυρετό σουπερ:evil:

Περιμένω να διαβάσω τα νέα σας φικακιαααα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Αστερακι περαστικά! Και του χρόνου με υγεία να ξαναστολίσετε! Τι συγκινητικο που στολισε το αστερακι σου.

Νικο συλλυπητήρια και την ευχή της να έχετε. Υπομονή με τις συναντήσεις που θα εχεις.

Ιωαννα ευτυχώς που περασε γρήγορα στον μικρο. Πως είναι τωρα;

Νινα πολύ ωραια η κοτοσουπα. Πηρα κι εγω λάχανο να κανω ντολμαδες.

Sweetberry μου φυσιολογικά ολα αυτά που αισθάνεσαι. Μην ανησυχείς για τον τοκετο ολα καλά θα πάνε.

Λιανα κι εγω ευκολη ειμαι στο φαγητό. Ειναι ο,τι καλύτερο. Στα γλυκά πρεπει να γινω πιο δύσκολη γιατι πρεπει να συγκρατουμαι αλλά που...

Αγγελική ψήσατε κι αυτο το Σαββατοβραδο;

Τζενάκι πως εισαι; Ξεκουράστηκες καθολου;

Σαββατοκύριακο ειχε ωραιο καιρο εδω αλλά εγω εκανα δουλειες. Εστρωσα το υπολοιπο σπίτι αφου πρωτα εκανα μια μινι γενικη. Άλλαξε η αισθηση που σου εδινε. Δεν εχω στολίσει ακομη και θα αργησω μαλλον. Ετσι κι αλλιως εδω δεν πολυστολίζω γιατι τα προηγουμενα χρονια στις γιορτες ανεβαιναμε Αθηνα. Φετος δεν ξερω αν θα παρω αδεια ολες τις μερες αλλά πηρα κατι διακοσμητικά για να αλλάξω λίγο τη διαθεση των παιδιών.

Στο θεμα μας το Σαββατο ειχαμε σπανακοπιτα και για τα παιδια εψησα και απο μια πανσετα. Το βραδυ πηραμε σουβλάκια. Την Κυριακή κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες και περισσεψε και για σημερα.

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια και αγορι καλη βδομαδα!

Νικο ζωη σε σας, να ζησετε να τη θυμοσαστε! Ελπιζω να καταφερεις να ξεκουραστεις οπως θες!

Βατομουρακι να μη φοβασαι καθολου, ολα θα πανε καλα και θα δεις οτι θα ειναι η καλυτερη μερα της ζωης σου

Αστερακι και του χρονου να ειστε καλα! Περαστικα σου, ελπιζω να το ξεπερασεις γρηγορα!!

Φωτεινη καλα εκανες κι εστρωσες, χρειαζεται!

Εβιρακι μου ολα καλα? Αγγελικη φαγατε τα καθιερωμενα Σαβββατιατικα σουβλακια? Τζενη χαλαρωσες καθολου?

Την καλημερα μου σε ολες

Σαββατο φαγαμε κοκκινιστο μοσχαρι με πατατες και εχτες σολωμο με πατατες παλι, σημερα εχουμε φακες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροαπαρέα και καλή εβδομάδα!

Αυτό το Σαββατοκύριακο κουράστηκα πολύ καθώς έστρωσα το δωμάτιο των παιδιών, σαλόνι και τραπεζαρία. ¨Εχω ξεκινήσει να καθαρίζω το σύνθετο μέσα και μου μένουν ακόμη να στρωθούν η κρεβατοκάμαρά μου και η κουζίνα. Στην κουζίνα φέτος θα στρώσω έναν διάδρομο καθώς είναι στενόμακρη. Μέχρι πέρισυ έστρωνα μοκέτα αλλά είχε αρχίσει να χαλάει κι έτσι παραγγείλαμε το Σάββατο διάδρομο που θα μπορώ να τον σηκώνω για να τον τινάζω κιόλας. Σήμερα το απόγευμα θα πάμε να τον πάρουμε.

Στα μαγειρικά μας τώρα...

Σάββατο μεσημέρι είχαμε κουτσομούρες τηγανιτές με χόρτα. Το βράδυ παραγγείλαμε πίτσες και την Κυριακή το μεσημέρι φάγαμε στην πεθερά μου μοσχαράκι κοκκινιστό με πατατούλες τηγανιτές. Για σήμερα έφτιαξα μακαρόνια με κιμά.

Έχω κάμποση δουλίτσα, θα μπω και θα σχολιάσω τα νέα σας πιό μετά...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ΦΩΤΕΙΝΗ763 κ εγω με τα γλυκα εχω ενα θεμα δεν λεω οχι..εκανα κ διατροφη 6 μηνες..προσπαθω να κρατιεμαι...

Χτες φαγαμε αρνι με ρυζι κ σαλατα μπροκολο που τρελαίνεται η μικρη μ κ σημερα σπανακορυζο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε;

Εγω τρεχω κ δεν φτανω κ οχι για καλο.Θυμαστε που σας ελεγα οτι ηταν αρρωστη η μαμα μου που την ποναγε το εντερο, ε λιγο κοντεψε να την χασουμε, απο λαθος ενεση γιατρου , στην κυριολεξια εμεινε αλλα ευτυχως την προλαβαμε.Για αλλο πηγαμε κ αλλο θα μας εβρισκε.Μετα απο αυτο το σοκ κοιταξανε κ το θεμα για το οποιο πηγε που ηταν το εντερο κ μεσα σε λιγες ωρες καναμε χειρουργειο,γιατι το εντερο της ειχε τρυπησε απο πετρα κ ειχε παθει κ ειλεο.Ολα καλα τωρα κ περιμενουμε να αναρρωσει.Θα σας πω καποια στιγμη λεπτομερειες.Απο την Παρασκευη το πρωι ημου στο νοσοκομειο κ γυρισα χτες βραδυ να μαγειρεψω στα παιδια,να σιδερωσω κλπ.

Δεν εχω προλαβει να διαβασω τπτ ελπιζω να ειστε ολες καλα.

Τωρα ειμαι ενα πτωμα,εχω απειρη δουλεια κ ενα παιδικο παρτυ το απογευμα που δεν μπορω να το αποφυγω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε;

Εγω τρεχω κ δεν φτανω κ οχι για καλο.Θυμαστε που σας ελεγα οτι ηταν αρρωστη η μαμα μου που την ποναγε το εντερο, ε λιγο κοντεψε να την χασουμε, απο λαθος ενεση γιατρου , στην κυριολεξια εμεινε αλλα ευτυχως την προλαβαμε.Για αλλο πηγαμε κ αλλο θα μας εβρισκε.Μετα απο αυτο το σοκ κοιταξανε κ το θεμα για το οποιο πηγε που ηταν το εντερο κ μεσα σε λιγες ωρες καναμε χειρουργειο,γιατι το εντερο της ειχε τρυπησε απο πετρα κ ειχε παθει κ ειλεο.Ολα καλα τωρα κ περιμενουμε να αναρρωσει.Θα σας πω καποια στιγμη λεπτομερειες.Απο την Παρασκευη το πρωι ημου στο νοσοκομειο κ γυρισα χτες βραδυ να μαγειρεψω στα παιδια,να σιδερωσω κλπ.

Δεν εχω προλαβει να διαβασω τπτ ελπιζω να ειστε ολες καλα.

Τωρα ειμαι ενα πτωμα,εχω απειρη δουλεια κ ενα παιδικο παρτυ το απογευμα που δεν μπορω να το αποφυγω.

Βρε Τζενη τι ειναι αυτα που λες? Απο λαθος γιατρου θα την χανατε? Τι να πω, ευτυχως που βρεθηκε το προβλημα που αν και σοβαρο αντιμετωπιστηκε. Ευχομαι γρηγορη αναρρωση !!! Γι αυτο υγεια και μονο υγεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...